Опалення будинку газовим і твердопаливним котлами

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Пік розвитку тематики твердого палива для опалення будинків в Україні припадає на 2014-2015 рік. Це пов'язано з істотним подорожчанням основного енергоресурсу, яким користується більшість будинків в Україні – газу. Але, найчастіше, людина, встановлюючи   для опалення будинку котел на твердому паливі, не має бажання відмовлятися від газу. Попередньо спроектувавши і встановивши таку установку, найчастіше, виникає питання про пріоритетність виду палива (питання комфорту опускаємо). Саме для відповіді на дане питання написана дана стаття, яка має в своєму складі короткий економічне обґрунтування.

Розглянемо економічні показники проекту на прикладі приватного будинку опалювальною площею 250 м ². Теплові втрати цього будинку за опалювальний сезон складуть приблизно 39 МВт.


Опалення газовим котлом

Газове опалення приватного будинку досі є найдоступнішим при влаштуванні опалення для приватного будинку. Це багато в чому обумовлено тим, до більшості приватних будинків підведені газові комунікації. І скористатися цим, на перший погляд, для організації опалювальної системи у власному будинку, здається доцільним рішенням. Все цікаве починається після одного опалювального сезону, коли підраховані загальні витрати на автономне газове опалення.

Розрахунок вартості енерговитрат на індивідуальне газове опалення


Розглянемо вартість на опалення будинку газовим котлом

Питома теплота згоряння газу 9,14кВт / м³.

Тарифи на газ станом на 01.04.2018:

 • Вартість одного кубічного метра газу для населення – 6,96 грн / м³

При прорахунку ми з'ясували, що для підтримки комфортної температури в будинку необхідно затратити 4394 м³   газу (з урахуванням ККД котла), що в перекладі в грошовий еквівалент складе 30 274 грн (будинок 200 м кв.).

А, відповідно, вартість одного кіловата теплоти буде дорівнювати 0,776 грн.

Пропонуємо ознайомитися з моделями і визначитися - газовий котел який краще.У нас на Youtube-каналі є цікаве відео про порівняння можливих джерел тепла:

Опалення твердопаливним котлом

Для власників приватних будинків, де відсутні газові комунікації і магістралі, доводиться замислюватися про інші варіанти системи опалення. Альтернативним рішенням може стати використання твердопаливного котла. Це обладнання має ряд переваг в порівнянні з газовими та електричними котлами:

 • якщо будинок розташований поблизу лісових масивів, можна запасатися дровами;
 • котли розраховані і можуть працювати на будь-якому іншому паливі: деревні відходи, вугілля, пелети.
 • пристрої є електронезалежними;
 • прості в експлуатації – необхідно тільки завантажити паливо в камеру спалювання, далі автоматика все зробить сама. Так само котел легко чиститься.

Розрахунок вартості енерговитрат при опаленні будинку твердопаливним котлом

Для проведення незалежної оцінки економіки необхідно провести аналогічний прорахунок на опалення будинку твердопаливним котлом.

Вартість одного кілограма дубових дров становить ≈ 1,9 грн/кг,   а питома теплота згоряння такого палива буде приблизно 3,7 кВт/кг. Відповідно, за сезон необхідно затратити приблизно 12 648 кг палива, що за ціною обійдеться приблизно 24 031 грн, що істотно відрізняється від попереднього варіанту.

Вартість кіловата теплоти отриманого від такого котла буде 0,33 грн/кВт.

Вартість газового котла (Viessmann) такої потужності складе 51 000 грн.

Вартість твердопаливного котла (Viessmann) такої потужності приблизно 88 000 грн.

Також, необхідно врахувати, що для раціональної роботи твердопаливного котла необхідна буферна ємність. Середня вартість бака (Drazice) дорівнює 17 400 грн.

Не враховуючи всіх додаткових складових (розширювальних баків, групи безпеки і т.д.) сумарна вартість обладнання на твердопаливні опалення будинку складе 105 400 грн.

Різниця при покупці складе 54 400 грн.

Відповідно, термін окупності такого капіталовкладення при використанні замість газового котла 54 400 / (30 274-13 000) = 8,7 років.

Про реалізацію системи опалення на базі газового конденсаційного котла нашими фахівцями можете подивитися нижче:


Варто враховувати, що це середнє ідеальне значення окупності даної системи. Цей період може змінюватися в залежності від вологості дров, ціни самого обладнання, вартості монтажу, вартості додаткових матеріалів, додаткові витрати на доставку дров.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

В розрахунок вартості установки опалювальної системи з використанням твердопаливного котла не входить обладнання для зберігання палива, а також ціна його транспортування. Варто розуміти, що цим пунктам потрібно приділити особливу увагу, так як якість палива безпосередньо впливає на ефективність і довговічність котла. Якщо у вас немає можливості їх задовольнити, радимо розглянути варіанти установки газового котла в парі з тепловим насосом. Так само, економічно доцільно використовувати електричний котел при оформленні нічного тарифу.

У зворотному випадку, коли у Вас є можливість забезпечити економічну роботу твердопаливного котла, але газову магістраль підвести неможливо, радимо розглянути комбіновані опалювальні системи на базі твердопаливного котла з використанням резервного джерела тепла у вигляді електричного котла.


Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Газовий котел + твердопаливний котел

Комбінація газового котла з твердопаливним це поєднання, яке працює на ефективність опалення приватного будинку. Оскільки газове обладнання не потребує особливих умов в експлуатації, він працює на комфорт в будинку. Твердопаливний підключається в цілях економії або, наприклад, в будь-яких надзвичайних ситуаціях. В результаті виходить, що система опалення забезпечує потрібну кількість тепла для будинку, а витрати на енергоресурси використовуються по мінімуму, з можливістю переходити від одного до іншого обладнання в залежності від погодних умов.

З цих причин, клієнт не готовий повністю відмовитися від використання газу для опалення, а використовувати газовий котел в черговому режимі. Термін окупності буде трохи більше, але не кардинально.

Необхідно обчислити ціну системи опалення при використанні комбінації газовий + твердопаливний котел.

Витрати на газ при створенні комфортно-економічних умов – 1 200   м ³   – 10 638 кВт – 8: 191 грн;

Витрати на дрова при створенні комфортно-економічних умов – 9 198 кг – 28 362 кВт – 17 476 грн.

В такому варіанті використання обладнання матимемо експлуатаційні витрати 25 667 грн. і можливість підтримки температури в будинку, коли немає можливості завантажити паливо.

При детальному вивченні наведених вище даних можна зробити висновок, що установка твердопаливного котла виправдана економічно, але період окупності буде індивідуальним залежно від об'єкта.

Газовий і твердопаливного котли Віссманн для опалення будинку

Опалення газом або твердим паливом мають свої переваги і недоліки. При виборі опалювального обладнання необхідно розглядати його доцільність в кожному конкретному випадку.    

Відгуки

Статья полезная, но я в этом не сильно понимаю, но точно ясно что дровами на ближайшее будущее лучше всего топить, а от газа отказываться нужно давно.