Повітряне опалення: принцип обігріву, застосування, переваги і недоліки системи

Автор запису
30 бер 2017
8 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Принцип дії повітряного опалення
  1. Принцип роботи
  2. Переваги системи повітряного опалення
  3. Недоліки повітряного опалення
  4. Порівняння витрат на систему опалення в порівнянні з іншими способами обігріву
  5. Де доцільно встановлювати систему повітряного опалення?

Для компенсації тепловтрат будівлі разом з класичною схемою використовується повітряне опалення. Дане інженерне рішення може являти собою як кондиціонер (спліт-систему - внутрішній і зовнішній блоки), яка працює в режимі опалення, так і цілий комплекс, що складається з джерела тепла (тепловий насос, котел), мережі повітроводів і повітророзподільних пристроїв.

Повітряне опалення застосовується як в побутовому сегменті: квартири, котеджі, так і в промисловості (заводи, фабрики, склади тощо). Оскільки повітря є добре контрольованим теплоносієм, системи з використанням зазначеного виду опалення дуже зручні в експлуатації.

Розрахунок системи повітряного опалення складається з наступних етапів:

 1. Визначення тепловтрат будівлі, за вказаним значенням підбирається джерело тепла.
 2. Вибір схеми розподілу повітря.
 3. Аеродинамічний розрахунок мережі повітроводів і підбір обладнання для транспортування повітря, розрахунок повітророзподільних пристроїв.
Замовте кондиціонер для повітряного опалення

Принцип дії повітряного опалення

Система повітряного опалення – це ще один вид опалювальної системи нарівні з водяною. Теплоносієм даної системи є повітря, воно переносить енергетичний потенціал з одного середовища в інше.

Повітряне опалення – це комбінація джерела тепла в мережі повітроводів і повітророзподільних пристроїв. Джерелом тепла є газовий генератор або тепловий насос з внутрішнім блоком (гідравлічним модулем), в якому йде обмін енергії між зовнішнім і внутрішнім блоком.

Принцип роботи

Джерело тепла генерує певну кількість теплоти, необхідної для обігріву того чи іншого приміщення, відповідно, це тепло переноситься повітрям по магістралі повітроводів та поширюється через повітророзподільні пристрої безпосередньо в об'єм приміщення. Так збагачує енергією обслуговуване приміщення.

Товари зі статті

Переваги системи повітряного опалення

 1. Оскільки повітря є найбільш контрольованим теплоносієм дуже зручно регулювати температуру в приміщенні.
 2. Не потрібно встановлювати опалювальні прилади біля вікон, тобто, виключаємо наявність батарей, радіаторів і т. д.
 3. При відсутності опалювальних приладів приміщення виглядає просторішим з естетичної точки зору, при цьому з'являється можливість реалізації різних дизайнерських рішень.
 4. Працює взимку на опалення приміщень, а влітку на охолодження як система кондиціонування. Так подача теплого і холодного повітря здійснюється за допомогою однієї системи повітроводів, що економить простір.

Недоліки повітряного опалення

 1. Основний недолік – це певні витрати на використання енергоресурсу у вигляді газу, якщо джерелом тепла є газовий генератор. Через постійне спалювання газу збільшуються витрати на експлуатацію системи.
 2. Найкомфортнішим видом опалення є перенесення тепла з нижньої зони у верхню (вгорі прохолодніше, а внизу тепліше). Але система повітряного опалення діє навпаки – якщо повітророзподільні пристрої встановлені з стелі або зі стіни, то виходить, що верхня зона приміщення в теплі, а нижня – в холоді. У такому разі комфортні параметри мікроклімату не дотримуються. Вихід – подавати тепле повітря від підлоги, при правильному проектуванні і реалізації системи можна досягти потрібних параметрів.
 3. Для обігріву потрібно велика кількість повітря, відповідно, широкі повітроводи (великого перерізу), які потрібно приховувати в стелевому просторі, за рахунок чого значно збільшується опуск стелі у приміщенні. При цьому можуть виникнути труднощі з архітектурою та дизайном.
 4. Погана інерція. Система повітряного опалення є однією з найбільш неінерційних – це говорить про те, що під час роботи цієї системи людина відчуває певне тепло, але при вимиканні системи приміщення дуже швидко охолоджується. Це великий недолік повітряного опалення порівняно з водяним, при якому радіатор навіть після відключення системи ще деякий час може віддавати тепло.

Порівняння витрат на систему опалення в порівнянні з іншими способами обігріву

Якщо порівнювати систему опалення на базі теплового насоса з системою на базі електричного або газового котла, то перший варіант буде економнішим. Але якщо джерелом тепла буде генератор, що працює на газі, то експлуатаційні витрати на даний варіант обігріву будуть перевищувати витрати на опалення газовим котлом із застосуванням водяних радіаторів.

Підберемо систему, що підходить саме вам

Де доцільно встановлювати систему повітряного опалення?

Повітряне опалення доцільно застосовувати в котеджах і квартирах, якщо джерелом тепла є тепловий насос (в залежності від типу і модифікації обладнання дана система буде ефективно працювати навіть при температурі від -7 до -12°С на вулиці).

Також є сенс встановлювати систему повітряного опалення для обігріву виробничих приміщень, де підтримку/підвищення температури повітря всередині приміщення потрібно забезпечувати оперативно.

Недоцільно встановлювати повітряне опалення в квартирі чи будинку як основний спосіб обігріву , оскільки це лише додаткове джерело тепла.

Зробити опалення приватного будинку можна за допомогою різного опалювального обладнання. Яке обрати та як реалізувати систему підкажуть спеціалісти компанії Альтер Ейр.


Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Инна

  очень полезный материал! а с кем можно проконсультирповатся, чтоб сделать отопление на базе насоса в своем доме?

 • Команда Альтер Эйр

  Инна, добрый день! Получить консультацию наших специалистов вы можете по контактным номерам телефона, либо заполнив заявку/обратный звонок выше!

 • 5 / 5

  Ирина

  полезная информация для понимания