Канальні кондиціонери: принцип роботи, сфера використання, переваги і недоліки

Автор запису
25 лют 2016
22 хв читання
6 коментарів
5 / 5
Канальний кондиціонер в інтер'єрі

Для того, щоб забезпечити комфортне перебування і регулювати температурні показники в приміщенні, найчастіше використовують кондиціонери. Коли справа доходить до організації кондиціонування, перед користувачем відразу ж виникає питання: який кондиціонер обрати? Настінні блоки - не завжди відповідний варіант як з точки зору ефективності, так і естетики. У такому випадку варто розглядати варіант установки канальних кондиціонерів.

Канальний кондиціонер – що це?

Канальна система кондиціонування – це система з внутрішнім блоком канального типу. Тобто, як і будь-яка система кондиціонування, вона складається із зовнішнього та внутрішнього блоків, з'єднаних між собою фреоновими трубопроводами.
Внутрішній блок канального типу включає в себе фреоновий теплообмінник, необхідну електроніку і вентилятор для забезпечення циркуляції повітря через нього.

Канальні системи – це приховані системи кондиціонування. У приміщенні, де встановлена ​​така система, на видноті залишаються лише решітки або дифузори (для забору та подачі повітря), які через повітроводи з'єднані з канальним блоком. Тому блок кондиціонера повинен вибиратися таким чином, аби напору вентилятора було достатньо для подолання опору мережі повітропроводів. Така система може бути: канальна спліт-система і мульти-спліт система. У першому випадку на один зовнішній блок припадає один канальний внутрішній блок, а в другому - від 2-х до 6-ти внутрішніх блоків (будь-якого типу) на один зовнішній.

При використанні даних систем можливе розміщення повітророзподільних пристроїв відповідно до розташування меблів і особливостей дизайну в приміщенні.

Канальні кондиціонери можуть складатися з:

 • одного зовнішнього блоку і одного внутрішнього (звичайна спліт-система),
 • одного зовнішнього і трьох-п'яти внутрішніх (мульти-спліт-система),
 • одного зовнішнього і великої кількості внутрішніх блоків (vrv і vrf-системи).

Залежно від обраної потужності і статичного тиску, канальні кондиціонери бувають:

 • низьконапірні (практично відсутня система повітроводів, повітря викидається у приміщення безпосередньо з внутрішнього блоку)
 • середньонапірні (повітря розподіляється по приміщенню або декількох приміщеннях за допомогою системи повітроводів)
 • високонапірні (кондиціонери підходять для кондиціонування декількох великих кімнат).
Канальні кондиціонери

Принцип роботи канальних кондиціонерів

Кондиціонер канального типу, а точніше його принцип роботи, не сильно відрізняється від настінної системи. Канальні кондиціонери так само складаються з двох типів блоків - внутрішнього і зовнішнього. Завдяки своїй конструкції канальний кондиціонер в квартирі має продуктивність вище настінного. Основною його відмінністю є те, що внутрішні блоки системи встановлюються за підшивною стелею, а надходження повітря в приміщення організовано за допомогою системи повітроводів.

Канальний кондиціонер може охолоджувати декілька приміщень одночасно, за допомогою пульта можна налаштувати необхідний режим роботи агрегату. Конструкція внутрішнього блоку кондиціонера - простіша в порівнянні зі спліт-системами настінного типу, оскільки до блоку не представлені архітектурно-дизайнерські вимоги.

Принцип роботи кондиціонера наступний: повітря забирається з приміщення через витяжні вентиляційні решітки, системою повітроводів подається у внутрішній блок, де охолоджується і після цього через повітропровід і припливні решітки подається в приміщення.Сьогодні на ринку кліматичної техніки представлені моделі кондиціонерів з можливістю підмішування певної кількості свіжого повітря (зазвичай до 10%). Тому, коли ви зустрічаєте поєднання «кондиціонери з припливом свіжого повітря» - це чиста правда, адже пристрій дійсно має здатність підмішувати повітря з вулиці.

Товари зі статті

По суті, канальний кондиціонер – це та ж спліт або мульти-спліт-система, тільки з внутрішніми блоками канального типу. Внутрішній блок побудовано таким чином, що повітря, проходячи через кондиціонер (як через повітропровід), охолоджується або нагрівається. Залежно від потужності зовнішнього блоку, може застосовуватись різна кількість внутрішніх блоків.

Подивіться, як виглядає система наживо

Середовище застосування канальних кондиціонерів

Найчастіше канальні кондиціонери використовують для приміщень з великою площею, або ж у тому випадку, коли настінний блок кондиціонера порушує естетику інтер'єру. В основному кондиціонери канального типу перевищують за потужністю настінні системи. Кондиціонер канального типу застосовується як в побутових, так і промислових приміщеннях, оскільки здатний обробляти значні обсяги повітря.

Канальні кондиціонери відмінно підійдуть для квартир, приватних і заміських будинків, адміністративних будівель, офісів і конференц-залів. Особливу увагу варто звернути на канальні кондиціонери Daikin FBQ, FDXM, Ururu Sarara, Mitsubishi Electric SRP.

Якщо у вас в приміщенні високі стелі та їх опуск для вас не особливо важливий, але ви шукаєте максимально ефективний спосіб для охолодження приміщення, то пристрій канального типу - те, що вам потрібно. Якщо ж висота приміщення і так критична і опускати стелю вже нікуди, то більш вдалим рішенням буде покупка настінного кондиціонера. Але якщо порівнювати ці два типи систем чисто з технічної точки зору, то канальний все ж виграє у настінного.

Застосування канального кондиціонера в будинку можна подивитися в цьому відео, де наші фахівці реалізували систему з двома канальними і двома настінними блоками.

Переваги і недоліки канальних кондиціонерів

Канальні кондиціонери для квартири мають цілий ряд переваг. Завдяки тому, що кондиціонер подає повітря в приміщення за системою повітропроводів, дифузорів і решіток, його можна монтувати в підсобному приміщенні, з метою мінімізувати шум в приміщенні, що обслуговується.
При проєктуванні якісної системи кондиціонування на базі канальних кондиціонерів можна передбачити підмішування чистого повітря. Але варто пам'ятати, що такий підхід не здатний забезпечити повноцінний повітрообмін в приміщенні!

Одною з основних переваг, які відрізняють канальний кондиціонер від настінних систем - це його висока продуктивність та ефективність роботи. Якщо ваше приміщення потребує рівномірного охолодження або обігріву повітря, то канальний кондиціонер – ідеальне рішення. Також істотним плюсом є те, що при прихованому монтажі канальна спліт-система зовсім не помітна користувачеві і не псує дизайн кімнати. Видимі лише дифузори або решітки, через які подається повітря в приміщення. Крім того, канальні кондиціонери не створюють високого звукового тиску при роботі, тому їх можна залишати ввімкненими навіть в нічний час доби, і вони ніяк не завадять вашому сну.

Подивіться, як виглядає канальна система кондиціонування, реалізована компанією Альтер Ейр, в готовому дизайні квартири!

Переваги канальних кондиціонерів

 1. Рівномірний розподіл повітря по всій площі приміщення. Це забезпечується тим, що таке обладнання подає і забирає повітря з віддалених точок кімнати.
 2. Повільний рух повітря. Розподільний отвір в канальному кондиціонері не обмежений площею. Для подачі повітря використовуються решітки, які підбираються інженером.
 3. Висока продуктивність роботи.
 4. Внутрішній канальний блок є прихованим і не впливає на дизайн приміщення. Саме прихований монтаж в підвісні стелі зробив використання канальних спліт-систем популярним для квартир і котеджів.
 5. Внутрішній блок кондиціонера можна розмістити в технічному приміщенні, а не в тому, що обслуговується.
 6. Мінімальний рівень шуму в приміщенні – при правильному проєктуванні і монтажі.
 7. Можливість подачі (підмішування) свіжого повітря.
 8. Система кондиціонування на базі канального кондиціонера може працювати спільно з системою вентиляції.
 9. Більш висока ефективність (в порівнянні з настінними системами кондиціонування).

Для прикладу, щоб показати, як працює канальне кондиціонування приватного будинку, візьмемо схему, зроблену нашим інженером. Зі схеми ми бачимо, що перетік повітря відбувається по всій площі кімнати. В цьому випадку у всіх зонах кімнати температура повітря буде однаковою. Крім того, дуже важливо, що подача повітря відбувається біля вікна. Саме вікна додають складності при проєктуванні вентиляції, адже через них в приміщення потрапляє тепло.

Недоліки канальних кондиціонерів

 1. Висока вартість – ціна вища, ніж у настінних кондиціонерів. При тому, що ціна на обладнання приблизно однакова, але остаточна вартість системи канального типу на 30-50% вище в порівнянні з настінними. Подорожчання такого інженерного рішення відбувається за рахунок довжини повітропроводів та їх обв'язки.
 2. Для досягнення необхідних параметрів мікроклімату потрібен високий рівень проєктування і монтажу, складніше ніж для звичайних настінних кондиціонерів.
 3. Для розміщення обладнання і повітроводів необхідно передбачити опуск стелі. Так як канальна система працює з великою кількістю повітря (522-1080 м3/год), для неї потрібно забезпечити транспортування повітря через повітроводи великих габаритів (від 300х150 мм до 500х200 мм). В середньому опуск стелі становить 170-220 мм. При грамотному проєктуванні можна зробити так, щоб опуск стель був не по всьому периметру кімнати, а тільки в зонах подачі і рециркуляції повітря.
 4. Неграмотне проєктування і монтаж системи призводить до підвищеного рівня шуму при роботі і некомфортно розподілення повітря.
 5. Потрібно проводити проєктування і монтаж ще до початку ремонту в приміщенні, а краще - на стадії будівництва.

Мінусом, який можна віднести до канальним спліт-систем, є ціна, яка зазвичай перевищує вартість настінних кондиціонерів. Однак вона повністю виправдана, оскільки ви отримуєте комплексне рішення в області кондиціонування повітря в будинку. Також можуть виникнути складності на етапі проєктування або монтажу, якщо ви вирішили здійснювати їх самостійно. Щоб уникнути грубих помилок і фінансових розтрат на їх усунення в майбутньому, відразу звертайтеся до фахівців в цій галузі.

Щоб оцінити на практиці переваги канальних кондиціонерів і уникнути негативних наслідків, наполегливо рекомендується довіряти проєктування і монтаж даних систем професіоналам, які мають досвід в даній галузі.

Товари зі статті

Характеристики канального кондиціонера

Основними характеристиками, відповідно до яких здійснюється підбір кондиціонера канального типу, є його охолодження і створюваний напір.

Потужність кондиціонера – максимальна кількість холоду, яку може виробляти кондиціонер за одиницю часу. Потужність кондиціонера вказується заводом-виробником в технічному паспорті.

Статичний напір – напір вентилятора кондиціонера, який здатний забезпечити надходження в приміщення розрахункової кількості повітря за одиницю часу, враховуючи конфігурацію конкретної мережі.

Отже, при підборі канального кондиціонера для квартири чи будинку, обов'язково необхідно враховувати не тільки холодопродуктивність системи, але і тиск, який створює система, особливо, якщо кондиціонер працює на кілька приміщень.

Замовте канальне кондиціонування

Необхідні розрахунки

Потужність кондиціонера, насамперед, залежить від кількості теплоти, що надходить у приміщення. Основним джерелом тепла в житлових, адміністративних будівлях є сонячна радіація, тепло в приміщення надходить через світлопрозорі і непрозорі огороджувальні конструкції. До приміщення також може надходити тепловий потік від людей, побутового обладнання. Таким чином, для визначення холодопродуктивності кондиціонера необхідно визначити кількість теплоти, що надходить в приміщення:

Q св + Q ст + Q пер + Q пт + Q люд = Q хол

де:

Q св - тепловий потік, що надходить у приміщення від сонця через світлопрозорі огороджуючі конструкції, Вт;
Q ст, Q пер - тепловий потік, що надходить від сонця через непрозорі огороджувальні конструкції, перекритие Вт;
Q бт - тепловий потік від побутового обладнання, Вт;
Q люд - тепловий потік від людей, що знаходяться в приміщенні, Вт.

Згідно рівнянню теплового балансу, кількість теплоти, що надходить в приміщення, повинна бути рівною холодопродуктивності кондиціонера, якщо не враховувати точку роси, тобто конденсацію вологи на холодних поверхнях агрегату.

Аналізуючи вищенаведене рівняння, можна лише додати, що кожна його складова – це окремий розрахунок, який вимагає не тільки теоретичних знань, але і практичного підходу до конкретного випадку. Підбирати кондиціонер за спрощеним методом – неприйнятне рішення сьогодні, оскільки без урахування всіх факторів система не зможе повністю покрити всі теплонадлишки, буде відчуватися тепловий дискомфорт. З іншого боку, вибравши дуже потужний кондиціонер – ми погоджуємося платити більш високі експлуатаційні витрати, кондиціонер буде частіше вмикатися/вимикатися, що негативно впливає на строк його роботи.

Підбираючи кондиціонер відповідно до площі приміщення, пам'ятайте, що далеко не завжди однакові за площею приміщення мають однакові теплонадходження, які залежать від орієнтації будівлі, характеристик огороджувальних конструкцій і побутових умов.

Який канальний кондиціонер рекомендується купувати?

Серед великого різноманіття представлених на ринку канальних кондиціонерів може піти обертом голова. Однак, не варто зневірятися, так як фахівці Альтер Ейр з радістю допоможуть вам вибрати підходящу модель. Наша компанія рекомендує звернути увагу на наступні моделі даних агрегатів:

Daikin

Daikin FDXS25F/RXS25L. Канальний кондиціонер Daikin FDXS25F / RXS25L відноситься до серії інверторнихГоловною особливістю і перевагами цього канального кондиціонера є те, що він оснащений функцією швидкого охолодження або нагрівання). Завдяки цьому з його допомогою можна швидше досягти необхідної температури в приміщенні. Крім того, до одного зовнішнього блоку ви зможете підключити до 5-ти внутрішніх. При цьому кожен з них регулюється окремим пультом дистанційного управління, що дозволяє встановлювати певний температурний режим в кожній з кімнат окремо. Ще одним плюсом даної моделі є функція самодіагностики: у випадку поломки кондиціонер сам визначає її причину, що допоможе в подальшому ремонті.

Кондиціонери з підмішуванням свіжого повітря Daikin FBQ

Якщо ми говоримо про використання канального кондиціонера для припливної вентиляції, не можна не сказати про спліт-системи Daikin FBQ. Чому саме ця модель?

 • Можливість підмішування до 20% свіжого повітря від загального обсягу.
 • Клас енергоефективності А++, завдяки інверторному управлінню і вентилятору з двигунами постійного струму.
 • Найтихіший з канальних кондиціонерів на ринку – показник 25 дБа залишається недосяжним навіть для більшої половини звичайних настінних витяжних вентиляторів!
 • Дренажний насос в комплекті.
 • Якщо ви збираєтеся використовувати функцію припливної вентиляції взимку, то є можливість встановити канальні нагрівачі повітря від Daikin повністю сумісні з управлінням кондиціонера.
 • Крім того, можна здійснювати клімат-контроль не тільки за допомогою пульта, але і з диспетчерського пульта централізованого управління.
 • Канальні кондиціонериDaikin FBQ можуть використовуватися як в побутових, так і в комерційних будівлях, цьому сприяє широкий модельний ряд, що дозволяє вибрати канальний кондиціонер точно під вимоги замовника.

Cooper&Hunter

Канальний кондиціонер Cooper&Hunter CH-ID18NK4/CH-IU18NK4 потужністю 5,0 кВт виконуватиме якісний повітрообмін за рахунок підмішування свіжого повітря з вулиці і розподіл його по вентиляційних каналах одночасно на кілька кімнат. Велика кількість професійних функцій дозволять монтувати його в будинках, котеджах, квартирах, офісах, невеликих готелях, школах і спортзалах.

Mitsubishi Electric

Канальні кондиціонери Mitsubishi Electric мають різними функціональними можливостями, які спрямовані на підвищення рівня комфорту в побуті. Дуже корисною є функція підмішування атмосферного повітря. При постійному використанні кондиціонера, рівень кисню в приміщенні значно падає, що в свою чергу негативно позначається на здоров'ї та самопочутті людини. З'являються головний біль, втома, перевтома і т.д. Канальний кондиціонер виконує підмішування свіжого повітря з вулиці всередину приміщення, завдяки чому в будинку завжди буде свіжий і чисте повітря з високим вмістом в ньому кисню.

Проєктування і монтаж канального кондиціонера

Коли мова заходить про канальне кондиціонування будинку або квартири, важливим аспектом є проєктування. Якщо внутрішній блок настінного типу ще можна встановити без проєктування, то у випадку з канальним обов'язково потрібен розрахунок системи. Це пов'язано з повітроводами, місця розміщення яких потрібно продумати і накреслити на папері. Неграмотне проектування канальної системи перетворить все її плюси в мінуси. Наприклад, звузивши перетин і збільшивши швидкість руху повітря, система почне шуміти. Того ж ефекту можна очікувати, неправильно підібравши шумоглушники або зробивши різкі повороти повітропроводів. В разі неправильного встановлення канальних кондиціонерів можливе підвищення шумових характеристик, нерівномірний розподіл повітря по кімнаті та неефективна робота пристроїв. Саме тому канальне кондиціонування вимагає професіоналізму і в деякій мірі навіть скрупульозності – тоді результат перевершить всі очікування.

Проєктування канальної системи, що складається з 4-5 внутрішніх блоків, займає приблизно 3-8 днів. 5-10 днів буде потрібно на узгодження і можливо зміни деталей проєкту. 1-10 днів потрібно для замовлення комплектуючих системи і 10-15 днів займає установка канального кондиціонера.

Змонтований канальний кондиціонер

Зверніть увагу, що при установці канальної спліт-системи ви можете поліпшити якість повітря, для цього потрібно встановити канальні повітряні фільтри в повітроводи і проводити їх регулярну заміну.

А ось вбудований іонізатор повітря в кондиціонері – не більше, ніж успішний маркетинговий хід. Реальна ефективність цього пристрою незначна (за фактом там ставиться маленький іонізатор, не здатний ефективно обробити такий великий об'єм повітря). Якщо вас цікавить іонізація повітря, то краще придбати окремий "очищувач повітря", де даний пристрій буде працювати повноцінно.

Канальні кондиціонери для будинку монтуються в фальшстелі, що, звичайно, складніше, ніж монтаж настінного блоку. Але таке рішення виграє в естетичному плані, адже всі системи залишаються непомітними, виглядають тільки дифузори або решітки.

Монтаж канальної системи кондиціонування відбувається наступним чином:

 1. Спершу встановлюються внутрішні блоки кондиціонерів з адаптерами.
 2. Потім прокладаються повітроводи і адаптери під решітки.
 3. Наступний етап - закладаються комунікації (фреоновий і дренажний трубопровід, міжблочні кабелі живлення).
 4. Установка зовнішнього блоку. Цей крок не залежить від попередніх етапів. Його проводити можна, як на самому початку робіт, так і по завершенню перед пуско-налагоджувальних етапом.
 5. Завершуються монтажні роботи установкою повітророзподільних пристроїв – решіток.

Щоб створити сприятливий мікроклімат в будинку, можна паралельно організувати дві системи – вентиляцію і кондиціонування. У квартирі або будинку встановлюється канальний кондиціонер і вентустановка з рекуперацією тепла. Від них розводяться повітроводи, по яких свіже та охолоджене повітря через один щілинний дифузор подається в кімнати. Таким чином канальний кондиціонер в будинку і припливно-витяжна установка з рекуператором, спільно функціонуючи, забезпечують комфортний мікроклімат. У зимовий час вентустановка буде підтримувати температуру в приміщенні, заощаджуючи ресурс на опаленні кондиціонером. За це відповідає ентальпійний теплообмінник.

Підсумок

Можна зробити висновок, що канальні кондиціонери – це ефективні кліматичні агрегати, які є естетично універсальними для будь-якого інтер'єру. Використовуючи їх, ви отримуєте можливість контролювати відразу кілька параметрів:

 • температуру,
 • вологість,
 • об'єм повітрообміну.

Але такі кондиціонери також мають проблематичні аспекти, які необхідно враховувати. Побудова системи на базі канального кондиціонера, вимагає професіоналізму, інакше можна зіткнутися з рядом проблем (зайвий шум, неефективна робота, поломка обладнання і т.п.).

 1. Використання канального кондиціонера, в першу чергу, позбавляє приміщення від зайвих внутрішніх блоків, замість цього у вас присутні лише естетично привабливі, обрані вами вентиляційні решітки або дифузори.
 2. Системи кондиціонування повітря на базі канальних кондиціонерів є оптимальним рішенням як для житлових (квартири, котеджі, приватні будинки), так і для офісних приміщень, ресторанів, торгових залів. Вони дозволяють організувати високий рівень кліматичного комфорту і при цьому не порушувати дизайн приміщень.

Компанія Альтер Ейр є вашим партнером у проєктуванні, постачанні обладнання та монтажі систем кондиціонування на базі канальних кондиціонерів. Ми надаємо гарантію і ведемо подальше сервісне обслуговування даних систем. Для того, щоб отримати детальну інформацію про канальні кондиціонери або спроєктувати систему кондиціонування, звертайтеся до фахівців компанії Альтер Ейр. Дізнатися ціну на канальні кондиціонери ви можете також у наших менеджерів і на сайті компанії..

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Роман

  Спасибо за полезный материал. Хотел уточнить сколько приблизительно обойдется монтаж канального кондиционера?

 • Команда Альтер Эйр

  Здравствуйте, Роман. Расценки на монтаж канальных кондиционеров вы можете посмотреть здесь - https://alterair.ua/services/installation-channel-conditioners/. Спасибо, что проявили внимание к нашей статье ;)

 • 5 / 5

  Кирил

  Такие системы обязательно проектировать? Или можно и самому как-то поставить?

 • Команда Альтер Эйр

  Установить то можно, но вот настолько качественно - это вопрос. А ведь от того, насколько правильно вы установите такую систему зависит её эффективность и долговечность. Решать Вам;)

 • 5 / 5

  Дмитрий Черниєнко

  Доброго вечора. Скільки коштує канальне кондиціонування повітря і обігрів? + Вентиляція чистого повітря до будинку 90кв.м.

 • Команда Альтер Ейр

  Доброго дня! Дякуємо за питання. Вартість залежить від підібраного обладнання, що визначається розрахунком: 1) приблизна вартість канального кондиціювання 1-ї кімнати (від 50 тис. грн); 2) приблизна вартість вентиляції – від 120 тис. грн