Тепловий насос разом з газовим котлом для опалення

Економічний варіант опалення будинку
Svoyevremennaya chistka i obsluzhivaniye oborudovaniya
Стабільна ефективність протягом року
Менша залежність від центрального опалення
Невисокі експлуатаційні витрати

До процесу автономного опалення приватного будинку необхідно підходити виважено та обдумано. Всі складності з реалізації інженерного рішення вирішуються на стадії вибору обладнання і користі, яку воно принесе. Варіантів достатньо і насправді є з чого вибрати. Останнім часом популярне використання поєднань опалювальних пристроїв. Різні види котлів з іншими котлами або тепловими насосами. У кожного з них є свої переваги і недоліки, які в кінцевому рахунку і визначають вибір.

В даному матеріалі якраз розглядається використання теплового насоса разом з газовим котлом в якості економного опалення приватного будинку.

Вибір
теплового насоса

Тепловий насос – обладнання, яке переносить тепло від низькотемпературного джерела тепла (таким чином воно забезпечує низькотемпературне опалення будинку) в систему опалення (теплоносія з більш високою температурою). І в залежності від виду цього джерела тепла і розрізняють чотири види насосів:

 • Вода-вода
 • Повітря-вода
 • ​Ґрунт-вода
 • Повітря-повітря
Тепловий насос "вода-вода"
Тепловий насос "вода-вода"

Особливості роботи теплового насоса "вода-вода", його принцип роботи та ефективність.

Тепловий насос "повітря-вода"
Тепловий насос "повітря-вода"

Особливості теплового насоса "повітря-вода", його переваги та відомі виробники цього виду насосів.

Тепловий насос "ґрунт-вода"
Тепловий насос "ґрунт-вода"

Особливості теплового насоса "ґрунт-вода", його переваги та бренди, які ми рекомендуємо.

Тепловий насос "повітря-повітря"
Тепловий насос "повітря-повітря"

Особливості цього виду теплових насосів і причини їх популярності у покупців.

Проєктування опалення

Проєктувати систему опалення на базі теплового насоса і газового котла необхідно ще на етапі будівництва/ремонту будинку. Важливо зрозуміти технічні особливості та можливості будівлі, підібрати відповідне обладнання і спланувати облаштування котельні: передбачити місце установки насоса та котла, розведення і розташування труб і опалювальних приладів. Проєктування дозволяє заздалегідь врахувати всі важливі деталі: визначитися зі стягуванням підлоги, передбачити віддалений контроль, інтеграцію системи в систему "Розумний будинок" та інше.

Важливість проєктування опалення на етапі будівництва/ремонту будинку
Kachestvennyy rezultat
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність системи опалення - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ

Взаємодія із "суміжниками" (монтажниками, будівельниками, електриками)

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
ІНТЕГРАЦІЯ СИСТЕМИ

Комплексні проєкти на кілька систем - економія часу і нервів

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на систему опалення

Газовий котел і вигоди

Тепер розглянемо особливості газового котла, а саме – конденсаційного газового котла і фінансові вигоди, які ми отримаємо від комбінації його з тепловим насосом для опалення будинку.

Газовий конденсаційний котел
Газовий конденсаційний котел

Особливості газового конденсаційного котла і його відмінності від традиційного газового обладнання.

Газовий котел+тепловий насос: вигоди
Газовий котел+тепловий насос: вигоди

На прикладі ми показуємо і розраховуємо економічну вигоду такого комбінованого рішення.

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Опалення тепловим насосом – ціна питання?

Опалення будинку тепловий насос може ефективно поліпшити. Але чи буде це економно? Все елементарно просто. Економія коштів залежить в першу чергу від умов використання обладнання. Основною з цих умов є вартість використовуваного енергоносія (в даному випадку електрики).

Можливі два варіанти цінового використання цього ресурсу: за стандартною тарифікації і за пільговим тарифом за умови оформлення тарифу на електроопалення.

На сьогодні стандартна тарифікація для населення становить до 100 кВт∙год – 0,9 грн/кВт∙год, до 100 кВт∙год – 1,68 грн/кВт∙год і понад 600кВт∙год – 1,56грн/кВт∙год, в той час, коли при оформленні тарифу на електроопалення людина отримує 3000кВт∙год – за заниженим тарифом 0,9 грн/кВт∙год. Не потрібно бути великим математиком, щоб перерахувати вартість однієї кіловат-години отриманої при використанні різного роду обладнання. З цього виходить, що опалення будинку тепловим насосом справа вигідна і економне.

Ось які значення ми отримали:

Вид спалюваного палива

Питома вартість одержуваної теплоти, грн/кВтПриродний газ (при спалюванні в конденсаційному котлі)
1,43
Тепловий насос типу «повітря-вода» (у випадку використання стандартного тарифу)
0,56
Тепловий насос типу «повітря-вода» (у разі оформлення пільгового тарифу)
0,3
Геотермальний тепловий насос (у випадку використання стандартного тарифу)
0,38
Геотермальний тепловий насос (у разі оформлення пільгового тарифу)
0,2

​Такий примітивний розрахунок показує, що найдешевшим джерелом теплової енергії є тепловий насос. Вартість теплоти, отриманої при спалюванні, визначена приблизно і суттєво залежить від типу договору, укладеного з газопостачальної організацією та об'ємної витрати газу за опалювальний сезон.

Найвигіднішими на сьогоднішній день є ґрунтовий тепловий насос для опалення будинку, але не завжди є можливість установки глибинних зондів, а тим більше горизонтального теплообмінника. Тоді на допомогу приходить насос типу "повітря-вода". Але в разі його установки необхідною умовою є наявність традиційного джерела теплоти.

Підсумки

Незалежно від поділу за джерелами тепла, всі насоси визначаються як екологічне обладнання. Бо не спалюють паливо, відповідно не завдають шкоди навколишньому середовищу, а особливо самим мешканцям будинку. Вони безпечні в застосуванні і прості в експлуатації. Ще одна очевидна вигода – це їх сумісність з іншими видами опалювальних пристроїв.

На основі проведених розрахунків приходимо до висновку, що найрозумнішою комбінацією теплового насоса з котлом буде саме тепловий насос "повітря-вода" з газовим конденсаційним котлом. Вона розумна з точки зору початкових капіталовкладень (тепловий насос повітря-вода дешевше від 30 до 50% теплового насоса вода-вода). Так і з точки зору експлуатаційних витрат в періоді використання системи.

Опалення будинку тепловими насосами – ефективний та якісний спосіб забезпечити сприятливий мікроклімат в приміщенні взимку. Серед видів опалювальних систем термальне опалення будинку виділяється як найефективніше. Але комбінуючи тепловий насос з іншим обладнанням, оптимальним рішенням буде організація системи за допомогою пристрою, що працює від повітря навколишнього середовища.

Тепловий насос для опалення будинку ціна залежить від специфіки об'єкта і типу обладнання. Детальніше вам зможуть підказати інженери за телефоном 0-800-33-08-28 або при зустрічі.

Краща техніка для проєктів

Для реалізації системи опалення ми використовуємо винятково перевірене обладнання: енергоефективне і зручне в керуванні

Наші проєкти

Найкраще про нашу роботу розкажуть реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр