Проект "під ключ" дворівневої квартири, Худжанд, Таджикистан
  • Головна
  • Об’єкти
  • 🏠Проект "під ключ" дворівневої квартири, м. Худжанд, Таджикистан

Від ідеї до готового проекту: квартира 280 м²
м. Худжанд, Таджикистан

Специфіка об'єкта:

Адреса:

м. Худжанд, Таджикистан

Об'єкт:

Двохрівнева квартира в елітній новобудові

Рік реалізації:

2022

Поставлені завдання:

  • Проєкт інженерних систем у дворівневій квартирі "під ключ"
  • Організація канальної вентиляції та кондиціювання, автономного опалення та системи водопідготовки

Строки виконання:

Проєктування:

3 місяці (зміна концепції під час проектування)

Підготовка комплектування для монтажу:

Не виконували

Монтаж:

Не виконували

Компанією Альтер Ейр реалізовано проєкт «під ключ» дворівневої квартири в елітній новобудові. Особливості об'єкту: велика площа, просторі кімнати з покращеним плануванням та відсутність центрального опалення. Виходячи з побажань клієнта, ми здійснили канальну вентиляцію та кондиціювання, встановили автономне опалення та систему водопідготовки.

Для економії часу були розроблені специфікація та завдання для суміжних робітників. У документації проєкту описали етапи всіх операцій, це прискорило виконання суміжних завдань на об'єкті. Узгодивши роботу з дизайнерами, сантехніками, електриками та монтажними бригадами, проєкт був поділений на кілька етапів.

Організація вентиляції та кондиціювання

Виконати проєкт вентиляції зі змінною витратою повітря на базі VAV-системи допомогло обладнання від чеської компанії Jablotron. Усього інтегровано дві вентиляційні установки моделі Futura L із витратою повітря 450 м³/годину. Оскільки припливно-витяжні пристрої мають малий рівень споживання електрики та високий показник енергозбереження, вдасться уникнути високих витрат на організацію правильного мікроклімату у приміщенні.

Встановлене вентобладнання проведе не тільки повний цикл оновлення повітря, але й збереже теплову енергію потоку, що витягується. За рахунок теплообмінника (рекуператора) повітря, яке забирається з «брудних» зон, залишатиме своє тепло в сотах. Вуличний потік повітря, що проходить через осередки, забере це саме тепло, прогрів припливне повітря до кімнатної температури. Таким чином, вдасться заощадити на кондиціонуванні влітку та опаленні взимку, знизивши навантаження на кліматичне обладнання. Крім того, в зимовий період, завдяки рекуператору, установка забезпечить пасивне зволоження.

Ще одна особливість вентустановки полягає у пасивному зволоженні. Утворений конденсат під час рекуперації в повному обсязі не утилізується в каналізацію, а частково насичує повітряний потік вологою. В результаті взимку повітря буде приємним і не викличе сухість слизової оболонки, а влітку допоможе легко переносити спекотну погоду.

Для точного розрахунку кількості циркулюючого повітря в кімнатах встановили датчики CO₂. Пристрої розрахують співвідношення кисню та рівня вуглекислого газу. Утримуючи концентрацію CO2 на рівні 600-800 ppm у житлових приміщеннях – що є нормою, додатково забезпечиться вентиляція та видалення запахів із «брудних» зон (на кухні, у коридорі, санвузлі та у коморі).

На додаток до всього використали спеціальні чіпи – Boost Button. Їх встановили у «брудних» зонах, де потрібний більш інтенсивний забір повітря: у коморах, на кухні та санвузлі. Пристрій інтегрували у клавіші включення світла. Користувач, натискаючи на вимикач, дає команду вентиляційній установці на підвищений забір повітря у цій зоні. При цьому в решті будинку вентиляція не припиниться, а лише знижується до мінімуму. Таким чином, за короткий час максимально швидко нейтралізуються сторонні запахи та збережеться баланс припливного та витяжного повітря.

Система кондиціювання була побудована на базі японського обладнання Daikin. Зважаючи на складність проведених робіт і недостатній розмір зовнішнього кошика для встановлення одного VRV-блоку, було вирішено встановити дві окремі зовнішні VRV-системи. Таким чином, змонтовано шість внутрішніх блоків кондиціонерів серії FXSQ та два зовнішні блоки – RXYSCQ6TV1.

Дане рішення дозволить підтримувати в квартирі оптимальний рівень температури, коли за вікном встановлюється спекотна погода, яка є характерною для Таджикистану в літній період.

Змонтовані вентканали проходять по всіх кімнатах, допомагаючи поширюватися повітрю без втрати теплової енергії. Встановлені у стелі дифузори, організовують правильний рух потоку повітря без ризику виникнення протягу. Серія повітрозабірників LOOK компанії Madel – приклад високої функціональності та надійності, тому наші інженери часто використовують їх у проєктах.

Реалізація опалення, водопостачання та каналізації

Будинок не має центрального опалення, тому було поставлено завдання створення автономної системи. За основу взяли німецький електричний котел Vaillant із внутрішньопідлоговими німецькими конвекторами Kampmann Katherm QK nano. Їх невелика висота (всього 70 мм) дозволила розташувати радіатори в стяжці підлоги, товщиною 85 мм, не вдаючись до складного перепланування та порушення дизайнерського задуму. Крім цього змонтували розширювальний бак, бак непрямого нагріву, керуючу електроніку та ін.

Для організації водопостачання використовували високоякісні труби зі зшитого поліетилену компанії ТЕСЕ. Додатково здійснили монтаж системи водовідведення та дренажу, передбачили аварійний захист від протікання фірми Нептун.

Зважаючи на невідповідність води у центральному водопроводі гігієнічним нормам, змонтували станцію водопідготовки від американської компанії EcoWater. Комплекс фільтруючих елементів прибере з води солі жорсткості, метали та інші органічні сполуки. Таким чином, одяг після прання збереже свіжість, шкіра після купання залишиться приємною на дотик, а побутові прилади перестануть страждати від накипу.

Проєктування від Alter Air

Інженерна компанія Alter Air пропонує повний спектр послуг з розробки та реалізації комплексу створення комфортного мікроклімату в будинку. З 2008 року наші фахівці здійснюють проєктування кліматичних систем, зокрема: вентиляції, кондиціювання, опалення водоочищення та водопідготовки. Багатий досвід дозволяє запропонувати клієнту різноманітні варіанти, які підійдуть як за рівнем виконання, так і бюджетом.

Нашими послугами можна скористатися у Києві та області, у Львові, Рівному, Тернополі, Чернівцях та інших Західних регіонах України.

Також ми працюємо в інших країнах та містах: 

  • в Узбекистані (Ташкент, Андіжан, Наманган), 
  • Таджикистані (Душанбе, Худжанд, Бохтар), 
  • Азербайджані (Баку, Гянджа), 
  • Казахстані (Алма-Ата, Нур-Султан, Шимкент, Актобе, Караганда).

Наші відеоогляди

Мікроклімат у приміщенні – як правильно організувати систему вентиляції для максимального комфорту
Мікроклімат у приміщенні – як правильно організувати систему вентиляції для максимального комфорту
Парозволоження, вентиляція та кондиціювання в квартирі - огляд об'єкту в ЖК Новопечерські липки
Парозволоження, вентиляція та кондиціювання в квартирі - огляд об'єкту в ЖК Новопечерські липки
VAV-система вентиляції та кондиціювання у двоповерховому будинку, КГ Green Hills
VAV-система вентиляції та кондиціювання у двоповерховому будинку, КГ Green Hills
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Система вентиляції на базі Jablotron та Faber. Реалізація кондиціювання у квартирі ЖК Park Avenue
Система вентиляції на базі Jablotron та Faber. Реалізація кондиціювання у квартирі ЖК Park Avenue
Замовте комплекс інженерних систем

Залишіть заявку та фахівці компанії Alter Air зв'яжуться з Вами

Відгуки і питання
Відгуки відсутні