Вентиляція в будинку з газобетону

будинок з газобетону
Рекуперація тепла і вологи
Якісний повітрообмін
Фільтрація повітря від забруднень
Низьке споживання електроенергії

Для чого потрібна вентиляція в газобетонних будинках

Зведення будинку починається з вибору будівельного матеріалу. Найчастіше, вибір падає на швидкий і бюджетний варіант. Таким є будинок, побудований з газобетону.

Розберемося спочатку, що ж представляє із себе газобетон. Це легкий будівельний матеріал, який має високі теплоізоляційні властивості. Тому будинок, що побудований з газобетону, стане теплим і надійним. Для організації комфортних умов проживання в такому будинку, необхідно забезпечити правильний повітрообмін.

Якщо брати до уваги ще думку про те, що газоблоки володіють високими вологопоглинаючими властивостями, то саме вентиляція в будинку з газобетону допоможе мінімізувати наслідки таких характеристик цього будівельного матеріалу.

Рішення з вентиляції дому

Пропонуємо ознайомитися з принципами реалізації та обладнанням, яке може бути використане при організації вентиляції. Система вентиляції в будинку з газобетону може бути влаштована декількома способами:

 • природним;
 • примусовим.
Природна вентиляція
Природна вентиляція

Не передбачає наявність професійної техніки для витяжки повітря, оскільки її принцип грунтується на звичайному провітрюванні житла.

Примусова: децентралізована
Примусова: децентралізована

Здійснюється за допомогою компактних вентиляційних установок Meltem, Zehnder, Maico PushPull і витяжних вентиляторів.

Примусова: централізована
Примусова: централізована

Реалізується за допомогою припливно-витяжних вентиляційних установок, таких як: Jablotron Futura, Maico WS, Systemair SAVE VTC і т.д.

Вентиляційні установки
Jablotron Futura
Jablotron Futura

Високоефективні припливно-витяжні установки від чеського виробника

Zehnder ComfoAir Q
Zehnder ComfoAir Q

Німецькі припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла

MELTEM M-WRG-II
MELTEM M-WRG-II

Компактні вентиляційні установки від німецького виробника

Maico PushPull
Maico PushPull

Компактне вентобладнання для децентралізованої вентиляції

MELTEM M-WRG-S
MELTEM M-WRG-S

Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла

Salda Smarty
Salda Smarty

Припливно-витяжні установки від литовського виробника

Zehner Comfosport
Zehner Comfosport

Децентралізована припливно-витяжна установка з рекуперацією вологи і тепла

Брізер Tion
Брізер Tion

Припливна установка для децентралізованої вентиляції від китайського виробника

Брізер Ballu
Брізер Ballu

Децентралізована припливна установка від японського виробника

У вас будинок з газобетону?

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
проєкту вентиляції з урахуванням всіх нюансів вашого житла.

Етапи реалізації проєкту

 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перш, ніж запропонувати концепцію по системі вентиляції для будинку, нашим фахівцям необхідно розуміти побажання клієнта, а також отримати всі вихідні дані по об'єкту. Зустріч проходить або в офісі-шоурумі Альтер Ейр, де кожен може побачити, відчути і покерувати різними системами вентиляції, або по відеозв'язку. Після зустрічі, спільним рішенням приймається концепція проєкту вентиляції, по якій буде відбуватися його реалізація.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

На даному етапі, клієнт отримує пакет документів по системі вентиляції, а саме: розрахунки обсягу повітря для подачі, а також фіналізувану комерційну пропозицію в 3-х варіантах з різними ціновими рішеннями. Підсумкова вартість системи вентиляції для будинку, після складання точного проєкту, може змінитися до 15% в більшу або меншу сторону. На даному етапі клієнт вже має чітке розуміння про майбутню реалізації системи.

03
Проєктування

Проєктування

Після затвердження комерційної пропозиції, ми переходимо до проєктування системи вентиляції. Під час складання проєкту, наші фахівці контактують не тільки з клієнтом, а й суміжними спеціалістами (дизайнерами, архітекторами та інш.). Після затвердження, інженери видають повний пакет проєктної документації, за якою можна реалізувати систему вентиляції навіть в іншій компанії.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Ми надаємо послуги доставки та монтажу систем вентиляції. Установку систем ми здійснюємо виключно власними бригадами. Наші фахівці проходять навчання і мають сертифікати на роботу з кожним видом вентиляційного устаткування. Тому ми впевнені в якості робіт і надаємо гарантію не тільки на обладнання, а й на монтаж. Обов'язковимпроміжним етапом є пусконалагоджувальні роботи. Наші фахівці проводять настройку і тестування системи вентиляції, щоб упевнитися в коректності реалізації, а також її ефективності.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Після завершення робіт, ми надаємо гарантійне та післягарантійне обслуговування вентиляційних систем. Найчастіше, інноваційне вентобладнання, з яким ми працюємо, часто навіть не вимагає присутності фахівця: аналіз, настройку і сервіс можна провести в режимі онлайн. У разі виникнення несправностей - наш сервісний майстер запропонує кращий пакет послуг і приїде в будь-який зручний для клієнта день. Запчастини для ремонту або витратні матеріали (наприклад, змінні фільтри для вентустановки) - також можна замовити у нас.

Вибираємо обладнання

Розглянемо найбільш популярні бренди для організації вентиляції в газобетонному будинку, а саме обладнання для припливно-витяжної вентиляції, а також виробників вентиляторів для забору відпрацьованого повітря при природній вентиляції.

Устаткування для припливно-витяжної системи
Устаткування для припливно-витяжної системи

Пропонуємо розглянути популярні серії припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла від світових виробників.

Витяжні вентилятори для ванної та санвузлів
Витяжні вентилятори для ванної та санвузлів

Вентилятори встановлюють в тих місцях, де швидше за все накопичуються волога та неприємні запахи. Розглянемо найбільш популярні бренди.

Важливі моменти

Особливості проєктування вентиляції в будинку з газобетону

При будівництві приватного будинку, відразу важливо розуміти, як буде організована система вентиляції: вона буде природною, примусовою або змішаного типу, яке обладнання буде використовуватися. Після того, як ви визначилися з видом вентиляції, можна приступати до її проєктування.

Вентиляція в будинку з газобетону проєктується за таким же принципом, як і в будинках з інших будівельних матеріалів. Головне, щоб проєкт розроблявся грамотним фахівцем. Оскільки без якісного проєкту, система вентиляції в будинку з газоблоків буде працювати неефективно і може бути дискомфортною для проживання.

Облаштування вентиляційних каналів

Вентканали в будинку з газобетону необхідні для забору повітря з "брудних зон" - кухні, санвузла. Вони можуть бути таких видів:

 • вентиляційні блоки з цегли
 • гільзування пластиковими трубами

Другий варіант вважається більш ефективним і вологостійким, оскільки на пластику не утворюється конденсат.

При використанні припливно-витяжних установок, в облаштуванні вентиляційних каналів немає необхідності. Повітря циркулює по повітроводам, які розташовуються в застельовому просторі. Якісна система витяжки у приватному будинку – запорука енергоефективності.

Помилки при установці вентиляції в газобетонних будинку

Вентиляція в будинку може працювати некоректно і заподіювати дискомфорт для мешканців. Порушення роботи системи вентиляції може проявлятися через неправильне проєктування і монтаж. Розглянемо найбільш поширені помилки при організації вентиляції:

 1. Неправильно підібраний діаметр повітроводів призводить до сильного шуму при роботі вентиляції.
 2. Зменшений переріз дифузорів і решіток призводить до додаткового шуму
 3. Неправильно розрахована необхідна продуктивність і невідповідне обладнання призводять до неефективної роботи вентиляції і нестачі чистого повітря.
 4. Неправильне перехрещення повітропроводів і відсутність інтеграції в дизайн призводять до додаткового опускання стель, а також негарному розташуванню дифузорів по відношенню до висвітлення.

Рекомендоване обладнання

При природній або децентралізованій вентиляції необхідно встановлювати витяжні вентилятори в "брудних зонах".

Наші проєкти

Ніщо не скаже краще про наш професіоналізм, ніж реалізовані об'єкти

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Кліматичні системи і дизайн інтер'єру - огляд об'єкта в м. Київ, вул. Липська
Кліматичні системи і дизайн інтер'єру - огляд об'єкта в м. Київ, вул. Липська
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Системи вентиляції і канального кондиціонування в 3-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ
Системи вентиляції і канального кондиціонування в 3-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ
VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку

Поширені питання

Вентиляція в будинку з газоблоку - необхідність?

Однозначно. Вентиляція необхідна в будинку з будь-якого будівельного матеріалу, особливо для газоблоку. Газобетон має велику вологопоглинання, що згодом може надати руйнівну дію для будматеріалу. Для того, щоб забрати разом з відпрацьованим повітрям зайву вологість і наситити приміщення киснем, необхідно використовувати припливно-витяжну систему вентиляції.

Скільки коштує вентиляція в газобетонних будинку?

Ціна системи вентиляції в газосилікатному будинку залежить від площі будинку, обраної системи, вартості обладнання та інших факторів. Ознайомитися з прайсом і купити вентиляційні установки в Києві можна в інтернет-магазині Альтер Ейр.

Який вид вентиляції в будинку з газобетону найвигідніший?

Для будинку з газобетону, компанія Альтер Ейр вважає найбільш вигідним варіантом припливно-витяжну вентиляцію Jablotron, оснащену датчиками СО2 і системою VAV-клапанів для змінної витрати повітря. Система контролює рівень СО2 в кожній кімнаті і направляє свою дію виключно в ті зони, де якість повітря нижче норми.Така система вентиляції забезпечує ефективну і енергоекономічну вентиляцію.

Чи можна зробити вентиляцію в уже готовому газобетону будинку?

У готовому будинку з газобетону зробити вентиляцію можливо. Для цього необхідно врахувати всі технічні характеристики будови і інтер'єру, і підібрати оптимальний варіант.

Компанія Альтер Ейр надає послуги консалтингу по всій Україні. Звертайтеся за телефоном 0-800-33-08-28 і наші фахівці підберуть найбільш відповідний варіант вентиляції під ваш проєкт.

У пошуку кращої вентиляції для будинку?

Залишайте заявку і наші фахівці зв'яжуться з Вами
найближчим часом

Відгуки і питання
Відгуки відсутні