- Головна
- Водоочищення і водопідготовка
- Водоочищення для квартири
Водопровідна вода, що надходить до наших квартир, дуже рідко відрізняється м'якістю та чистотою. Куди частіше жителі України стикаються з жорсткою водою, після якої залишаються сліди на вимитому посуді, виникають проблеми зі шкірою та здоров'ям волосся, псується дорога сантехніка та побутова техніка.
Про те, щоб пити таку воду, не може йти мови.
Очищення води у квартирі – захід, який допоможе уникнути всіх цих проблем.
З боку міського водоканалу вода, звісно, проходить кілька ступенів очищення. Після цього вона відповідає певним санітарним нормам, але не відповідає потребам мешканців. Після первинного очищення в рідині все ще залишається багато солей, мінералів. Вода залишається твердою і часто має запах хлору, і це ще не найгірший варіант.
Щоб зрозуміти, наскільки вам потрібні очисні системи водопровідної води для квартири, необхідно розуміти, наскільки руйнівною може бути жорстка вода:
Неочищена вода швидко виводить із ладу змішувачі. Згодом ви можете помітити зниження напору води і навіть протікання у вузлах з'єднання.
Навіть дорогий унітаз, зіткнувшись із неочищеною, твердою водою жовтітиме. Прибирання почне займати дедалі більше часу.
Труби в будинку будуть швидше покриватися іржею, а значить ви ризикуєте зіткнутися з протіканнями і дорогим ремонтом системи трубопроводів.
Багато мешканців, незважаючи на загальноприйняті рекомендації, наливають водопровідну воду в чайник – кип'ятіння може усунути деякі неприємні властивості жорсткої води, але сама посудина швидко покриватиметься нальотом.
Для побутових зволожувачів повітря тверда вода теж неприйнятна. Прилад може вийти з ладу, а ви зіткнетеся з білим нальотом на меблі та підлозі.
Від відсутності очищення води страждають пральна та посудомийна машина, бойлери (наліт швидко виводить з ладу ТЕНи).
На помитому посуді, якщо його ретельно не витерти після миття, залишатимуться плями, що роблять зовнішній вигляд неохайним.
Сітки змішувачів, душові лійки забиваються накипом, а ще тверда вода роз'їдає гумові ущільнювачі.
Неочищена вода негативно впливає на шкіру, сушить її, а також перешкоджає правильному догляду за волоссям. Ефект навіть від дорогої косметики може повністю нівелюватись.
Звичайно, це далеко не кінцевий перелік негативних наслідків впливу твердої водопровідної води. Тому ми рекомендуємо зважитися на встановлення системи фільтрації води в квартирі.
Очищення води відбувається на різних рівнях і відповідає різним потребам. Системи водопідготовки починаються з грубого механічного очищення, і закінчуються спеціальним очищенням, призначеним для перетворення водопровідної води на питну.
Магістральні фільтри доступні мешканцям квартир за замовчуванням. Вони встановлюються для кожного будинку і фільтрують воду ще до розподілу по квартирах. Очищенням системи займається забудовник, оскільки вона не відноситься до конкретної квартири, а стоїть безпосередньо на магістралі.
Проточний фільтр – перший, який проходить водопровідна вода, перш ніж потрапити до квартири. Він збирає частинки сміття, які потрапляють у воду під час подорожі через магістраль. Проточний фільтр прибирає із води іржу, пісок та інші фракції (до 100 мікронів). Таке очищення роблять системи BB10 або BB20.
Загалом, після проточного водоочищення, для квартири застосовуються два типи очисного обладнання для хімічного очищення: пом'якшувачі та комплексні системи очищення видалення хлору. Вони встановлюються саме у такому порядку.
Вода, що пройшла ці два етапи, вже підходить для прийняття душу, прання, миття посуду та інших побутових потреб. Для системи очищення води у квартирі ми рекомендуємо водоочисники брендів EcoSoft та Ecowater. Також якісні фільтри для пом'якшення води можна знайти у виробників BWT та Smartline.
Незважаючи на те, що з балонними фільтрами вода стане кращою, вона все ще не придатна для пиття. Щоб воду можна було пити прямо з-під крана, необхідно спеціальне очищення за допомогою балонів з іонно-обмінними смолами, на рівні зворотного осмосу.
Система зворотного осмосу готує воду виключно для пиття, і ніколи не застосовується для душу та побутової техніки. Все через те, що у системи дуже маленька протока води, і для загальних потреб її просто не вистачить.
Підготовлена фільтрами питна вода збирається у спеціальній накопичувальній ємності, та призначена для вживання.
Очищення води в квартирі за допомогою УФ-ламп – чудове рішення, яке сміливо можуть порекомендувати спеціалісти Альтер Ейр. Воно здійснюється в останню чергу. Ультрафіолетове випромінювання знезаражує воду, усуває з неї майже всі мікроби.
Навіщо це потрібно? Найбанальніший приклад – водопідготовка гарячої води у бойлері. Як відомо, бактерії легіонели люблять розмножуватися у вологому, теплому середовищі. Якщо мешканці не включали бойлер тривалий час, усередині бака створюються ідеальні умови для розмноження бактерій. У нашій статті про рейтинг бойлерів ми розповідали про моделі із захистом від легіонел, але ця опція не є панацеєю і призводить до витрат електроенергії.
УФ-очищення вбиває всі мікроорганізми до потрапляння у бойлер. Тому очищення води в квартирі УФ-фільтром – досить поширене рішення, що з кожним роком набирає популярності.
З варіантів, описаних вище, можна підібрати такий набір фільтрів, який буде необхідний для поточних потреб.
Очищення всієї води у квартирі проводять спочатку магістральні, а потім проточні фільтри. Вони усувають найнебезпечніші та найнеприємніші елементи: іржу, пісок та інші дрібні домішки. Багато мешканців зупиняються на цих двох системах і не вдаються до більш тонкого очищення. Однак це помилкове рішення – ми вже обговорювали, до яких неприємних наслідків призводить жорстка вода із солями та мінералами.
Відразу слід зазначити, що всі вищезгадані системи очищення води застосовуються тільки для холодного водопостачання. Водопідготовка гарячої води для квартири не проводиться – ніякими фільтрами неможливо організувати цей процес. Гаряча вода, яка заходить у квартиру через магістраль, може бути очищена лише фільтром-сіткою, що зупинить грубі частинки іржі.
Тому підготовка гарячої води повинна проводитись у бойлері. Якщо в бойлер надходитиме якісна холодна вода, на виході ми отримаємо ідеально очищену, стерильну гарячу.
Щоб якісно очистити воду для побутового використання, необхідно провести її через балони, де за допомогою хімічних процесів вона стане м'якшою. Тут із води усувається хлор, а відповідно – неприємний запах. Далі, опціонально, вода може знезаражуватись УФ-фільтрами. Після проходження всіх фільтрів очищення вода подається в бойлер, на крани та побутову техніку.
Як згадувалося, вода стає питною у системі зворотного осмосу. Туди зазвичай підводиться очищена вода, що пройшла хімічну обробку для побутового використання. У системі зворотного осмосу вода очищається до потрібного стану, і вже готова до надходження на кран, кавомашину і льодогенератор холодильника.