Як вибрати вентилятор для ванної? Поради фахівців

Автор запису
17 лют 2016
16 хв читання
3 коментарі
5 / 5

Сьогодні просто необхідно використовувати механічні пристрої для створення комфортeу в приміщенні. Одними з найпростіших, але в той же час важливих пристроїв є вентилятори. Існують пристрої, які відрізняються середовищем застосування і варіантом монтажу. Мова йтиме про найпоширеніший варіант –настінні побутові вентилятори для ванної кімнати.

При виборі вентилятора у ванну кімнату, багато людей стикаються з різноманітністю торгових марок, кожна з яких має свої плюси і мінуси, а також безліч додаткових пристосувань.

У даній статті ми спробуємо у двох словах зупинитися на переваги і недоліки кожної з моделей вентиляторів, а також розглянути види аксесуарів та їх функціонал.

Компанія Альтер Ейр пропонує широкий асортимент вентиляторів для ванної кімнати:

Що потрібно враховувати при виборі настінного вентилятора?

Настінні вентилятори призначені для видалення повітря з одного або декількох приміщень. Як зрозуміло з назви, монтаж їх здійснюється на стіну або (що рідше), в систему повітропроводів. У більшості випадків вони використовуються для видалення повітря з ванних кімнат, санвузлів і кухонь. Найчастіше настінні вентилятори монтуються замість стандартних вентиляційних решіток. Це хоч і є найбільш простим і оптимальним рішенням, але небажано. Система природної вентиляції будинку або вентиляції квартири розрахована таким чином, що підключення до неї зовнішніх пристроїв може спричинити серйозні наслідки. Так, більшість настінних вентиляторів обладнано зворотним клапаном, який не дозволяє повітрю потрапляти в приміщення, коли вентилятор вимкнений. Це означає, що при вимкненому агрегаті один з вентиляційних каналів буде перекритий, тому абсолютно деактивує система природної вентиляції будинку.

Товари зі статті
Монтаж вентилятора у ванній

При монтажі настінного вентилятора замість вентиляційної решітки потрібно вибирати агрегати, продуктивність яких не перевищує 100 м³/год. Більш потужні агрегати створюють високий тиск в повітроводах, внаслідок чого вся система може бути «перекрита». Вибір малопотужних моделей може не справити належного ефекту – вентилятор буде просто «гудіти», а неприємний повітря залишиться в приміщенні. Як видно, до вибору настінного вентилятора потрібно підходити з усією відповідальністю. Ідеальним рішенням буде використання цілої системи припливної та витяжної вентиляції.

Отже, почнемо. Серед всіх вентиляторів для ванної кімнати і санвузла ми вибрали чотирьох виробників, які є одними з лідерів на світовому ринку настінних вентиляторів: німецькі Maico, іспанські Soler&Palau, італійські Vortice і Elicent.

Відразу слід зауважити, що виділення плюсів і мінусів дуже умовно – так, найдешевші настінні вентилятори з представлених нижче, за якістю явно будуть перевершувати витяжні настінні вентилятори, які вдосталь продаються у дрібних магазинах.

Які вентилятори можна використовувати у ванних кімнатах і санвузлах?

Вентилятори для ванної Elicent і Soler&Palau

Вентилятори для ванної Elicent і Soler&Palau – "міцні среднячки". Ці дві марки доцільно помістити в одну групу, оскільки що за якістю роботи, що по ціновій політиці, дані вентилятори практично ідентичні. Іспанські Soler&Palau беруть великим вибором, а також моделями з оригінальним дизайном і різними колірними рішеннями, але програють вентиляторам Elicent в комплектації і деякими технічними моментами.

Soler&Palau Silent: огляд вентиляторів, види і характеристики

Товари зі статті

Наочно це можна привести на прикладі зворотного клапана: в іспанських він зроблений з тонкої плівки, тоді як в Elicent зворотний клапан-метелик пластиковий. Робота витяжних вентиляторів для ванної кімнати Soler&Palau тихіша, але, в той же час, вони програють за потужнісюі і натиском.

Elicent Elegance: настінні вентилятори (ванна, санвузол)

Товари зі статті

Відцентрові витяжні вентилятори Meltem

Meltem Vario-II - вентилятор для ванної, який зарекомендував себе на ринку Європи як надійний і ефективний, але найприємніше - цінова політика нижче, ніж у моделей-конкурентів. Мелт має великий асортимент модифікацій, що означає - великий вибір додаткового функціоналу.

Таймер, датчик вологості, управління швидкостями - найпопулярніші варіанти доповнень серед вентиляторів Vario-II. Кілька варіантів монтажу дозволяють встановити вентилятор так, як зручно клієнту і мінімально порушити дизайн інтер'єру. Альтер Ейр вже мала можливість перевірити дані пристрої на своїх об'єктах - нарікань немає. Сміливо рекомендуємо своїм клієнтам.

Товари зі статті

Побутові вентилятори Maico

Побутові вентиляториMaico – "еліта серед вентиляторів". Розповідати про всі переваги настінних вентиляторів Maico – даремно витрачати час, бо їх дуже багато. Це і простота в обслуговуванні, і великий вибір аксесуарів, і висока продуктивність у поєднанні з практично безшумною роботою. А висока якість буде радувати вас довгий час після придбання.

Варто сказати, що єдиний недолік у таких настінних вентиляторів – це їхня ціна, що перевищує аналоги Soler&Palau та Elicent у два і більше рази.

Maico ER: огляд вентиляторів серії і технічні характеристики

Товари зі статті

Окремо поговоримо про додаткові «примочки», які використовуються в настінних вентиляторах для ванної кімнати. До них можна віднести:

 • таймер (регульований, нерегульований та інтервальний);
 • датчик вологості;
 • датчик світла;
 • датчик руху.

До додаткових опцій можна також віднести настінні вентилятори з двома швидкостями.

Настінні вентилятори Vortice

Настінні вентиляториVortice – "простота – запорука надійності". Дані настінні вентилятори являють найбюджетнішу нішу серед представлених агрегатів. Перевагами вентиляторів Vortice можна сміливо назвати їхню вартість. За якістю роботи вони практично не поступаються подібним вентиляторам інших марок, варто тільки зауважити, що робота цих пристроїв є гучнішою, ніж у аналогів.

Такі вентилятори виготовляються як у базовому виконанні, так і в дизайнерської серії. Крім того, існують накладні та вбудовувані моделі, що дозволяє підібрати пристрій з урахуванням параметрів вашої ванної кімнати. Ефективність усунення зайвої вологості та поганого повітря за допомогою вентиляторів Vortice підтверджена численними дослідженнями і тисячами покупців по всьому світу.

ПОТРІБНА ДОПОМОГА У ВИБОРІ ВЕНТИЛЯТОРА?

Додаткові функції настінних вентиляторів

Існує кілька опцій, які дозволять зробити використання настінних вентиляторів ще зручнішим. Краще підключати настінний вентилятор до вмикача світла – він буде працювати, коли ви заходите в приміщення. Залежно від середовища використання, можна вибрати настінний вентилятор з датчиком вологості, він ідеально підходить для вентиляції ванної кімнати і автоматично вмикається, коли вологість в приміщенні перевищує необхідний рівень.

Настінні вентилятори з таймером бувають двох видів:

 • З таймером затримки – пристрій продовжує працювати деякий час, після того, як людина вийшла з приміщення;
 • З регульованим таймером – користувач сам виставляє ту кількість часу, протягом якого прилад буде працювати, як, наприклад, в Elicent ELEGANCE 100 TIMER.

Деякі настінні вентилятори можуть оснащуватися фотоелементом і датчиком присутності, який включає пристрій, коли ви заходите в приміщення. Існують пристрої, які управління якими здійснюється дистанційно за допомогою пульта. Вентилятори для ванної кімнати можуть бути обладнані спеціальним захистом від бризок, наприклад, Maico ER 60. Для вентиляції санвузлів або інших приміщень можна використовувати агрегати Soler&Palau SILENT-100 CZ Design.

Вентилятори з таймером

Основна функція таймера – автоматично керувати роботою вентилятора.

Розрізняють три види таймерів:

 1. Нерегульований – вентилятор вмикається через 50 секунд після включення світла у ванній кімнаті або санвузлі і після вимикання* продовжує працювати певний час, видаляючи повітря з приміщення – час роботи вентилятора залежить від виробника.
 2. Регульований таймер – користувач може самостійно встановити час роботи вентилятора після вимикання світла, в деяких моделях можна задати інтервал часу, через яке таймер включиться.
 3. Вентилятори з інтервальним таймером зустрічаються вкрай рідко. Принцип роботи такого таймера дуже простий: вентилятор включається самостійно з певною періодичністю (наприклад, раз на годину на десять хвилин).
Товари зі статті

*у даній статті розглядається варіант підключення вентилятора до вмикачу світла у ванній кімнаті, санвузлі, на наш погляд, є найбільш правильним і раціональним рішенням.

Схема роботи вентилятора з таймером

Вентилятори з датчиком вологості

Такі витяжні вентилятори найчастіше використовуються для вентиляції ванної кімнати. Залежно від виробника, існують різні види вентиляторів з таймером: одні після вимикання живлення продовжують працювати деякий час по таймеру і працюють, виходячи з необхідного рівня вологості в приміщенні.

Інші можуть не передбачати можливість примусового включення і працювати тільки тоді, коли вологість перевищує встановлені норми. Тип роботи вентилятора залежить від варіанту підключення.

Товари зі статті

При підключенні вентилятора з таймером або датчиком вологості необхідно передбачити правильний висновок електричних проводів. Якщо для звичайного вентилятора досить буде стандартного підключення, то для таймера необхідна додаткова фаза, а для вентилятора з датчиком вологості – цілих дві!

Схема роботи вентилятора з датчиком вологості

Вентилятори з датчиком руху

Вентилятори з датчиком руху вмикаються автоматично після того, як людина заходить у приміщення. Дані вентилятори не дуже популярні і практично не використовуються для вентиляції ванною та санвузла.

Крім усього іншого, необхідно також пам'ятати, що правильне встановлення вентилятора у ванній кімнаті не менш важливе, ніж його вибір. Вентилятор монтується в повітропровід за певним розміром отвору, при цьому відстань від стелі до вентилятора повинна бути не менше 50 мм.

Товари зі статті

Компанія Альтер Ейр рекомендує вам при відсутності спеціалізованих знань в області вентиляції не займатися встановленням устаткування самостійно, а довірити цю справу професіоналам. Наша компанія вже більше 8-ми років займається не тільки продажем, але і монтажем вентиляційного обладнання. Тому ви можете бути впевнені, що звертаючись до нас ви отримаєте якісний сервіс за прийнятною ціною.

Висновки

 1. Вибір вентилятора для ванної кімнати – важливий крок для забезпечення комфорту і затишку в цьому приміщенні.
 2. На ринку представлена ​​велика кількість різних моделей і брендів вентиляторів для ванних кімнат і санвузлів. Компанія Альтер Ейр рекомендує звернути увагу на продукцію торгових марок Meltem, Maico, Elicent, Soler&Palau і Vortice.
 3. Здійснюючи монтаж настінного вентилятора, слід дотримуватися кількох простих правил: не розміщувати їх в місцях, де температура повітря може перевищувати 45 градусів Цельсія – вентилятор швидко нагріється і згорить. Якщо напруга вентилятора 220 В, то його слід встановити так, щоб запобігти попаданню водяних бризок.
 4. Як виявилося, вибрати вентиляційний пристрій непросто. Альтер Ейр допоможе вам не тільки підібрати найбільш підходящий тип вентилятора для вашої ванної, але і з легкістю змонтує його. Звертаючись до нас, ви отримаєте вичерпні відповіді на питання про монтажі та експлуатації обладнання.
Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Сергей

  Хорошая статья про вентиляторы. Но не учли ценовую политику сравнить!

 • 5 / 5

  Валентин

  Мне нужен вентилятор для совмещенной ванной и санузла, площадь 8 квадратов. Хочу с датчиком движения. Поможете подобрать?

 • Команда Альтер Эйр

  Здравствуйте, Валентин. Да, конечно поможем. Обратитесь к нам по указанному номеру или оставьте заявку на сайте и наши менеджеры с вами свяжутся!