Системи вентиляції і осушення повітря басейнів

Автор запису
18 лип 2016
10 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Підвищена вологість є характерною рисою приміщень басейнів, як невеликих, так і великих.

Видалення надлишку вологи – головне завдання систем вентиляції басейнів. Конденсація вологи у приміщенні басейнів не тільки створює несприятливі умови для перебування людей, але і може пошкодити внутрішню обробку приміщення, утворити грибок, цвіль і привести до маси неприємних відчуттів.

При будівництві басейнів найчастіше люди не приділяють належної уваги системі вентиляції, внаслідок чого відбуваються незворотні наслідки, аж до того, що перебувати в басейні стає небезпечно для здоров'я: спори грибка і цвілі активно розмножуються і можуть призвести до виникнення інфекційних та алергічних захворювань.

Найчастіше використовують таку систему вентиляції, коли свіже повітря подається зі стін або підлоги на дзеркало води, після цього розподіляючись по всьому приміщенню, а повітря видаляється з верхньої точки в приміщенні.

Варіантів вентиляції басейнів існує декілька, залежно від розміру басейну, необхідного рівня вологості і температури. Кожен з варіантів має свої переваги і недоліки.

Устаткування для вентиляції і осушення повітря басейну

 Настінні осушувачі (Dantherm)

Настінні осушувачі CDP (Dantherm) і DH (Calorex) – перший варіант.

Основна перевага настінних осушувачів Dantherm CDP и Calorex DH – відносно низька ціна і підтримка необхідного рівня вологості. У той же час використання настінних осушувачів неефективно у зв'язку з відсутністю припливу свіжого повітря. Рекомендується їх використовувати разом з припливно-витяжною вентиляцією.

Крім того, використання одного настінного осушувача для басейну недостатньо, потрібно встановлювати кілька штук, що не вигідно з економічної точки зору і споживання електроенергії.

Настінні осушувачі Dantherm серії CDP кріпляться на стіну за допомогою кронштейнів, які зазвичай йдуть в комплекті з устаткуванням. Корпус даних пристроїв з гарячеоцинкованої сталі покритий емаллю. Система складається з роторного компресора, радіального вентилятора, фільтра і зливного отвору.

Автоматична система управління дозволяє підтримувати оптимальний рівень вологості – ≈60% RH – завдяки гігростату. За потребою, можете встановити ще й гігростат, якщо є потреба часто регулювати ступінь вологості в приміщенні. В осушувачах Dantherm серії CDP зручна панель управління, є захист від обмерзання.

Моноблочні осушувачі Calorex серії DH призначені для настінного монтажу. Просто монтуються і підключаються. Ці пристрої працюють як теплові насоси за аналогічним принципом з Dantherm CDP.

Потужний вентилятотор швидко видаляє повітря з приміщення, витягуючи з нього вологу і подає його назад вже теплим і сухим. Calorex серії DH ефективно осушують повітря, запобігаючи появі зайвої вологості та конденсату, підтримують оптимальний рівень вологості (55-65%) в приміщенні і забезпечують комфортне середовище для відпочинку.

Настінні осушувачі Dantherm CDP і Calorex DH зовсім тихо працюють, мають високі показники по продуктивності (в залежності від моделі 440-1180м³ / год), економічні та надійні.

Наступний варіант – канальні осушувачі.

Найбільш поширений варіант - використання канальних осушувачів Dantherm і Calorex. Основна перевага - можливість установки приховано від людських очей - в окремих технічних приміщеннях. Приплив і відведення повітря відбувається через систему каналів, проведених по периметру всього приміщення. Крім того, на відміну від настінних осушувачів, у канальних осушувачів повітря є можливість домішки свіжого повітря. В установках Калорекс частка свіжого повітря може досягати тридцяти відсотків. Спочатку недоліком такого варіанту осушення є мала кількість свіжого повітря, проте можливість їх інтегрувати в систему вентиляції його усуває. Для цього необхідно забезпечувати видалення припливного повітря для підтримки балансу тиску. Для цих цілей можна використовувати складальні установки на базі виробників Systemair, Lessar, Ostberg. Канальні осушувачі Dantherm варто застосовувати тільки з приточно-витяжною вентиляцією.

Канальний осушувач Dantherm

Ще один вид систем вентилювання басейнів – використання системи припливно-витяжної вентиляції.

З її допомогою реалізується подача свіжого повітря в приміщення і видалення повітря. З недоліків варто виділити високе енергоспоживання, особливо в зимовий період, коли для підтримання оптимальної температури повітря необхідно нагрівати. Крім того, недоліком можна назвати габарити набірної установки і необхідність окремого вентприміщення для її монтажу. Систему припливно-витяжної вентиляції рекомендується використовувати з канальними або настінними осушувачами повітря. Альтер Ейр рекомендує використовувати вентиляційні установки з рекуперацією тепла на базі таких виробників як Systemair, Lessar, Ostberg.

Крім осушувачів повітря компанія Dantherm випускає і припливно-витяжні вентиляційні установки. Агрегати Dantherm серії HCV монтуються вертикально на стіну і виготовляються у двох серіях з різною продуктивністю HCV 3 – 320м³/год і HCV 5 – 520м³/год. Їх можна монтувати в приміщенні приховано, наприклад, в меблевому блоці 60×60см, щоб не порушувати красу інтер'єру.

Також лінію припливно-витяжних агрегатів для побутового використання продовжують потужніші установки Dantherm HCH. На відміну від Dantherm серії HCV, вони призначені для горизонтального монтажу в окремому приміщенні, наприклад, на горищі. Дана серія установок, також як і попередня має кілька модифікацій HCH 5 продуктивністю 520 м³/год і HCH 8 – 820 м³/год.

Всі описані вище вентиляційні установки Dantherm HCV і HCH обладнані системою автоматики, датчиком вологості, економічними двигунами інверторного типу, високоефективним рекуператором і компактними фільтрами для очищення повітря.

Припливно-витяжна вентиляція Dantherm

Останній у списку, але найкращий з ефективності варіант – використання канальних осушувачів з припливно-витяжною вентиляцією.

Найбільш поширені варіанти - використання установок Calorex Delta, а також Dantherm. Це найсучасніше обладнання використовується як в невеликих приватних, так і в великих басейнах. Висока продуктивність, функції підмішування свіжого повітря і можливість задавати графік роботи для обладнання за допомогою автоматики дозволяють отримати повний контроль над кліматичними параметрами в приміщенні. Вбудовані системи рекуперації та утилізації тепла значно підвищують продуктивність роботи даних установок, а так само істотно знижують витрати на опалення без шкоди комфорту людини. Припливне повітря обігрівається не за рахунок системи опалення, а за рахунок тепла повітря, що видаляється з приміщення через теплообмінник. Єдиним недоліком можна вважати високу вартість цих агрегатів. Середовище застосування таких потужних пристроїв здебільшого не приватні басейни в будинках, а приміщення басейнів у великих спорткомплексах, клубах або готелях.

Канальний осушувач з приточно-витяжною вентиляцією Calorex Delta

Слід нагадати, що розрахунок вентиляції басейну і монтаж систем вентиляції басейнів повинен проводитися висококваліфікованими фахівцями. Професіонали компанії Альтер Ейр не тільки підберуть найбільш оптимальний варіант згідно з технічними даними і побажанням замовника, але і проконтролюють процес монтажу.

Підсумки

Осушення і вентиляція басейнів - основний фактор комфортного проведення часу, для того, щоб ви насолоджувалися свіжістю і чистим повітрям, необхідно грамотно організувати систему вентиляції і осушення повітря в басейні. Звертаючись до компанії Альтер Ейр, ви не тільки отримаєте професійну консультацію, а й зможете придбати обладнання та замовити проект з монтажом за прийнятною ціною. Так само нагадуємо, що в розділі "об'єкти" ви можете знайти реальні приклади вентиляції басейнів зроблені нашою компанією. Ми гарантуємо якість не тільки купленого ваші обладнання, але і всіх виконаних нашими фахівцями робіт на вашому об'єкті.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні