Вентиляція та кондиціювання. Квартира у м. Вишгород (вул. Шкільна)
 • Головна
 • Об’єкти
 • Вентиляція та кондиціювання. Квартира у м. Вишгород (вул. Шкільна)

Вентиляція та кондиціювання. Квартира у м. Вишгород (вул. Шкільна)

Специфіка об'єкта:

Адреса:

Вишгород, вул. Шкільна, 73б

Об'єкт:

Квартира

Рік реалізації:

2021

Поставлені завдання:

 • Спроєктувати та реалізувати припливно-витяжну систему вентиляції з рекуперацією тепла зі змінною витратою повітря;
 • Зробити комбіновану мульти-спліт систему кондиціювання.

Строки виконання:

Проєктування:

1 місяць

Підготовка комплектування для монтажу:

4 тижні

Монтаж:

2 місяці

Компанія Альтер Ейр реалізувала ще один проєкт у місті Вишгород, Київської області. За бажанням замовника, ми організували дві системи – вентиляцію та кондиціювання.

Вентиляція реалізована на базі припливно-витяжної системи вентиляції від компанії Jablotron. Установка обладнана рекуператором, а також у перспективі передбачено додавання модуля CoolBreeze, здатного охолоджувати повітря, що надходить.

Однак цієї опції недостатньо для повноцінного охолодження влітку, тому додатково організована окрема система кондиціювання з мульти-спліт кондиціонером Mitsubishi Electric.

Завдяки двом системам, спроєктованим та реалізованим нашою компанією, мешканці квартири зможуть отримати повітря з коректним вмістом CO2, оптимальної температури.

Система вентиляції

Система вентиляції реалізована на базі чеського обладнання Jablotron. Припливно-витяжна вентиляція бренду є унікальною, оскільки наділена VAV-клапанами.

На лоджії розташувалася централізована припливно-витяжна установка Jablotron Futura M – головний вузол системи, до якого підведені повітропроводи. Повітря подається через акуратний щілинний дифузор у стелі, 2 см завширшки.

На даному об'єкті система вентиляції з клапанами змінної подачі повітря була реалізована у декілька етапів:

 1. Насамперед було встановлено повітроводи, тобто побудовано аеродинаміку.
 2. Потім було встановлено основне обладнання – припливно-витяжна установка Jablotron. Спочатку вона працювала в режимі постійної витрати повітря. Робота системи здійснювалася завдяки звичайним механічним дросель-клапанам.
 3. У стелі передбачено два ревізійні люки, за якими знаходяться статичні камери. Саме тут згодом були реалізовані VAV-клапани, які відкриваються та закриваються автоматично завдяки датчикам CO2.

Датчики CO2 Jablotron Alfa розташовані на стінах. Вони вимірюють кількість вуглекислого газу та вологи в повітрі, і передають команду на витяжну установку, яка регулює положення клапанів. У майстер-спальні або кухні-вітальні датчик також відіграє роль пульта управління – на ньому можна відразу робити налаштування. В інших "чистих" зонах датчик зазвичай закривається заглушкою.

Ще один важливий елемент системи зі змінною витратою повітря – boost button, або клавіша буст. Головна мета даного аксесуару – тимчасово посилити забір повітря із зони, де це необхідно. Наприклад, під час прийняття душу виділяється багато вологи та вуглекислого газу, і тому забирати повітря із санвузла необхідно посилено. Тому буст клавіша найчастіше активується вимикачем світла, а через особливості конструкції краще передбачити вимикач типу "дзвінок".

Ще один важливий атрибут системи – витяжка Faber, розроблена спеціально для вентиляційної системи Jablotron, в результаті колаборації брендів. Витяжка розташовується над варильною поверхнею, щоб видаляти запахи та пари від приготування. Однак, на відміну від звичайних витяжок, обладнання Фабер не викидає повітря у вентканал, а передає на систему вентиляції. Повітря віддає тепло і вологу рекуператору, і той, у свою чергу, передає їх повітрю. Таким чином, у “чисті” зони надходить нагрітий приблизно до кімнатної температури, зволожений потік повітря. А непотрібний вуглекислий газ та запахи видаляються з квартири.

Система кондиціонування

Кондиціювання повітря на даному об'єкті реалізовано за допомогою мульти-спліт системи. Це означає, що є лише один зовнішній блок, до якого приєднані відразу три внутрішні блоки кондиціонера. Це дозволяє зберегти зовнішній вигляд фасаду будівлі, а також значно здешевити реалізацію. Мульти-спліт система не тільки економічніша сама по собі, а й набагато енергоефективніша. 

​Як обладнання було обрано:

 1. Два внутрішні блоки Mitsubishi Electric AP25VGK. Це блоки типорозміру 25, що означає можливість подачі 2,5 кВт холоду. Цієї кількості холоду достатньо для невеликих приміщень, таких як майстер-спальня та дитяча кімната.​

 2. Один внутрішній блок Mitsubishi Electric AP35VGK. Це блок 35 типорозміру, відповідно, він подає 3,5 кВт холоду, що актуально для просторого приміщення, де збирається вся родина. Саме таким приміщенням і є кухня-вітальня.​

 3. Один зовнішній блок Mitsubishi Electric MXZ-3E68VA, що має достатню потужність для організації роботи всієї системи. 

Система кондиціювання зробить значно комфортнішим життя мешканців квартири у спеку.​

Наші відеоогляди

Вентиляція зі змінною витратою повітря та кондиціювання у квартирі 167 м²: огляд чорнових робіт
Вентиляція зі змінною витратою повітря та кондиціювання у квартирі 167 м²: огляд чорнових робіт
Опалення електрокотлом та гаряче водопостачання у квартирі | Огляд об'єкту
Опалення електрокотлом та гаряче водопостачання у квартирі | Огляд об'єкту
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
VAV-система вентиляції та кондиціювання - огляд систем в інтер'єрі, ЖК Русанівська гавань
VAV-система вентиляції та кондиціювання - огляд систем в інтер'єрі, ЖК Русанівська гавань
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Тепловий насос
Тепловий насос "Повітря-вода": принцип роботи, особливості конструкції
Замовити проєкт

Замовте проєкт кліматичних систем для Вашої квартири в Альтер Ейр. Наші фахівці розроблять унікальне рішення та підберуть відповідне обладнання.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні