Низькотемпературне опалення будинку

Автор запису
14 бер 2017
9 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Переваги низькотемпературного опалення
 2. Де використовувати низькотемпературне опалення?
 3. Підсумки
Контроль температури опалення

На сьогоднішній день розвиток технологій в сфері опалювального обладнання дозволив не тільки істотно збільшити ККД традиційних рішень за рахунок використання нових матеріалів і доробок, а й вибирати з нових видів обладнання. Так, звичайні твердопаливні котли, спеціалізовані під один вид палива, витісняють універсальні твердопаливні котли, а традиційні дров'яні опалювальні котли замінюють на піролізні котли тривалого горіння. Крім традиційних газових та електричних водонагрівачів в котеджах все активніше використовують геліотермальні або сонячні системи для гарячого водопостачання. Так само їх широко застосовують в якості допоміжної системи опалення.

Зміни прийшли і в сферу газового опалення, з'явилися нові типи газових котлів — конденсаційні. Вони забезпечують більш повне згоряння природного газу, їх ми детально розглядали в попередніх матеріалах, так само вони можуть працювати в низькотемпературних режимах. Це забезпечує економічність в експлуатації і високий рівень комфорту в будинку. Раніше ми вже розглядали високотемпературні системи опалення, завдяки чому в даному матеріалі розберемо ключові аспекти систем низькотемпературного опалення.

Переваги низькотемпературного опалення

1. Опалення низькими температурами в будинку більш ефективне та економічне у використанні, ніж високотемпературне.

Розглянемо приклад:

Газовий (традиційний) котел використовується в системах з високими температурами теплоносія до 80°С. ККД (коефіцієнт корисної дії) такого котла не більше 97% і це значення найкращих, дорогих, моделей. А ось рекомендована робоча температура теплоносія в системі опалення, де використовується газовий конденсаційний котел до 55°С. І ККД його при цьому може досягати до 108%. Варто знати, що чим нижча температура подачі в такому котлі — тим вищий його ККД.

Товари зі статті

2. Низькі температури в опалювальній системі створюють більш затишні умови для людини, ніж високі температури. Менші перепади температури в самому приміщенні. Не такі сильні зміни вологості повітря при використанні опалення взимку, а це, в свою чергу, позитивно позначається на самопочутті людей в будинку.

Графік сприйняття температури людиною

3. Це безпека використання.

На графіку видно що температура, яка вже здається гарячою, вважається від 53-56 градусів. А тепер уявіть що буде, якщо доторкнутися до радіатора температурою 70 + °С. Вкрай неприємний інцидент, особливо якщо мова йде про дитину.

4. Менша циркуляція шкідливих речовин в приміщенні.

Радіатор опалення передає тепло приміщенню конвекцією, тобто теплі шари повітря піднімаються вгору, тим самим витісняючи холодні, які нагріваються радіатором і так далі. Так ось, чим більше температура радіатора, тим швидше відбувається конвекція. Відповідно виникає більше пилу в повітрі, внаслідок його швидкісного переміщення. З цією проблемою може впоратися мийка повітря, зволожуючи повітря і видаляючи з нього пил, але це вже додаткові витрати, а так само місце в будинку.

Де використовувати низькотемпературне опалення?

1. Опалення за допомогою теплих підлог.

Комфортна температура теплої підлоги для людини по ДБН повинна бути не більше 26°С, а температура теплоносія повинна бути не більше 40°С.

Тепла підлога в будинку

При хорошому утепленні будинку можливо організувати низькотемпературне опалення за допомогою системи тепла підлога. Якщо теплові втрати будинку занадто великі, є можливість встановити додаткову систему радіаторного опалення, але варто врахувати, що її підбір необхідно здійснювати під низький температурний режим (з параметрами 50/30 з конденсаційним котлом і 40/20 з тепловим насосом)! 

Варто відзначити, що рідко зустрінеш будинки з настільки низькими тепловтратами, тому в наших широтах забезпечити опалення тільки за допомогою системи "тепла підлога", велика рідкість. Найчастіше використовується другий варіант — тепла підлога + радіатори.

Меблі, що стоять на підлозі, де прокладені трубопроводи, будуть швидко втрачати свої фізичні властивості під впливом тепла. Тому варто заздалегідь враховувати, де і як будуть стояти меблі. По суті, дизайн приміщення, розміщення в ньому меблів і проєкт опалення повинні виконуватися узгоджено. Це дозволить уникнути подібних ексцесів надалі.

Потрібен проєкт опалення будинку?

2. Опалення теплими стінами.

Набагато менш поширене в Україні, воно практично нічим не відрізняється від теплої підлоги. Правда, в цій системі є свої мінуси в порівнянні з опаленням теплою підлогою. Адже потрібно заздалегідь враховувати, де будуть висіти настінні годинники, картини, полички. Якщо не знати, де прокладений трубопровід, є шанс його зачепити під час свердління стін для установки різних декоративних елементів і побутових приладів (наприклад, vesa кріплення для телевізора). При неякісному монтажі і розрахунку у зовнішній стіні може утворюватися конденсат. До чого це може призвести — руйнування конструкцій від вологи, появі цвілі. А ще таким чином є шанс істотного збільшення тепловтрат — частина тепла буде просто виводитися на вулицю.

3. Радіаторна система опалення — традиційна система опалення так само відмінно підходить для таких цілей. Головна особливість полягає в прорахунку інженерами кількості секцій радіаторів під умови використання теплоносія температурою до 55 градусів за Цельсієм.

Підсумки

У порівнянні з високотемпературним режимом, опалення за допомогою знижених температур є більш вигідним, економічним і безпечним. Низькотемпературний газовий котел — це реальна економія в довгостроковій перспективі. Так, таке обладнання коштує дорожче звичайного газового котла, але в перспективі, з урахуванням зростання тарифів на газ, ви тільки виграєте від його покупки.

Що стосується опалення за допомогою альтернативної енергетики, то з кожним роком воно все більше розвивається і поширюється в країнах Європи. Комбіновані системи, що використовують поновлювані джерела енергії і традиційні енергоносії, завойовують ринок. Такими системами все частіше цікавляться в Україні, адже в перспективі вони дозволяють стати, як мінімум, частково незалежним від зовнішніх факторів. Адже зараз на першому місці — економія теплової та електричної енергії, а приємним бонусом для вас стане усвідомлення того, що ви сприяєте збереженню навколишнього середовища.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Александр

  Спасибо за информацию. Долго думали что делать с отоплением. Теперь решили газовый котел и теплый пол будет идеальным вариантом.

 • 5 / 5

  Наталья

  Даже и не знала, что технологии дошли уже и до теплых стен. Очень хорошо, но не очень практично. И не будет ли такая система пересушивать воздух в комнатах?

 • Альтер Эйр

  Чтобы избежать такого эффекта, вам необходимо организовать правильную вентиляцию в своем доме, а, при необходимости, дополнить ее пароувлажнением. Это позволит создать благоприятный микроклимат.