Проєктування систем осушення повітря і вентиляції басейнів

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Вартість проєктування систем вентиляції і осушення повітря в басейнах - від 2$ за кв. м.

В якому басейні тренується збірна з плавання?

В якому басейні будуть тренуватися професіонали?
Тільки в тому, де забезпечені всі умови і вимоги до комфорту. Крім наявності самого басейну, необхідно також забезпечити комфортні умови перебування в ньому.
Під комфортом розуміють те, що температура води і повітря, а також вологість повітря в приміщенні басейну повинні бути в номі.
Надлишок вологи в приміщенні басейну може призвести до утворення цвілі, а згодом і погіршення здоров'я відвідувачів басейну.

Які каслідки надмірної вологи в приміщенні басейну?

Отже, уявімо, що ви щасливий власник басейну і з якихось причин не осушили повітря в басейні.

Наслідки надмірної вологи в приміщенні басейну


ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ? НАШІ СПЕЦІАЛІСТИ ДОПОМОЖУТЬ!
НАТИСКАЙТЕ НА КНОПКУ!


З часом плавання в басейні ви виявляєте ряд проблем:

 • «запітнілі вікна»,
 • «запітнілі стіни» з появою цвілі,
 • «роздування паркету» на поверсі вище,
 • дискомфорт при перебуванні в приміщенні басейну.

В результаті, через деякий час вам доводеться міняти плитку в приміщенні басейну, змінювати паркет поверхом вище, позбавлятися від цвілі в приміщеннях. І раптом під час ремонту, після зняття плитки, від будівельників ви дізнаєтеся неприємну новину, що вам також доведеться зміцнювати стіни приміщення.
Єдиним способом уникнути і залишитися справді щасливим власником басейну - це вчасно і грамотно спроєктувати систему вентиляції басейну.
Звідки з'являється надлишкова волога в басейні?

Волога в приміщенні басейну з'являється від випаровування води:

 • з поверхні дзеркала басейну (площа резервуара басейну);
 • з поверхні підлоги, яка теж частково залита водою;
 • поверхні тіла людей, які користуються басейном.

Як зробити розрахунок вентиляції і осушення басейну?

Для цього необхідно врахувати ряд параметрів, таких як:

 • температура води;
 • температура повітря;
 • необхідне значення відносної вологості повітря усередині приміщення басейну;
 • площа поверхні дзеркала води.

Випарувана вода поглинається повітрям, що знаходиться в приміщенні басейну. Повітря може поглинути тільки певну кількість води. Ця кількість води залежить від таких факторів як:

 • температура повітря;
 • кількість води, яка вже знаходиться в повітрі.

Якщо повітря більше не може поглинати воду, то надлишкова волога починає конденсуватися на огороджувальних конструкціях.

Подробиці читайте в статті "Розрахунок вентиляції приватного басейну: обладнання, яке потрібно використовувати" і "Приклад розрахунку системи осушення басейну".

Як осушити повітря в басейні?

Існує три основних методи осушення повітря басейну:

1. Використання осушувачів повітря для басейнів:

 • використання настінних осушувачів.
  Переваги
  - навіть обладнання преміум класу має невисоку ціну щодо канальних осушувачів і моноблочних установок; прості в монтажі, так як не потрібно прокладання повітропроводів; компактні, від чого не вимагають спеціальних технічних приміщень для установки.
  Недоліки - поява застійних зон через нерівномірний розподіл повітря в басейні, що є особливістю конструкції; через це не використовуються для великих об'єктів; шум в приміщенні від їх роботи значно вище ніж від канальних установок; відсутністю можливості подати повітря на засклені поверхні приміщення; хороша ефективність роботи забезпечується тільки разом з приточно-витяжною вентиляцією.
 • використання канальних осушувачів.
  Переваги - ефективне осушення повітря всього приміщення завдяки можливості організувати комфортний рух повітря в приміщенні (відсутність «застійних» зон); можливість припливу свіжого повітря (в залежності від конкретної моделі можуть відрізнятися пропорції рециркуляционного і свіжого повітря); приховане розміщення обладнання - в приміщенні знаходяться тільки вентиляційні рещеткой для подачі і забору повітря; низький шум від устаткування.
  Недоліки - це недостатня кількість свіжого повітря (у багатьох моделей подмес свіжого повітря не перевищує 35%), а також відсутність витяжної повітря, що створює недостатнє «провітрювання» приміщення.

Типи осушувачів повітря для басейнів

2. Використання припливно-витяжної вентиляції в приміщеннях басейнів:

 • Використання набірних установок.
  Основна перевага вентиляція приміщення басейну, відсутність «застійних» зон.
  Основний недолік високе енергоспоживання обладнання, а значить і висока вартість експлуатації.
 • Використання моноблочної установки.
  Основна перевага вентиляція приміщення басейну, відсутність «застійних» зон.
  Недоліком є відносно висока вартість експлуатації, але нижча в порівнянні з установками набірної вентиляції.

3. Поєднання використання припливно-витяжних установок і осушувачів повітря басейнів:

 • Використання припливно-витяжної установки разом з осушувачем повітря.
  Найефективніший варіант, який забезпечує максимум комфорту в приміщенні басейну.
  Переваги - рівномірний розподіл повітря по всьому об'єму приміщення за рахунок правильно організації припливу і видалення повітря з приміщення; істотне зниження витрат на опалення в холодну пору року за рахунок рекуперації тепла в системі вентиляції; найефективнішt осушення басейну з наведених прикладів.
  Недоліки - висока вартість обладнання, яка в значній мірі може варіюватися від класу устаткування і необхідного для вирішення завдання інженерного рішення. Також недоліки такої системи залежать від вибору типу осушувачів. В окремих випадках може вимагатися досить велике технічне приміщення для розміщення установки, як правило у випадку з обслуговування великих басейнів спортивних і оздоровчих комплексів.

Яке прийняти рішення при проєктуванні системи осушення?

Незалежно від ваших можливостей, найоптимальніше і продуктивне рішення зможе підказати тільки професіонал. Навіть хороше обладнання вам не зможе надати необхідного ефекту без правильних розрахунків і добре продуманого проєкту. Особливо важливо врахувати всі джерела випаровування вологи в приміщенні, а також по максимуму задіяти об'єм приміщення, щоб не було «застійних» зон (зони в приміщенні, які не вентилюються).
У підсумку ви отримуєте зручності і комфорт у вашому басейні. Тепер можна не замислюватися про ремонт басейну і боротьбу з цвіллю. Ви зможете вдихати свіже, комфортне повітря і повністю зануритися в процес плавання або купання у воді. Тепер ви є дійсно щасливим володарем комфортного басейну.

Хочете замовити проєктування вентиляції басейну?

Це досить просто - звертайтеся в компанію Альтер Ейр, для цього достатньо зателефонувати, заповнити нижче наведену форму зв'язку, замовити зворотний дзвінок або скористатися онлайн чатом "Допомога онлайн". Ми виконаємо всі необхідні розрахунки для вашого об'єкта і підберемо обладнання згідно зазначеного бюджету і умов приміщення. Після чого по розробленій проєктній документації наші монтажні бригади в найкоротші терміни встановлять обладнання (монтаж систем вентиляції та осушення для басейну) і проведуть пусконалагоджувальні роботи. Ми маємо великий досвід роботи в даній сфері, є офіційним дилером обладнання кращих світових брендів в області вентиляції і осушення повітря. Це дозволяє нам давати офіційну гарантію на все куплене вами обладнання, а так само на всі виконувані нашою компанією роботи. Альтер Ейр гарантує якість.Схема роботи з проектування систем осушення і вентиляції басейнів

Проєктуємо рішення на базі обладнання:


Виробники обладнання для осушення і вентиляції в басейнах

Відгуки

Здравствуйте! Мы собираемся строть коттедж за городом, там будет бассейн. Хотим заблаговременно все спланировать, в том числе и вентиляцию-осушение воздуха в бассейне. На каком этапе строительства дома нам нужно заказывать проект?

Здравствуйте, Валерий. Проект любой инженерной системы лучше начать прорабатывать заранее. Если вы строите дом с бассейном, то предусмотреть все необходимые мероприятия можно, и нужно, уже сейчас. Начав проектирование систем вентиляции совместно с архитектурным проектом дома вы получите: понимание бюджета, более эстетическое вписывание инженерии в будущий интерьер, заранее предусмотренные строительные элементы для облегчения дальнейшего монтажа инженерии (предусмотренное техпомещение (венткамера), закладные, проемы, монтажные отверстия, опуски потолков и пр.)