Зволожувачі повітря для промисловості: типи, особливості

Автор запису
Опубліковано 24 лют 2016
11 хв читання
0 коментарів
1980
0 / 5
Зміст
 1. Типи пристроїв для прямого зволоження повітря в обслуговуваному приміщенні
 2. Типи канальних зволожувачів

Підтримка рівня вологості повітря у певних межах є дуже важливим у багатьох технологічних процесах і сферах промисловості. Не дотримання вимог технології призводить до зниження якості продукції, збільшення виходу бракованої продукції і навіть аварій на виробництві. Для підвищення вологості повітря до регламентованих значень і застосовуються зволожувачі повітря.

Промисловий зволожувач повітря Draabe

Основними виробництвами, де зволоження повітря відіграє дуже важливу роль, є:

 • фармацевтична промисловість,
 • електронна промисловість,
 • харчова промисловість,
 • деревообробна промисловість,
 • текстильна промисловість,
 • друкарня,
 • агропромисловий комплекс.

Також в останні десятиліття встановлено і доведено, що на самопочуття людини рівень вологості повітря надає безпосередній і серйозний вплив, що означає необхідність підтримання вологості в холодний період року у приміщеннях масового скупчення людей: торгові центри, видовищні комплекси, музеї, аеропорти, банки, бібліотеки.

Компанія Альтер Ейр пропонує комплексне рішення завдань по зволоженню повітря в приміщеннях, постачаючи для цього обладнання Walter Meier (Швейцарія), Draabe (Німеччина), Dan Fugt (Данія), HygroMatik (Німеччина).

Типи пристроїв для прямого зволоження повітря в обслуговуваному приміщенні

Атомайзери

Атомайзери – зволоження розпиленням звичайної водопровідної води центрифужним принципом до наддрібного аерозолю і подачі в приміщення за допомогою вентилятора. За допомогою спеціальної насадки регулюється напрямок подачі аерозолю. Представлені моделями Walter Meier: Defensor 505, 3001, ABS3, MININEB.

Центрифужні зволожувачі

Центрифужні зволожувачі – це високопродуктивні зволожувачі, які також використовують центрифужний принцип розпилення, але обладнані окремими двигунами для розпилювача і вентилятора, що подає повітря (у разі канального застосування – тільки для розпилювача). Дані зволожувачі можуть працювати на звичайній водопровідній воді і потребують мінімального обслуговування. Представлені моделями Walter Meier: UCV 52, 63/4, АС-80, АС-160.

Зволожувачі адіабатичні

Адіабатичний зволожувач повітря

Зволожувачі адіабатичні – це пристрої, в яких зволоження повітря відбувається при проходженні через спеціальну випарну пластину, на яку подається вода. Рух повітря здійснюється за допомогою осьового вентилятора. Дані зволожувачі мають здатність природного автоматичного підтримання вологості в приміщенні. Представлені моделями Munters: Humimax 2000, 4000, 8000.

Системи форсунок з використанням води та стисненого повітря

До форсунок з нержавіючої сталі підводиться вода і стиснене повітря. У результаті одночасної подачі на форсунку утворюється водяний аерозоль абсолютно без крапель конденсату. Системи Draabe BS, Draabe AirFog і Dan Fugt мають повністю автоматичне управління. Необхідна продуктивність зволоження забезпечується вибором достатньої кількості форсунок. Для безвідмовної тривалої експлуатації рекомендується використовувати демінералізовану воду.

Системи форсунок з використанням тільки води

Системи форсунок з використанням тільки води (високого тиску) – це системи, в яких до форсунок підводиться лише вода, але високого тиску. Робота цих систем відрізняється практично повною безшумністю. Даний тип зволожувачів представлений системами Draabe TurboFog (з генеруванням імпульсного тиску води) і Dan Fugt (з насосною подачею води).

Каталог зволожувачів

Парозволожувачі

Парозволожувачі можуть використовуватися для прямого зволоження повітря в обслуговуваному приміщенні. Для установки в системах кондиціонування повітря (ВКВ) застосовуються парозволожувачі, які генерують пар (парогенератори). Парогенератори – це зволожувачі повітря, які здійснюють зволоження повітря за допомогою насиченої пари без зміни температури повітря в приміщенні. Даний тип зволожувачів відрізняється абсолютною стерильністю. Пар від парового зволожувача подається по спеціальному шлангу до паророзподільної трубки, яка монтується в повітроводі або секції центрального кондиціонера. Класифікуються за парогенератором – нагрівальним елементом, на якому генерується пара.

Безперечними перевагами парозволожувачів є:

 • точність регулювання вологості і продуктивності,
 • знижена вимогливість до якості води,
 • можливість застосування в «чистих» приміщеннях.

Недолік електродних і тенових зволожувачів – велика витрата електроенергії (для перетворення в пар 1 літра води в годину необхідно 750 Вт встановленої електричної потужності).

Електродні парозволожувачі

Електродний парозволожувач повітря

Електродні парозволожувачі – зволожувачі, в яких вода нагрівається за допомогою електродів, на які подається електроживлення. Залежно від вимог, регулювання паропродуктивності здійснюється плавно або за принципом «on/off». Можуть працювати як на звичайній водопровідній воді, так і на демінералізованій. Представлені моделями Walter Meier: Condair CP3 MINI, CP3 Pro 5..180, HygroMatik HyLine.

Прецизійні тенові парозволожувачі

Прецизійні тенові парозволожувачі – зволожувачі, в яких вода нагрівається і випаровується за допомогою тенів. У цього типу парозволожувачів немає необхідності в підвищеному тиску води. Можуть працювати як на звичайній водопровідній воді (при обладнанні системою автоматичного очищення від накипу), так і на демінералізованій. Представлені моделями Walter Meier: Defensor Mk5 5...80, Condair CS, HygroMatik Heater Line.

Газові парозволожувачі

Газові парозволожувачі – це парозволожувачі, які використовують енергію спалювання газу для здійснення випаровування води. Вони значно економічніші в експлуатації, ніж електродні і тенові, але вимагають наявності газу і дотримання відповідних правил техніки безпеки при роботі з газовим обладнанням. Особливо перспективно застосування там, де є дешевий за ціною газ. Представлені моделями Walter Meier: Condair GS. Конструкція теплообмінника забезпечує самоочищення поверхні і стабільність ККД в процесі експлуатації.

Системи парозволоження для підключення до паропроводу

Система парозволоження

Системи парозволоження для підключення до паропроводу – застосовуються на заводах і підприємствах, які вже мають в наявності водяний пар (наприклад, від парового котла). Ці системи обробляють пар, який подається, очищаючи його від крапель води, що характеризуються компактністю, простотою встановлення й обслуговування. Представлені системами Walter Meier: Condair ESCO 10, 20, 30, 5DL40. Ці системи вимагають мінімум простору для монтажу й ефективної роботи.

Адіабатичні системи

Адіабатичні системи – це системи, в яких зволоження повітря відбувається в результаті контакту повітря з розташованими у ньому зваженими частинками водяного аерозолю. У результаті водяний аерозоль випаровується, а повітря охолоджується. Електроспоживання адіабатичних зволожувачів знаходиться в межах 40...100 Вт на 1 кг водяної пари. Проте необхідний значний перегрів повітря і підвищена витрата води.

Типи канальних зволожувачів

Для канального зволоження в залежності від використовуваного методу отримання водяного аерозолю виділяють наступні типи зволожувачів.

Випарні

Випарний зволожувач повітря

Пристрої випарного типу – це зволожувачі, в яких вода подається на спеціальну касету зволожувача, виконану з матеріалу ніздрюватої структури і випаровується при проходженні повітря через цю касету. Дані системи можуть бути як з циркуляційним насосом, так і без нього. Представлені системами Munters FA6-65, -85, -95 і системою преміум класу Walter Meier: Condair SH2. Ці системи спеціально розроблені для встановлення як в повітропроводі, так і в секції центрального кондиціонеру.

З форсунками високого тиску і краплезатримуючими пластинами

З форсунками високого тиску і краплезатримуючими пластинами – це адіабатична система, що працює на воді високого тиску, спеціально адаптована для роботи у складі центрального кондиціонеру або врізання в систему повітроводів. З цією метою мінімізована довжина секції змішування повітря з парою. Дана система представлена Condair Fast Fog2 (FF2).

Перевагами цієї системи є:

 • висока ефективність зволоження та охолодження повітря,
 • простота монтажу,
 • надійна тривала експлуатація,
 • мінімальна необхідність сервісного обслуговування,
 • спеціальні запатентовані краплевловлювачі з низькими втратами тиску повітря на них.
Допоможемо вам з вибором зволожувача

Прецизійні системи змішаного типу

Прецизійні системи змішаного типу – системи, що використовують одночасно і розпилення, і випаровування. Використовуючи переваги обох методів зволоження, установки такого типу дозволяють мінімізувати споживання води, досягти максимальної ефективності роботи системи і забезпечити відповідність санітарним нормам. Оскільки вирішення питань, пов'язаних зі зволоженням повітря і підтриманням оптимальних параметрів повітряного середовища вимагає індивідуального підходу в кожному конкретному випадку, необхідні розрахунки і підбір обладнання згідно з вимогами технології кваліфікованими інженерами, що володіють достатніми знаннями в цій області.

Компанія Альтер Ейр пропонує комплексні рішення по підбору та продажу обладнання для зволоження повітря провідних виробників, проєктування та монтажу систем зволоження повітря для різних об'єктів і будь-якої складності. Вам достатньо передати нам креслення об'єкту та технічні умови і наші фахівці запропонують кілька різних варіантів виконання систем зволоження. Наша компанія пропонує обладнання для зволоження приміщень світових виробників: Walter Meier (Швейцарія), Draabe (Німеччина), Dan Fugt (Данія), HygroMatik (Німеччина).

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Інші рубрики