Вентилятор у ванну - як вибрати оптимальну витяжку

Автор запису
01 лют 2022
17 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Призначення вентилятора у ванній кімнаті
 2. Види вентиляторів для ванної кімнати
  1. Осьові та відцентрові
  2. Накладні та канальні
 3. Вибір вентилятора за потужністю
 4. Вибір рівня шуму
 5. Наявність вологозахисту
 6. Додаткові функції
  1. Таймер
  2. Датчик вологості
  3. Датчик руху
 7. Особливості установки витяжного вентилятора для ванної кімнати
 8. Популярні бренди витяжних вентиляторів
 9. FAQ
  1. Який вентилятор краще обрати у ванну кімнату?
  2. Як розрахувати потужність витяжки для ванної кімнати?
  3. Який вентилятор можна придбати для ванної кімнати?
 10. Наші відеоогляди

У кожному сучасному будинку люди все частіше стикаються із проблемою забрудненого повітря. Особливий дискомфорт створює відсутність витяжки у ванній та санвузлі, адже у таких приміщеннях накопичується не лише відпрацьоване повітря, але й неприємні запахи з вологою. До того ж, підвищена вологість сприяє розвитку грибка, який негативно впливає на здоров'я людини.

Компанія Альтер Ейр з 2008 року займається продажем кліматичного обладнання та не тільки. Ми працюємо з перевіреними брендами і гарантуємо високу якість пристроїв, що продаються.

Наші спеціалісти завжди готові допомогти з вибором вентилятора у ванну кімнату.

Як вибрати витяжний вентилятор та багато іншого, Ви дізнаєтесь у цій статті.

Призначення вентилятора у ванній кімнаті

Вентилятор для ванної кімнати
Вентилятор для ванної кімнати

У більшості випадків, ванні кімнати не мають вікон, щоб можна було провітрювати приміщення, а це означає, що витяг повітря без допоміжних пристроїв - неможливий. Тому, для усунення забрудненого повітря з ванною підбирається витяжний вентилятор.

Що таке вентилятор у ванну, як вибрати пристрій, який видаляє:

 • відпрацьоване повітря;
 • неприємні запахи;
 • зайву вологість.

Принцип роботи витяжного вентилятора полягає в наступному: корпус пристрою оснащений двигуном, який обертає лопаті, і відпрацьоване повітря видаляється у вентиляційний канал або відразу на вулицю через отвір у стіні.

Види вентиляторів для ванної кімнати

Перед тим, як вибрати витяжний вентилятор, ознайомимося з основними видами обладнання, адже на ринку представлені різні пристрої.

Осьові та відцентрові

Осьові вентилятори мають великий попит серед споживачів. Даний вентилятор простий у монтажі та у подальшій експлуатації, до того ж є недорогим рішенням для встановлення у ванній кімнаті.

Варто виділити основні переваги:

 • висока пропускна здатність (при грамотному підборі та монтажі);
 • невеликі габарити;
 • сучасний дизайн (виробники дають широкий вибір на палітрі кольорів зовнішньої панелі);
 • сучасні модифікації (таймер датчик вологості, датчик руху та ін.)

З недоліків, слід зазначити, що на якість роботи осьового вентилятора впливають місцеві опори (наприклад, повороти повітроводів). Таким чином, якщо опорів буде занадто багато, пристрій не працюватиме належним чином. Вентилятор втрачає свою потужність і не видаляє потрібної кількості повітря. У результаті, у ванній залишаються неприємні запахи та зайва волога.

Також, для організації правильного повітрообміну - необхідний приплив повітря. Це можуть бути: відкриті вікна в сусідній кімнаті або більш ефективна примусова припливна вентиляція.

Товари зі статті

Перед тим, як підібрати осьовий вентилятор для ванної або санвузла, необхідно дізнатися про місцеві опори (кількість поворотів і довжина витяжного каналу).

Тому, осьові вентилятори встановлюються у вентиляційну шахту невеликої довжини та з малою кількістю поворотів.

Залежно від розміру діаметра осьові вентилятори бувають:

 • 100 діаметр - продуктивність до 100 м³/год;
 • 120 діаметр - продуктивність від 140 до 200 м³/ год;
 • 150 діаметр - продуктивність від 200 м³/година.

Компанія Альтер Ейр є офіційним партнером всесвітньо відомих виробників, тому ми завжди надаємо сертифіковане обладнання з офіційною гарантією.

Бренди осьових вентиляторів (за рівнем шуму):

Товари зі статті

Відцентрові вентилятори відрізняються високою продуктивністю, оскільки процес обертання лопатей здійснюється під впливом відцентрової сили. Таким чином, чим більше опорів у повітроводі, тим вища потужність пристрою.

Відцентрові вентилятори є найкращим рішенням серед витяжних пристроїв, оскільки мають низький рівень шуму та високу продуктивність.

Як обрати вентилятор у ванну? Підбір вентилятора залежить від обсягу повітря, яке необхідно видалити з приміщення. Знаючи цей параметр, залежно від продуктивності, вибирається витяжний пристрій.

Необхідно відзначити, що про придбання даного витяжного пристрою варто задуматися до ремонту, оскільки при монтажі вентилятор встановлюється в стіну і зашивається гіпсокартоном (зовні видно лише лицьову панель).

Який вентилятор найкраще у ванну?

Наші фахівці віддають перевагу таким брендам:

Товари зі статті

Накладні та канальні

Накладні вентилятори кріпляться на внутрішній стороні стіни і безпосередньо приєднуються до витяжного каналу. Тоді, як осьові або відцентрові вентилятори зашиваються гіпсокартоном і встановлюються всередині стіни. При підборі даного вентилятора, необхідно враховувати його шумові характеристики, щоб під час роботи пристрою мешканці не відчували дискомфорту.

Канальні вентилятори "врізаються" в частину повітропроводу, а корпус контурами нагадує тубус.

Канальні вентилятори бувають як відцентрові, так і осьові. Крім того, вони можуть відрізнятися за формою:

 • круглі монтуються у круглий повітропровід;
 • прямокутні підходять для прямокутних повітроводів.

Дані витяжні пристрої мають високу продуктивність та низький рівень шуму.

Товари зі статті

Вибір вентилятора за потужністю

Основним завданням витяжного вентилятора у ванній є видалити не тільки відпрацьоване повітря та запахи, але й вологість.

Як вибрати вентилятор у ванну?

При підборі витяжної вентиляції враховується обсяг приміщення (площа × висота стін). Тому, великої різниці, при виборі пристрою для міської квартири або приватного будинку - немає.

Однак, перед покупкою витяжного вентилятора варто звернути увагу на те, як саме проводиться монтаж. У деяких випадках встановлення обладнання можливе лише на етапі ремонту, оскільки пристрій зашивається гіпсокартоном. У разі коли забудовник надає витяжний канал у багатоквартирному будинку, то підбір вентилятор здійснюється залежно від перерізу витяжного каналу.

Відповідно до ДБН (державні будівельні норми), у санвузлах з висотою стель 2,5 м має видалятися така кількість повітря:

Для ванної:

 • 72 м³/год - умови підвищеного комфорту;
 • 54 м³/год - оптимальні умови.

Для туалету:

 • 50 м³/год - підвищений комфорт;
 • 36 м³/год - оптимальні показники.
Замовте консультацію у фахівців

Вибір рівня шуму

Завдяки сучасним технологіям та методикам вдалося створити практично безшумні моделі, за рахунок спеціальної форми лопатей та корпусу, швидкості обертання лопатей та тихого двигуна.

Як вибрати витяжку у ванну кімнату за рівнем шуму? При виборі вентилятора, необхідно звертати увагу не тільки на продуктивність, але і на шумові характеристики. Для того, щоб пристрій під час експлуатації не приносив незручностей мешканцям.

Показник шуму - це другорядна характеристика пристрою, головне щоб вентилятор видаляв потрібну кількість повітря.

Наявність вологозахисту

Ванна кімната – це приміщення, де знаходиться велика кількість вологи. Підвищена вологість впливає не тільки на приміщення (з'являється грибок), а й на сам витяжний вентилятор, що призводить до швидкого зношування обладнання. Тому, витяжні вентилятори для ванни мають високий рівень вологозахисту.

Кожен витяжний вентилятор має ступінь захисту ІР, який регламентований міжнародним стандартом. Перша цифра характеризує захист від твердих частинок, друга – захист від вологи. Коефіцієнт захисту вентилятора повинен становити IP 44 та вище.

Додаткові функції

Класичний витяжний вентилятор працює за принципом увімк/викл. Це має на увазі, що при включенні світла у ванній, пристрій починає працювати, а при виключенні - припиняє.

Залежно від підібраної моделі можуть бути такі додаткові функції:

Таймер

Принцип роботи витяжного вентилятора з таймером полягає в наступному.

Коли у ванній включається світло, вентилятор починає працювати, при виключенні світла - пристрій продовжує працювати певний проміжок часу. Режим роботи налаштовується індивідуально, залежно від потреб мешканців.

Датчик вологості

Витяжний вентилятор з датчиком вологості, також починає працювати, при включенні світла і продовжує видаляти повітря до тих пір, поки вологість в повітрі не нормалізується. У випадку, якщо вологість перебуває в нормі, то пристрій працює за таймером (після вимкнення світла видаляє повітря певний проміжок часу).

Датчик руху

З датчиком руху відсутня необхідність постійно вмикати та вимикати витяжний пристрій, оскільки витяжний вентилятор почне витягувати повітря, коли спрацюють датчики руху. Після цього, вентилятор працює за таймером.

Особливості установки витяжного вентилятора для ванної кімнати

При покупці вентилятора необхідно враховувати спосіб установки, оскільки монтаж деяких типів вентиляторів має на увазі оздоблювальні роботи, які вплинуть на зовнішній вигляд приміщення.

Нагадаємо, що для якісної роботи витяжного пристрою при підборі потрібно враховувати місцеві опори, особливо якщо йдеться про осьові вентилятори.

Після того, як Ви підібрали, наприклад, відцентровий вентилятор для ванної кімнати, можна приступати до наступного етапу реалізації витяжки - монтажу.

Витяжний вентилятор встановлюється всередині стіни та приєднується до вже існуючого витяжного каналу, безпосередньо або з використанням повітроводів (гнучких або пластикових).

Далі проводяться силові кабелі, щоб підключити витяжний вентилятор до електромережі.

Для класичного вентилятора, який працює за принципом вкл/викл, підійде двожильний кабель, оскільки такий тип пристрою не має додаткових функцій (таймер, датчик вологості тощо).

Якщо вентилятор оснащений додатковими функціями, такими як: датчики вологості, руху та ін., знадобиться трижильний кабель. В іншому випадку, пристрій не виконуватиме всі функції.

Замовте підбір та монтаж обладнання

Популярні бренди витяжних вентиляторів

Який вентилятор для витяжки купити у ванну кімнату?

Якщо говорити про осьові вентилятори, то серед наших клієнтів користуються популярністю такі бренди:

Серед відцентрових вентиляторів найпопулярнішими брендами є:

FAQ

Який вентилятор краще обрати у ванну кімнату?

Найкращим рішенням буде придбати відцентровий вентилятор, оскільки цей тип має високий тиск і низький рівень шуму при роботі. У випадку, коли вентиляційний канал має малу кількість опорів, можна підібрати осьовий вентилятор. Більш детально про типи витяжних вентиляторів можна прочитати вище у розділі ”Види вентиляторів для ванної кімнати”.

Як розрахувати потужність витяжки для ванної кімнати?

При виборі витяжного вентилятора, проводиться розрахунок за кратністю, де враховується площа приміщення і висота стель. Таким чином, дізнається необхідну кількість повітря, яке потрібно видалити. З отриманих значень відбувається підбір витяжного вентилятора за потужністю.

Який вентилятор можна придбати для ванної кімнати?

Для ванної кімнати можна придбати осьові вентилятори наступних брендів: Maico серії ECA iprо (найтихіші вентилятори); Helios; Soler&Palau; Vortice; Elegance.

Осьові вентилятори дуже тихо працюють і мають широкий вибір дизайну зовнішньої панелі, що дозволить ідеально інтегрувати пристрій у запланований дизайн. При виборі осьових вентиляторів потрібно враховувати опір у витяжному каналі. Якщо опорів буде занадто багато, пристрій не зможе справно працювати.

Серед відцентрових вентиляторів можна розглянути моделі таких брендів: Maico; Meltem.

Наші відеоогляди

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Сергей

  Хорошая статья про вентиляторы. Но не учли ценовую политику сравнить!

 • 5 / 5

  Валентин

  Мне нужен вентилятор для совмещенной ванной и санузла, площадь 8 квадратов. Хочу с датчиком движения. Поможете подобрать?

 • Команда Альтер Эйр

  Здравствуйте, Валентин. Да, конечно поможем. Обратитесь к нам по указанному номеру или оставьте заявку на сайте и наши менеджеры с вами свяжутся!