У певний момент свого життя більшість із нас стикається з питанням комфортного облаштування свого житла. У питаннях організації правильного мікроклімату, одне із найважливіших питань про те, як вибрати вентилятор.
У цій статті ви дізнаєтеся про основні відмінності типів конструкції, який вибрати вентилятор для будинку, про можливі способи встановлення всіх видів пристрою, а також як правильно вибрати підлоговий або настільний вентилятор і як уникнути поширених помилок при виборі приладу.
Як вибрати хороший вентилятор для кімнати чи інших приміщень? Підбір потрібного варіанта вентилятора залежить від безлічі параметрів:
Про це ви зможете дізнатися в кожному наступному пункті більш детально.
Підлоговий вентилятор найчастіше використовується тільки в літній період часу при високих температурах. Завдяки обдуванню людини, яка знаходиться в потоці повітря, що подається, створюється ілюзія охолодження.
Даний вид вентилятора не може зменшити температуру або подати свіже повітря, він просто немає для цього жодних механічних елементів та рішень.
Крім того, підлогові вентилятори займають досить багато місця, тому розмір приміщення впливає на те, як вибрати вентилятор.
Якщо в будинку живуть діти або домашні тварини, існує висока ймовірність перевернути прилад, внаслідок чого може виникнути замикання або пожежа. За таких умов важливо подумати, як зробити пристрій безпечним (прикріпити надійно до підлоги або розмістити в кімнаті, куди дітям та тваринам обмежений доступ).
Принцип роботи настільного вентилятора повністю аналогічний підлоговому, єдині відмінності полягають у розмірах та способі установки. Цей вентилятор вигідно відрізняється своєю компактністю та легкістю. Він встановлюється на невелику площину ー стіл, підвіконня або полицю.
Настільні вентилятори не настільки потужні, як підлогові, але добре підходять для обдування невеликого приміщення або окремої зони, де знаходиться людина.
Стельовий вентилятор – це досить простий у конструкції пристрій з великими лопастями, який проганяє повітря з метою створення комфортної температури для людини. Шляхом перемішування повітряних мас він створює ефект охолодження у приміщенні і ви не так сильно відчуваєте високу температуру у спекотний період року.
Цей тип вентиляторів не знижує температуру і не подає свіже повітря. Але якщо прилад знаходиться на відкритому просторі (наприклад на терасі ресторану), де довкола чисте повітря, то він його наганяє і дає додатковий комфорт людині.
Стельові вентилятори вважаються більш потужними, ніж підлогові або настільні. Вони здатні охоплювати велику площу, тому важливо розміщувати їх у центрі великих приміщень.
Настінні вентилятори осьового типу ー найпоширеніші пристрої для повітрообміну в побутовому приміщенні. Вони встановлюються в «брудних» зонах, де необхідний забір відпрацьованого повітря ー кухня, ванна, санвузол, вбиральня, пральня. Тобто там, де збирається зіпсоване повітря та підвищується допустимий рівень вологості.
Цей вентилятор працює як елемент витяжної вентиляції. Повноцінна вентиляція за допомогою цього вентилятора неможлива без використання припливної установки (наприклад: бризер, побутовий рекуператор, канальний вентилятор).
Крім того, важливою частиною вентилятора є зворотній клапан. Це окремий елемент обладнання, який повністю перекриває робочий механізм із заднього боку, та тримається на корпусі вентилятора.
Зворотній клапан запобігає потраплянню всередину відпрацьованого повітря, надмірної вологи, холодного повітря і неприємного запаху з вулиці.
Очевидним плюсом настінного вентилятора є можливість заощадити простір кімнати за рахунок настінного або внутрішньостінного монтажу, а також є недоступними для дітей або тварин, і вважається досить безпечним.
Канальний вентилятор ー ефективна складова частина припливної та частина витяжної системи вентиляції. Є три найпоширеніших типи: круглі, прямокутні та квадратні.
Ці вентилятори мають бути обладнані додатковими елементами:
В основному вентилятор канального типу монтується в технічне приміщення (венткамера) у підстельовий простір. Прихований вид монтажу вирішує питання безпеки та не вимагає окремої роботи дизайнера чи архітектора.
Порівняльна таблиця вентиляторів
Переваги | Недоліки | |
---|---|---|
Підлоговий вентилятор | досить велика потужність; великий кут повороту. | не може знизити температуру; не подає свіже повітря. |
Настільний вентилятор | мобільність; компактність; малогабаритність. | не може знизити температуру; низька потужність; невеликий радіус охолоджувальної зони; не подає свіже повітря. |
Стельові вентилятори | рівномірність обдування; можливість паралельного освітлення та повітрообміну. | не може знизити температуру; не подає свіже повітря. |
Настінні вентилятори | не займає простір; простий в установці та підключенні. | складності під час догляду. |
Канальний вентилятор | висока ефективність; прихований вид установки; відсутність шуму. | велика електроенергетична затратність. |
Наступні пункти покажуть важливі відмінності у типах конструкції обладнання, що допоможе вам краще зрозуміти, який вентилятор вибрати.
Осьові моделі вентиляторів бувають:
Такий вентилятор використовується у виробничих приміщеннях: цехи, заводи. Цей промисловий вентилятор може забезпечити переміщення великих обсягів повітряних мас. Конструкція аксіального вентилятора складається з лопастей, завдяки обертанню яких відбувається захоплення повітря і переміщення його паралельно осі робочого колеса.
Ці вентилятори широко використовуються в так званих «брудних» зонах ー ванна кімната, санвузол, вбиральня і т.д. Осьові моделі допоможуть забезпечити якісний повітрообмін, позбавити зайвої вологи та спертого повітря. Нормалізація вологості запобігає появі цвілі та грибка, який небезпечний для організму людини.
Центробіжні вентилятори бувають:
Вони застосовуються у виробничих приміщеннях та забезпечують велику витяжну силу. Радіальний вентилятор працює за рахунок тяги двигуна та крильчатки, що має ряд лопастей. Принципова різниця між канальними та центробіжними моделями у силі тиску.
Ці вентилятори активно використовуються для повітрообміну в «брудних«» зонах (кухня, ванна, санвузол та ін.). Агрегат якісно забере відпрацьоване повітря, усуне неприємні запахи та запобіжить утворенню грибка.
Реверсивний вентилятор ー це прилад, який здійснює реверс повітря, тобто він може як подавати повітря, так і забирати шляхом зміни режиму