Монтаж насоса в систему опалення

Монтаж теплового насоса
Повна відповідність проєктній документації
ВЛАСНІ МОНТАЖНІ БРИГАДИ
Надійність установлення насоса в систему
Analiz i optimizatsiya realizovannykh sistem
Тривалий термін експлуатації обладнання

Монтаж циркуляційних насосів

Навіщо потрібен циркуляційний насос?

Циркуляційні насоси використовуються в системах опалення для примусового перетікання теплоносія по трубах і від їх надійності безпосередньо залежить безпека роботи опалювального котла. Особливо важливо це для систем з твердопаливним котлом, оскільки вихід з ладу циркуляційного насоса на стадії активного горіння палива може призвести до пошкодження обладнання. Через надлишок тиску внаслідок перегріву може статися розрив контура теплообмінника в котлі. Як механізм для захисту від такого типу аварій в систему встановлюють розширювальні баки і клапани скидання, так само можливе перекриття подачі повітря в топку котла. Однак, ці заходи є недостатніми для запобігання аваріям та кращий спосіб їх уникнути це потурбуватися якісним циркуляційним насосом і правильним його монтажем.

Якщо ви замовляєте собі обладнання та проєкт системи опалення, то проводити монтаж своїми силами, навіть частково, просто не має сенсу. Адже це вимагає певного досвіду, знань і що не менш важливо - дорогого обладнання.

Оскільки передбачається, що обладнання було підібрано спочатку, при складанні проєкту, то ми можемо відразу перейти до опису його установлення.

Порядок установлення насоса для системи опалення

 1. Спершу потрібно визначитися з місцем врізки в трубопроводи системи - в нашому випадку це вже передбачено проєктом опалення.
 2. Якщо насос з мокрим ротором, що найчастіше зустрічається в сучасних системах, то його необхідно змонтувати таким чином, що б вал двигуна перебував у строго горизонтальному положенні. Це потрібно для уникнення виходу з ладу та запобігання виникненню повітряних пробок (хоча в системі опалення вже є ряд заходів для запобігання цьому явищу).
 3. Установлення байпаса (у випадку необхідності), для природної циркуляції теплоносія в разі відключення електроенергії. Являє собою обхідний шлях (паралельний) з кранами по обидві сторони від насоса і краном на обхідному шляху для перекриття струму або гілки насоса, або байпаса.
 4. Підключення до трубопроводу і герметизація з'єднань.
 5. Підключення до мережі. Кабель не повинен прилягати до трубопроводу, а клемна коробка перебувати поруч з місцем утворення конденсату.
 6. Після завершення збирання решти устаткування проводиться наповнення системи водою, випуск з системи повітря і пробний запуск для пусконалагоджувальних робіт.

Після цього можна вважати монтаж насоса в систему опалення завершеним, це одна з найбільш відповідальних процедур, від якої залежить успішний чи монтаж опалення.


Рекомендації з експлуатації циркуляційних насосів

 1. У систему опалення рекомендується встановлювати фільтри для води. У самому бюджетному варіанті це може бути механічний фільтр перед насосом, або ж це може бути система, підібрана спеціально під тип води. Це потрібно не тільки для захисту від попадання механічних частинок в насос (що згодом виводить його з ладу), але і для продовження терміну служби котла і клапанів. Адже якщо передбачається використовувати двоконтурний котел, за один рік роботи може відбутися істотне зниження ефективності роботи системи.
 2. Якщо система опалення базується на твердопаливному котлі, то рекомендується установлення джерела безперебійного живлення для котелень. Це дозволить циркуляційного насосу працювати після відключення мережевого електропостачання до тих пір поки котел не охолоне до безпечної температури або нічого очікувати відновлено подачу електроенергії в мережу.
  Улаштування циркуляційного насоса


Про вибір обладнання

​Що стосується самого обладнання, то для опалювальної системи приватного будинку або квартири використовують насос з мокрим ротором, що не вимагає обслуговування. У нас на сайті ви можете ознайомитися з каталогом циркуляційних насосів опалення від Grundfos (Данія), такі насоси при типовому режимі експлуатації здатні прослужити понад 20 років і відрізняються своєю безшумністю. Залежно від моделі є можливість вибору режимів роботи. Детальну інформацію можна дізнатися у наших менеджерів по телефону 0800336418 або зробивши заявку.

Про комплексний підхід до створення опалювальної системи

Дана послуга окремо актуально тільки в разі якщо вам потрібно провести заміну старого обладнання в наявній системі або ж у вас є обладнання з проєктом, але не виконано монтаж системи опалення. Якщо ж ви замовляєте в Альтер Ейр систему опалення під ключ, то всі ці роботи увійдуть до загального переліку - буде складено ТЗ, дано комерційну пропозицію, розроблений проєкт, під який буде закуплено та встановлено обладнання. Таким чином ви отримаєте 100% гарантію відповідності обладнання своїх потреб і офіційні гарантії на не тільки від виробника, а й від Альтер Ейр на виконані роботи.

Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
Чому ми?
01
РЕАЛІЗАЦІЯ СИСТЕМИ "ПІД КЛЮЧ"

Здійснюємо повний процес реалізації кліматичної системи - від створення концепції до монтажу і сервісу.

02
КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО КЛІМАТУ

Наші фахівці реалізують всі основні кліматичні системи в будинку - від вентиляції до автоматизації.

03
ДОСВІД РОБОТИ БІЛЬШЕ 12 РОКІВ

Надаємо інженерні послуги з 2008 року, але ніколи не зупиняємося. Щороку - нові технології та пропозиції.

04
ТЕХНІЧНИЙ СУПРОВІД

Забезпечуємо повний технічний контроль інженерних систем на об'єкті - для клієнтів і суміжних організацій.

Наші проєкти

Найкращий доказ нашого професіоналізму - реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Огляди реалізації
клімат-систем

Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення, водопостачання, каналізація та сантехніка у дворівневій квартирі у с. Гатне