Особливості вентиляції і осушення повітря в басейні

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Схожі матеріали

Ви вирішили побудувати басейн і не знаєте з чого почати? На етапі проектування обов'язковим пунктом є розробка правильної системи вентиляції для забезпечення комфортного рівня вологості і повітрообміну в ньому.

Які вимоги враховуються при розрахунку вентиляції в басейні?

Перше, на що варто звернути увагу, це санітарно-гігієнічні вимоги. До них можна віднести:

  • вимоги до температури повітря;
  • вимоги до вологості повітря;
  • вимоги до повітрообміну.
Вимоги до температури повітря

Для комфортного проведення часу в басейні температура повітря повинна на 2-3°С перевищувати температуру води, і складати приблизно 26-30°С. Це пояснюється тим, що при випаровуванні вологи з шкіри відбувається додаткове використання тепла людського тіла, що і викликає відчуття холоду.

Какие требования учитываются при расчете вентиляции в бассейне?

Вимоги до вологості повітря

Рівень вологості повітря повинен складати 40-50%, щоб не допустити духоти, фізичного дискомфорту і випадання конденсату. У той же час, недостатній рівень вологості може призвести до погіршення стану шкіри і осушення слизових оболонок на тілі людини.

Вимоги до повітрообміну

Повітрообмін в приміщенні басейну необхідно розраховувати, виходячи з таких даних: не менше 80 м³/год на кожну людину, який плаває; і не менше 20 м³/год на кожного глядача. Для врегулювання цього показника необхідно врівноважити обсяг припливного і витяжного повітря, а також використовувати спеціальні види сіток або схеми вентиляції.

Які особливості конструкції споруди необхідно враховувати?

Важливими при проектуванні вентиляції є особливості будівлі. Такими є:

  • розмір приміщення, в якому буде розміщений басейн;
  • розмір дзеркала води басейну;
  • наявність і розмір вікон у приміщенні.

Розмір приміщення, в якому буде басейн

Така характеристика, як розмір приміщення, потрібна для:

  1. розрахунку можливого рівня вологості повітря. Тобто, чим менше співвідношення площі приміщення до площі дзеркала басейну, тим вище вологість повітря.
  2. розрахунку повітрообміну. При обчисленні швидкості повітрообміну використовуються такі показники, як обсяг приміщення, кратність і кількість людей у приміщенні.

Какие особенности конструкции сооружения необходимо учитывать?

Розмір дзеркала басейну

Від розміру дзеркала води басейну залежить кількість повітря, яке буде випаровуватися. У середньому, за годину активного купання з одного квадратного метра дзеркала води випаровується близько 200 грам води. Наслідками такого швидкого виділення вологи можуть стати корозія конструкції приміщення, а також покриття пліснявою всіх меблів, що знаходиться у ньому.

Наявність і розмір вікон у приміщенні

При проектуванні системи вентиляції у вже готовому басейні потрібно враховувати наявність, розмір і теплоізоляцію вікон. Від останнього фактора залежить необхідність обдування вікон гарячим повітрям, адже скло з високою теплоізоляційною здатністю зменшє ризик утворення на ньому конденсату. У зворотному випадку, проект системи доведеться ускладнити.

Від розміру вікон залежить інтенсивність проникнення сонячних променів у приміщення та їх вплив на мікроклімат басейну (наприклад, температуру повітря і вологість).

Наслідки і як їх уникнути

Наслідків порушення вимогдо систем вентиляції басейну може бути дуже багато, починаючи від зіпсованих меблів і закінчуючи зіпсованим здоров'ям.

Вирішити проблему надлишкової вологості або недостатнього повітрообміну можна з допомогою систем осушення або окремих осушувачів в сукупності з припливними і витяжними установками. Варіанти організації системи вентиляції і осушення басейну можна подивитися в статті «Вентиляція та осушення приміщень приватних басейнів площею до 40 м2» або «Розрахунок вентиляції приватного басейну: обладнання, яке потрібно використовувати».

Для детальної консультації або замовлення проекту вентиляції басейну звертайтеся в компанію Альтер Ейр за телефоном 0800330828.

Відгуки