Порівняння роботи установок MAICO WS і JABLOTRON FUTURA

Опубліковано 05 кві 2021
Оновлено 04 лип 2024
23 хв читання
0 коментарів
2901
0 / 5
Зміст
 1. Рекуператор, переднагрівач та ефективність роботи взимку
 2. Порівняння роботи установок
  1. Результати Maico WS 470
  2. Результати Jablotron Futura L
 3. Система управління та особливості роботи
  1. Розрахунок за номінальною кількістю повітря на людину або за кратністю
  2. Розрахунок за рівнем СО2 в кімнатах (за якістю повітря)
 4. Комплектація і додаткові опції
 5. Порівняння початкових та експлуатаційних витрат на вентиляційні установки
 6. Підсумки, або що вибрати - вентиляція Maico WS або Jablotron Futura?
Порівняння роботи вентиляційних установок

Про необхідність вентиляції не знає, мабуть, тільки ледачий - без свіжого повітря неможливо добитися хорошого самопочуття і високої продуктивності. Відкриття вікон залишилося в минулому (разом зі втратами тепла, комахами, пилом, шумом і гаром), а за вентиляцію в сучасному будинку відповідають припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла і пасивною системою зволоження.

На сучасному європейському ринку представлено багато виробників, але сьогодні ми розглянемо в порівнянні німецьку Maico WS і чеську Jablotron Futura.

Товари зі статті
Під замовлення
Припливно-витяжна установка Maico WS 470 КВЕТ, 14096
Акція
Подарунок
Німеччина
Німеччина
Припливно-витяжна установка Maico WS 470 КВЕТ
Ціна
Ціна за запитом
Завантажити ще

Обіцяємо мінімум води або суб'єктивних міркувань і максимум фактів і цифр!

Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла Jablotron і Maico - обладнання високого рівня якості та ефективності. Але вони мають ряд відмінностей, які слід детально розглянути.

Статтю ми розбили на блоки, в яких порівнюємо і аналізуємо всі аспекти роботи з установками.

Рекуператор, переднагрівач та ефективність роботи взимку

Пластинчасті рекуператори, які використовуються на європейських вентиляційних установках, аналогічні за своїми показниками і фактично виробляються на двох європейських заводах - Recair і Paul. Виробники вентиляційного обладнання надають перевагу тому чи іншому рекуператору в залежності від територіального розміщення фабрик та історичних взаємозв'язків. Технологічно рекуператори мають однакову ефективність і принцип роботи. Але є інші фактори, які впливають на енергоефективність самої вентиляційної установки:

 1. Аеродинаміка всередині установки - чим нижча швидкість всередині установки, тим вища її енергоефективність.
 2. Товщина ізоляції - чим краща ізоляція обладнання, в першу чергу, і повітропроводів - тим вище показник енергоефективності всієї системи вентиляції.
 3. Наявність перед- і постнагріву знижує енергоефективність вентиляції, так як підключає додаткові джерела енергії.

Застосування однакових рекуператорів і подібних систем управління обумовлюють невелике розходження в ефективності роботи більшості європейських вентиляційних установок - як правило, номінальна продуктивність складе від 89% до 93%.

Тобто всі рекуператори самі по собі - практично однакові. Краща ефективність залежить, скоріше, від особливостей самих установок, ніж від рекуператора, як такого.

При реалізації системи вентиляції ми прагнемо до збільшення енергоефективності, в цьому плані виробник Jablotron постарався максимально виключити фактори, які знижують ефективність рекуператора. Припливно-витяжна установка Jablotron Futura має значну перевагу над встановленням Maico WS, так як застосовує інший принцип роботи рекуператора - з 4-ма рухомими заслінками, які змінюють напрямок потоків повітря. Наочно побачити роботу системи ви можете в нашому офісі!

Це вирішує відразу кілька принципових проблем:

 1. Запускається процес ентальпії в зимовий період (збереження вологи всередині приміщення) - завдяки зміні потоків повітря конденсат, який утворюється на стінках рекуператора, забирається припливним повітряним потоком, таким чином додатково його зволожуючи. При «класичній» системі вентиляції для досягнення аналогічного ефекту потрібне використання спеціального ентальпійного теплообмінника - однак варто зауважити, що останні втрачають свою здатність до ентальпії в середньому через 1,5-2 роки (в залежності від частоти заміни фільтрів) через особливості матеріалу і в подальшому працюють без збереження вологи.
 2. Відпадає необхідність додаткового нагріву для захисту від обмерзання рекуператора. Jablotron має "на борту" тільки ТЕН постнагріву на 350 Вт, який використовується, коли температура викиду повітря на вулицю після рекуператора досягає позначки менше 0 градусів (залежно від вологості повітря, його кількості і температури всередині приміщення, такий процес для України відбувається в середньому при температурі -15 і нижче). Вентиляційні установки Maico обладнані вбудованим переднагрівом потужністю 1,8 кВт, який включається для підігріву припливного повітря перед рекуператором, для звичайних теплообмінників це відбувається при температурі в середньому -4°С, для ентальпійного - при температурі -2°С. Виробник не передбачив можливість регулювання потужності переднагріву, тільки 1,8 кВт.

Важливий момент, який потрібно враховувати в роботі Maico WS 470. Переднагрівач досягає межі своєї потужності при температурі -8°С і продуктивності 470 м3/год. Що ж відбувається далі? При падінні температури нижче -8°С продуктивність продовжує знижуватися і, наприклад, при -11°С - вона становить 320 м3/год. При температурі -18°С продуктивність падає до 240 м3/год. Особливо гостро таку проблему відчувають клієнти з установкою великого типорозміру.

Jablotron Futura L не має такої проблеми, так як використовує вищезгаданий принцип рухомих заслінок і уникає обмерзання без зменшення продуктивності установки. Крім того, в якості додаткової опції можна використовувати модуль - тепловий насос "повітря-повітря" Jablotron CoolBreeze - для контролю температур (охолодження і нагрівання повітря в період міжсезоння). Контролювати і управляти роботою теплового насоса також можна в інтерфейсі додатка MyJABLOTRON. Саме завдяки заслінкам, встановленим на рекуператорі, установка Jablotron має перевагу над встановленням Maico в плані ентальпії і необхідності переднагріву для захисту від обмерзання рекуператора.

Порівняння роботи установок

Основне, на що необхідно орієнтуватися при порівнянні установок - це ефективність і результат їхньої роботи. Щоб не бути голослівними, пропонуємо виміряти ефективність Maico WS 470 і Jablotron Futura L.

Дата виміру: 12 лютого. Продуктивність установок: Jablotron - 443 м3/год, Maico - 470 м3/год.

Результати Maico WS 470

Показники повітря з установки Maico WS 470

Зверніть увагу на скріншоти з програми air@home:

 1. Температура на вулиці на момент виміру становила -9°С.
 2. Після нагрівання ТЕНом температура повітря на вході в рекуператор становить -0,8°С.
 3. Температура припливного повітря в приміщення = 15,8°С.
 4. Температура в приміщенні = 23,6°С.
 5. Температура повітря, що викидається на вулицю, становить 1°С.
 6. Переднагрів в установці включений на 100% і споживає ~ 1950 Вт.

За підсумком цих даних:

 • реальна ефективність рекуператора вентиляційної установки: (15,8 + 0,8) / (23,6 + 0,8) = 0,68 = 68%;
 • фактичне споживання електроенергії~ 1950 Вт.

Результати Jablotron Futura L

Показники роботи установки Jablotron Futura L

Тепер прийшов час проаналізувати дані з програми MyJABLOTRON:

 1. Температура на вулиці на момент виміру становила -11°С.
 2. Температура повітря на вході в рекуператор становить -4,2°С. Така різниця обумовлена тим, що повітроводи з припливним повітрям проходять через приміщення і нагріваються. ТЕН відключений.
 3. Температура припливного повітря в приміщення = 18,0°С.
 4. Температура в приміщенні = 25,8°С.
 5. Температура повітря, що викидається на вулицю, становить 0,8°С.
 6. Переднагрівача немає.

За підсумком цих даних:

 • Реальна ефективність рекуператора вентиляційної установки: (18,0 + 4,2) / (25,8 + 4,2) = 0,74 = 74%;
 • Фактичне споживання електроенергії: 280 Вт.

Зверніть увагу на відносну вологість повітря: вентиляційна установка не тільки зберегла відносну вологість, яка була в офісі (20%), а й підвищила до 21% за рахунок зняття конденсату з рекуператора.

Цифри не брешуть - Maico WS 470 має меншу реальну ефективність рекуператора (68% проти 74%) і значно більше фактичне споживання енергії - 1950 Вт проти 280 Вт в порівнянні з Jablotron Futura L. Ще один важливий фактор - Maico WS при -8°С починає знижувати свою продуктивність.

Система управління та особливості роботи

Проєктування і розрахунок системи вентиляції на базі як Maico, так і Jablotron можна здійснювати двома методами:

 1. за номінальною кількістю повітря, яке потрібно подавати на людину або кратністю;
 2. за рівнем СО2.

Кожна система має свої переваги і недоліки.

Розрахунок за номінальною кількістю повітря на людину або за кратністю

Іншими словами - за кількістю постійно проживаючих людей. Потужність роботи вентиляційної установки розраховується виходячи з максимально комфортного показника подачі - 36 м3/год свіжого повітря на 1 людину в кожну кімнату - згідно з нормами ДБН. Наприклад, на будинок зі спальнею, двома дитячими і з великою кухнею-вітальнею потрібно, щоб вентиляційна установка працювала постійно на продуктивності 310 м3/год (70 м3 в спальню, по 50 м3 в дитячі і 140 м3 у вітальню).

В даному типі системи часто проводять розрахунок, виходячи з обсягу приміщення - кратність повинна бути не менше 0,6 для "чистих зон" (спальні, вітальні, дитячі) і 1,5 - для "брудних зон" (ванні кімнати, санвузли, гардеробні). Перевагою даної системи є менші початкові витрати на реалізацію вентиляції. У той же час, установка змушена весь час працювати в діапазоні, близькому до максимального для забезпечення необхідної кількості свіжого повітря, яке подається в усі зони житла, незалежно від присутності людей. Що однозначно є недоліком, так як установка працює "задарма" за відсутності мешканців.

Потрібна консультація?

Розрахунок за рівнем СО2 в кімнатах (за якістю повітря)

Вентиляційна установка змінює свою продуктивність в залежності від рівня CO2. Для збільшення ефективності роботи рекомендується використовувати вентиляцію з клапанами змінної витрати повітря (VAV-клапани). Система зі змінною витратою повітря трохи дорожча з точки зору початкових витрат, але має свої переваги. Так, вентиляційна установка працює 100% свого часу в автоматичному режимі, самостійно підлаштовуючись під рівень СО2 в кожній окремій зоні. Це дає можливість подавати більшу кількість свіжого повітря в необхідні приміщення, при цьому не підвищуючи продуктивність самої вентиляційної установки і не витрачаючи зайву енергію.

VAV-клапани VarioBreeze

У випадку з Jablotron Futura L + CoolBreeze клапани дозволяють регулювати роботу установки не тільки за якістю повітря, але і за температурою (в залежності від обраного пріоритету в додатку). Важливий момент - чеський виробник Jablotron дозволяє реалізувати таку систему значно дешевше, ніж на обладнанні Maico WS. Як показує практика, в будинках і квартирах площею 120-180 м2 при реалізації системи вентиляції за "класичною" схемою необхідно, щоб вентиляційна установка працювала на продуктивності 280-350 м3/год, при цьому вона буде подавати не більше 35 м3/год на кожну людину.

При реалізації вентиляційної системи на базі контролю CO2, ПВУ працює з продуктивністю 140-170 м3/год, при цьому подаючи на 1 людину 50-70 м3 свіжого повітря в годину, що в 2 рази більше, ніж навіть наказують норми. Це дає ряд істотних переваг:

 • менша робоча продуктивність вентиляційної установки економить не тільки споживання електроенергії, але і збільшує ресурс роботи двигуна;
 • менший рівень шуму в порівнянні з роботою на близькій до максимальної потужності;
 • нижча продуктивність роботи вентиляційної установки збільшує ресурс фільтрів, який, в середньому, прямо пропорційний кількості повітря.

І Maico, і Jablotron можуть працювати за двома вищезазначеними сценаріями роботи, проте особливістю Jablotron Futura є якраз можливість роботи з контролем рівня CO2 без залучення обладнання сторонніх виробників і, що важливіше - значно дешевше.


Обидві установки можуть бути реалізовані як в проєктах з розрахунками за кількістю мешканців, так і за якістю повітря. Останній, проте, має ряд своїх переваг, одна з яких - економія енергії.

Принцип роботи VAV-системи Jablotron:

 • Датчики CO2, розміщені в кожній житловій кімнаті, на постійній основі вимірюють рівень вуглекислого газу і відправляють дані на установку Futura.
 • Поки на всіх датчиках фіксується низький рівень CO2, установка працює на мінімальних обертах.
 • Як тільки один з датчиків фіксує підвищення рівня вуглекислого газу (так званий тренд на зростання), він подає сигнал і VAV-система вентиляції перекриває клапани в інших приміщеннях, направляючи весь потік повітря в кімнату, де спостерігається тренд. При цьому продуктивність установки не збільшується. Даний процес триває до нормалізації рівня CO2.
 • Якщо трапляється так, що тренд на погіршення якості повітря спостерігається в декількох кімнатах одночасно - установка спочатку перерозподіляє потоки на ці кімнати, а потім (якщо повітря недостатньо, щоб нормалізувати рівень у всіх кімнатах) поступово збільшує продуктивність.
 • Якщо в будинку або квартирі встановлений сигнальний чіп BoostButton, тоді для VAV-системи передбачається ще один сценарій роботи. Чіп встановлюється в вимикач світла і зовні залишається непомітним. Використовується для витяжних зон - ванних кімнат, санвузлів, кухонь. Активується він при натисканні на клавішу вимикача і включає посилене видалення повітря. Весь обсяг витяжного повітря видаляється саме з активованої зони протягом обмеженого часу (період можна налаштувати через додаток).

Для того, щоб не бути голослівним і наочно продемонструвати роботу VAV-системи, фахівці компанії Альтер Ейр провели експеримент і зафіксували роботу клапанів змінної витрати повітря на графіках.

Вихідні дані:

 • Експеримент проходив в офісі Альтер Ейр - це стало причиною деяких труднощів, так як площа основної зони експерименту = 5 м2. Така маленька площа призводить до різкого підвищення рівня CO2, що нетипово для середньостатистичних кімнат в будинку або квартирі. Це призводить до того, що установка не встигає так само швидко зреагувати на зміну рівня вуглекислого газу.
 • Для відображення принципу перенаправлення повітряних потоків використовували 4 зони.
 • Експеримент полягав у тому, щоб підвищити рівень вуглекислого газу в одній із зон і простежити за роботою VAV-клапана для системи вентиляції.

Хід експерименту:

1. На графіках зображено кілька показників - відсоток відкриття клапанів (червоним і бірюзовим), обсяг повітря, що подається (рожевим), рівень CO2 (синім).
2. Початок експерименту на графіку - о 7.00 за європейським часом. До цього часу можемо спостерігати, що клапани змінної витрати повітря в усіх зонах були відкриті на 100%. Ніде не спостерігалася зміна рівня CO2, в усіх зонах він знаходиться в "синій зоні" - до 600 ppm.

Графік роботи вентиляційної установки вранці
Графік роботи вентустановки Jablotron Futura

3. О 7.00 в Зону 4 - кабінет, площею 5 м2 зайшло двоє людей. З цього моменту можемо спостерігати різке підвищення рівня CO2.

Графік роботи установки, коли в офіс прийшли люди

4. У Зоні 4 разом зі збільшенням рівня CO2 можна спостерігати і підвищення обсягу свіжого повітря, що подається - установка компенсує тренд з погіршення якості повітря.

5. Паралельно ми можемо спостерігати, як поводяться клапани в інших зонах (Зони 2, 3, 8) - вони закриваються, щоб забезпечити максимальний потік в потрібну зону без збільшення продуктивності обладнання.

Інтенсивна подача повітря
Посилена подача повітря в потрібну зону

6. Варто пам'ятати, що кожна зона не є абсолютно ізольованою - присутнє певне змішування повітря. Саме цим, за словами наших чеських колег, пояснюється те, що VAV-система не перестає на 100% подавати свіже повітря в інші зони. Подаючи невеликі обсяги в інші зони, ми допомагаємо нормалізувати рівень CO2 в потрібній зоні.

7. В цей же час в Зону 3 приходить ще одна людина - спостерігається плавне збільшення рівня CO2 в даній зоні.

Плавне збільшення рівня СО2, коли людина в кімнаті

8. Реакція установки - збільшення продуктивності, щоб стабілізувати якість повітря в двох зонах.
9. Як тільки ситуація нормалізована, положення клапанів змінної витрати повітря і продуктивність установки Jablotron Futura повертається в нормальне положення - з рівномірним розподілом повітря і відкритими VAV-клапанами в усіх зонах.

Рівномірний розподіл повітряних потоків

Комплектація і додаткові опції

Maico WS - вентиляційна установка, яка в стандартній комплектації включає в себе:

 1. Вентиляційний агрегат.
 2. Фільтр тонкої очистки F7.
 3. Фільтр грубої очистки G4.
 4. Стандартний провідний пульт управління RLS, за допомогою якого можна змінювати швидкість роботи установки.
Комплектація вентиляційної установки Maico WS

Управління може здійснюватися за допомогою пульта, мобільного додатка air@home і сайту air-home.de. За замовчуванням установка підтримує протокол управління ModBus і як опція - KNX (потрібна додаткова плата Maico K-SM за 660 євро).

Мобільний додаток air@home

За допомогою програми і веб-сайту користувач може управляти вентиляційною установкою, встановити роботу за графіком і бачити основні показники вологості та температури.

Дані, доступні в air@home

Якщо необхідне управління вентиляцією через контроль CO2, потрібно додатково придбати:

 • кімнатні датчики CO2 - (459 євро кожен - необхідно встановити по 1 в кожну житлову кімнату);
 • плату управління Maico ZP2 (523 євро).
 • управління потоками повітря може відбуватися за допомогою VAV-клапанів сторонніх виробників - TROX, BELIMO або SYSTEMAIR - в середньому - від 330 до 430 євро за клапан змінної витрати повітря (кількість необхідних клапанів залежить від аеродинамічного розрахунку системи і кількості кімнат).

Детальніше розрахунки по кожному з видів систем дивіться нижче.

Jablotron Futura в стандартну комплектацію включає:

 1. Вентиляційну установку;
 2. 2 фільтри тонкої очистки класу F7;
 3. Провідний пульт управління Alfa з датчиком CO2 - дозволяє контролювати роботу установки і бачити показники температур, вологості, рівня CO2, обраних режимів і т.д .;
 4. Сифон для скидання дренажу HL136.
Комплектація Jablotron Futura

Додатково Jablotron можна доповнити опціями, які спрощують і розширюють можливості управління:

 • охолоджуючий модуль Jablotron CoolBreeze, який виконує функцію підігріву та охолодження повітря;
 • сигнальний чіп Jablotron BoostButton (30 євро), тимчасово включає підвищену витяжку в локальних зонах;
 • VAV-клапани Jablotron VarioBreeze (121 євро), які перенаправляють повітряні потоки;
 • кухонні витяжки Faber з автоматикою Jablotron - для інтегрованої витяжки повітря на кухні.

Управління системою може відбуватися за допомогою пульта, додатку MyJablotron, а сервіс можна робити віддалено за допомогою системи Jablotron Connect. В даних сервісах як інженерам, так і клієнтам доступна велика інфографіка по роботі установки і якості повітря в приміщенні - в реальному часі. Будь-які зміни можна до дрібниць відстежити за графіками і відкоригувати роботу припливно-витяжної установки.

Автоматика - одна з головних переваг Jablotron, так як компанія має свій власний відділ програмного забезпечення, яке створюється і модифікується спеціально під потреби обладнання. Сервіс, діагностику і "ремонт" установки у 85% випадків можна провести віддалено, що теж перевага - менше занепокоєння для власників.

Додаток MyJablotron

Стандартну комплектацію установок порівнювати легко: в Jablotron Futura та Maico WS вони практично однакові. Відмінності стають помітними в додаткових опціях - Maico обмежені в додаткових пристроях (немає варіанту охолоджуючого модуля, інтеграції з кухонною витяжкою, можливості посиленого видалення повітря або VAV-клапанів власного виробництва).

 У плані управління та автоматики Maico WS теж програє Jablotron Futura - додаток є, але немає такого обсягу інформації та можливостей управління. Німецька компанія Maico розробила додаток, скоріше, відштовхуючись від потреб в ньому як такому, але про зручність користування говорити недоречно (враховуючи кількість скарг від клієнтів щодо управління системою). Jablotron відразу впровадили такий контроль та управління в якості бази, орієнтуючись на швидкість управління, привабливий і зрозумілий інтерфейс.

Порівняння початкових та експлуатаційних витрат на вентиляційні установки

Пропонуємо кілька висновків, які роблять вибір системи очевидним:

 1. Вся система від одного виробника. Чеський виробник Jablotron дозволяє організувати систему вентиляції зі змінною витратою повітря повністю на своєму обладнанні. А це, в свою чергу: легке підключення, налагоджена робота і централізований контроль та управління.
 2. Вартість. Мабуть, найбільш значуща перевага Jablotron - ціна реалізації системи. Зрозуміло, вартість буде змінюватися в залежності від кількості VAV-клапанів, пультів, типорозміру установки та ін. Але якщо порівняти системи при однакових вихідних даних (1 установка на ~ 400 м3/год + пульт управління + 2 датчики CO2 + 5 VAV-клапанів + автоматика), то отримуємо:
  • Jablotron = 6076.67 євро
  • Maico = 9848 євро
  • Systemair = 8021 євро
 3. Налаштування та управління системою. Великий досвід реалізації вентиляційних систем дає нам право робити висновки про розрахунки, налаштування та управління системою. І Jablotron нас не просто приємно здивував, а вразив легкістю - ми не могли повірити, що система може бути настільки розумною і зручною в налаштуванні. Людський фактор зведений до мінімуму, все контролюється автоматикою, а інженерам і користувачу доступні всі показники і налаштування в реальному часі.
 4. Додаткові опції та аксесуари. Компанія Jablotron - єдина, яка пропонує такий пристрій, як BoostButton - чіп, який вбудовується в вимикач і дозволяє активувати посилену витяжку повітря. А це значить - можна забути про витяжні вентилятори у ванній. Ні Maico, ні Systemair запропонувати нічого подібного не можуть. Крім того, Jablotron в кооперації з Faber розробили лінійку кухонних витяжок для установки над жарочною поверхнею, в яких вмонтована автоматика для підключення до централізованої вентиляційної системи. Все працює в одному процесі!
 5. Дизайн. Згодні, не найважливіший фактор, однак коли справа доходить до розміщення датчиків і контролерів на стінах - значний. На даний момент, як то кажуть, на смак і колір ... висновки робити кожному індивідуально.
 6. Гарантія. При регулярному здійсненні сервісу (своєчасна заміна фільтрів та ін.) виробник Maico WS дає гарантію 1 рік на своє обладнання, Jablotron Futura надає 3 роки гарантії!
 7. Вартість фільтрів. Добре відомо, що будь-яка вентиляційна установка вимагає регулярної заміни фільтрів. Залежно від забруднення повітря заміна проводиться раз в 2-5 місяців. Важливим фактором є вартість фільтрів. Ціна фільтра F7 Maico = 69 євро, а для фільтра F7 Jablotron = 34 євро. З огляду на необхідність їх регулярної заміни, різниця в ціні істотна.

Підсумки, або що вибрати - вентиляція Maico WS або Jablotron Futura?

Вентиляційні установки Maico - яскравий представник європейської когорти вентиляційного обладнання ТОП-рівня, яке, однак, функціонально від найближчих конкурентів - Systemair, Komfovent, Salda - відрізняється мінімально, хоча за ціною набагато дорожче. Говорячи про ефективність роботи рекуператора, шум, базовий функціонал - при покупці Maico користувач не отримує кардинально нового рішення вентиляції. 

У той же час Jablotron пропонує абсолютно новий рівень вирішення проблеми вентиляції - як з точки зору ефективності роботи, зручності управління, так і з точки зору експлуатаційних витрат. Думка наших експертів однозначна - вентиляційна установка Jablotron Futura явно обходить своїх конкурентів за всіма аспектами.

Якщо у вас залишилися питання - сміливо звертайтеся до наших інженерів, вони детально розкажуть про кожну з систем, досвід та результати роботи кожної з них, а також доможуть організувати припливно-витяжну вентиляцію для вашого житла. Якщо теоретичної інформації недостатньо - завжди чекаємо в гості в наш шоурум, тут ми продемонструємо обладнання та управління ним на власні очі, а ви послухаєте, відчуєте і зрозумієте принципи роботи припливно-витяжних установок з рекуперацією.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Схожі статті
Інші рубрики