Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Специфіка об'єкта:

Адреса:

Київ, вул. Михайла Максимовича 3Д, оф. 474

Об'єкт:

Офіс в житловому комплексі

Рік реалізації:

2018

Поставлені завдання:

  • Наочно показати роботу інженерних систем, організувавши в офісі своєрідний шоурум, де всі системи працюють у зв'язці один з одним.
  • Реалізувати ефективну систему вентиляції на базі нової високотехнологічної припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла і вологи.
  • Організувати систему опалення з використанням низькотемпературних джерел тепла.
  • Здійснити ефективне охолодження повітря за допомогою канальних кондиціонерів і охолоджуючого модуля Jablotron CoolBreeze.
  • Створити для співробітників і відвідувачів максимально комфортний мікроклімат.

Строки виконання:

Проєктування:

8 тижнів

Підготовка комплектування для монтажу:

2 тижні

Монтаж:

6 тижнів

Результат роботи

Вентиляція

Для організації припливно-витяжної вентиляції використовували новітню чеську установку Jablotron Futura L з рекуперацією тепла і вологи. Додатково впровадили систему змінної подачі повітря з VAV-клапанами Jablotron. Вона дозволяє досягти більш високих показників якості повітря за рахунок відстеження рівня вуглекислого газу в кожному приміщенні. У тих зонах, де рівень підвищується (тобто там знаходяться люди), клапани відкриваються на 100% і подають більше повітря, ніж в порожні приміщення. У порожніх зонах подача зберігається лише в невеликих обсягах. Сама вентиляційна установка переважно працює на мінімальних обертах, економлячи електроенергію.

Рівень СО2 фіксується за допомогою датчика, який відстежує дані і передає їх установці. Він встановлений у нас на стіні разом з контролером Alfa - кожен може подивитися показники.

Принцип роботи

За рахунок реалізації системи змінної витрати повітря найбільший приплив спостерігається в open space і переговорній, де сконцентровано більшість співробітників і відвідувачів. У порожню кухню або кабінет директора в його відсутність повітря подається в мінімальних кількостях. Однак як тільки датчик фіксує зростання вуглекислого газу, VAV-клапани відкриваються повністю і свіже повітря починає надходити в ці зони активніше.

Забір забрудненого повітря з кухні і санвузла здійснюється за допомогою VAV-клапанів, запрограмованих на витяжку.

Додатково Jablotron Futura оснащена охолоджуючим модулем CoolBreeze, який в міжсезоння і теплу пору року охолоджує припливне повітря на 2-4°C, а в холодну пору може нагрівати його. CoolBreeze дозволяє частково замінити собою кондиціонер, особливо навесні і восени, коли не потрібно сильного охолодження офісу.

Для переміщення потоків повітря використовуються повітроводи з оцинкованої сталі власного виробництва з ізоляцією зі спіненого поліетилену.

Розподіляється повітря за допомогою лінійних дифузорів прихованого монтажу TROX і стельового дифузора HESCO. Вони дозволяють розподіляти потоки максимально рівномірно і комфортно як для співробітників, так і відвідувачів. При цьому виглядають акуратно і естетично, залишаючись практично непомітними в інтер'єрі.

Ще на стадії проєктування ми передбачили напрямок потоків повітря строго до робочої зони, щоб уникнути протягів і дискомфорту для співробітників.

ВИКОРИСТОВУВАНЕ ОБЛАДНАННЯ:

Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L з рекуперацією тепла і вологи. Оснащена ентальпійним рекуператором з ККД 91,4%. Він використовує і тепло, і вологу повітря, що видаляється і передає його припливному. За рахунок цього ми не потребуємо додаткового обігріву і зволоження повітря.

Охолоджуючий модуль CoolBreeze. Являє собою тепловий насос, який працює як на охолодження, так і на нагрів повітря після рекуператора. Здатний замінити собою кондиціонер.

VAV-клапани VarioBreeze - спеціальні регулюючі заслінки, коригуючі подачу повітря на підставі показань датчика CO2.

Лінійні дифузори TROX для рівномірного розподілу повітря по офісу.

Стельовий дифузор HESCO для максимально ефективної подачі повітря в meeting room.

Кондиціонування 

Для організації якісного охолодження офісу ми використовували 2 підходи:

 мульти-спліт-система на базі канальних і настінних кондиціонерів японського бренду Daikin, яка працює на фреоні

система кондиціонування на базі фанкойлів, які функціонують на базі теплового насосу. Холодоагентом тут виступає вода.

Канальний блок кондиціонера розміщений на ресепшен і обслуговує частину зони open space і переговорну. За повітроводом охолоджене повітря переміщається до дифузорів і розпорошується зверху, плавно опускаючись вниз. При такій організації кондиціонування виключені протяги і дискомфорт для співробітників і клієнтів.

Настінний блок всього один - і він розміщується в бухгалтерії. Це обґрунтоване рішення, так як канальний кондиціонер недоцільно використовувати для охолодження відразу декількох приміщень, а настінний відмінно справляється з кондиціонуванням невеликого кабінету.

Канальний фанкйол розміщений на кухні і обслуговує другу частину open space. Повітря подається і розподіляється за допомогою дифузорів, розміщених по всій площі вільного простору.

Підлоговий фанкойл знаходиться в кабінеті директора і працює від теплового насоса: як на обігрів, так і на охолодження повітря.

ВИКОРИСТОВУВАНЕ ОБЛАДНАННЯ:

​Система кондиціонування на фреоні:

Зовнішній блок Daikin 5MXM90N

Канальний внутрішній блок Daikin FDXM60F3V1B

Настінний внутрішній блок Daikin FTXM25N

Система кондиціонування на базі фанкойлів:

Канальний фанкойл DAIKIN FWB10BTV

Підлоговий фанкойл DAIKIN FWXV20ATV3.

Опалення

У шоурумі "Альтер Ейр" обладнана справжня котельня. Її серце - це тепловий насос "повітря-вода" Viessmann Vitocal 100-S потужністю 8 кВт. Він працює не тільки на опалення, але і на охолодження повітря в теплу пору року.

Загальні теплові втрати офісу складають 4 кВт, тому ми зробили теплу підлогу основною системою обігріву. Коли за вікном температура істотно знижується (від -7°C) в роботу включаються радіатори і фанкойл.

У кабінеті директора тепловтрати більше через панорамні вікна, що займають всю площу зовнішньої стіни, тому там стоїть підлоговий фанкойл Daikin.

Однак варто зазначити, що теплої підлоги цілком достатньо для підтримки комфортної температури в офісі: взимку вона складає 24-25°C, що є відмінним показником.

ВИКОРИСТОВУВАНЕ ОБЛАДНАННЯ:

Тепловий насос "повітря-вода" Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04

Тепла підлога Uponor.

Розподільні гребінки Uponor.

Насосна група Meibes для подачі води в системи опалення.

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6.

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л для компенсації зміни об'єму води в системі опалення.

Акумулює бак Drazice UKV 102 для акумулювання надлишкового тепла від теплового насоса.

Контролер Uponor Smatrix Base для інтелектуального управління температурою повітря в офісі.

Водоочистка 

Система водоочищення в офісі базується на фільтрі зворотного осмосу Ecosoft Standard. Він очищає воду на молекулярному рівні, видаляючи 99,8% забруднень (в тому числі віруси і бактерії).

Ecosoft Standard має 5 ступенів очищення і забезпечує 8 л чистої води в годину, що цілком достатньо для забезпечення офісу з 20 осіб.

Ми вже багато років використовуємо продукцію Ecosoft в своїх проєктах і для власних потреб, і сміливо рекомендуємо її клієнтам.

Щоб переконатися в якості і чистоті води - приходьте до нас в офіс випити кави/чай і отримати професійну консультацію по вашому інженерному проєкту!


Шоурум прямо в офісі

Наші фахівці проєктували всі інженерні системи в буквальному сенсі "під себе" - адже саме в цьому офісі ми проводимо 70% всього дня!


Також нашою метою було впровадити найсучасніше і високотехнологічне обладнання на кліматичному ринку для презентації його клієнтам. Адже ми завжди пропонуємо ті рішення, які випробували самі!


Реалізовані системи вентиляції, кондиціонування та опалення забезпечують оптимальний мікроклімат у всьому офісі круглий рік. При цьому вони органічно інтегровані в інтер'єр: їх легко продемонструвати клієнтам і при цьому вони не займають багато простору.


Завдяки використовуваному обладнанню ми отримуємо:


можливість контролю і управління температурою в офісі

приплив свіжого повітря без необхідності провітрювання

комфортну для всіх співробітників систему кондиціонування (виключаються будь-які протяги і продування)

оптимальний рівень якості повітря, практично рівний з показниками на вулиці (близько 800 ppm)

Запрошуємо переконатися в ефективності систем - записуйтеся і приходьте до нас на консультацію!

Залишити заявку на замовлення

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
по вашому проєкту

Відгуки і питання
Відгуки відсутні