Зовнішній блок кондиціонера - що це і як він працює?

Автор запису
Опубліковано 17 лют 2016
Оновлено 09 тра 2023
8 хв читання
5 коментарів
8404
5 / 5
Зміст
 1. Що таке зовнішній блок і з чого він складається?
 2. Принцип роботи зовнішнього блоку
 3. Як встановити зовнішній блок?
 4. Як часто необхідно чистити зовнішній блок кондиціонера
 5. Наші відеоогляди

На сьогоднішній день кондиціонери є одними з невід'ємних елементів будь-якого житла. Вони повсюдно встановлюються в квартирах і приватних будинках, офісах, магазинах, складах і підсобних приміщеннях. Кожен кондиціонер (спліт-система) складається з двох основних частин – це зовнішній та внутрішній блок. Вони знаходяться в тісному взаємозв'язку один з одним і на основі цього здійснюють охолодження або обігрів приміщення.

Зовнішній блок є рушійною силою спліт-системи та від якості його роботи залежить ефективність охолодження або нагрівання повітря. Що ж таке зовнішній блок, в чому особливості його роботи та основні функції, розглянемо в цій статті.

Що таке зовнішній блок і з чого він складається?

Зовнішній блок – це складова частина спліт-системи, яка монтується на стіні з боку вулиці. Він являє собою установку прямокутної форми і включає в себе такі основні елементи:

 1. Вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера. З його допомогою здійснюється переміщення повітря в спліт-системи, зокрема – охолодження конденсатора.
 2. Конденсатор. Це механізм, який забезпечує охолодження фреону, а потім і його конденсацію.
 3. Компресор. Дана складова частина зовнішнього блоку служить для стиснення фреону та руху його по холодильному контуру.
 4. Клапан 4-ходовий. Таке пристосування застосовується в тих спліт-системах, які можуть працювати і на охолодження і на обігрів. З допомогою такого клапана здійснюється зміна напрямку руху фреону і відповідно – режимів роботи кондиціонера.
 5. Плата управління. Найчастіше вона передбачена в зовнішніх блоках інверторних моделей кондиціонерів, оскільки вони легше переносять стрибки зовнішніх температур і атмосферні явища порівняно з неинверторными кондиціонерами.
 6. Штуцерні кріплення. Вони служать для з'єднання мідних труб, що з'єднують між собою зовнішній і внутрішній блоки.
 7. Захисна решітка. Вона забезпечує захист від попадання в зовнішній блок великих мікрочастинок, комах та інших предметів.

Розміри зовнішнього блоку кондиціонера потужністю від 3,5 кВт приблизно такі 550 (висота) × 765 (ширина) × 285 (глибина), але можуть відрізнятися в залежності від моделі та виробника.

З чого складається зовнішній блок кондиціонера
Конструкція зовнішнього блоку кондиціонера

Від перепадів напруги, які  виникають внаслідок пікових навантажень, кондиціонер захистить стабілізатор напруги. Він нормалізує параметри струму, що живлять спліт-систему.

Залежно від бренду та серії кондиціонери комплектуються захистом (кожухом) від снігу, вітрів і обмерзання зовнішнього блоку взимку.

Також зовнішній блок при монтажі повинен комплектуватися спеціальною трубкою для відведення дренажу, щоб він не капав влітку або спеціальною теплоізольованою трубою з кабелем для нагріву всередині, щоб не спостерігалося обмерзання при мінусовій температурі.

Щоб вберегти зовнішній блок від опадів і крижаних бурульок (обледенілій при стоці рідини у вигляді загостреної палички) над пристроєм кріпляться спеціальні козирки.

При встановленні на підлозі під зовнішнім блоком повинен бути обладнаний спеціальний "поріг", висота якого повинна бути не меншою можливого рівня опадів (снігу, води) в зимовий період.

Щоб вберегти зовнішній блок від потрапляння всередину корпусу тополиного пуху, на пристрій надягають спеціальний чохол з протимоскітної дрібної сітки.

Так як даний блок знаходиться ззовні будівлі і може монтуватися високо на фасаді багатоповерхового будинку, то не виключено, що на нього можуть сідати птиці. Щоб уникнути подібних ситуацій на верхній частині блоку встановлюються спеціальні шипи.

Товари зі статті
Немає в наявності
Настінний кондиціонер Mitsubishi Electric MSZ-DM25VA/MUZ-DM25VA, 13511
Акція
Завантажити ще

Принцип роботи зовнішнього блоку

Кондиціонер – це пристрій, який, по суті, виробляє переміщення тепла з одного середовища в іншу. В даному випадку, працюючи на охолодження, він віддає тепло приміщення зовнішньому середовищі. Коли ж кондиціонер обігріває повітря, то все відбувається з точністю до навпаки.

Випаровується у внутрішньому блоці фреон забирає теплоту кімнатного повітря і конденсується в зовнішньому блоці кондиціонера. У зв'язку з цим передбачена дренажна трубка, яка служить для відведення рідини із зовнішнього блоку. Таким чином, повітря в приміщенні стає прохолодним і найбільш комфортним. Коли ж необхідно обігріти повітря, обмінні процеси між зовнішнім і внутрішнім блоком міняються місцями.

Замовте спліт-систему з монтажем

Як встановити зовнішній блок?

Монтаж зовнішнього блоку – завдання не з простих, однак варто пам'ятати кілька основних правил, які допоможуть зробити його грамотно.

 1. По-перше, дуже важливо придбати якісні кронштейни – пристрої, на яких тримається зовнішній блок. Кожен тип кронштейнів розрахований на певний вага зовнішнього блоку, що слід враховувати при купівлі цих комплектуючих. Для надійності краще проконсультуйтеся з професіоналами перед придбанням цих пристроїв.
 2. Також варто не забувати, що встановлювати зовнішній блок потрібно на певній відстані від стіни, а саме 20 сантиметрів. Основні місця розташування зовнішнього блоку – це зона зовні під рівнем підвіконня, або ж зліва чи праворуч від віконного отвору.
 3. Крім того, необхідно враховувати, що між зовнішнім і внутрішнім блоком будуть прокладені сполучні комунікації, тому по можливості слід розташовувати їх на невеликій відстані один від одного.
 4. Зовнішній блок – одна з найважливіших частин спліт-системи, тому підходити до вибору необхідно з урахуванням всіх параметрів і особливостей, які найбільш важливі для користувача: потужність, продуктивність, габарити, рівень шуму та інші.

Компанія Альтер Ейр з багаторічним досвідом роботи в сфері кондиціонування зможе проконсультувати Вас з усіх питань щодо вибору спліт-системи та зовнішнього блоку зокрема. Крім того, ми доставимо і встановимо цей агрегат якісно і в найкоротші терміни.

Як часто необхідно чистити зовнішній блок кондиціонера

Зовнішній блок кондиціонера підлягає чищенню щонайменше 1 раз на рік. Якщо кондиціонер експлуатується цілий рік, то проводити очищення варто двічі на рік.

Наші відеоогляди

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
 • 5 / 5

  Максим

  Отлично написано! Много полезной и нужной информации для тех у кого есть кондиционер и кто собирается его приобрести! Много нужного и полезного!

 • 5 / 5

  Михаил Евгеньевич

  Спасибо за информативный материал!

 • 5 / 5

  Юрий

  Здравствуйте!У меня кондиционер Купер Хантер.На наружном блоке улетела защитная решетка,которая стоит перед вентилятором.Есть ли у вас в наличии и какая цена?

 • Команда Альтер Эйр

  Добрый день, Юрий! К сожалению такой позиции у нас нет, и не бывает.

 • 5 / 5

  Антон

  Интересная статья, как раз собирался заказывать кондиционер!)) Поэтому было приятно узнать о вашем подходе к теме установок и подбора правильного оборудования!

Інші рубрики