Геотермальний тепловий насос: підводні камені

Автор запису
29 чер 2016
7 хв читання
2 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Що потрібно знати про тепловий насос перед купівлею або про що мовчать виробники?
Котельня з геотермальним тепловим насосом

Сьогодні світ весь час прагне до вдосконалення. В області енергетики це виражається в розвитку енергоефективних технологій. Ще 15-20 років тому більшість новозбудованих будівель розраховувалися за середніми тепловтратами до 100 Вт/м². Зараз практикуючому інженеру-теплотехніку важко уявити собі приміщення з втратою тепла вище, ніж 75 Вт/м², а бувають випадки, коли до уваги береться цифра в 25 т/м².

Внаслідок зниження питомих тепловтрат будівлі актуальною стала тематика низькопотенційних систем опалення. Актуалізація сталася через те, що знизилися розрахункові температурні режими систем, а це спричинило за собою зменшення габаритних розмірів опалювальних приладів (у більшості випадків радіаторів). Крім того, люди більше почали цінувати незалежність і власний комфорт, чого практично неможливо досягти при використанні будь-якого з традиційних котлів.

Ідеально для забезпечення комфортного мікроклімату в приміщенні підходить тепловий насос типу «грунт-вода». Він має масу переваг перед традиційними методами опалення і навіть перед своїми родичами.

За допомогою геотермального теплового насосу можливо здійснити цілорічне опалення будинку (чого неможливо зробити, використовуючи тепловий насос «повітря-вода»). Коефіцієнт корисної дії обладнання близький до 400%, чим не може похвалитися будь-який з існуючих опалювальних приладів. Описати це обладнання можна однією фразою – просто мрія.

Товари зі статті

Що потрібно знати про тепловий насос перед купівлею або про що мовчать виробники?

Але не все так ідеально, як хотілося б. Тому що навіть в процесі роботи цього обладнання є підводні камені. Деякі з проблем вирішуються дуже просто, а з деякими доводиться поборотися.

Першим і найголовніший чинник, про який воліють мовчати виробники так і монтажні організації – це шум. Річ тому, що принцип дії нагадує роботу холодильника. Тобто, у ньому теж встановлений компресор. В номінальних режимах швидкість обертання досягає 3000 об/хв, що викликає певний рівень шуму.

Виробники бюджетного класу обладнання приділяють цьому моменту недостатньо уваги. Як правило, людина розраховує на чудовий агрегат, який дозволить істотно знизити витрати на опалення, а отримує пристрій, який заважає вночі спати. Потрібно гостро акцентувати увагу саме на цьому параметрі при виборі обладнання або ж виготовляти додаткові шумоізоляційні оболонки.

Потрібна консультація?

Ще одним неприємним сюрпризом може стати буріння. Справа в тому, що для нормальної роботи апарат потребує встановлення зовнішнього теплообмінника.

Грунтові теплообмінники можна розділити на дві групи – горизонтальні і вертикальні. Горизонтальні, найчастіше, застосовуються при закладці ще на етапі будівництва і займають досить велику площу, а вертикальні мають можливість установки на набагато меншій ділянці землі.

Так ось буріння в Україні в більшості випадків являє собою досить брудний процес, який супроводжується серйозними руйнуваннями грунту. Тобто, про збереження ландшафтного дизайну на ділянці не може бути й мови. 

Ще одним важливим моментом, який стосується буріння є наймання персоналу, який проводить таку маніпуляцію та обладнання, яким буриться земля. Необхідно використовувати тільки машинне буріння, тому що воно здатне пройти камінь на глибині скажімо 25 м, а для ручної установки це неможливо. Даний процес є дуже делікатним і вимагає необхідної вправності, тому його треба довіряти тільки професійним монтажникам.

І останнє, що потрібно перевірити перед прийняттям рішення на встановлення геотермального теплового насосу – це надійність міської мережі. Справа в тому, що найчастіше дане обладнання комплектується трифазними компресорами, які мають досить великий пусковий струм. Потрібно бути на 100% впевненим в тому, що мережа зможе забезпечити запуск і нормальну роботу апарату.

Геотермальный тепловой насос - долговечное оборудование для всесезонного снабжения дома теплом.

Якщо підсумувати все вищесказане, то можна зробити висновок, що дане обладнання буде працювати на території України, але за умови, що підбирати і монтувати установку будуть грамотні фахівці.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Виталий

  Теперь стало более понятно, что собой представляет тепловой насос, а то исходя из названия - это больше ассоциируется с водяным насосом. Но, прочитав статью, теперь понимаю все его особенности и преимущества.

 • 5 / 5

  Анна

  Очень хорошая штука, прочитав про него более подробно в другом разделе - решили себе такой установить. Очень довольны, спасибо компании за подбор оборудования под наш бюджет и быстрый монтаж.