Система очищення води для будинку

Водоочищення для котеджу - проект від Альтер Ейр
Підбір після аналізу води
Зменшення жорсткості води
Очищення від шкідливих мікроелементів
Легке обслуговування системи

Мабуть, ніхто не буде сперечатися, що якість води безпосередньо впливає на здоров'я людини. Так само у більшості не залишається сумнівів, що вода з-під крана в багатоповерхових будинках в Україні часто непридатна для пиття і потребує очищення.

А ось що можна сказати про воду зі свердловини у приватних будинках? Чи можна її пити, не очищаючи? На жаль, відповідь негативна. У більшості випадків така вода проходить через кілька шарів ґрунту, «збираючи» речовини, які не принесуть користі. Саме тому комплексна система водоочищення для приватного будинку обов'язкова.

Яку систему очищення води вибрати для дому?

Зачем нужна система очистки воды в частном доме?

Прибрати залізо та марганець

Розглянемо причини, які змушують власників будинків замислитись про систему водоочищення.

Наявність заліза та марганцю у воді зі свердловини можна визначити навіть за зовнішніми ознаками, без лабораторного аналізу.

Наприклад, після прання білизни ви можете помітити, що тканина пожовкла або знебарвилася, на ній з'явилися плями. Якщо на сантехніці виникли характерні жовті або іржаві патьоки — це ще одна ознака, що у вас не чиста вода, і в ній перевищена концентрація заліза та марганцю.

Очистити воду від бактерій та вірусів

Найчастіше у воду потрапляє кишкова паличка, сальмонела, дизентерійний збудник шигела, аденовірус, ротавірус, ентеровірус та інші. Для багатьох бактерій та вірусів згубними є висока температура та сонячне світло. У свердловині та водопроводі таких умов немає, тож там мікроорганізми живуть і процвітають.


Очистити воду від сірководню

Наявність у свердловині сірководню можна визначити за специфічним запахом води чи сантехніки. Токсичний сірководень вкрай небезпечний для організму. Крім того, речовина може викликати іржавіння металу, тому навіть для технічних потреб воду із сірководнем краще не використовувати та встановити систему водоочищення.

Позбавити від солей та нітратів

Приємна на смак солодкувата вода може бути сигналом того, що в ній надлишок нітратів. І нітрати, і надлишок хлору, і перевищення концентрації солей є небезпечними для організму. Щоб позбавити воду хлору та солей, її потрібно якісно очищати. 

Відфільтрувати механічні домішки

Далеко не всі речовини розчиняються у воді. Такі механічні домішки, як пісок, глина, частинки гірських порід, сміття можуть випадати в осад у воду і далі потрапляти у свердловину та водогін. Деякі з них будуть видні на сантехніці.

Рекомендоване обладнання
Фільтри грубого очищення
Фільтри грубого очищення

Фільтри для пом'якшення води
Фільтри для пом'якшення води

Фільтри для видалення заліза
Фільтри для видалення заліза

Фільтри для видалення хлору
Фільтри для видалення хлору

Фільтри для видалення сірководню
Фільтри для видалення сірководню

Фільтри для ультрафіолетового знезараження
Фільтри для ультрафіолетового знезараження

Етапи водоочищення

Технічне очищення

Розглянемо, як покроково здійснюється технічне водоочищення.

1. Фільтри грубої очистки. Така фільтрація позбавляє воду механічних домішок, піску, сміття, інших елементів, які випадають в осад і забруднюють сантехніку при попаданні в будинок.

2. Далі вода проходить очищення знезалізувачем. Він очищає від заліза, марганцю, сірководню, які шкодять не тільки здоров'ю, але також трубам та сантехніці. Це перший етап пом'якшення води, але не єдиний.

3. Після знезалізнення вода проходить пом'якшувач. Жорстка вода негативно позначається на стані волосся та шкіри, руйнує структуру тканини при пранні. Її видно на сантехніці — це білий, важкозмивний наліт. Якщо хочете уникнути таких наслідків, пом'якшення води вам потрібне.

4. Фінальний етап технічного водоочищення — ультрафіолетове знезараження. Цей крок ми не можемо назвати обов'язковим — надмірна стерильність води може негативно вплинути на імунітет. Але якщо у вас на руках є лабораторні аналізи, що доводять, що такий крок може уберегти вашу родину від негативних наслідків — то, зрозуміло, можна встановити лампу, яка очищує воду ультрафіолетом.

Важливий аспект водоочищення пов'язаний із водонагріванням. Вода очищається до нагрівання, оскільки:

 • теплу воду технічно складно очистити,

 • брудна вода у бойлерах, трубах, кранах та інших елементах сантехніки може їх пошкодити.

У будинках із центральним водопостачанням гаряча вода проводиться байпасом та встановлюється бойлер.

Зворотний осмос

Очищення питної води зворотним осмосом здійснюється суворо після попереднього очищення — тобто технічного.

Головний елемент системи фільтрації зворотним осмосом — мембрана, що пропускає лише молекули води. Пройшовши її, вода вирушає на мінералізатор — картридж, що насичує мінералами.

Зазначимо, що вода з бутлів, автоматів та інша питна вода з супермаркетів або доставки — це також вода, що пройшла технічне очищення та зворотний осмос.

Рекомендоване обладнання
Зворотний осмос від Filtrons
Зворотний осмос від Filtrons

Зворотний осмос від Bluewater
Зворотний осмос від Bluewater

Зворотний осмос від Ecosoft
Зворотний осмос від Ecosoft

Які бувають системи очищення та фільтрації води

Яку систему очищення та фільтрації води ви можете обрати?

Водоочищення кабінетного типу

Водоочищення кабінетного типу — компактна установка з іонообмінними смолами. Смоли ефективно виконують очищення води. Щоб іонообмінна смола регенерувалася, в пристрій засипається розчин солі.

Система кабінетного типу враховує жорсткість води, і, виходячи з цього, визначає, яку її кількість пристрій очищає до моменту, коли потрібна регенерація.

Коли цей об'єм води пройшов через іонообмінні солі, відбувається зупинка системи. Сольовий розчин запускається до смоли зазвичай уночі, коли вода не потрібна.

Проходить деякий час після змішування з розчином, іонообмінна смола знову чиста та може пропускати воду. Залишати без сольового розчину надовго таку систему водоочищення не можна. Це призведе до того, що іонообмінна смола втратить здатність до регенерації та її доведеться замінювати.


Водоочищення кабінетного типу
Фільтр зворотного осмосу

Колонна система водоочищення

До складу колонної системи водоочищення входять балони з:

 • пом'якшувачем,

 • іонообмінними смолами,

 • іноді в системі є балон для очищення водню.

Фільтр зворотного осмосу

Мембрана фільтра зворотного осмосу не пропускає елементи, які мають більші розміри, ніж молекула води. Після фільтрації вода має насититися корисними мінералами у мінералізаторі.

Проточний фільтр

Цей метод очищення та отримання питної води не такий ефективний як фільтрація зворотним осмосом.

Фільтри зворотного осмосу мають накопичувальний бак. Мембрана фільтра може відправити 70% води в каналізацію. Щоб збільшити проходження води потоком, потрібний цей бак.

Проточний фільтр бака не має, і накопичення не відбувається.

Настільний фільтр - кувшин

Такі фільтри для очищення води можна вважати екстреним рішенням на випадок, якщо системи очищення в будинку немає і найближчим часом не передбачається.

Вибір фільтрів-кувшинів для автономної роботи може бути виправданий, але все залежить від виробника.


Настільний фільтр - глечик

Навіщо потрібен проєкт для системи очищення води в будинку або котеджі

Якісний результат

Встановлення системи водоочищення води не варто відкладати на потім. Важливо розробити проєкт до початку ремонтних робіт та реалізовувати його етапі ремонту. Розглянемо значення своєчасного проєкту водоочищення для приватного будинку.

Якість води — саме те, що хочуть отримати власники будинків, замовляючи комплексну систему водоочищення.

Узгодження з дизайном інтер’єру

Сучасні системи очищення гармонійно виглядають в інтер'єрі. При цьому рекомендується заздалегідь узгодити з дизайнером проєкт водоочищення, щоб він не псував вигляд будинку.

Узгодження всіх робіт з ''суміжниками''

Інженери, інсталятори та інші посередники, які займаються ремонтом вашої оселі, повинні знати про плани поставити системи комплексного очищення води. Ця інформація допоможе їм приймати рішення, які не підуть у розріз із встановленням фільтрів.

Інтеграція з іншими інженерними системами

Водопровід, каналізація, опалення та інші інженерні системи мають бути узгоджені з водоочищенням.

Формування бюджету

Витрати на водоочищення здаються незначними порівняно з іншими?

Так, система опалення або облаштування свердловини та водопроводу коштують дорожче. Але якщо не хочете сюрпризів — зробіть проєкт очищення води заздалегідь і закладіть це до загального бюджету.

Отримайте точний розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
проекту системи водоочищення

Етапи реалізації проєкту

Консультація
01
Консультація

Консультація проходить в офісі в Києві або онлайн. Фахівці обговорюють ваші побажання і пропонують рішення. Якщо вас усе влаштовує, підписуємо договір.

01
Консультація
Аналіз води
02
Аналіз води

Хімічний аналіз води - обов'язковий етап реалізації проєкту системи водоочищення. Вибрати фільтр для води навмання - не просто неправильне, а й небезпечне рішення.

02
Аналіз води
Комерційна пропозиція
03
Комерційна пропозиція

Після, ми запропонуємо рішення на будь-який бюджет. Проводиться розрахунок і складається комерційна пропозиція з кошторисами на обладнання та обв'язку. Ви дізнаєтеся ціну проєкту, яка не зміниться більш ніж на 15%.

03
Комерційна пропозиція
Проєктування
04
Проєктування

Під час проєктування ми працюємо над пакетом технічної документації (креслення, специфікації, схеми, необхідні для реалізації проєкту).

04
Проєктування
Монтаж систем
05
Монтаж систем

Наші фахівці монтують систему водоочищення. Після встановлення проводяться перевірка, доналаштування та фінальний запуск у присутності вас та інженера проєкту. Ви зможете поставити запитання і протестувати систему.

05
Монтаж систем

Від чого залежить ціна системи очищення води для будинку чи котеджу?

Ціна комплексної системи водоочищення для приватного будинку або котеджу залежатиме від:

 • результатів аналізу води;
 • кількості «мокрих точок»;
 • обсягу води, який потрібно очищати та подавати на крани;
 • виробника обладнання.

Системи очищення води для будинку або котеджу

Надійна співпраця з компанією Альтер Ейр

Чому клієнти обирають «Альтер Ейр» для проєктування та встановлення системи водоочищення?

 • Працюємо на ринку понад 16 років. За цей час довели до досконалості рівень інженерних послуг, накопичили значний портфель проєктів та маємо досвід встановлення справді якісних рішень для очищення води.

 • Реалізуємо систему «під ключ». З нами ви отримаєте комплексну реалізацію системи водоочищення, починаючи від концепції до обслуговування.

 • Наголосимо, що комплексний підхід — наше правило. Ми прагнемо узгоджувати проєкт з усіма підрядниками, щоб він гармонійно вписувався в інтер'єр та працював злагоджено з усіма системами.

 • Забезпечуємо повний технічний нагляд систем під час реалізації проєкту у приватному будинку чи котеджі та надаємо подальше сервісне обслуговування.

Наші відеоогляди

Більше про реалізацію системи водоочищення в наших відео

Готові рішення з водоочищення від компанії Альтер Ейр

Як мають бути організовані інженерні системи в будинку - огляд об’єкту в КГ Riviera Village
Як мають бути організовані інженерні системи в будинку - огляд об’єкту в КГ Riviera Village
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Кондиціювання, вентиляція та водоочистка в квартирі ЖК
Кондиціювання, вентиляція та водоочистка в квартирі ЖК "Тетріс Холл"
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Відгуки і питання
Відгуки відсутні