Вентиляція в будинку з газобетону

будинок з газобетону
Рекуперація тепла і вологи
Якісний повітрообмін
Фільтрація повітря від забруднень
Низьке споживання електроенергії

Для чого потрібна вентиляція в газобетонних будинках

Зведення будинку починається з вибору будівельного матеріалу. Найчастіше, вибір падає на швидкий і бюджетний варіант. Таким є будинок, побудований з газобетону.

Розберемося спочатку, що ж представляє із себе газобетон. Це легкий будівельний матеріал, який має високі теплоізоляційні властивості. Тому будинок, що побудований з газобетону, стане теплим і надійним. Для організації комфортних умов проживання в такому будинку, необхідно забезпечити правильний повітрообмін.

Якщо брати до уваги ще думку про те, що газоблоки володіють високими вологопоглинаючими властивостями, то саме вентиляція в будинку з газобетону допоможе мінімізувати наслідки таких характеристик цього будівельного матеріалу.

Рішення з вентиляції дому

Пропонуємо ознайомитися з принципами реалізації та обладнанням, яке може бути використане при організації вентиляції. Система вентиляції в будинку з газобетону може бути влаштована декількома способами:

 • природним;
 • примусовим.
Природна вентиляція
Природна вентиляція

Не передбачає наявність професійної техніки для витяжки повітря, оскільки її принцип грунтується на звичайному провітрюванні житла.

Примусова: децентралізована
Примусова: децентралізована

Здійснюється за допомогою компактних вентиляційних установок Meltem, Zehnder, Maico PushPull і витяжних вентиляторів.

Примусова: централізована
Примусова: централізована

Реалізується за допомогою припливно-витяжних вентиляційних установок, таких як: Jablotron Futura, Maico WS, Systemair SAVE VTC і т.д.

Вентиляційні установки
Jablotron Futura
Jablotron Futura

Високоефективні припливно-витяжні установки від чеського виробника

Zehnder ComfoAir Q
Zehnder ComfoAir Q

Німецькі припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла

MELTEM M-WRG-II
MELTEM M-WRG-II

Компактні вентиляційні установки від німецького виробника

Maico PushPull
Maico PushPull

Компактне вентобладнання для децентралізованої вентиляції

MELTEM M-WRG-S
MELTEM M-WRG-S

Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла

Salda Smarty
Salda Smarty

Припливно-витяжні установки від литовського виробника

Zehner Comfosport
Zehner Comfosport

Децентралізована припливно-витяжна установка з рекуперацією вологи і тепла

Брізер Tion
Брізер Tion

Припливна установка для децентралізованої вентиляції від китайського виробника

Брізер Ballu
Брізер Ballu

Децентралізована припливна установка від японського виробника

У вас будинок з газобетону?

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
проєкту вентиляції з урахуванням всіх нюансів вашого житла.

Етапи реалізації проєкту

 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перш, ніж запропонувати концепцію по системі вентиляції для будинку, нашим фахівцям необхідно розуміти побажання клієнта, а також отримати всі вихідні дані по об'єкту. Зустріч проходить або в офісі-шоурумі Альтер Ейр, де кожен може побачити, відчути і покерувати різними системами вентиляції, або по відеозв'язку. Після зустрічі, спільним рішенням приймається концепція проєкту вентиляції, по якій буде відбуватися його реалізація.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

На даному етапі, клієнт отримує пакет документів по системі вентиляції, а саме: розрахунки обсягу повітря для подачі, а також фіналізувану комерційну пропозицію в 3-х варіантах з різними ціновими рішеннями. Підсумкова вартість системи вентиляції для будинку, після складання точного проєкту, може змінитися до 15% в більшу або меншу сторону. На даному етапі клієнт вже має чітке розуміння про майбутню реалізації системи.

03
Проєктування

Проєктування

Після затвердження комерційної пропозиції, ми переходимо до проєктування системи вентиляції. Під час складання проєкту, наші фахівці контактують не тільки з клієнтом, а й суміжними спеціалістами (дизайнерами, архітекторами та інш.). Після затвердження, інженери видають повний пакет проєктної документації, за якою можна реалізувати систему вентиляції навіть в іншій компанії.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Ми надаємо послуги доставки та монтажу систем вентиляції. Установку систем ми здійснюємо виключно власними бригадами. Наші фахівці проходять навчання і мають сертифікати на роботу з кожним видом вентиляційного устаткування. Тому ми впевнені в якості робіт і надаємо гарантію не тільки на обладнання, а й на монтаж. Обов'язковимпроміжним етапом є пусконалагоджувальні роботи. Наші фахівці проводять настройку і тестування системи вентиляції, щоб упевнитися в коректності реалізації, а також її ефективності.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Після завершення робіт, ми надаємо гарантійне та післягарантійне обслуговування вентиляційних систем. Найчастіше, інноваційне вентобладнання, з яким ми працюємо, часто навіть не вимагає присутності фахівця: аналіз, настройку і сервіс можна провести в режимі онлайн. У разі виникнення несправностей - наш сервісний майстер запропонує кращий пакет послуг і приїде в будь-який зручний для клієнта день. Запчастини для ремонту або витратні матеріали (наприклад, змінні фільтри для вентустановки) - також можна замовити у нас.

Вибираємо обладнання

Розглянемо найбільш популярні бренди для організації вентиляції в газобетонному будинку, а саме обладнання для припливно-витяжної вентиляції, а також виробників вентиляторів для забору відпрацьованого повітря при природній вентиляції.

Устаткування для припливно-витяжної системи
Устаткування для припливно-витяжної системи

Пропонуємо розглянути популярні серії припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла від світових виробників.

Витяжні вентилятори для ванної та санвузлів
Витяжні вентилятори для ванної та санвузлів

Вентилятори встановлюють в тих місцях, де швидше за все накопичуються волога та неприємні запахи. Розглянемо найбільш популярні бренди.

Важливі моменти

Особливості проєктування вентиляції в будинку з газобетону

При будівництві приватного будинку, відразу важливо розуміти, як буде організована система вентиляції: вона буде природною, примусовою або змішаного типу, яке обладнання буде використовуватися. Після того, як ви визначилися з видом вентиляції, можна приступати до її проєктування.

Вентиляція в будинку з газобетону проєктується за таким же принципом, як і в будинках з інших будівельних матеріалів. Головне, щоб проєкт розроблявся грамотним фахівцем. Оскільки без якісного проєкту, система вентиляції в будинку з газоблоків буде працювати неефективно і може бути дискомфортною для проживання.

Облаштування вентиляційних каналів

Вентканали в будинку з газобетону необхідні для забору повітря з "брудних зон" - кухні, санвузла. Вони можуть бути таких видів:

 • вентиляційні блоки з цегли
 • гільзування пластиковими трубами

Другий варіант вважається більш ефективним і вологостійким, оскільки на пластику не утворюється конденсат.

При використанні припливно-витяжних установок, в облаштуванні вентиляційних каналів немає необхідності. Повітря циркулює по повітроводам, які розташовуються в застельовому просторі. Якісна система витяжки у приватному будинку – запорука енергоефективності.

Помилки при установці вентиляції в газобетонних будинку

Вентиляція в будинку може працювати некоректно і заподіювати дискомфорт для мешканців. Порушення роботи системи вентиляції може проявлятися через неправильне проєктування і монтаж. Розглянемо найбільш поширені помилки при організації вентиляції:

 1. Неправильно підібраний діаметр повітроводів призводить до сильного шуму при роботі вентиляції.
 2. Зменшений переріз дифузорів і решіток призводить до додаткового шуму
 3. Неправильно розрахована необхідна продуктивність і невідповідне обладнання призводять до неефективної роботи вентиляції і нестачі чистого повітря.
 4. Неправильне перехрещення повітропроводів і відсутність інтеграції в дизайн призводять до додаткового опускання стель, а також негарному розташуванню дифузорів по відношенню до висвітлення.

Рекомендоване обладнання

При природній або децентралізованій вентиляції необхідно встановлювати витяжні вентилятори в "брудних зонах".