Для оптимального функціонування системи з газовим та твердопаливним котлом необхідно враховувати такі пункти:
У цій статті Ви дізнаєтеся, чому саме цих пунктів потрібно дотримуватися, а також знайдете відповіді на питання, що стосуються правильного суміщення котлів і чому на сьогоднішній день ефективніше використовувати повітряний тепловий насос, а не газовий та твердопаливний котел в одній системі.
Твердопаливний котел - пристрій, за допомогою якого можна отримати теплову енергію в процесі горіння твердого палива. Як паливо для котла використовують дрова, вугілля, пелети (це маленькі паливні гранули, за допомогою яких можливо отримати велику кількість енергії), брикети (вид твердого палива - пресована маса з відходів деревообробки та сільського господарства, вважається альтернативою дровам або вугіллю).
Необхідною умовою для оптимального функціонування котлів є наявність у дровах кілокалорій, які мають на увазі щільність деревини. Наприклад, часто брикети мають невелику щільність, тому що пресовану масу складають з відходів деревообробки, при цьому додаючи пластик (має невисоку щільність), який забиває паливний елемент.
Отже, обов'язковими вимогами для палива є такі пункти:
В основному, твердопаливний котел використовується для ділянок, на яких відсутні газові магістралі або будинок має погане підключення до електромережі.
Справа в тому, що проведення газу до будинку вважається дорогим рішенням, а постійні перебої в електромережі супроводжуватимуться частим відключенням електричних приладів. Виходячи з цього, встановлення електричного або газового котла, буде нераціональним рішенням.
Твердопаливні котли поділяються на 2 типи:
Комбінована система опалення з газовим та твердопаливним котлом полягає в підключенні твердопаливного котла як основного елемента системи, а газового котла - як допоміжного обладнання. Так як пріоритет при спільній роботі газового та твердопаливного котла віддається твердопаливному котлу, пристрій завантажують сировиною і він починає працювати на опалення будинку. Система містить контролер, за допомогою якого можна встановити необхідну температуру, при якій буде відбуватися перемикання твердопаливного котла на газовий.
Наприклад, мешканці будинку поставили на датчику необхідну температуру теплоносія, що дорівнює +60°С. Якщо температура теплоносія падає нижче за задану температуру, тоді контролер надає імпульс газовому котлу і пристрій починає працювати паралельно. Відповідно, вже сам котел безпосередньо працює з колектором, після якого насосні групи транспортують гарячу воду в радіатори, теплу підлогу та внутрішньопідлогові конвектори.
Щоб комбінована система опалення з газовим та твердопаливним котлом якісно працювала, також необхідно мати якісну теплоізоляцію будинку і встановити газовий котел конденсаційного типу.
Якщо враховувати всі фактори, то найкращим рішенням буде встановити повітряний тепловий насос (підходить для будівель, площа яких становить до 250 м2) або геотермальний тепловий насос (площа житла більша за 250 м2) замість системи котлів. Важливо розуміти, що придбання тієї чи іншої системи не відрізнятиметься за вартістю, а це означає, що необхідно спочатку підібрати потрібний варіант для вашого будинку.
Тепловий насос є низькотемпературним обладнанням та працює в парі з теплими підлогами, фанкойлами та внутрішньопідлоговими конвекторами. Вони забезпечать швидку генерацію холоду та тепла, а також нададуть комфортну температуру у приміщенні у літній та зимовий періоди року. З цими елементами системи, мешканці будинку отримуватимуть охолодження, нагрів води для гарячого водопостачання та сучасне опалення приватного будинку.
Газовий та твердопаливний котел в одній системі не може бути відкритого типу. Оскільки горіння твердого палива має відбуватися у герметично закритій камері.
Для системи твердопаливного та газового котла завжди необхідно використовувати теплоакумулятор. Справа в тому, що процес горіння деревини необоротний. Навіть зупиняючи подачу підмішування повітря, сировина продовжуватиме потихеньку горіти. Тому, коли мешканці будинку закладають тверде паливо в твердопаливний котел, вони повинні розуміти, що через деякий час котел забезпечить теплом приміщення. Коли пристрію не вистачатиме достатньої температури, щоб віддати її на систему опалення, котел зможе взяти додаткову температуру, використовуючи буферну ємність. Розрахунок обсягу для буферної ємності показує, що на 1 кВт необхідно 40 літрів води.
Фахівці компанії Alter Air рекомендують придбати тепловий насос, оскільки при подачі оптимальної температури до будинку чи квартири, обладнання вимкнеться і не споживатиме електроенергію. А у твердопаливному котлі завжди буде процес горіння палива, який зупинити неможливо.
Насправді схема підключення твердопаливного та газового котла в одній системі вважається досить нескладним.
Спочатку при включенні твердопаливного котла пристрій може працювати тільки для себе, до температури +60°С, проте якщо температура теплообмінника буде нижче +60°С, він стане мокрим і відбуватиметься процес конденсації. Це призведе до калюж біля котла, а також згодом металевий теплообмінник почне гнити, оскільки конденсат вважається кислотою, яка здатна роз'їдати метали. Внаслідок чого, через деякий час теплообмінник перетвориться на тонкий метал.
Щоб запобігти появі цієї проблеми, необхідно встановити триходовий клапан. Він контролюватиме, щоб температура теплообмінника котла була більшою за +60°С і тільки тоді він надасть можливість насосу транспортувати гарячу воду до другого теплообмінника.
Для оптимального функціонування системи необхідно встановлювати контролер, а також зробити обв'язку твердопаливного котла з газовим котлом. Ця функція передбачає включення газового котла після згоряння палива та при зниженні температури теплоносія у буферній ємності.
Газовий котел зможе працювати, не використовуючи буферну ємність, діючи безпосередньо в колектор. Після якого, насоси займаються транспортуванням теплоносія в теплу підлогу, радіатори та внутрішньопідлогові конвектори.
На сьогоднішній день вартість системи з газовим та твердопаливним котлом приблизно становить 1500-2000 євро. Така система вважається не популярною серед покупців, оскільки її застосування є практичним лише в місцевості, де є безкоштовна або дуже дешева сировина.
Якщо Ви хочете придбати ефективну систему, яка зможе працювати на опалення/охолодження приміщення, а також на нагрів води для гарячого водопостачання, оптимальним рішенням для будинку чи квартири є тепловий насос. Оскільки саме це обладнання економічно вигідніше, в порівнянні з газовим і твердопаливним котлом в одній системі. Так як тепловий насос може перетворити з 1 кВт електроенергії, (за рахунок високого коефіцієнта перетворення тепла), в 3 кВт теплової енергії. Це супроводжується мінімальними щомісячними витратами на опалення/охолодження житла, а також на гаряче водопостачання.
Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.
Якісна спільна робота газового та твердопаливного котла в одній системі залежить від установки триходового клапана та контролера.
Триходовий клапан зможе регулювати температуру теплообмінника, яка повинна бути більшою за +60°С і тільки після цього надасть можливість насосу подавати гарячу воду. Завдяки цій функції, Ви уникнете конденсації теплообмінника, що супроводжується калюжами біля котла, а також витонченням поверхні металу, оскільки конденсат є кислотою для металевих конструкцій.
Контролер забезпечить перемикання роботи твердопаливного котла на газовий, після процесу згоряння палива і зниження температури в буферній ємності.
Однозначно – ні. Оскільки для системи з газовим та твердопаливним котлом потрібно багато вихідного матеріалу, і вона вимагає постійного підкладання твердого палива в котел. Сировина для твердопаливного котла вважається дорогою, а також для дров необхідно побудувати сховище, де сировинні ресурси зможуть перебувати і при цьому не набирати вологості.
Обов'язковою умовою для твердопаливного котла є очищення від сажі та смоли, оскільки брудний котел знижує свій ККД і потребує більшої витрати палива.
Виходячи з цих факторів, фахівці компанії Alter Air рекомендують купити повітряний тепловий насос, який має приблизно таку ж вартість, як і установка системи з газовим та твердопаливним котлом.
Газовий та твердопаливний котел можна встановлювати в одному приміщенні, за умови, що площа для монтажу буде близько 15 м2. Установка складається з буферної ємності, бочки для гарячого водопостачання, різних контролерів, насосних груп, а також має бути водоочищення в котельні. Тому для всіх цих елементів потрібно надати окрему площу.
Важливим моментом є правильне встановлення системи газового та твердопаливного котла. Інформацію про якісний монтаж системи та її оптимальну роботу Ви можете прочитати в розділі «Складність суміщення твердопаливного та газового котла в одній системі».
Залишіть заявку на сайті та наші інженери зв'яжуться з вами протягом дня!
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник