Встановлення теплового насоса

У світі енергозберігаючих технологій тепловий насос - це оптимальне рішення для автономного опалення житла. Дане обладнання використовує поновлювану енергію води, повітря або землі, при цьому будучи еталоном економічності та екологічності. Тепловий насос споживає мінімальну кількість електрики, що вигідно для користувача.
Однак для ефективної роботи системи, крім якісного обладнання, необхідна професійна установка теплового насоса.
Про які особливості монтажу теплонасоса потрібно знати?
Дізнайтеся більше про опалення тепловим насосом у наших відео.
Реалізовані об'єкти з тепловим насосом - дивіться в наших відеооглядах.
Останніми роками все більше власників будинків обирають саме теплові насоси. У чому секрет популярності?
Найважливіша перевага цього обладнання - за умови правильного розрахунку, вибору та монтажу ви отримаєте не тільки якісний мікроклімат, а й значну економію ресурсів.
Тепловий насос не залежить від газопостачання. Це дозволить вам заощадити на підключенні газу.
Обладнання може одночасно виконувати кілька функцій: опалення, гаряче водопостачання, охолодження
Повітряний тепловий насос, споживаючи 1 кВт електроенергії, «віддає» 3 кВт тепла, а геотермальний - 5 кВт.
Відсутність викидів у навколишнє середовище і використання альтернативних джерел енергії.
Напишіть нам або залиште заявку на сайті і з вами зв'яжеться наш менеджер!
Розглянемо докладніше принцип роботи теплового насоса в кожному режимі.
Зовнішній блок теплового насоса забирає низькопотенційне тепло з довкілля (з повітря, води, ґрунту), передає його на фреонову магістраль, що з'єднує зовнішній і внутрішні блоки.
Внутрішній блок віддає тепло через теплообмінник джерелам тепла в будинку. Перш за все, це теплі підлоги - якщо у вас тепловий насос, то рекомендується 100% покриття теплими підлогами, це забезпечить високий COP обладнання. Також доречний монтаж фанкойлів, внутрішньопідлогових конвекторів, низькотемпературних радіаторів.
У режимі підготовки гарячої води насос перемикається на бак ГВП і догріває воду до потрібної температури. Коли вода догріта, теплонасос знову працює на опалення.
Охолодження з тепловим насосом може бути активним і пасивним.
І. Для активного охолодження рідкий теплоносій повинен мати температуру +7℃, а в системі проводиться монтаж допоміжних приладів - фанкойлів або внутрішньопідлогових конвекторів.
Охолодження відбувається таким чином:
ІІ. З тепловим насосом «повітря-вода» можливе пасивне охолодження, з активною генерацією під час увімкнення компресора.
Теплоносій температурою 18-20℃ подається в теплу підлогу, стіни або стелю і вони працюватимуть на охолодження.
ІІІ. Пасивна та активна генерація холоду з ґрунтовим тепловим насосом.
Пасивна генерації відбувається без компресора. Взимку геотермальний насос переправляє холод під землю. Навесні акумулятор під землею вже має накопичену холодильну потужність і її можна подавати в підлогу, стелю або стіни.
Коли запаси холоду закінчаться, можна продовжувати охолодження за допомогою компресора.
Усі теплові насоси за принципом роботи і монтажу можна об'єднати у дві великі групи: повітряні (повітря-повітря, повітря-вода); геотермальні (ґрунт-вода і вода-вода).
1. Теплові насоси «повітря-повітря» мають той самий принцип роботи, що й кондиціонери (їхній монтаж такий самий простий). Вони не можуть забезпечити гаряче водопостачання і, на жаль, не дуже добре розподіляють тепло.
2. Тепловий насос «повітря-вода».
Бере енергію з повітря, віддає на холодоагент через випарник, потім на теплообмінник і компресор. У компресорі температура фреону зростає і енергія передається в систему опалення, ГВП або охолодження.
Це популярні насоси, для яких не потрібне спеціальне джерело енергії (ґрунт або вода). Він компактний і універсальний, монтаж простіший, ніж у ґрунтових.
Єдиний недолік - за екстремально низьких температур він не зможе працювати.
3. Насоси ґрунт-вода і вода-вода мають однакові принципи роботи.
Для обігріву використовується тепло землі, водойми або підземних вод.
Якщо ви хочете встановити геотермальний тепловий насос, важливо провести розрахунки, які підтвердять, що джерела тепла буде достатньо для вашого будинку.
При цьому такі теплові насоси не залежать від температури зовнішнього середовища, але роботи з їхнього монтажу недешеві. Нижче ми розкриємо цю тему більш детально.
Якщо ви обрали тепловий насос «ґрунт-вода», то вам буде доступний один зі способів монтажу.
1. Монтаж вертикального контуру: Свердловини бурять глибиною 50-200 м; Хоча потрібне буріння, але контур займає мало місця; Такий варіант монтажу забезпечує високу ефективність і стабільну температуру ґрунту.
2. Монтаж горизонтального контуру: Труби укладаються на глибині 1,2-2 м; Такий монтаж дешевший, ніж бурити, але потрібна велика площа; Залежить від сезонних коливань температури.
3. Монтаж внутрішнього блоку: Знаходиться в будинку (в котельні, підвалі); Включає компресор, теплообмінник, керуючу автоматику; Для відведення тепла потрібен також монтаж хорошої вентиляції.
Що потрібно знати власникам будинку про процес монтажу теплового насоса?
1. Монтаж теплового насоса - ключовий етап для забезпечення комфортних умов у вашому будинку. Правильний підбір і монтаж теплового насоса для опалення забезпечить комфортну температуру повітря протягом усього року.
2. Монтаж теплових насосів - це складний процес, який складно виконати без певних технічних і практичних навичок. Тільки фахівці можуть кваліфіковано реалізувати проєктне рішення, складене інженером. Якщо ви вирішите виконати монтаж або якісь із його етапів самостійно, це загрожує неякісною роботою системи опалення або її швидкою поломкою.
3. Встановлення теплового насоса включає в себе монтаж котельні, а також внутрішніх і зовнішніх блоків системи. Якісний результат монтажу забезпечується завдяки ретельно розробленому проєкту і професіоналізму монтажної команди.
4. Крім безпосереднього монтажу теплового насоса потрібне прокладання трубопроводів та інших комунікацій, встановлення бака ГВП (гарячого водопостачання), запірної арматури, циркуляційних насосів та іншого обладнання.
5. Для клієнта зручніше, коли весь пакет послуг виконуються однією компанією - починаючи від проєктування і закінчуючи монтажем, пусконалагодженням і подальшим сервісним обслуговуванням теплового насоса.
Наші висококваліфіковані майстри спеціалізуються на монтажі систем опалення будь-якої складності. Залиште заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами протягом дня.
Фахівці компанії Альтер Ейр реалізують якісну роботу теплових насосів (повітря-повітря, повітря-вода і ґрунт-вода) з урахуванням ваших побажання і будівельних норм в Україні. Ми несемо повну відповідальність за проєктування і за монтаж, ведемо проєкт від початку і до кінця, заощаджуючи ваш час.
1. Проєктування - триває 1-2 тижні. На цьому етапі відбувається:
Розрахунок потужності опалювальної системи, вибір контуру і типу насоса.
Розробка схеми підключення.
2. Підготовка ділянки (для теплових насосів ґрунт-вода) - займе 1 тиждень.
На цьому етапі монтажу проводяться розмітка, земляні роботи і буріння (для вертикального контуру).
3 Монтаж котельні - триває 2,5-3 тижні.
На цьому етапі монтажу фахівці виконують:
Встановлення внутрішнього блоку, трубопроводів і автоматики.
Організацію вентиляції та електричних підключень.
Розглянемо особливості монтажу теплового насоса «під ключ».
1. Послуга «під ключ» - комплексна, і починається вона з проєктування опалювальної системи - тобто, задовго до самого монтажу.
2. «Під ключ» - не означає, що ми нав'язуємо вам свою думку, навпаки, ми допомагаємо підібрати обладнання під ваш бюджет і особливості проєкту.
3. Виконуємо монтаж, залучаючи свою команду і надійних підрядників - вам не потрібно шукати виконавців на кожен етап робіт.
4. Беремо обладнання на сервісне обслуговування, завдяки чому воно прослужить довгі роки.
Встановлення насоса під ключ передбачає виконання комплексу послуг:
проєктування;
монтаж;
пусконалагоджувальні роботи;
подальший сервіс теплового насоса;
На першій професійній консультації в нашому офісі в Києві клієнт розуміє приблизну концепцію майбутньої системи опалення та особливості її монтажу. Усю опалювальну систему в приватному будинку проєктують і реалізовують, виходячи з технічних характеристик, побажань і бюджету замовника.
Комплексний монтаж повітряного теплового насоса охоплює не тільки саму установку зовнішнього і внутрішнього блоків, а й прокладку трубопроводів, монтаж бака ГВП, запірної арматури, циркуляційних насосів, бака акумулюючої ємності та іншого обладнання. Отже, ціна формуватиметься на весь комплекс робіт. Станом на 2025 рік, обв'язка теплового насоса для класичного об'єкту орієнтовно коштуватиме 200 000 грн, не враховуючи вартість за сам агрегат і бак ГВП.
За умови правильного монтажу і грамотного використання повітряний тепловий насос стане вигідним вкладенням і окупиться за 10 років. Для швидкої окупності потрібно використовувати всі можливості такого обладнання, як тепловий насос, тобто: опалення; охолодження приміщення; нагрівання води для гарячого водопостачання.
Також потрібно враховувати, що тепловий насос працює за низької температури теплоносія. Для ефективної роботи системи опалення потрібен монтаж теплої підлоги на 100% площі будинку. Як резервне джерело тепла, під час опалювального сезону, можна використовувати фанкойли і внутрішньопідлогові конвектори.
Фанкойли та конвектори можуть використовуватися для охолодження або нагрівання приміщення.
Також тепловий насос не зможе окупитися, якщо не забезпечити енергоефективність будинку. Конструкція будівлі повинна мати низькі показники теплопровідності і теплоізоляцію, важливо встановити якісні склопакети, припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією тепла, щоб уникнути тепловтрат і теплоприпливів під час провітрювання.
Компанія Альтер Ейр 17 років займається облаштуванням кліматичних систем.
Чому клієнти нас обирають і залишаються з нами надовго?
Пропонуємо замовнику широкий вибір товарів.
Співпрацюємо тільки з якісними та перевіреними виробниками.
Професійно консультуємо, обговорюючи з клієнтом усі нюанси.
Комплексно підбираємо обладнання, виконуємо якісний монтаж і пост-сервісні роботи.
Даємо гарантійні зобов'язання на наш асортимент і виконані роботи.
Наші фахівці готові виїхати на ваш об'єкт для проведення необхідних замірів і оцінки умов на об'єкті.
Ціна з установкою теплового насоса залежить насамперед від обраного типу обладнання. Так геотермальний тепловий насос з монтажем під ключ коштуватиме дорожче за повітряний. Для його встановлення необхідна більша кількість виконуваних робіт, наприклад, буріння свердловин, прокладання колекторів і зондів у ґрунт тощо.
Комплексний монтаж теплового насоса повітря-вода коштуватиме приблизно 200 000 грн.
Що саме впливає на ціну - ви можете дізнатися вище.
Ми не рекомендуємо самостійно займатися встановленням теплових насосів, якщо ви не є інженерним і монтажним фахівцем. Неякісний монтаж може призвести до поломки дорогого обладнання.
Залиште заявку на сайті і наші менеджери зв'яжуться з Вами для уточнення часу онлайн-зустрічі.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник