{ "data": [{ "action_source": "system_generated", "custom_data": { "event_source": "crm", "lead_event_source": "Your CRM" }, "event_name": "Lead", "event_time": 1673035686, "user_data":{ "lead_id": 1234567890123456 } }] }
Влітку, особливо у спекотні дні, відкриття вікон не зможе забезпечити ваш будинок свіжим та прохолодним повітрям. Висока температура на вулиці знижує працездатність людини, викликаючи сонливість та млявість. Також гаряче стиснене повітря може ускладнювати роботу дихальної системи (викликати кашель, задишку, задушливість).
Кондиціонер – це пристрій, головна функція якого охолоджувати повітря до потрібної температури і, відповідно, забезпечувати комфортний мікроклімат у приміщенні.
Система кондиціювання повітря поділяється на три види:
Про кожен із цих видів ми розповімо детальніше у розділі «Необхідна кількість внутрішніх блоків».
Розрахунок потужності кондиціонера відбувається на основі теплотехнічного аналізу приміщення, який враховує такі фактори:
Потужність, з якою бренди виробляють свої кондиціонери найчастіше: 2,0 кВт, 2,6 кВт, 3,5 кВт, 5,3 кВт та 7,0 кВт.
Неправильно підбирати кондиціонер лише за площею приміщення (100 Вт на 1 м²), тому що на роботу цього пристрою впливає безліч різних нюансів, таких як розміщення склопакетів, конструктив будівлі тощо.
Головним параметром при виборі кондиціонера є потужність. Неправильно підібраний за потужністю кондиціонер не зможе впоратися зі своїми функціями і, в результаті, створить лише дискомфорт у вигляді поганої роботи та розтрати на заміну чи ремонт приладу.
Як підібрати кондиціонер за продуктивністю? Підбір потужності кондиціонера в компанії Альтер Ейр відбувається на основі точного теплотехнічного розрахунку. Основні дані, які використовуються для цього розрахунку, це – кіловат холоду, COP і EER.
*Кіловат холоду – це холодопродуктивність агрегату, а не споживана потужність кондиціонера.
Показник COP (перетворення електричної потужності на теплову потужність) та EER (перетворення емпіричної потужності на холодильну потужність).
Вибираючи кондиціонер для квартири, звертайте увагу на цифри, вказані в моделі кожного пристрою, вони мають власне значення, яке буде підказкою.
Цифри можуть подаватись у двох форматах, залежно від виробника. Вони демонструють або саму потужність пристрою в кіловатах (наприклад, цифра 25 означає, що кондиціонер має потужність 2,5 кВт), або її умовне позначення (BTU).
Щоб вирахувати значення самостійно, враховуйте просту формулу: 100 Вт = 1 м2. Або скористайтеся нашою таблицею:
Потужність кондиціонера | Типорозмір за кількістю кВт: варіант №1 | Типорозмір за BTU: варіант №2 | Площа приміщення, для якої підійде кондиціонер |
---|---|---|---|
1,5 кВт | 15 | 05 | 15 м2 |
2,0 кВт | 20 | 07 | 15 – 20 м2 |
2,5 кВт | 25 | 09 | 20 – 25 м2 |
3,5 кВт | 35 | 12 | 25 – 35 м2 |
4,2 кВт | 42 | 14 | 30 – 35 м2 |
5,0 кВт | 50 | 18 | 40 – 50 м2 |
6,0 кВт | 60 | 20 | 50 – 60 м2 |
7,1 кВт | 71 | 24 | 60 – 70 м2 |
Щоб зрозуміти, який кондиціонер вибрати, краще за все проконсультуватися зі спеціалістами, які обов'язково врахують усі основні та індивідуальні параметри приміщення, де планується робота пристрою.
Як вибрати кондиціонер за типом розташування? У побутовому сегменті найчастіше використовуються кондиціонери трьох основних типів:
Також існують касетні, підлогові, колонні, мобільні та віконні кондиціонери, які ми розглянемо далі.
Настінний кондиціонер монтується на стіну, під стелею.
При такому варіанті розташування місце установки кондиціонера не повинно потрапляти прямо в зону, де знаходиться людина (це буває важко, особливо за умови, якщо в кімнаті більше однієї людини).
Настінні кондиціонери включають в себе два блоки:
Обидва блоки з'єднані мідною магістраллю, якою рухається фреон.
Моделі такого типу розміщення вважаються найпопулярнішими. Завдяки мінімалістичному дизайну, вони добре інтегруються в інтер'єр приміщення, а також ці прилади досить компактні. Перевагою такого обладнання являється швидкий монтаж, який не потребує підготовчих робіт. Встановити кондиціонер можна у будь-якому будинку та не боятися, що ремонт буде зіпсований.
Канальний кондиціонер – це пристрій, що поєднує в собі високу потужність і компактну будову.
Свою популярність канальні кондиціонери здобули завдяки можливості ховатися в стельовому просторі і легко інтегруватися в будь-яке дизайнерське рішення. Це стосується як офісів та магазинів, так і житлових приміщень.
Конструкція канального кондиціонера подібна до настінного, крім деяких відмінностей:
Канальні кондиціонери розміщуються в технічних приміщеннях, таких як санвузол, ванна кімната, гардероб, пральня.
Вибір кондиціонера канального типу виключає потребу в додатковій роботі дизайнера, оскільки монтаж кондиціонера прихований. Також пристрій працює практично безшумно і не дме у напрямку людини, а поширює холод рівномірно. Завдяки спеціальному розміщенню дифузорів вздовж склопакета, ми отримуємо ефективну систему, оскільки вони будуть відсікати всі зайві теплопритоки. Канальний кондиціонер – це ідеальний варіант для побутового застосування за комфортом та дизайном.
Касетні кондиціонери – це відмінне рішення для приміщень з висотою стель понад 4 метри (адміністративні приміщення, офісні центри, кінотеатри та ін.).
Вагомою перевагою касетного кондиціонера являється його можливість поширювати охолоджене або нагріте повітря у чотирьох напрямках. Це дозволяє охолодити або нагріти приміщення великих розмірів (до 150 м²). Крім того, такий тип розташування дозволяє значно заощадити простір і не зіпсувати інтер'єр.
Касетні кондиціонери забезпечать приміщення комфортним мікрокліматом, без ризику захворіти від протягів, оскільки повітря подаватиметься рівномірно.
Підлогові кондиціонери – компактні і стильні прилади, які ефективно кондиціонують або обігрівають приміщення площею 30-45м². Вони мають високу потужність і можуть застосовуватися як у житлових приміщеннях, так і в адміністративних.
Конструкція підлогового кондиціонера складається з:
Встановлюється такий кондиціонер на підлогу або внизу стіни, тому процес установки досить легкий і не займає багато часу, оскільки не потребує монтажних робіт.
Підлогово-стельові кондиціонери є універсальними у своїй категорії за рахунок варіантів встановлення:
Використання підлогово-стельових кондиціонерів раціонально у торгових центрах, виставкових залах, у великих офісних та адміністративних приміщеннях, де знаходиться велика кількість людей.
Такий кондиціонер не займає багато простору та легко інтегрується у дизайн приміщення, при цьому ефективно контролюючи мікроклімат приміщення.
Колонний кондиціонер – це пристрій, у вигляді колони, розташованої на підлозі, яка продуктивно подає холодне або тепле повітря у великі адміністративні приміщення (холи, готелі, промислові приміщення, супермаркети, зали).
Вагомими недоліком колонних кондиціонерів можна вважати те, що вони мають досить великі розміри, але при цьому не вимагають жодних монтажних робіт. Завдяки тому, що всі сучасні моделі виглядають стильно та естетично, вони легко вписуються у будь-який інтер'єр.
Очевидною перевагою даного кондиціонера можна вважати його мобільність. Але чи так це?
Мобільний кондиціонер має зовнішній та внутрішній блоки всередині приміщення, тому компресор, який забезпечує роботу даного пристрою, створює високий рівень шуму.
Для того, щоб мобільний кондиціонер міг відводити тепло, яке в класичному кондиціонері знаходиться у зовнішньому блоці, потрібно відкривати вікна або зробити отвір у стіні. Перше рішення нераціональне, адже при ньому в приміщення заходитиме гаряче повітря, а друге повністю зіпсує інтер'єр.
Застосовувати мобільні кондиціонери доцільно у місцях тимчасового проживання, які не потребують постійного використання кондиціонера (побутівки, літні будиночки та ін.).
Кондиціонери віконного типу розташування нині практично не застосовуються.
Дані кондиціонери призначені для монтажу у вікні. Перевагами таких пристроїв можна вважати їхню компактність і відносно низьку ціну. Але при цьому вони мають досить високі шумові показники та нерівномірний розподіл холоду.
Раніше віконні кондиціонери застосовувалися в адміністративних приміщеннях (невеликі офіси, торгові павільйони). Агрегат може впоратися з кондиціюванням невеликого об'єму повітря, але вам доведеться пожертвувати стильним дизайном та комфортним розповсюдженням повітря.
Початковою і головною задачею кондиціонера було генерування холоду, але у зв'язку з розвитком технологій, його стали також використовувати у вигляді опалювального приладу. Температурний режим кондиціонера став коливатися від +12 до -25°C.
У наших регіонах використовувати кондиціонер як основне джерело тепла недоцільно, тому що в зимову пору року бувають досить низькі температури.
Інвертор – пристрій, що контролює потужність компресора. Тобто кондиціонер з інвертором охолоджує приміщення до заданої температури, після чого він не відключається, а просто зменшує оберти двигуна компресора, щоб підтримувати потрібний рівень температури безперервно. Коли температура в приміщенні зростає, відповідно кондиціонер збільшує оберти.
Завдяки такому принципу роботи, кондиціонер споживає мінімальну кількість електроенергії та забезпечує комфортний мікроклімат без перепадів температури. Також вагомою перевагою інверторного кондиціонера є те, що, перебуваючи під ним, практично неможливо захворіти, порівняно з неінверторним.
Проконсультувавшись із фахівцями компанії Альтер Ейр, ви зрозумієте, який інверторний кондиціонер вибрати.
Неінверторний кондиціонер працює за таким принципом: компресор включається на повну потужність, охолоджує приміщення до заданої температури та вимикається. Коли температура кімнати змінюється, цикл повторюється.
Через те, що компресор неінверторного кондиціонера працює стрибками (від мінімального значення до максимального), відбувається втрата електроенергії та проблеми зі створенням комфортного мікроклімату.
Зараз існує два основних принципи роботи кондиціонера: інверторний та неінверторний. Переваги та недоліки кожного ми детально описали, але який кондиціонер вибрати, вирішувати вам.
Як правильно підібрати оптимальний кондиціонер та потрібну кількість внутрішніх блоків? Система кондиціювання означає, що на одне приміщення необхідний один кондиціонер (термостат, контроль температури, внутрішній блок) незалежно від його виду.
Спліт-система – це система охолодження повітря, яка поєднує в собі зовнішній та внутрішній блоки. Зовнішній блок встановлюється поза приміщенням, а внутрішній, відповідно, всередині.
Мультиспліт-система – комплексна система кондиціонування повітря, що складається з одного зовнішнього блоку та декількох (від 2 до 6) внутрішніх блоків, які можуть бути різними за потужністю та типом (настінний або канальний блок).
Крім того, є мультизональні системи:
Шумова характеристика – це одна з найважливіших характеристик, яку потрібно уважно вивчити при виборі кондиціонера. Рівень шуму регламентується самим виробником та такими показниками:
Крім того, незалежно від виробника, на зовнішній блок завжди повинні ставитися віброопори у вигляді спеціальної гумової подушки, які гасять шум і не передають його на стіну.
Як ми згадували раніше, витрата електрики кондиціонерів вимірюється у двох варіантах коефіцієнта енергетичної ефективності:
Витрата електроенергії залежить від класу енергоспоживання кондиціонера. Усього існує сім основних класів: від А (найвищий) до G (найнижчий). Залежно від вибраного режиму роботи кондиціонера, клас споживання енергії може виявитися різним.
З сучасним обладнанням функцію обігріву приміщення можна вважати рівносильною функції кондиціювання. Використовується в основному в демісезонні періоди, коли основні опалювальні прилади ще не підключені.
У більшісті спліт-систем зовнішні блоки можуть працювати при -7°C. Але якщо температура буде нижчою, потужність обігріву впаде і з'явиться ризик обмерзання зовнішнього блоку. Хоча є деякі інверторні моделі, які можуть обігрівати кімнату навіть при температурі -25°C на вулиці.
Режим вентиляції в кондиціонері забезпечує циркуляцію та рівномірний розподіл повітря по всьому приміщенню без нагрівання чи охолодження.
При режимі вентиляції компресор та вентилятор зовнішнього блоку вимкнені, працює тільки вентилятор внутрішнього блоку на тій швидкості, яку ви задали з пульта дистанційного керування. Таким чином, кондиціонер може забезпечувати циркуляцію повітря, але не можна вважати, що він може замінити повноцінну систему вентиляції.
Існує два основні види фільтрів:
Функція осушення повітря в кондиціонері забезпечує примусове виведення надмірної вологості з приміщення.
Цей режим дає можливість простіше переносити спекотну погоду та запобігає появі плісняви та грибка в приміщенні. На сьогоднішній день ця функція вважається стандартною і є практично в кожному кондиціонері.
Основна задача функції іонізації повітря – це видалення неприємних запахів та сигаретного диму з приміщення.
Аніони, негативно заряджені частинки, при зіткненні з іншими частинами їдких запахів перетворюють їх на нейтральні речовини. Різні неприємні запахи та тютюновий дим повинен повністю нейтралізуватися за 5-6 хвилин роботи кондиціонера у режимі іонізатора.
Звичайні спліт-системи, без функції припливу свіжого повітря, не мають можливості подавати його до приміщення. Такі прилади можуть лише перемішувати повітря всередині приміщення, охолоджуючи або нагріваючи його.
Такі додаткові режими, як іонізація та очищення повітря, відсутні у професійних кондиціонерів. Зате у них є фільтруючі елементи, які оберігають теплообмінник внутрішнього блоку кондиціонера від попадання пилу.
Важливо пам'ятати, що будь-який кондиціонер повинен двічі на рік чиститись: перед літом – на режим холоду, і восени – на режим тепла. Тому вам варто звертатися до спеціалізованих організацій для якісного сервісного обслуговування.
Як вибрати кондиціонер, якщо з кожним роком з'являється безліч додаткових функцій кондиціонера і цей процес стає складнішим. Зараз ми розглянемо деякі з них:
Виробник | Опис | Ціна (*на найпопулярніші моделі) |
---|---|---|
Daikin | Кондиціонери японської фірми Daikin відрізняються найвищою та перевіреною роками якістю, та своєю готовністю працювати за різних погодних умов. Мають безліч інноваційних функцій і стильний дизайн, що створює великий попит у споживачів. | 39 004 грн |
Mitsubishi Electric | Японський бренд, який виготовляє високоякісні кондиціонери з класичним дизайном. Пристрій цього виробника легко інтегрується в будь-який інтер'єр і завдяки хорошим технічним характеристикам прослужить багато років без перебоїв. | 29 728 грн |
Виробник | Опис | Ціна (*на найпопулярніші моделі) |
---|---|---|
Fujitsu | Японська компанія Fujitsu займається виробництвом побутових високопродуктивних кондиціонерів у квартиру. Їхні моделі виділяються своєю високою потужністю та низькими шумовими характеристиками. | 25 080 грн |
Toshiba | Німецький бренд Toshiba гарантує безпеку, оскільки не використовує шкідливих матеріалів при виробництві внутрішнього блоку. Завдяки матовому покриттю панелі, їм вдалося створити унікальний дизайн. А компактні габарити пристроїв Toshiba дозволяють зберегти більше простору. | 19 999 грн |
Mitsubishi Heavy Industries | Кондиціонери Mitsubishi Heavy Industries – це ідеальна відповідність ціни та якості, завдяки чому вони мають великий попит. Агрегати японського бренду мають стильний дизайн, досить високу потужність роботи і низький рівень шуму. | 16 655 грн |
Виробник | Опис | Ціна (*на найпопулярніші моделі) |
---|---|---|
Cooper&Hunter | Китайський бренд Cooper&Hunter реалізує ефективні кондиціонери у типовому дизайні, який легко впишеться у будь-який інтер'єр. Також кондиціонери даної компанії працюють на холодоагентах, які вважаються абсолютно безпечними для здоров'я людини і не пошкоджують озоновий шар планети. | 17 757 грн |
Gree | Кондиціонери від китайського виробника Gree можуть працювати за низьких температур, оскільки їх зовнішній блок захищений від обмерзання. Також їх пристрої модернізовані додатковими функціями, такими як турборежим, таймер і т.д. | 13 635 грн |
Які бренди на ринку кліматичної техніки краще уникати?
Вибір кондиціонера для квартири є досить індивідуальним процесом. Компанія Альтер Ейр, насамперед, розглядає зону комфорту людини та її технічні запити. Ми розповімо, які бувають кондиціонери для квартири і допоможемо підібрати найкращий пристрій, враховуючи ваші фінансові можливості.
Найчастіше ми рекомендуємо розглядати мультиспліт-систему (для спальні, кабінету – настінні внутрішні блоки, а для вітальні, open space студії – канальні).
Як вибрати кондиціонер, якщо для правильного підбору потрібно врахувати багато загальних та індивідуальних факторів? Найкраще підбирати пристрій за допомогою професіоналів у сфері кліматичного обладнання.
Компанія Alter Air пропонує безкоштовну консультацію від наших інженерів, які допоможуть зрозуміти, який кондиціонер купити, за номером телефону 0-800-33-08-28 або особисто у нашому шоурумі в місті Київ (вул. Максимовича 3Д, офіс 474).
Підбір кондиціонера за площею приміщення вважається неправильним. Цей швидкий та неякісний розрахунок загрожує втратою грошей чи поганою роботою пристрою.
Щоб зрозуміти, який кондиціонер купити, потрібно проконсультуватися з фахівцем або вибирати за такими параметрами:
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Антон
Отличная статья, много интересной и полезной информации. И благодаря ей, я впервые узнал о мобильном кондиционере, очень удобная штука, как оказалось. Вот и задумался о покупке.
Инна
Очень много информации обо всем. Хотелось бы подробнее почитать.
Альтер Эйр
Подробнее о каждой серии вы можете прочитать на нашем сайте, выбрав интересующий вас производитель и прокрутить страницу вниз.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник