Як встановити кондиціонер своїми руками?

Автор запису
Опубліковано 17 лют 2016
9 хв читання
0 коментарів
3365
0 / 5
Зміст
 1. Інструменти, необхідні для установки кондиціонера
 2. Етапи монтажу кондиціонера
  1. Вибір місця для встановлення кондиціонера
  2. Свердління отвору в стіні
  3. Установлення зовнішнього і внутрішнього блоку
  4. Вакуумування і перевірка на герметичність
  5. Підключення електропроводки
  6. Запуск кондиціонера
 3. Висновки
 4. Наші відеоогляди

Купуючи кондиціонер, багато користувачів стикаються з вибором: замовити його монтаж у спеціалізованої компанії або ж встановити пристрій самостійно. Другий варіант менш витратний, але підходити до монтажу кондиціонера своїми руками слід серйозно.

 • По-перше, від якості монтажу залежить, як буде працювати кондиціонер в подальшому і чи буде працювати взагалі.
 • По-друге, слід бути достатньо проінформованим, аби ПРАВИЛЬНО й ефективно впоратися з цим завданням.

Перш ніж приступити до викладу основного матеріалу, компанія Альтер Ейр наполегливо рекомендує залишити монтаж кондиціонера фахівцям. В іншому випадку клієнт може зіткнутися з некоректною роботою, поломкою техніки та неестетичним зовнішнім виглядом системи. При зверненні до монтажної компанії - саме вони відповідають за результат і подальшу роботу системи.

Якщо все ж було прийнято рішення здійснювати монтаж кондиціонера самостійно або ви хочете бути проінформованим про те, як саме повинен проходити процес і що для цього необхідно - читайте далі.

Монтаж кондиціонерів

Інструменти, необхідні для установки кондиціонера

В першу чергу потрібно визначити перелік обладнання та комплектуючих матеріалів, які необхідні для встановлення кондиціонера. У цей список входить значна кількість приладів і матеріалів, які допоможуть здійснити монтаж:

 1. Перфоратори для свердління отворів в стіні.
 2. Штроборіз для різання вузьких канавок в стіні.
 3. Вакуумний насос для усунення води і повітря з холодильного контуру.
 4. Манометричний колектор зі шлангами для контролю тиску всередині кондиціонера.
 5. Витокошукач для виявлення негерметичності.
 6. Фреон (холодоагент) для заправки кондиціонера.
 7. Труборізи для порізки мідних та металопластикових труб оптимальної довжини.
 8. Кронштейни для кріплення зовнішнього блоку.
 9. Вальцювання та шабровка для усунення нерівностей і шорсткостей мідних труб.
 10. Трубогиби для надання мідним трубам необхідної форми.
 11. Пальник і припій для з'єднання мідних труб.
Монтаж зовнішнього блоку кондиціонера

Це основний перелік, але крім цих інструментів необхідні ще додаткові пристосування:

 • плоскогубці,
 • кусачки,
 • ніж для різання по металу,
 • рулетка, рівень,
 • набір розвідних ключів тощо.

Варто відзначити, що все перераховане вище обладнання коштує чималих грошей, але воно вже як правило є у людей, які самі займаються монтажем подібної техніки, а отже, також мають досвід і знання для подібної роботи. Кожен інструмент необхідний, якщо мета - отримати якісний результат і коректну роботу кондиціонера.

Етапи монтажу кондиціонера

Приступаючи до встановлення кондиціонера самостійно, слід пам'ятати, що до цього питання необхідно підходити грамотно і без поспіху. Починати рекомендується з вивчення інструкції кондиціонера, в якій описані основні етапи монтажу. Дотримуючись рекомендації і ретельно роблячи крок за кроком, можна добитися відмінного результату.

Вибір місця для встановлення кондиціонера

На цьому етапі слід визначитися, де буде розміщений внутрішній і зовнішній блок спліт-системи. Необхідно пам'ятати певні правила:

 • внутрішній блок може бути розташований у кімнаті на будь-якій стіні, але на висоті не менше 10 см від стелі;
 • на відстані 2 метрів пристрою не повинно бути ніяких предметів, тому що це може негативно вплинути на його роботу.

Зовнішній блок монтується на відстані 20 см від стіни на спеціальних кронштейнах. В основному він встановлюється за вікном під підвіконням або ліворуч чи праворуч від вікна.

Замовте професійний монтаж

Варто не забувати, що між зовнішнім і внутрішнім блоком буде прокладена траса, яка складається з двох мідних трубок, дренажної труби для відведення конденсату і електропроводу. Тому рекомендується розміщувати їх на відносно близькій відстані один від одного.

Свердління отвору в стіні

Свердління отвору в стіні

У стіні, на якій будуть розміщені блоки кондиціонера, пробивається спеціальний отвір, необхідний для прокладання мережі комунікацій між зовнішнім і внутрішнім блоком. До таких комунікацій відносяться фреонова магістраль для руху холодоагенту, дренажна трубка та електричний дріт.

Якщо внутрішній блок розміщений не на тій стіні, що зовнішній, всі з'єднувальні труби, які йдуть уздовж стіни, ховаються в спеціальний пластиковий короб, який захищає їх від пошкоджень і не псує зовнішній вигляд.

Установлення зовнішнього і внутрішнього блоку

Монтаж обох блоків

В першу чергу слід встановлювати зовнішній блок кондиціонера. Після того, як він буде надійно закріплений на кронштейнах, до нього приєднують всі необхідні комунікації, а вже після цього – внутрішній блок. Товщина труб вказується в інструкції до кондиціонера, а необхідна їх довжина і форма досягається за допомогою використання труборізів і вальцювання.

Вакуумування і перевірка на герметичність

Вакуумування і перевірка на герметичність

Після під'єднання всіх необхідних з'єднувальних трубок важливим кроком є усунення повітря з холодильного контуру за допомогою вакуумного насоса, а ще видалення зайвої вологи. Також варто подбати про те, щоб не було витоку фреону. Запобігти цьому можна, наносячи на з'єднувальні ділянки спеціальний герметик.

Так само зро згадати, що заводська заправка каондіціонера фреоном не завжди може відповідати конкретним умовам монтажу, так як магістраль може мати протяжність понад розрахункової щодо заводської заправки. Це може загрожувати зниженням ефективності роботи спліт системи.

Підключення електропроводки

Цей етап також важливий при установленні спліт-системи. Окремий електропровід забезпечує захист від коротких замикань, перевантажень та інших неполадок в мережі при роботі кондиціонера. Для установки електропроводу слід зняти ізоляцію з кінців і якомога далі вставити їх у підготовлені для них отвори.

Запуск кондиціонера

Перший запуск кондиціонера

Після того, як монтаж спліт-системи завершено, а всі необхідні комунікації підключені, потрібно провести пробний запуск кондиціонера. Якщо він вмикається без проблем і ефективно охолоджує або нагріває повітря, не видає сторонніх звуків, не вимикається без причин – то всі етапи монтажу здійснено правильно. Якщо ж він з перших хвилин починає барахлити або зовсім не вмикається, то десь Ви допустили серйозну помилку.

Висновки

У світлі написаного, займатися установкою кондиціонера самостійно досить сумнівна затія, якщо тільки ви самі не працюєте в сфері монтажу кліматичної техніки, маєте все необхідне і головне - час. У разі, якщо Ви все ж не впевнені у своій компетенції та знаннях щодо того, як правильно слід встановлювати кондиціонер самостійно, зверніться до професіоналів. Це заощадить Ваш час, фінансові витрати і нерви. Компанія Альтер Ейр має монтажну бригаду з багаторічним досвідом роботи в цій сфері, тому ми гарантуємо високу якість монтажних послуг, які надаємо.

Наші відеоогляди

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Інші рубрики