Тепла підлога – це запорука затишку і здоров'я в будинку

Автор запису
17 лют 2016
10 хв читання
2 коментарі
5 / 5

Тепла підлога – це частина системи опалення, яка нагріває повітря знизу і монтується в основі підлоги для підвищеного комфорту в приміщенні. Обігрів пілогових покриттів – ідея далеко не нова та впродовж довгих років була забаганкою багатих громадян. Ще в Римській імперії, Стародавній Кореї, а згодом і на території України (у т. ч. і Криму (XIII-xv ст.)), Молдавії, Румунії облаштовувалися спеціальні системи обігріву підлоги.

Приклад розміщення теплої підлоги

Технології підігріву підлоги

Електрична тепла підлога

Найбільш поширеною є електрична тепла підлога. Вона, в залежності від виконання, буває різних видів:

 • кабельна,
 • плівкова,
 • стрижнева.

За принципом обігріву розрізняють:

 • конвекційні підлоги,
 • інфрачервоні підлоги.

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР РЕАЛІЗУЄ ЯКІСНУ СИСТЕМУ ОПАЛЕННЯ

Щоб дізнатися, який вид теплої підлоги встановити, треба визначити яка тепла підлога економічніша та дати відповідь на питання: це буде основний вид обігріву приміщення або тільки додатковий для більшого комфорту?

Принцип монтажу теплої підлоги

Для реалізації першого варіанту слід зупинити свій вибір на нагрівальному кабелі.

У даному випадку треба враховувати, що площа обігріву повинна займати не менше 80% від всієї площі приміщення.

Принцип дії простий: кабель нагрівається, перетворює протікаючий по ньому електричний струм в теплову енергію. Електричні провідники встановлюють під покриттям підлоги в нижній шар бетону або в спеціальну металеву збірку.

Нагрівальний кабель для теплої підлоги може бути:

 • одножильним (коштує дешевше, але складніший в експлуатації);
 • двожильним (краще використовувати в житлових приміщеннях, він простіше монтується і має менше електромагнітне випромінювання).

Нагрівальна жила кабелю може досягати температури 95°С, а поверхня підлоги нагрівається до 28°С. Кабель вимагає обов'язкової заливки стяжкою товщиною 3-5 см, а з плиткою і клеєм підлоги стають вищими на 4 см. Якщо кімната з теплою підлогою знаходиться не на першому поверсі, додатково монтується теплоізолятор, товщиною 20 мм. В інших випадках слід дотримуватися наступних показників товщини теплоізолятора:

 • не менше 30 мм для підлоги в приміщенні 1-го поверху з опалювальним підвалом;
 • не менше 50 мм для підлоги балкону, приміщення 1-го поверху з "холодним" підвалом, приміщень з наскрізними проїздами внизу.
 • не менше 100 мм для фундаментів на ґрунті.

Важливо пам'ятати, що більше значення має не товщина теплоізолятора, а його щільність. В якості теплоізолятора можна використовувати полістирольні (пінопластові) плити (від них залежить товщина теплоізолятора). Якщо можливості підняти підлогу немає, рекомендуємо застосовувати додаткове джерело тепла (наприклад, електричний конвектор, фанкойл). Електрична тепла підлога за допомогою нагрівального мату – відмінний спосіб отримати додаткове тепло в приміщенні.

Нагрівальний мат являє собою поліпропіленову сітку, на якій закріплений спеціальний нагрівальний кабель. Його потужність 150 Вт/кв. м, а товщина – 4,5 мм. Нагрівальний мат буде ідеальним варіантом для приміщень, де немає можливості підняти рівень підлоги. Мат укладається безпосередньо під підлогове покриття (найчастіше під плитку), в такому випадку поверхня підлоги піднімається не більше, ніж на 1,5 см. Така підлога буде швидко нагріватися, завдяки безпосередній близькості нагрівального мату до поверхні підлогового покриття.
Електрична тепла підлога проста в монтажі, надійна і безпечна.

Рідинні електричні теплі підлоги

Рідинні електричні теплі підлоги бувають 2 видів:

 • електро-водяна підлога (гріючий кабель знаходиться всередині труб);
 • класична водяна тепла підлога (котел + труби).

В електро-водяних теплих підлогах нагріваючий елемент знаходиться всередині труби. Їх достатньо підключити до мережі через терморегулятор, який автоматично виставляє потрібну температуру підлоги в приміщенні. У порівнянні з трубами, які підключаються до котла, така система опалення краща, тому що:

 • забезпечує рівномірний прогрів труби по всій довжині (на відміну від класичного водяного, в якому рідина охолоджується по ходу течії);
 • має можливість локального прогріву окремих кімнат, без прогріву рідини у всій системі (так як кожен контур замкнутий).

Варто враховувати, що електро-водяну підлогу можна використовувати в якості основного опалення будинків.

Зацікавила установка теплої підлоги?

Класичні водяні теплі підлоги

Принцип роботи системи класичної водяної теплої підлоги досить простий. Гаряча вода – це теплоносій. Рідина протікає всередині гнучкої труби, яка вмонтована в поверхню підлоги.
Джерелом гарячої води може служити або автономний котел, або система центрального опалення. За рахунок підігрітої води, яка циркулює в такій системі, тепло поширюється знизу вгору рівномірно.
Це система нагріву може частково (до 60%, а з посиленим утепленням стін та стелі до 100%), розвантажити основну систему опалення або повністю її замінити, якщо теплової потужності підлоги буде достатньо для компенсації теплових втрат приміщення.

Електрична інфрачервона тепла підлога

Електрична інфрачервона тепла підлога – бюджетне і доступне рішення для вашого будинку. Це, порівняно з аналогами, нова технологія в опаленні приміщень, яка використовується не тільки для підлоги, але і для стін або стелі. Інфрачервона нагрівальна плівка складається з двох шарів, між якими знаходиться спеціальна термопластина. Провідниками служать смуги на краях плівки. Вона також дуже тонка – 0,5 мм, тому її легко встановлювати і не потрібно піднімати рівень підлогового покриття. Даний матеріал дуже гнучкий, вологостійкий і пожежобезпечний. Також такий вид опалення зручний при монтажі, його встановлення не вимагає прокладання цементної стяжки під килимові покриття, лінолеум, ламінат, паркет. Плюс інфрачервоної плівки в тому, що якщо пошкодити якусь секцію, то на решту це не поширюється, а, отже, вся система працює справно, за винятком однієї смужки.

Експлуатація

Теплу підлогу можна застосовувати практично скрізь:

 1. квартири,
 2. будинку,
 3. котеджі,
 4. офіси,
 5. магазини,
 6. теплиці,
 7. склади,
 8. гаражі,
 9. балкони,
 10. окремі кімнати.

Найчастіше такі системи укладаються під плиткою (як найхолоднішої для людини поверхні підлоги, але, в той же час, і такою, що нечутлива до тривалого впливу тепла). Також електропідігрів можна використовувати під мармур і граніт.

Тепла підлога - запорука комфорту мешканців

Такий вид опалення в приватних будинках і квартирах встановлюється, найчастіше, у ванних і туалетних кімнатах, кухнях, балконах. Ця система обігріву приміщення ідеально впишеться в будь-який інтер'єр, її зовсім не видно, вона не займає зайвої площі і взагалі не створює незручностей мешканцям будинку.

Управління здійснюється легко і зручно за допомогою регулятора, яким визначає потрібну температуру нагрівання, вмикає/вимикає опалення. Сучасні моделі приладу відображають дату, час, день тижня, температуру всередині приміщення, поточну програму обігріву на РК-дисплеї.

Для зручності можна встановити таймер ввімкнення/вимкнення підігріву до конкретної температури в різні дні тижня.

Усі види теплих підлог мають ряд екологічних переваг:

 • тепле повітря по всьому приміщенню розподіляється рівномірно;
 • не створюють конвекційних потоків, які виникають у зв'язу з різницею температур у різних ділянках кімнати;
 • не викликають алергію, так як не осушують повітря.

Теплі підлоги – це економічність, здоров'я і затишок вашого будинку.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Алексей

  Спасибо за повествование о теплых полах. Для всех, кто желает разобраться в вопросе, несомненно, полезно. При этом, надо понимать, что для электрических теплых полов нужно выбрать еще и терморегулятор.

 • Команда Альтер Эйр

  Здравствуйте, Алексей. Мы очень рады, что информация оказалась Вам полезной. Да, действительно, терморегулятор для электрических теплых полов нужен и в данной статье мы об этом писали.