Очищення води у квартирі

Водоочищення для квартири
Питна вода з-під крана
М'яка вода без запаху хлору
Відсутність накипу на ТЕНах
Продовження терміну служби сантехніки

​Водопровідна вода, що надходить до наших квартир, дуже рідко відрізняється м'якістю та чистотою. Куди частіше жителі України стикаються з жорсткою водою, після якої залишаються сліди на вимитому посуді, виникають проблеми зі шкірою та здоров'ям волосся, псується дорога сантехніка та побутова техніка. 

Про те, щоб пити таку воду, не може йти мови.

Очищення води у квартирі – захід, який допоможе уникнути всіх цих проблем.

З боку міського водоканалу вода, звісно, проходить кілька ступенів очищення. Після цього вона відповідає певним санітарним нормам, але не відповідає потребам мешканців. Після первинного очищення в рідині все ще залишається багато солей, мінералів. Вода залишається твердою і часто має запах хлору, і це ще не найгірший варіант.

Необхідність системи очищення води у квартирі

Щоб зрозуміти, наскільки вам потрібні очисні системи водопровідної води для квартири, необхідно розуміти, наскільки руйнівною може бути жорстка вода:


 1. Неочищена вода швидко виводить із ладу змішувачі. Згодом ви можете помітити зниження напору води і навіть протікання у вузлах з'єднання.

 2. Навіть дорогий унітаз, зіткнувшись із неочищеною, твердою водою жовтітиме. Прибирання почне займати дедалі більше часу.

 3. Труби в будинку будуть швидше покриватися іржею, а значить ви ризикуєте зіткнутися з протіканнями і дорогим ремонтом системи трубопроводів.

 4. Багато мешканців, незважаючи на загальноприйняті рекомендації, наливають водопровідну воду в чайник – кип'ятіння може усунути деякі неприємні властивості жорсткої води, але сама посудина швидко покриватиметься нальотом.

 5. Для побутових зволожувачів повітря тверда вода теж неприйнятна. Прилад може вийти з ладу, а ви зіткнетеся з білим нальотом на меблі та підлозі.

 6. Від відсутності очищення води страждають пральна та посудомийна машина, бойлери (наліт швидко виводить з ладу ТЕНи).

 7. На помитому посуді, якщо його ретельно не витерти після миття, залишатимуться плями, що роблять зовнішній вигляд неохайним.

 8. Сітки змішувачів, душові лійки забиваються накипом, а ще тверда вода роз'їдає гумові ущільнювачі.

 9. Неочищена вода негативно впливає на шкіру, сушить її, а також перешкоджає правильному догляду за волоссям. Ефект навіть від дорогої косметики може повністю нівелюватись.

Звичайно, це далеко не кінцевий перелік негативних наслідків впливу твердої водопровідної води. Тому ми рекомендуємо зважитися на встановлення системи фільтрації води в квартирі.

Водоочищення для квартири: типи

Очищення води відбувається на різних рівнях і відповідає різним потребам. Системи водопідготовки починаються з грубого механічного очищення, і закінчуються спеціальним очищенням, призначеним для перетворення водопровідної води на питну.

Магістральні фільтри

Магістральні фільтри доступні мешканцям квартир за замовчуванням. Вони встановлюються для кожного будинку і фільтрують воду ще до розподілу по квартирах. Очищенням системи займається забудовник, оскільки вона не відноситься до конкретної квартири, а стоїть безпосередньо на магістралі.

Проточне водоочищення

Проточний фільтр – перший, який проходить водопровідна вода, перш ніж потрапити до квартири. Він збирає частинки сміття, які потрапляють у воду під час подорожі через магістраль. Проточний фільтр прибирає із води іржу, пісок та інші фракції (до 100 мікронів). Таке очищення роблять системи BB10 або BB20.

Обробка води побутовими фільтрами

Хімічна обробка води

Загалом, після проточного водоочищення, для квартири застосовуються два типи очисного обладнання для хімічного очищення: пом'якшувачі та комплексні системи очищення видалення хлору. Вони встановлюються саме у такому порядку.

 1. Спочатку водопровідна вода пом'якшується.
 2. Потім з неї видаляється неприємний хлорний запах.

Вода, що пройшла ці два етапи, вже підходить для прийняття душу, прання, миття посуду та інших побутових потреб. Для системи очищення води у квартирі ми рекомендуємо водоочисники брендів EcoSoft та Ecowater. Також якісні фільтри для пом'якшення води можна знайти у виробників BWT та Smartline.

Зворотній осмос

Незважаючи на те, що з балонними фільтрами вода стане кращою, вона все ще не придатна для пиття. Щоб воду можна було пити прямо з-під крана, необхідно спеціальне очищення за допомогою балонів з іонно-обмінними смолами, на рівні зворотного осмосу.

Система зворотного осмосу готує воду виключно для пиття, і ніколи не застосовується для душу та побутової техніки. Все через те, що у системи дуже маленька протока води, і для загальних потреб її просто не вистачить.

Підготовлена фільтрами питна вода збирається у спеціальній накопичувальній ємності, та призначена для вживання.


Система зворотного осмосу
УФ-фільтри для очищення води

Знезараження ультрафіолетом

Очищення води в квартирі за допомогою УФ-ламп – чудове рішення, яке сміливо можуть порекомендувати спеціалісти Альтер Ейр. Воно здійснюється в останню чергу. Ультрафіолетове випромінювання знезаражує воду, усуває з неї майже всі мікроби.

Навіщо це потрібно? Найбанальніший приклад – водопідготовка гарячої води у бойлері. Як відомо, бактерії легіонели люблять розмножуватися у вологому, теплому середовищі. Якщо мешканці не включали бойлер тривалий час, усередині бака створюються ідеальні умови для розмноження бактерій. У нашій статті про рейтинг бойлерів ми розповідали про моделі із захистом від легіонел, але ця опція не є панацеєю і призводить до витрат електроенергії.

УФ-очищення вбиває всі мікроорганізми до потрапляння у бойлер. Тому очищення води в квартирі УФ-фільтром – досить поширене рішення, що з кожним роком набирає популярності.

Рекомендоване обладнання

З варіантів, описаних вище, можна підібрати такий набір фільтрів, який буде необхідний для поточних потреб.

Системи зворотного осмосу
Системи зворотного осмосу

Системи зворотного осмосу допоможуть перетворити водопровідну холодну воду на питну.

Пом'якшувачі для води
Пом'якшувачі для води

Фільтри, які дозволять зробити воду менш твердою, усунувши шкідливі домішки.

Системи ультрафіолетового знезараження
Системи ультрафіолетового знезараження

УФ-фільтри не залишають шансу бактеріям потрапити до побутових приладів.

Фільтри для видалення хлору
Фільтри для видалення хлору

Спеціальний фільтр допоможе видалити зайвий хлор – причину неприємного запаху водопровідної води.

Механічні фільтри грубої очистки
Механічні фільтри грубої очистки

Механічні фільтри допоможуть позбутися піску, іржі.

Фільтри для очищення води від заліза
Фільтри для очищення води від заліза

Система знезалізнення води дозволять позбавити воду надлишків заліза.

Варіанти водоочищення у квартирі

Очищення води у квартирі

Очищення всієї води у квартирі проводять спочатку магістральні, а потім проточні фільтри. Вони усувають найнебезпечніші та найнеприємніші елементи: іржу, пісок та інші дрібні домішки. Багато мешканців зупиняються на цих двох системах і не вдаються до більш тонкого очищення. Однак це помилкове рішення – ми вже обговорювали, до яких неприємних наслідків призводить жорстка вода із солями та мінералами.

Відразу слід зазначити, що всі вищезгадані системи очищення води застосовуються тільки для холодного водопостачання. Водопідготовка гарячої води для квартири не проводиться – ніякими фільтрами неможливо організувати цей процес. Гаряча вода, яка заходить у квартиру через магістраль, може бути очищена лише фільтром-сіткою, що зупинить грубі частинки іржі.

Тому підготовка гарячої води повинна проводитись у бойлері. Якщо в бойлер надходитиме якісна холодна вода, на виході ми отримаємо ідеально очищену, стерильну гарячу.

Очищення води для побутових потреб

Щоб якісно очистити воду для побутового використання, необхідно провести її через балони, де за допомогою хімічних процесів вона стане м'якшою. Тут із води усувається хлор, а відповідно – неприємний запах. Далі, опціонально, вода може знезаражуватись УФ-фільтрами. Після проходження всіх фільтрів очищення вода подається в бойлер, на крани та побутову техніку.

Очищення води для пиття

Як згадувалося, вода стає питною у системі зворотного осмосу. Туди зазвичай підводиться очищена вода, що пройшла хімічну обробку для побутового використання. У системі зворотного осмосу вода очищається до потрібного стану, і вже готова до надходження на кран, кавомашину і льодогенератор холодильника.

Наші проекти

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

 • Їдальня
 • Спальня
 • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

 • Спальня
 • Технічне приміщення
 • Дитяча
 • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

 • Кімната
 • Котельня
 • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається