Децентралізована система вентиляції

Децентралізована система вентиляції - замовити Альтер Ейр
Правильний повітрообмін цілий рік
Rekuperatsiya tepla i vlagi
Рекуперація – економія на опаленні будинку
Ефективне усунення відпрацьованого повітря
Можливість монтажу після ремонту

Сучасна система примусової вентиляції повітря у будинку чи квартирі давно перестала бути розкішшю. Погано провітрювані приміщення, в яких накопичується у великій кількості CO2, негативно впливають на самопочуття людини.

Відповідно до будівельних норм, централізована або децентралізована система вентиляції обов'язково має бути присутня в будь-якій будівлі. Але якщо раніше передбачалися виключно стандартні витяжки, куди разом із CO2 виходили волога і тепло, то в сучасних будинках краще віддати перевагу більш просунутим рішенням.

Що таке децентралізована вентиляція?

Системи примусової вентиляції поділяються на дві великі групи: централізовані та децентралізовані. Щоб розуміти суть децентралізованої системи, слід зазначити, що будь-яка житлова площа ділиться на зони. "Брудні" зони – це приміщення, в яких виробляється найбільша кількість вологи, запахів та інших продуктів життєдіяльності. До таких зон відносяться вбиральні, кухні, санвузли тощо. При будь-якому типі вентиляції тут здійснюється забір повітря.

​"Чисті" зони – це житлові приміщення, де людина проводить більшу частину часу. Сюди можна віднести вітальні, спальні, дитячі кімнати. У “чисті” зони повітря має надходити.

Децентралізована система передбачає, що повітря подається і забирається локально для кожної зони, де встановлений спеціальний прилад. Це може бути як припливна вентиляція разом з витяжною (у “чистій” та “брудній” зонах відповідно), так і припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією. 

Якщо в будинку передбачено три спальні, у кожній із них потрібно забезпечити власну систему вентиляції, яка працюватиме незалежно від інших. Встановлений агрегат зазвичай врізається у зовнішню стіну, забирає повітря з вулиці та передає його до кімнати.

Припливна вентиляція у будинку

Переваги та недоліки децентралізованої вентиляції

Децентралізована вентиляція має головну перевагу: її вдасться встановити, навіть якщо ремонт у квартирі або будинку вже зроблено, включаючи фінальне оздоблення.

Однак фахівці Альтер Ейр рекомендують віддати перевагу централізованій вентиляції, якщо є така можливість. Все тому, що недоліків децентралізованої системи значно більше, ніж переваг:

  1. Менш якісний розподіл повітря. Децентралізована система не покриває всю площу приміщення так само якісно, як централізована система.

  2. Дискомфорт від шуму. Побутові рекуператори шумять через те, що двигун системи знаходиться безпосередньо в кімнаті, вмонтований у стіну. Централізована вентиляція не докучатиме звуками, оскільки передбачає прихований монтаж блоків у шафах або технічних приміщеннях.

  3. Неекономне споживання енергії. Децентралізована система не є енергоефективним рішенням на відміну від централізованої.

  • Витяжна система, яка є обов'язковим доповненням до припливної, видаляє тепле, вологе повітря на вулицю, замість того, щоб ефективно його використовувати.

  • Канали подачі та забору повітря в припливно-витяжній системі знаходяться близько один до одного, тому концентрація чистого повітря зосереджується біля обладнання, не покриваючи приміщення.

Зверніть увагу, що децентралізовану вентиляцію можна назвати бюджетним та ефективним рішенням лише для невеликих квартир.


Види децентралізованої вентиляції

Припливна вентиляція

Якісна припливна вентиляція реалізується за допомогою спеціальних пристроїв – бризерів. Вони забирають повітря з вулиці, нагрівають його за допомогою ТЕНів та подають у “чисту” зону квартири чи будинку. У них, зазвичай, встановлюються фільтри, які додатково очищають потік від непотрібних домішок. Найкращі бризери надають бренди BalluAirnannyTion.

Витяжна вентиляція

Витяжна система вентиляції – обов'язкове для встановлення обладнання за наявності децентралізованої припливної системи. Але часто витяжні пристрої застосовуються і за наявності припливно-витяжної системи вентиляції без розведення повітропроводів – у якості доповнення.

Такі пристрої монтуються у “брудних” зонах – кухнях, санвузлах, вбиральні. Витяжні вентилятори бувають двох типів: відцентрові (MeltemMaico (серія ER), VorticeHelios) та осьові (Olimpia SplendidSoler&PalauElectroluxВентс). 

Відцентрові вентилятори більш ефективні, краще забирають повітря та вологу із “брудних” зон. Найкращим варіантом, перевіреним часом, є вентилятори компанії Meltem, провідного виробника вентиляційних систем з Німеччини.


Припливно-витяжна децентралізована вентиляція з рекуперацією тепла

Системи вентиляції з рекуперацією тепла дозволяють використовувати тепло відпрацьованого повітря для підтримки оптимальної температури повітря в приміщенні. Для цього використовуються побутові рекуператори повітря. Відпрацьоване повітря не викидається на вулицю, а передає тепло свіжому потоку, що надходить у чисті зони. Це допомагає заощадити на опаленні приміщення.

Рекуператори бувають пластинчастими та ельтанпійними. Останні, крім тепла, забирають ще й вологу з відпрацьованого потоку, щоб забезпечити пасивне зволоження.

Окремою категорією слід визначити децентралізовані системи вентиляції з розведенням повітропроводів від бренду Meltem. Це найефективніша децентралізована система зараз.

Ознайомтеся з асортиментом
Обладнання Meltem
Обладнання Meltem

Бризери
Бризери

Витяжна вентиляція
Витяжна вентиляція

Побутові рекуператори
Побутові рекуператори

Зверніться до фахівців Альтер Ейр

Ми можемо допомогти вибрати правильне обладнання для децентралізованої вентиляції та розробити проєкт. Отримайте професійну консультацію.

Вибір вентиляції у магазині Альтер Ейр

Варіанти використання децентралізованої системи вентиляції

Забезпечення окремого обладнання для різних кімнат

Варіант має два великі недоліки: нерівномірний розподіл повітря в кімнаті і порівняно невисоку ефективність.

Децентралізовані системи погані тим, що канали подачі та забору повітря в такому обладнанні дуже близько один до одного. У зв'язку з цим очищене повітря в приміщенні концентрується біля пристрою, а в більш віддалених частинах формуються “сліпі” зони, куди повітря так і не потрапляє.

Припливні системи встановлюються у “чистих” зонах і доповнюються витяжними системами у “брудних”. Таким чином формується потік повітря, який, переміщаючись, охоплює більший простір. Але нагріте та зволожене повітря, через відсутність рекуператора, буде викидатися на вулицю, роблячи систему не енергоефективною.

Децентралізована вентиляція з розведенням повітропроводів

Ексклюзивна пропозиція від компанії Meltem вважається одним із найефективніших рішень децентралізованої вентиляції. Все завдяки повітропроводам, які можна встановлювати згідно з плануванням приміщень. Розведенням повітропроводів забезпечується правильний повітрообмін, що повністю охоплює зони.

Побутове обладнання Meltеm подає 100 кубів повітря на годину, тоді як на одну людину оптимальною вважається подача 25 кубів. 100 кубів можуть подаватися в одне приміщення, як у стандартній децентралізованій системі. Але це не завжди виправдано економічно, тим більше, що можливості техніки Meltem значно ширші.

100 кубів повітря, що поставляються, можна подавати в дві "чисті" зони, просто розвівши повітропроводи. Таким чином, 50 кубів йдуть у одне приміщення, 50 – в інше. Цього достатньо для комфортного одночасного перебування двох людей у ​​кожній із зон.

Побутова вентиляція у квартирі чи котеджі

Унікальний проєкт можна створити для кожної квартири, залежно від ваших потреб. Однак слід враховувати, що децентралізована система вентиляції підходить лише для невеликих квартир та будинків. Якщо є можливість, віддайте перевагу централізованій системі.

При проєктуванні враховується безліч нюансів, починаючи від кількості людей, що проживають, закінчуючи плануванням кімнат. Розглянемо варіанти проєктів, розроблені фахівцями Альтер Ейр для однокімнатної та трикімнатної квартир.

Вентиляция в однокомнатную квартиру

Варіант №1

Для однокімнатної квартири площею 53 кв. м було прийнято рішення встановити припливно-витяжну систему із розведенням повітропроводів. Для цього знадобилося обладнання Meltem M-WRG-II E з лінійними дифузорами Disair SHD.L-20-1W-600 та відцентровий вентилятор V-II 100.

Повітря подається до спальні, а забір відбувається у “брудній” зоні – на кухні. Установка Meltem M-WRG-II E подає та забирає 100 кубів повітря через повітропроводи Flexivent ∅75 мм. Коли мешканці перебувають у “чистій” зоні, їм вистачає такої кількості для якісного мікроклімату, вуглекислий газ разом із потоком повітря прямує на кухню, де усувається. Коли мешканці знаходяться на кухні, потік повітря в спальні не забруднюється, а переміщається на кухню, де використовується та утилізується.

Вентилятор V-II 100 як допоміжна система встановлений у санвузлі.

Варіант №2

У трикімнатній квартирі площею 140 кв. м, знадобилися 2 установки Meltem для ефективної вентиляції з рекуперацією.

Одна система з 5 рівнями вентиляції була встановлена на опалювальному балконі, що примикає до вітальні. Це пристрій M-WRG-II E-F, покращена версія з ентальпійною системою, що дозволяє здійснювати пасивне зволоження. Установка Meltem подає та забирає повітря на кухні-вітальні. Окреме обладнання для цієї зони знадобилося через велику площу кімнати, а також тому, що тут збирається вся родина, і необхідні великі маси чистого повітря.

Другу вентиляцію Meltem M-WRG-II E-F (з датчиком вологості та ентальпійною системою) встановили на іншому опалювальному балконі. Труби, що подають повітря, розподілені на дві кімнати: 50 кубів подається в майстер-спальню, а інші 50 кубів - в дитячу. Забір обох потоків відбувається в санвузлі.

Вентиляція у трикімнатну квартиру

Напівпромислова та промислова вентиляція

Децентралізовану вентиляцію в промислові та напівпромислові приміщення встановлювати не рекомендується через низьку ефективність такого рішення. Але якщо альтернатив децентралізованій системі немає, слід дотримуватися всіх правил вибору та монтажу, існуючих для побутової вентиляції. У промислових приміщеннях значно збільшуються обсяги повітря, які потрібно обробляти. Компанія Альтер Ейр на сьогоднішній день пропонує обладнання лише для побутового використання.

Обладнання з проєктів

Якщо вам сподобалися варіанти проєктів Альтер Ейр, ознайомтеся з підібраним обладнанням детальніше.

ВЕНТИЛЯЦІЙНА УСТАНОВКА MELTEM M-WRG-II E
ВЕНТИЛЯЦІЙНА УСТАНОВКА MELTEM M-WRG-II E

Установка з пластинчастим теплообмінником із проєкту №1, використана для квартири 53 кв. м

ЦЕНТРОБІЖНИЙ ВЕНТИЛЯТОР MELTEM VARIO-II 100-I
ЦЕНТРОБІЖНИЙ ВЕНТИЛЯТОР MELTEM VARIO-II 100-I

Відцентровий вентилятор, використаний у проєкті №1, для видалення вологи у санвузлі

Приточно-витяжна установка MELTEM M-WRG-II E-F
Приточно-витяжна установка MELTEM M-WRG-II E-F

Дві установки з ентальпійним теплообмінником із розведенням повітропроводів використані у проєкті №2

ВЕСЬ АССОРТИМЕНТ ПОБУТОВИХ РЕКУПЕРАТОРІВ
ВЕСЬ АССОРТИМЕНТ ПОБУТОВИХ РЕКУПЕРАТОРІВ

Ознайомтеся з іншими рекуператорними моделями, щоб підібрати оптимальне обладнання

Отримайте попередню консультацію

Замовте свій проєкт децентралізованої вентиляції у фахівців Альтер Ейр. Індивідуальна проєктна документація, монтаж "під ключ", сервісне обслуговування.

Замовити децентралізовану вентиляцію у спеціалістів

Етапи реалізації проєкту

Ми побудували процес, який гарантує відмінний результат
  • Вибір
  • Проєктування
  • Монтаж
  • Сервіс
01
Вибір обладнання

Вибір обладнання

Спочатку необхідно визначитися, яка децентралізована вентиляція підходить саме вам. Вибрати доведеться один із трьох варіантів: припливна вентиляція, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією або припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією та розведенням повітроводів. Менеджери Альтер Ейр можуть підказати, чи можна реалізувати той чи інший проєкт для вашого будинку.

02
Проєктування

Проєктування

Перший етап впровадження вентиляції – пошук місця розташування блоку пристрою у кожному приміщенні: обладнання має охоплювати всі доступні зони, а потік повітря не має бути спрямований на людину, створюючи дискомфорт. Техніка не повинна псувати інтер'єр. При проєктуванні децентралізованих систем вентиляції з розведенням повітроводів необхідно звернутися до фахівців.

03
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Монтаж децентралізованої системи вентиляції менш трудомісткий, ніж установка централізованого варіанта. Зверніть увагу, що при монтажі децентралізованої системи необхідно робити отвори в стіні (свердління алмазною різкою). З одного боку отвори закриваються решіткою, з іншого боку буде встановлено пристрій. У випадку з витяжною системою з розведенням повітроводів монтаж стає більш трудомістким, і вимагає присутності фахівця.

04
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Вентиляційне обладнання необхідно регулярно обслуговувати. Але складного в цьому нічого немає – необхідно лише змінювати фільтри в міру їхнього забруднення. Орієнтовний термін служби фільтрів складає 3 місяці, проте багато залежить від умов та інтенсивності експлуатації обладнання. Не забувайте дбати про свою техніку, щоб вона могла якісно подбати про вас.

Ціна вентиляції

Скільки коштує організація децентралізованої вентиляції?

Ознайомтеся з цінами на обладнання децентралізованої вентиляції, а також із вартістю послуг фахівців Альтер Ейр з проєктування та монтажу.

Вартість обладнання

Вентилятори
Пристрої для витяжної системи вентиляції
від 895 грн
Бризери
Пристрої для припливної системи вентиляції
від 14 159 грн
Рекуператори
Пристрої для вентиляції з рекуперацією тепла
від 5 500 грн

Ціни реалізації проєкту №1

Проєктування
Проєктна документація та креслення
3 700 грн
Обладнання
Meltem M-WRG-II E та Вентилятор V-II 100
91 000 грн
Монтаж
Встановлення та підключення пристроїв
30 000 грн

Ціни реалізації проєкту №2

Проєктування
Проєктування систем з розведенням повітропроводів Ціна за 2 установки
5 000 грн
Обладнання
M-WRG-II E-F з ентальпійним теплообмінником
150 000 грн
Монтаж
Розведення повітропроводів та підключення систем
60 000 грн