• Головна
  • Об’єкти
  • Енергозберігаюча вентиляція для житлової квартири (Таджикистан)

Енергозберігаюча вентиляція для житлової квартири (Таджикистан)

Специфіка об'єкта:

Адреса:

19 мкр. будинок 39, м Худжанд, Республіка Таджикистан

Об'єкт:

Квартира площею 185 м2.

Рік реалізації:

2018 рік

Поставлені завдання:

  • Виконати проєкт вентиляції, кондиціонування та централізованого зволоження для квартири площею 185 м2. Проєктні рішення поєднати з дизайн-проєктом. Конструюючи системи, врахувати наявність великої кількості несучих балок (ригелів).
  • Передбачити розрахунок системи кондиціонування на параметри: + 45 °C - для літа і -15 °С - для зими. Розрахункові параметри затребувані замовником.
  • Передбачити розрахунок системи вентиляції на максимальне завантаження - 20 осіб.

Строки виконання:

Проєктування:

30 днів

Підготовка комплектування для монтажу:

5 днів

Монтаж:

1 тиждень

Результат роботи

Система вентиляції

Вентиляція у житловій квартирі в Таджикистані здійснюється на основі поділу на зони - "чисті" (спальні, вітальні) та "брудні" (ванни, санвузли, гардеробні). Згідно з таким розподілом, припливна вентиляція організована у спальні зони та вітальню. Видалення забрудненого повітря (витяжна вентиляція) відбувається за допомогою побутових витяжних вентиляторів Maico ER з опцією нерегульованого таймера VZ - частково з «чистих зон» і активним чином з кухні, комори і гардеробної. Таким чином з квартири видаляється брудне повітря та неприємні запахи.

За допомогою лінійних прихованих щілинних дифузорів серії LOOK фірми MADEL здійснюється розподіл повітря у квартирі. Дане обладнання монтується у спеціальні адаптери - пленум-бокси, які розроблені спеціально під об'єкт. Таким чином опуск стелі залишився мінімальним. Для створення красивих цілісних щілин без розривів, пленум-бокси для системи вентиляції виконані в одній конструкції з пленум-боксами під систему кондиціонування.

Проєкт вентиляції безпосередньо переплітається з дизайн-проєктом. Складнощі з конструюванням з'явились, коли виникла необхідність приховати повітроводи, які проходять під балками. Для вирішення даної проблеми, траєкторія повітропроводів виконувалася по периметру приміщень. Місця проходів виконані з максимальним притисненням до конструкції балки з використанням статичних камер для зменшення динамічних втрат тиску і, таким чином зберігається безшумність системи.

Система кондиціювання

Проєкт кондиціонування для квартири в Таджикистані заснований на параметрах: + 45 ° C - для літа і -15 ° С - для зими, з урахуванням всіх вимог замовника. Реалізація системи кондиціонування (охолодження/нагрів) здійснюється за допомогою VRV-системи фірми Daikin (Японія) з канальними блоками і щілинними касетними блоками (у вітальні):​

FXDQ (для кухні, кімнати відпочинку та господарської спальні);

FXSQ (для двох спалень дітей);

FXKQ (для «урочистої вітальні»).

Дані блоки встановлюються під стелями в суміжних з обслуговуваними зонами приміщення (санвузли, гардеробна, коридор).

Монтаж зовнішнього блоку VRV-системи "RXYSQ10TY1" відбувається у спеціально відведеному місці на задньому фасаді будівлі будинку (місце, надане забудовником) зі зручним доступом для обслуговування.

Рівномірна подача повітряних потоків здійснюється через приховані лінійні дифузори. А для оптимізації рівня вологості був застосований централізований канальний зволожувач повітря Condair CP3mini PD4. Зволоження повітря відбувається через повітряний канал. Таким чином вдалось інтегрувати систему зволоження у канальну вентиляцію. Таке рішення гарантує максимальну ефективність системи і забезпечення оптимального рівня вологості у кожній зоні.

Використане обладнання

Вентиляція:


  1. ​ПВУ Maico WS 470 KB з рекуперацією тепла (високоефективний перекрестноточний пластинчастий рекуператор), калорифер попереднього нагріву 1,8 кВт, продуктивністю 470 м³/год - німецької компанії Maico;
  2. щілинні дифузори серії LOOK фірми MADEL;
  3. витяжні вентилятори Maico серії ER з опцією нерегульованого таймера VZ (3 шт.)


Вибір такого обладнання ґрунтується на його ефективності та економічності. Німецька якість від компанії Maico гарантує тривалу роботу з високим показником продуктивності. Рекуператор тепла, яким комплектується установка WS 470 KB, дозволяє заощадити на витратах на опаленні приміщення. Принцип його роботи заснований на тому, що тепло з повітря, що видаляється використовується повторно, гріючи припливний потік.


Щілинні дифузори LOOK фірми MADEL вибиралися згідно з дизайном квартири. Вони є максимально непомітними і легко вписуються в інтер'єр. Такий мінімалізм ні в якому разі не зменшує їх ефективність - якісне розсіювання повітря, яке допомагає уникнути утворення протягів, шуму чи дискомфорту іншого роду.


К​ондиціонування:


  1. VRV-система Daikin з чотирма канальними блоками (FXDQ25A3 - 1 шт., FXSQ40A - 1 шт., FXDQ32A3 - 1 шт., FXDQ63A3 - 1 шт.);
  2. Щілинні касетні блоки (FXKQ40MA - 2 шт.).

Наші проєкти

Таджикистан, м Худжанд. Вентиляція і кондиціонування на базі Maico WS 470 KB і VRV-системи Daikin
Автор запису
Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією для приватного будинку - м. Київ
Автор запису
Кліматичні системи в інтер'єрі: опалення, вентиляція та кондиціювання у будинку, смт Гостомель
Автор запису
Залишити заявку на замовлення проєкту

Надішліть запит і ми зв'яжемось з вами для точного розрахунку
проєкту по вашому будинку

Відгуки і питання
Відгуки відсутні