Тепловий насос разом з газовим котлом для опалення

Тепловий насос і газовий котел
Економічний варіант опалення будинку
Svoyevremennaya chistka i obsluzhivaniye oborudovaniya
Стабільна ефективність протягом року
Менша залежність від центрального опалення
Невисокі експлуатаційні витрати

До процесу автономного опалення приватного будинку необхідно підходити виважено та обдумано. Всі складності з реалізації інженерного рішення вирішуються на стадії вибору обладнання і користі, яку воно принесе. Варіантів достатньо і насправді є з чого вибрати. Останнім часом популярне використання поєднань опалювальних пристроїв. Різні види котлів з іншими котлами або тепловими насосами. У кожного з них є свої переваги і недоліки, які в кінцевому рахунку і визначають вибір.

В даному матеріалі якраз розглядається використання теплового насоса разом з газовим котлом в якості економного опалення приватного будинку.

Вибір
теплового насоса

Тепловий насос – обладнання, яке переносить тепло від низькотемпературного джерела тепла (таким чином воно забезпечує низькотемпературне опалення будинку) в систему опалення (теплоносія з більш високою температурою). І в залежності від виду цього джерела тепла і розрізняють чотири види насосів:

 • Вода-вода
 • Повітря-вода
 • ​Ґрунт-вода
 • Повітря-повітря
Тепловий насос "вода-вода"
Тепловий насос "вода-вода"

Особливості роботи теплового насоса "вода-вода", його принцип роботи та ефективність.

Тепловий насос "повітря-вода"
Тепловий насос "повітря-вода"

Особливості теплового насоса "повітря-вода", його переваги та відомі виробники цього виду насосів.

Тепловий насос "ґрунт-вода"
Тепловий насос "ґрунт-вода"

Особливості теплового насоса "ґрунт-вода", його переваги та бренди, які ми рекомендуємо.

Тепловий насос "повітря-повітря"
Тепловий насос "повітря-повітря"

Особливості цього виду теплових насосів і причини їх популярності у покупців.

Проєктування опалення

Важливість проєктування опалення на етапі будівництва/ремонту будинку
Kachestvennyy rezultat
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність системи опалення - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ

Взаємодія із "суміжниками" (монтажниками, будівельниками, електриками)

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
ІНТЕГРАЦІЯ СИСТЕМИ

Комплексні проєкти на кілька систем - економія часу і нервів

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на систему опалення

Газовий котел і вигоди

Тепер розглянемо особливості газового котла, а саме – конденсаційного газового котла і фінансові вигоди, які ми отримаємо від комбінації його з тепловим насосом для опалення будинку.

Газовий конденсаційний котел
Газовий конденсаційний котел

Особливості газового конденсаційного котла і його відмінності від традиційного газового обладнання.

Газовий котел+тепловий насос: вигоди
Газовий котел+тепловий насос: вигоди

На прикладі ми показуємо і розраховуємо економічну вигоду такого комбінованого рішення.

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Опалення тепловим насосом – ціна питання?

Опалення будинку тепловий насос може ефективно поліпшити. Але чи буде це економно? Все елементарно просто. Економія коштів залежить в першу чергу від умов використання обладнання. Основною з цих умов є вартість використовуваного енергоносія (в даному випадку електрики).

Можливі два варіанти цінового використання цього ресурсу: за стандартною тарифікації і за пільговим тарифом за умови оформлення тарифу на електроопалення.

На сьогодні стандартна тарифікація для населення становить до 100 кВт∙год – 0,9 грн/кВт∙год, до 100 кВт∙год – 1,68 грн/кВт∙год і понад 600кВт∙год – 1,56грн/кВт∙год, в той час, коли при оформленні тарифу на електроопалення людина отримує 3000кВт∙год – за заниженим тарифом 0,9 грн/кВт∙год. Не потрібно бути великим математиком, щоб перерахувати вартість однієї кіловат-години отриманої при використанні різного роду обладнання. З цього виходить, що оптимальне опалення приватного будинку тепловим насосом.

Ось які значення ми отримали:

Вид спалюваного палива

Питома вартість одержуваної теплоти, грн/кВтПриродний газ (при спалюванні в конденсаційному котлі)
1,43
Тепловий насос типу «повітря-вода» (у випадку використання стандартного тарифу)
0,56
Тепловий насос типу «повітря-вода» (у разі оформлення пільгового тарифу)
0,3
Геотермальний тепловий насос (у випадку використання стандартного тарифу)
0,38
Геотермальний тепловий насос (у разі оформлення пільгового тарифу)
0,2

​Такий примітивний розрахунок показує, що найдешевшим джерелом теплової енергії є тепловий насос. Вартість теплоти, отриманої при спалюванні, визначена приблизно і суттєво залежить від типу договору, укладеного з газопостачальної організацією та об'ємної витрати газу за опалювальний сезон.

Найвигіднішими на сьогоднішній день є ґрунтовий тепловий насос для опалення будинку, але не завжди є можливість установки глибинних зондів, а тим більше горизонтального теплообмінника. Тоді на допомогу приходить насос типу "повітря-вода". Але в разі його установки необхідною умовою є наявність традиційного джерела теплоти.    

Підсумки

Незалежно від поділу за джерелами тепла, всі насоси визначаються як екологічне обладнання. Бо не спалюють паливо, відповідно не завдають шкоди навколишньому середовищу, а особливо самим мешканцям будинку. Вони безпечні в застосуванні і прості в експлуатації. Ще одна очевидна вигода – це їх сумісність з іншими видами опалювальних пристроїв.

На основі проведених розрахунків приходимо до висновку, що найрозумнішою комбінацією теплового насоса з котлом буде саме тепловий насос "повітря-вода" з газовим конденсаційним котлом. Вона розумна з точки зору початкових капіталовкладень (тепловий насос повітря-вода дешевше від 30 до 50% теплового насоса вода-вода). Так і з точки зору експлуатаційних витрат в періоді використання системи.

Опалення теплонасосом – ефективний та якісний спосіб забезпечити сприятливий мікроклімат в приміщенні взимку. Серед видів опалювальних систем геотермальне опалення заміського будинку виділяється як найефективніше. Але комбінуючи тепловий насос з іншим обладнанням, оптимальним рішенням буде організація системи за допомогою пристрою, що працює від повітря навколишнього середовища.

Тепловий насос для опалення будинку ціна залежить від специфіки об'єкта і типу обладнання. Детальніше вам зможуть підказати інженери за телефоном 0-800-33-08-28 або при зустрічі.

Краща техніка для проєктів

Для реалізації системи опалення ми використовуємо винятково перевірене обладнання: енергоефективне і зручне в керуванні

Наші проєкти

Найкраще про нашу роботу розкажуть реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Бренди, яким ми довіряємо

Viessmann - німецька компанія-виробник систем опалення: твердопаливних котлів, котлів на біогазі, водонагрівачів, теплових насосів. Почала свою діяльність ще в 1917 р і зараз продовжує впроваджувати інноваційні технології у виробництво опалювальних та холодильних систем. Устаткування Viessmann - це висока енергоефективність, бездоганна якість і надійність. Це той бренд, який ми завжди рекомендуємо клієнтам.

Німецька компанія Vaillant вже багато років займається виробництвом продукції для опалення, вентиляції, охолодження та гарячого водопостачання, пропонуючи клієнтам екологічні, енергоефективні та надійні товари. Серед них - газові котли та колонки, електрокотли, електричні водонагрівачі, димоходи, датчики температури. Продукція бренду поєднала в собі високу функціональність, цікавий дизайн і простоту управління, транслюючи до того ж турботу про довкілля.

Японський бренд Daikin - визнаний лідер ринку кліматичної техніки. Компанія не тільки виробляє виключно якісні системи вентиляції, кондиціонування та опалення, а й займається розробкою інноваційних рішень, які регулярно впроваджує в своє виробництво. Альтер Ейр є офіційним представником Daikin в Україні, пропонуючи широкий асортимент кліматичних систем, професійний монтаж і якісний сервіс.

IDM - європейський виробник теплових насосів, фреш-систем і аксесуарів до них. Його продукція має високі показники енергоефективності, розвинений функціонал і ряд додаткових можливостей. "Альтер Ейр" є офіційним дистриб'ютором IDM, тому пропонує вигідні умови покупки теплових насосів бренду, проєктування опалювальних систем на базі цих теплових насосів, а також послуги монтажу.

Японський концерн Mitsubishi Electric - один з лідерів з виробництва енергоефективних систем кондиціонування і вентиляції. Продукція бренду представлена в більш ніж 120 країнах світу і давно заслужила довіру покупців завдяки чудовій якості і до дрібниць продуманому функціоналу. Ознайомтеся з широким асортиментом кондиціонерів різних видів і припливно-витяжних вентиляційних установок Mitsubishi Electric в нашому інтернет-магазині.

Meibes - велика промислова компанія, заснована ще в 1961 році в Німеччині, лідер напрямку Climate Control. Займається виробництвом обладнання для котелень та інших систем для прийому і розподілу тепла. Продукція Meibes відрізняється енергоефективністю і орієнтованістю на потреби кінцевих покупців. Серед пропозицій ви знайдете різноманітні технічні рішення для якісної реалізації опалювальних систем.

Віртуальний тур
реалізованими об'єктами

Пропонуємо вам відвідати онлайн один з наших об'єктів і оцінити високу
якість дизайнерського рішення і монтажу.

Відео з наших об'єктів

Чим дешевше опалювати будинок? Порівняння можливих джерел тепла
Чим дешевше опалювати будинок? Порівняння можливих джерел тепла
Геотермальний тепловий насос для будинку. Як правильно розрахувати і реалізувати?
Геотермальний тепловий насос для будинку. Як правильно розрахувати і реалізувати?
Терміни окупності теплових насосів
Терміни окупності теплових насосів

Етапи реалізації проєкта

Ми розробили процес, який гарантує відмінний результат
 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Зустріч відбувається або в офісі-шоурумі компанії Альтер Ейр, або через онлайн-зв'язок. Перший варіант - більш популярний серед наших клієнтів в силу можливості подивитися різні види систем опалення, відчути їх роботу і спробувати керування. Консультація триває 1-1,5 години і є абсолютно безкоштовною. Інженер і ПМ дадуть відповідь на всі питання щодо того, який тепловий насос вам підійде і який газовий котел можна встановити додатково до нього (і чи є в цьому необхідність). Також запропонують оптимальні варіанти системи на основі побажань клієнта і особливостей об'єкта. На зустрічі обидві сторони визначаються з напрямом роботи, обладнанням і переходять до наступного етапу - передпроєктної документації.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

Даний етап включає в себе розробку ряду документів, які дають клієнтові розуміння майбутньої системи і її вартості. У пакет передпроєктної документації входить теплотехнічний розрахунок, який відображає тепловтрати по кожному з приміщень і дозволяє підібрати оптимальну потужність теплового насоса і газового котла відповідно. У фіналізованій комерційній пропозиції подається вартість обладнання, обв'язки та автоматики (при бажанні). Вартість проєкту не буде відрізнятися від зазначеної більш, ніж на 15%, так що ніяких сюрпризів.

03
Проєктування

Проєктування

На цьому етапі проводиться розрахунок теплової потужності обігріву, гідравлічний розрахунок, підбирається тепловий насос, газовий котел і теплорозподільче обладнання, запірно-регулююча арматура тощо. У даному процесі важливим моментом є взаємодія із суміжними спеціалістами (архітекторами, дизайнерами, виконробами й ін.) - компанія Альтер Ейр в обов'язковому порядку надає завдання для даних фахівців. Створення креслення і візуалізації дозволить чітко розуміти розташування і вигляд майбутньої системи. З проєктом опалення від Альтер Ейр реалізувати систему можна без особливих проблем.

04
Монтаж опалення

Монтаж опалення

Монтаж котельні та системи розподілу тепла - питання не тільки комфорту, але і безпеки. Власні монтажні бригади Альтер Ейр регулярно проходять сертифікацію, що дозволяє бути впевненим у якісній і коректній реалізації розробленого проєкту. Пусконалагоджувальні роботи - завершальна частина монтажу - перевірка належного функціонування та ефективності системи, а також її тестування за різних умов. Фінальний запуск систему обігріву відбувається у присутності головного інженера та клієнта, щоб переконатися у коректному функціонуванні всіх складових.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

У системі опалення як тепловий насос і газовий котел, так і теплорозподільче обладнання потребують регулярного обслуговування - аби забезпечити їх тривалу та ефективну роботу. Сервісний інженер нашої компанії завжди нагадає клієнту про термін проведення сервісу, підбере необхідний перелік послуг, за необхідності - замовить запчастини або витратні матеріали у виробника. Ми не рекомендуємо нехтувати даним етапом, щоб уникнути неприємних, а іноді навіть небезпечних наслідків. Детальніше про сервісне обслуговування завжди можна дізнатися у наших фахівців.

Залишилися питання?

Швидка консультація від фахівця

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку
Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
Хочете організувати систему опалення?

Напишіть нам, і наші менеджери зв'яжуться з вами
найближчим часом для детальної консультації.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні