Альтернативна енергія для будинку, с. Рожни, Київська обл.

Альтернативна енергія для повного функціонування приватного будинку
(с. Рожни, Київська обл.)

Специфіка об'єкта:

Адреса:

с. Рожни, Київська область

Об'єкт:

Дім

Рік реалізації:

2016 рік

Поставлені завдання:

 • Забезпечити вироблення енергії за допомогою альтернативних джерел, її ефективне використання і перерозподіл для досягнення максимальної потужності.

Строки виконання:

Проєктування:

1 місяць

Підготовка комплектування для монтажу:

4 тижні

Монтаж:

1 місяць

Вироблення електричної енергії

Фотомодулі

Для вироблення електричної енергії з сонячної енергії на ділянці даху над електрощитовою встановлена система з 12 сонячних фотомодулів YabangSolar 240W/24V номінальною потужністю 240 Вт кожен. Дана система демонструє продуктивність в 300-400 кВт/год на місяць в період з березня по вересень (найвища сонячна активність) і приблизно 150 кВт/год на місяць в інший час.

Всі фотомодулі підключені до інверторної системи XANTREX XW 7048 E (нове покоління сонячних інверторів випускається під назвою Schneider Electric Conext XW + 7048 E) 6 кВт через зарядний пристрій на 12 фотомодулів.

Для накопичення вироленої електричної енергії встановлено 40 акумуляторів типу SUNLIGHT PzS ємністю 92 ампера/год, 48В, які розміщені під землею на глибині 3 м.

Варто відзначити, що ефективність роботи системи залежить від вибору "сонячного інвертора" і контролера заряду акумулятора, не менше ніж від правильності розташування панелей фотомодулів. Показник ККД обраної моделі інвертора вважається одним з найвищих в своєму класі, що стосується контролера заряду акумуляторів, то до нього пред'являлися особливі вимоги. Характер джерела енергії (генерація не є стабільною в умовах мінливої ​​хмарності) передбачає необхідність знімання максимальної потужності, крім ефективного контролю заряду АКБ. Для сонячних систем електропостачання важливо мінімізувати втрати електроенергії на всіх етапах.

Вітрогенератор

Для перетворення енергії вітру в електрику на території будинку встановлений вітрогенератор FLAMINGO AERO 4-6,7/1000 потужністю 5 кВт і вітротурбіни діаметром  – 6,7 м. Вітрогенератор встановлений на фірмову щоглу FLAMINGO AERO висотою 26 метрів.

У найсприятливіший період (з вересня по березень), вітрогенератор характеризується продуктивністю 450-600 кВт/год на місяць, а в літній період часу (помірна активність вітру) – 200 кВт/год на місяць.

Підсумок по виробленню електроенергії

Без вітрогенератора забезпечити електроенергією будинок в період з вересня по березень в Україні (тільки за допомогою поля фотомодулів) не просто проблематично, а економічно не доцільно.

Автономне опалення будинку на базі фотомодулів і вітрогенератора дозволяє отримати в цілому приблизно 700 кВт/год, чого з лишком вистачає для забезпечення життєдіяльності приватного будинку площею 350 м².

З Березня по Вересень – 300-400 кВт/год на місяць від фотомодулів + 200 кВт/год на місяць від вітрогенератора.

З Вересня по Березень – 450-600 кВт/год на місяць від вітрогенератора + 150 кВт/год на місяць від фотомодулів.

Твердопаливний котел
Твердопаливний котел

Для виробництва теплової енергії встановлений твердопаливний піролізний котел Viessmann Vitoligno 100-S потужністю 60 кВт.

Сонячний колектор
Сонячний колектор

Для перетворення сонячної енергії у теплову був встановлений сонячний колектор Atmosfera CBK-A на 40 вакуумних трубок (24 мм).

Вбудовані рішення
Вбудовані рішення

Для опалення будинку використовується твердопаливний котел, спеціальні радіатори, а також здійснений монтаж теплої підлоги.

Взаємодія систем
Взаємодія систем

Альтернативні джерела електроенергії для будинку мають деякі особливості роботи, які саме дізнайтесь далі.

Підсумок

На прикладі даного об'єкта ми можемо переконатися, що альтернативні джерела енергії для будинку в українських реаліях економічно виправдані, зовсім не будучи певною модною тенденцією.


За рахунок застосування енергозберігаючих технологій при будівництві будинку, облаштуванні системи вентиляції і кондиціонування знижуються витрати на опалення в зимовий період і охолодження в літній. На відміну від традиційних систем комфорт забезпечується з мінімальними експлуатаційними витратами.


Доповнення системи опалення альтернативними джерелами енергії у вигляді геліотермальной системи дозволяє зменшити споживання палива в системі опалення в зимовий період і практично повністю перейти на сонячну енергію для гарячого водопостачання в літній час.Крім цього, «сонячне опалення» просте в експлуатації, автоматизується і повністю безпечне.


Альтернативне опалення для приватного будинку на базі фотомодулів і вітрогенераторів може як забезпечити повну автономність вашого будинку, так і істотно прискорити терміни її окупності за рахунок продажу надлишку генеруючої електроенергії. Другий варіант передбачає використання мережевого інвертора і оформлення «Зеленого тарифу», який діє на території України.

Залишити заявку на замовлення проєкту

Надішліть запит і ми зв'яжемось з вами для точного розрахунку
проєкту по вашому будинку

Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Алексей

  За сколько лет окупится такая система с солнечными батареями и ветрогенератором?

 • 4 / 5

  Алексей

  За сколько лет окупится такая система с солнечными батареями и ветрогенератором?

 • Дмитрий - инженер Альтер Эйр

  Добрый день, Алексей! Окупаемость данной системы около 6 лет.

 • 5 / 5

  Руслан

  Здравствуйте. Если это трейлер на колесах где нужно электричество на 12 квт. что можете предложить?

 • Команда Альтер Эйр

  Добрый день, Руслан! Мы занимаемся разработкой и реализацией альтернативной энергетики в качестве дополнительного источника энергоснабжения, для бесперебойного функционирования дома. А не как основного источника.

 • 5 / 5

  Оля

  Привет, Сколько будет стоить альтернативное отопление для частного дома с площадью 152 м2 на базе фотомодулей и ветрогенераторов чтобы обеспечить полную автономность?

 • Команда Альтер Ейр

  Здравствуйте, Ольга Для климатических особенностей Украины, данное осуществление альтернативного отопления воплотить в жизнь можно, но не рационально, так как в зимний период ветрогенератор и фотомодули не смогут обеспечить достаточное количество энергии. Как альтернативу предлагаем рассмотреть отопление тепловыми насосами. Если вас заинтересует это решение, оставляйте заявку и наши специалисты свяжутся с вами. Или звоните по номеру 0-800-33-08-28 для бесплатной консультации с инженерами Альтер Эйр.