Кондиціонер для серверної. Як вибрати?

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку
Схожі матеріали

Особливістю серверних приміщень є режим їх роботи - всередині пристрої повинні працювати безперервно.
Чим більше окремих функціональних вузлів необхідно обслуговувати, тим більше навантаження на сервер.
Відповідно, основна задача, яка стоїть перед власником серверної – забезпечити постійну подачу електроживлення (бажано встановивши резервне джерело) і не допустити перегріву внутрішніх агрегатів. Це забезпечить безперебійну роботу інформаційного електронного обладнання.
Існує, за великим рахунком, два варіанти кондиціонування серверної кімнати: використання прецизійних кондиціонерів або спліт-систем настінного або ж канального типу.
Прецизійні кондиціонери для серверної
Прецизійні кондиціонери– цілі кліматичні комплекси, які можуть поєднувати функції вентиляції, кондиціонування і зволоження повітря. Дані пристрої мають дуже складну конструкцію і великий ресурс безперервної роботи: при безперебійному функціонуванні двадцять чотири години на добу, сім днів в тиждень, робота прецизійних пристроїв розрахована на 10 років.
Кондиціонери такого типу більш точно підтримують необхідну температуру повітря в приміщенні і можуть працювати при низькій зовнішній температурі.
Варто виділити два істотних недоліки прецизійних кондиціонерів: висока вартість і громіздкість конструкції, тому їх використання не завжди доречно. Тому використовують настінні або канальні спліт системи.
Настінні кондиціонери для серверних кімнат
Для підтримки необхідної температури в невеликих серверних приміщеннях найчастіше використовують настінні спліт-системи.
При виборі настінного кондиціонера необхідно, перш за все, звертати увагу на продуктивність пристрою по холоду. Для використання в серверних приміщеннях підійдуть агрегати, потужність яких становить від 2,5 до 5 кВт.
Мінімальна температура для ефективної роботи настінної спліт-системи також відіграє важливу роль - більшість кондиціонерів настінного типу не можна використовувати, якщо температура зовнішнього повітря нижча, ніж -10 градусів Цельсія. Тому додатково настінні спліт системи для приміщень даного типу оснащуються низькотемпературним ("зимовим") комплектом.
Враховуючи той факт, що серверні можуть розташовуватися в технічних кімнатах на значній відстані від зовнішньої стіни приміщення, необхідно вибирати кондиціонер, внутрішній і зовнішній блоки якого можна розмістити на значній відстані.
Серед усіх настінних кондиціонерів, компанія Альтер Ейр для забезпечення комфортної температури в серверних рекомендує використовувати спліт-системи Daikin і Mitsubishi Electric.
Канальні кондиціонери для серверних
Використання канальних кондиціонерів в приміщеннях серверних – відмінний варіант для економії простору та ефективного повітрообміну.
- По-перше, канальні кондиціонери відрізняються високою потужністю і можуть безперервно працювати протягом тривалого періоду.
- По-друге, вони монтуються приховано в зону підвісної стелі, тому не будуть займати багато місця в серверній. Це досить зручно, оскільки в цьому приміщенні необхыдно багато простору під інформаційне електронне обладнання.
Звертаємо вашу увагу на канальні спліт-системи провідних світових брендів, які зможуть ефективно контролювати мікроклімат в серверній: Daikin, Mitsubishi Electric, Lessar та інші.
Висновок
Використання настінних і канальних кондиціонерів для охолодження повітря в серверних кімнатах є найпростішим і недорогим варіантом.
При виборі спліт-системи необхідно приділяти увагу холодопродуктивності, ефективності роботи при низьких температурах і максимальній довжині магістралі хладагента.
Важливим аспектом при установці настінного кондиціонера в серверну є можливість резервування потужності кондиціонування. Зазвичай в такому приміщенні використовуються два кондиціонери, які працюють по черзі, або три спліт-системи, дві з яких постійно працюють на половину потужності. Це необхідно для збільшення терміну служби пристроїв, а також можливості їх технічного обслуговування без порушення роботи серверної.
При виборі необхідної потужності кондиціонера слід звернутися до кваліфікованих фахівців, які підберуть необхідне обладнання, враховуючи розмір приміщення, потужності серверів і фінансові можливості замовника.
Відгуки
Раньше думал, что хватит обычного кондиционера. Теперь задумываюсь об обновлении оборудования. Судя, по статье, вы знаете толк в своем деле теперь буду обращаться за консультацией и смене оборудования. Спасибо.
- Олег, 04.08.2018 14:01 Відповісти
- Корисно? Так 0 | Ні0
Не думал, что для серверной необходимо так уделять внимание системе кондиционирования. Думаю, статья будет очень полезна именно для тех, кто работает в данной сфере, ведь такое оборудование требует должных условий для правильной работы.