Функції кондиціонера: міфи і реальність

Автор запису
Опубліковано 17 лют 2016
7 хв читання
0 коментарів
2543
0 / 5
Зміст
 1. Основні функції кондиціонера
  1. Охолодження повітря
  2. Підігрів повітря
 2. Додаткові функції кондиціонерів
  1. Осушення повітря
  2. Вентиляція і підмішування свіжого повітря
  3. Фільтрація повітря
  4. Іонізація повітря
Кондиціонер в побуті

Кондиціонер – це незамінне обладнання в кожному будинку. Купуючи його для кондиціонування повітря в квартирі, котеджі, офісі, магазині або іншому приміщенні, ми бажаємо, щоб він був по максимуму обладнаний безліччю функцій і опцій, які б робили повітря якомога безпечнішим і чистішим. Але далеко не всі функції, заявлені виробником, насправді повною мірою відображають дійсність.

Необхідно розуміти, що головними функціями кондиціонера і завданнями, які він виконує, є охолодження та обігрів повітря. Саме ці дві функції лежать в основі роботи кондиціонера.

У даній статті спробуємо розвінчати деякі міфи щодо головних і додаткових функцій різних кондиціонерів. А ось як правильно вибрати кондиціонер - ви можете прочитати в нашому іншому матеріалі.

Основні функції кондиціонера

Кондиціонер, насамперед, повинен підтримувати оптимальний температурний режим у приміщенні. Сучасні моделі можуть бути як звичайними, так і інверторними кондиціонерами, та здатні охолоджувати і обігрівати повітря практично круглий рік.

Перелік основного і додаткового функціоналу кондиціонерів

Охолодження повітря

У спекотний період року застосування кондиціонера як пристрою для зниження температури і створення свіжості просто незамінне. Встановлюючи необхідну температуру, користувач на свій розсуд регулює цей параметр. Крім того, деякі кондиціонери працюють повністю в автоматичному режимі, підлаштовуючи інтенсивність охолодження під кількість людей у приміщенні, їх переміщення і т. д. Особливої уваги заслуговують кондиціонери з інверторною системою управління, які при всій своїй потужності споживають мінімум електроенергії для охолодження повітря.

Осушення і зволоження повітря

Підігрів повітря

Практично всі сучасні кондиціонери не лише охолоджують, а й обігрівають повітря. Чи часто ви мерзли восени, коли на вулиці вже холодно (або, навіть, йде сніг), а центральне опалення ще не ввімкнули? Так от в даному випадку використання кондиціонера взимку якраз виправдано: у такій ситуації кондиціонер може стати повноцінним опалювальним приладом. При якій температурі можна вмикати кондиціонер?, - деякі моделі дозволяють використовувати їх навіть при низьких температурах за вікном, аж до -25°С, але краще, якщо температура не опускається нижче -15°С.

Ось дві основні функції, які виконують побутові та промислові кондиціонери. Існує також безліч допоміжних функцій, які надають різні виробники як доповнення до основних.

Допоможемо підібрати кондиціонер

Додаткові функції кондиціонерів

Осушення повітря

Багато виробників акцентують увагу на тому, що в їхніх кондиціонерах передбачена функція осушення повітря, яка необхідна у разі наявності зайвої вологості в приміщенні. Однак, варто зауважити, що під час роботи будь-який кондиціонер частково сушить повітря, особливо коли він включений на обігрів. Тому цей процес є абсолютно закономірним для будь-якої спліт-системи.

Виберіть кондиціонер з каталогу

Вентиляція і підмішування свіжого повітря

Охолоджуючи повітря за допомогою кондиціонера, користувач зазначає, що в приміщенні створюється ефект свіжості. Виробники часто стверджують, що їх кондиціонери працюють з підмішуванням свіжого повітря. Але хочемо зазначити, що така функція передбачена далеко не у всіх кондиціонерах, в основному це стосується канальних.

Фільтрація повітря

Очисні фільтри здійснюють затримку пилу і мікрочастинок

Очисні фільтри, які передбачені в кондиціонерах здійснюють функцію затримки пилу, мікрочастинок, бактерій, які можуть потрапити в приміщення і негативно вплинути на людину. Але ще важливіше завдання даних фільтрів – це захист внутрішнього механізму кондиціонеру від цих частинок. Так, вони запобігають передчасній поломці і виходу з ладу кондиціонера.

Іонізація повітря

Функцію іонізації також пропонують багато брендів. Вона передбачає знезараження повітря і насичення його іонами срібла. Але в дійсності іонізатори є додатковим помічником очисних фільтрів: вони притягують частинки пилу і мікробів, і тим самим оберігають двигун кондиціонера.

Купуючи кондиціонер, звертайте увагу спочатку на показники якості та продуктивності, а також на те, скільки енергоресурсів він буде витрачати на роботу. Необхідно пам'ятати, що основна вимога до цього пристрою – це ефективний контроль клімату, зокрема – підтримка потрібної температури.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Інші рубрики