Якщо вам важливі комфортні умови в квартирі протягом цілого року, варто звернути увагу на правильну організацію мікроклімату. Тепловий насос є універсальним обладнанням, яке можна використовувати як для опалення, так і для охолодження приміщення.
Тепловий насос для опалення будинку та квартири може мати кілька різновидів:
Тепловий насос в квартирі повітря-повітря працює за принципом класичного кондиціонера. Він здатний працювати як на охолодження, так і обігрів квартири. Тепловий насос являє собою спліт-систему, яка складається із зовнішнього і внутрішнього блоків. Ці блоки пов'язані між собою магістраллю, по якій рухається фреон.
* Фреон – газ, здатний поглинати або віддавати тепло, змінюючи при цьому свій агрегатний стан.
Зовнішній блок відповідає за нагрівання фреону низькопотенціальним теплом, використовуючи холодне вуличне повітря.
Внутрішній блок відповідає за віддачу тепла фреона повітрю в приміщенні. Він може бути:
Тепловий насос повітря-повітря широко використовується в Європі і у Південних країнах, де в холодний період часу відсутні сильні морози.
Однак, інженери нашої компанії не рекомендують використовувати такий тип теплового насоса, оскільки він втрачає свою ефективність в умовах клімату України. Крім цього, використання настінного, канального або касетного типу внутрішнього блоку для опалення – неефективно. Дані блоки подають тепло з верхньої точки. А згідно із законами фізики, нагріте повітря завжди піднімається вгору. Тому, потоки повітря від теплового насоса не будуть прогрівати підлогу, що, в свою чергу, призведе до зниження рівня комфорту.
Тепловий насос повітря-вода – це універсальний прилад для опалення та охолодження квартири в багатоповерховому будинку. Зовні він схожий на звичайну спліт-систему кондиціонування: має зовнішній і внутрішній блоки. Він працює за таким самим принципом, як і тепловий насос повітря-повітря. Тільки в цьому випадку, тепло фреону віддається іншому теплоносію, а саме воді.
Головною перевагою теплового насоса є його висока продуктивність і здатність підтримувати комфортну температуру в літній і зимовий період.
Основною характеристикою енергоефективності теплового насоса при опаленні квартири вважається COP (Coefficient of Performance-коефіцієнт продуктивності тепла). Чим вище COP, тим вище ефективність теплового насоса.
Варто звернути увагу, що COP сильно залежить від температури теплоносія. Чим нижче температура води в системі опалення, тим вище ефективність теплового насоса. Опалення при низьких температурах краще організувати за допомогою системи теплої підлоги. На відміну від централізованого опалення, де в радіатор подається теплоносій з температурою 70-90°С, система теплої підлоги працює при 35-55°С.
У разі роботи теплового насоса на охолодження квартири використовується коефіцієнт продуктивності холоду EER (Energy Efficiency Ratio).
Для того щоб досягти високого коефіцієнта ефективності, квартира повинна мати:
Якщо не виконати всі умови для високого ККД, тепловий насос втрачає всі свої переваги.
Для квартири в багатоповерховому будинку можна використовувати будь-який повітряний тепловий насос або бівалентну систему.
Бівалентна система – система, яка складається з теплового насоса (основного джерела тепла) і додаткового (наприклад, електричного котла).
Недоліком теплового насоса є те, що при низьких температурах (від -20°С і нижче) він не справляється з навантаженням і припиняє свою роботу. Щоб уникнути такої ситуації, встановлюється електричний котел. Він "підстраховує" тепловий насос при екстремально низьких значеннях температури.
Повітряний тепловий насос – універсальний прилад для опалення квартири в багатоповерховому будинку, так як він володіє високою потужністю. Один такий пристрій може виконувати три функції:
Ми вже знаємо, що для опалення за допомогою теплового насоса використовується система теплих підлог. Розглянемо це питання детальніше.
Тепла підлога – незмінна складова ефективної системи обігріву квартири, яка працює при низьких температурах теплоносія.
При температурі на вулиці до -10°С, він здатний підтримувати комфортну температуру на рівні 24-26°С в приміщенні. Однак у нього є свої недоліки.
Для уникнення такої ситуації потрібне додаткове джерело тепла, яке зможе швидко нагріватися при сильних морозах і також швидко остигати при потеплінні. Це може бути:
Повітряний тепловий насос стане вигідним вкладенням і окупиться за наявності таких факторів:
В такому випадку установка повністю окупиться за 10 років.
Щоб правильно вибрати тепловий насос, в першу чергу, необхідно дізнатися тепловтрати квартири за допомогою теплотехнічного розрахунку.
Виходячи з отриманих даних, підбирається потужність теплового насоса і опалювальне обладнання з обов'язковим використанням теплої підлоги. Також не варто забувати, що для реалізації енергоефективної системи необхідний високий COP / EER.
Якщо вас цікавить:
В такому випадку, ми сміливо рекомендуємо використовувати систему опалення з повітряним тепловим насосом в квартирі багатоповерхового будинку.
Переваги | Недоліки |
---|---|
✅ Економія енергії | ❌ Стартові витрати |
✅ Автономність | ❌ Низький COP у мороз |
✅ Безпека | ❌ Велика котельня |
✅ Окупність | ❌ Покриття теплою підлогою 100% |
✅ Опалення + Охолодження + ГВП | ❌ Немає |
✅ Екологічність | ❌ Немає |
Так, тепловий насос можна встановити і в невеликій квартирі. Площа приміщення на це ніяк не впливає.
Ціна на тепловий насос залежить від: площі приміщення, виробника теплового насоса, кількості тепловтрат будівлі та ін. Вона підбирається індивідуально, відповідно до бюджету клієнта.
Стартова ціна на теплові насоси на нашому сайті:
Для установки теплового насоса в багатоповерховому будинку додаткові документи не потрібні, оскільки він є автономною системою.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом