ОПАЛЕННЯ КАРКАСНОГО БУДИНКУ

Analiz i optimizatsiya realizovannykh sistem
Ефективна система опалення
Економічна система
Легка реалізація системи
Швидке управління обігрівом

Опалення є невід'ємною частиною будь-якого житла. Складно уявити комфортний будинок без тепла, особливо взимку.

Сучасний ринок обладнання пропонує багато варіантів, щоб організувати опалення в енергоефективному будинку, яким є "фінський будинок", "канадський будинок" або ж будинок з СІП-панелей. Всі вони схожі між собою в технології побудови і користуються великою популярністю в Україні, так як є фінансово доступними, а також швидкими в збірці.

Коли мова заходить про організацію системи обігріву каркасних будинків, в першу чергу необхідно враховувати енергоефективність самої конструкції - фундаменту, підлоги, стін, покрівлі та скління. Грунтуючись на цих показниках, можна провести математичний розрахунок системи і визначити, який вид обладнання буде оптимальним, а також які пристрої вибрати для теплорозподілення в будинку.

​При виборі системи опалення також необхідно врахувати ряд факторів: площа приміщення, бюджет, ресурси (газ, електрика), переваги клієнта.​


Генератор тепла

Щоб реалізувати опалення будинку з СІП-панелей, в першу чергу, необхідно обрати генератор тепла - техніку, яка виробляє тепло для вашого дому:
Тепловий насос “повітря-вода”
Тепловий насос “повітря-вода”

Електрокотел
Електрокотел

Газовий котел
Газовий котел

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

​При розробці комплексу кліматичної системи необхідно в першу чергу розуміти складові правильного проєкту та їх призначення у процесі її здійснення

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Формування принципу роботи і складових майбутньої системи

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Повний пакет документів з кресленнями і специфікаціями

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Кілька варіантів техніки для здійснення системи - під різний бюджет

Montazh
МОНТАЖ

Встановлення устаткування сертифікованими бригадами згідно з проєктом

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Налагодження та перевірка ефективності системи перед її стартом

Servis
СЕРВІС

Обслуговування та моніторинг системи після початку її роботи

Розподіл тепла

Теплорозподільне обладнання - це важлива складова в опаленні. Ці прилади встановлюються в кімнатах для обігріву та працюють від генератора тепла.

Серед пристроїв, що відповідають за теплорозподілення в будинку, коли мова заходить про опалення каркасного будинку, варто розглянути:

Тепла підлога
Тепла підлога

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Радіатори
Радіатори

ВЕНТИЛЯЦІЯ В БУДИНКУ

Крім усього вищезазначеного, коли мова заходить про інженерні системи в будинку з СІП-панелей або клеєного бруса, то варто враховувати необхідність правильного повітрообміну - припливну і витяжну вентиляцію. Вона будується за наступним принципом:

 • Припливна вентиляція - свіже повітря подається в "житлові зони" (спальні, вітальні, дитячі).
 • Витяжна вентиляція - відпрацьоване повітря, вологість і запахи видаляються з "брудних зон" (ванні, санвузли, гардеробні).Отримайте
точний розрахунок

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
проєкту по вашому дому

Проєтування необхідність

​Розробка проєкту дозволяє не лише заощадити кошти, а й прискорити проведення будівельних та монтажних робіт. Деякі замовники вважають, що, опустивши цей крок, можна знизити витрати. Проте, наш досвід показує зворотне – без підготовленої документації неможливо створити систему, яка демонструвала б найбільшу ефективність із найменшими витратами.

ЧОМУ СИСТЕМУ ТРЕБА ПРОЄКТУВАТИ ДО ПОЧАТКУ РЕМОНТНИХ РОБІТ ?
Kachestvennyy rezultat
Якісний результат

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕНЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність кліматичної системи - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ

Взаємодія із "суміжниками" (монтажниками, будівельниками, електриками)

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
КОМПЛЕКС КЛІМАТ-СИСТЕМ

Комплексні проєкти на кілька систем - економія часу і нервів

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на кліматичну систему

Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам

Підсумки

​Підводячи підсумки, можна сказати, що опалення фінського будинку або будинку з СІП-панелей можна організувати різними способами: тепловими насосом, електро- і газовим котлом. Підбирати систему варто, грунтуючись на ряді чинників: бюджет, наявність ресурсів, площа будинку, його енергоефективність і т.д.
Якщо у вас залишилися питання про опалення приватного будинку з сіп панелей або брусаканадського будинку, звертайтеся в компанію Альтер Ейр по телефону 0-800-33-08-28. Наші інженери безкоштовно нададуть консультацію і порадять краще рішення для вашого об'єкта.
Про опалення квартири читайте і нашій статті: Опалення в квартирі: 4 варіанти обігріву житла.

Наші проєкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Бренди, з якими ми співпрацюємо

Viessmann - німецька компанія-виробник систем опалення: твердопаливних котлів, котлів на біогазі, водонагрівачів, теплових насосів. Почала свою діяльність ще в 1917 р і зараз продовжує впроваджувати інноваційні технології у виробництво опалювальних та холодильних систем. Устаткування Viessmann - це висока енергоефективність, бездоганна якість і надійність. Це той бренд, який ми завжди рекомендуємо клієнтам.

Protherm - відомий бренд, який займається виробництвом опалювального обладнання: конденсаційних, газових, електричних котлів, водонагрівачів і терморегуляторів. Опалювальні системи, створені на базі технічних рішень Protherm, відрізняються високою якістю, енергоефективністю та помірною ціною. У нас ви можете ознайомитися з асортиментом бренду, а наші фахівці допоможуть підібрати найбільш вигідне рішення.

Німецький бренд Kampmann - один з кращих в сфері виробництва систем опалення та вентиляції. Інженерні рішення компанії можуть бути адаптовані під різні вимоги клієнтів. Внутрішньопідлогові конвектори, фанкойли, розподільники повітря, повітряно-теплові завіси та децентралізовані системи вентиляції - не повний список того, що пропонує виробник.

Німецька компанія Vaillant вже багато років займається виробництвом продукції для опалення, вентиляції, охолодження та гарячого водопостачання, пропонуючи клієнтам екологічні, енергоефективні та надійні товари. Серед них - газові котли та колонки, електрокотли, електричні водонагрівачі, димоходи, датчики температури. Продукція бренду поєднала в собі високу функціональність, цікавий дизайн і простоту управління, транслюючи до того ж турботу про довкілля.

Японський бренд Daikin - визнаний лідер ринку кліматичної техніки. Компанія не тільки виробляє виключно якісні системи вентиляції, кондиціонування та опалення, а й займається розробкою інноваційних рішень, які регулярно впроваджує в своє виробництво. Альтер Ейр є офіційним представником Daikin в Україні, пропонуючи широкий асортимент кліматичних систем, професійний монтаж і якісний сервіс.

Фінська компанія Uponor вже багато років спеціалізується на виробництві енергоефективного, надійного і безпечного обладнання для систем опалення та водопостачання. Інноваційність її рішень відома всьому світу, а каталог продукції включає тисячі найменувань. Серед них трубопровідні системи для опалення підлоги, стелі і стін, теплоізольовані труби, фітинги, розподільні колектори та багато іншого. Наші фахівці вже багато років використовують обладнання Uponor і можуть гарантувати його ефективність.

Віртуальний тур по
реалізованим об'єктам

Пропонуємо вам відвідати онлайн один з наших об'єктів і оцінити високу
якість нашого дизайнерського рішення і монтажу.

Етапи реалізації проєкта

Ми розробили процес, який гарантує відмінний результат
 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Зустріч відбувається або в офісі-шоурумі компанії Альтер Ейр, або через онлайн-зв'язок. Перший варіант - більш популярний серед наших клієнтів в силу можливості подивитися різні види систем опалення, відчути їх роботу і спробувати керування. Консультація триває 1-1,5 години і є абсолютно безкоштовною. Інженер і ПМ дадуть відповідь на всі питання, а також запропонують оптимальні варіанти системи на основі побажань клієнта і особливостей об'єкта. На зустрічі обидві сторони визначаються з напрямом роботи, обладнанням і переходять до наступного етапу - передпроєктної документації.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

Даний етап включає в себе розробку ряду документів, які дають клієнтові розуміння майбутньої системи і її вартості. У пакет передпроєктної документації входить теплотехнічний розрахунок, який відображає тепловтрати по кожному з приміщень і дозволяє підібрати оптимальну потужність джерела тепла. Також клієнтові надається фіналізована комерційна пропозиція у двох розрізах - середній і варіант преміум-класу. У подібній КП знаходиться вартість обладнання, обв'язки і автоматики (при бажанні). Вартість проєкту не буде відрізнятися від зазначеної більш, ніж на 15%, так що ніяких сюрпризів.

03
Проєктування

Проєктування

Після вибору варіанту опалення слідує проєктування - головний етап створення системи. Проводиться розрахунок теплової потужності обігріву, гідравлічний розрахунок, підбирається джерело тепла і теплорозподільче обладнання, запірно-регулююча арматура тощо. У даному процесі важливим моментом є взаємодія із суміжними спеціалістами (архітекторами, дизайнерами, виконробами й ін.) - компанія Альтер Ейр в обов'язковому порядку надає завдання для даних фахівців. Створення креслення і візуалізації дозволить чітко розуміти розташування і вигляд майбутньої системи. З проєктом опалення від Альтер Ейр реалізувати систему можна без особливих проблем.

04
Монтаж опалення

Монтаж опалення

Монтаж котельні та системи розподілу тепла - питання не тільки комфорту, але і безпеки. Власні монтажні бригади Альтер Ейр регулярно проходять сертифікацію, що дозволяє бути впевненим у якісній і коректній реалізації розробленого проєкту. Пусконалагоджувальні роботи - завершальна частина монтажу - перевірка належного функціонування та ефективності системи, а також її тестування за різних умов. Фінальний запуск систему обігріву відбувається у присутності головного інженера та клієнта, щоб переконатися у коректному функціонуванні всіх складових.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

У системі опалення як джерело тепла, так і теплорозподільче обладнання потребують регулярного обслуговування - аби забезпечити тривалу та ефективну роботу. Сервісний інженер нашої компанії завжди нагадає клієнту про термін проведення сервісу, підбере необхідний перелік послуг, за необхідності - замовить запчастини або витратні матеріали у виробника. Ми не рекомендуємо нехтувати даним етапом, щоб уникнути неприємних, а іноді навіть небезпечних наслідків. Детальніше про сервісне обслуговування завжди можна дізнатися у наших фахівців.

Залишились питання?

Швидка консультація від спеціаліста

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку

Популярні питання

ЩО ТАКЕ СІП-ПАНЕЛЬНИЙ БУДИНОК ?

Конструкція будинку складається з каркаса і цілісних стін з панелей, які збираються за принципом конструктора, що значно прискорює його будівництво.

Дані будинки при правильному проєктуванні і виробництві є енергоефективними, проте не мають інерції. Конструкція затримує надходження холоду, але, на відміну від цегли або бетону, не має здатність утримувати і віддавати тепло. Тому опалення для фінського будинку, а також опалення будинку з СІП- панелей є необхідністю і вимагає детального проєктування.

Коли проєктувати систему опалення для каркасного будинку?

З огляду на особливості матеріалів, що застосовуються при будівництві, ідеальним варіантом буде планування системи опалення до початку будівництва дому. Таким чином завод-виробник конструкції зможе передбачити і вирізати всі необхідні елементи і канали для трубопроводів майбутніх систем.

Зрозуміло, опалення можна реалізувати і після будівництва будинку, але такий варіант буде більш проблематичним і витратним.

ПРОБЛЕМИ, З ЯКИМИ МОЖНА ЗІТКНУТИСЯ

Опалення фінського будинку тісно пов'язане з іншими інженерними системами, самою конструкцією та її якістю.

 • Наприклад, важливим фактором є показник вологості повітря. При недостатньому рівні вологості в брусі можуть утворюватися тріщини, які призведуть до втрати тепла.
 • При некоректному конструюванні може виникати таке явище як "рух конструкції", що робить її негерметичною.
 • Крім того, необхідно враховувати специфіку будівництва фінського будинку і установки скління - при монтажі вікон залишають зазор 10-15 сантиметром з урахуванням того, що будинок має властивість "просідати" протягом півроку.

Чи варто робити повітряне опалення канадського будинку?

Повітряне опалення канадського будинку або будинку з СІП-панелей не рекомендується, так як воно не є повноцінною системою, яка може в повній мірі забезпечити обігрів будинку.


Чому вентиляція в будинку з СІП-панелей так необхідна?

Коректна вентиляція в "фінських" або "канадських" будинках дуже багато важить, з урахуванням того, що часто матеріали, з яких побудований будинок, мають властивість виділяти шкідливі речовини, які повинні вилучатися. Більш того, такі будинки є герметичними, через що повітря має властивість "застоюватися", тому повітрообмін - це запорука комфорту і здоров'я мешканців.

Коли варто встановлювати вентканали?

Ще один момент, який варто враховувати при проектуванні - вентканали. Вони закладаються ще на етапі будівництва і коштують чималих грошей. Їх будівництво необхідно тільки в наступних випадках:

 • Використання газового котла - для організації природної вентиляції в котельній.
 • Канал для витяжки повітря над кухонною поверхнею.
 • Витяжний канал для санвузла, у разі децентралізованої системи вентиляції.

За умови реалізації загальнообмінної системи вентиляції, немає необхідності будувати додаткові вентканали (санвузол, ванна і т.д.

Залишились питання?

Напишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні