Геотермальне опалення будинку: переваги і недоліки

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріалиУ кожного власника приватного будинку виникають питання: «Як обігріти будинок «Який вид обігріву будинку вибрати, щоб він був ефективним і недорогим?». У зв'язку з цим зараз все популярнішими стають альтернативні джерела енергії для опалення будинку, адже вони істотно скорочують витрати на опалення. І геотермальне опалення не стало винятком, але, так як це порівняно новий напрямок в опаленні, виникає чимало запитань.

Комбінована опалення приватного будинку геотермальних тепловим насосом полягає в   використання ним низько потенційного тепла землі з температурою 8-10˚С і передачею його системі опалення вже з більш високою температурою (в середньому 45 - 60 ˚С, для деяких 75˚С)  .

На сьогоднішній день геотермальні теплові насоси - найефективніші теплогенератори, так як вони надійні, довговічні та безпечні. Вони на відміну від теплових насосів типу «повітря-вода» не зменшують свою теплопродуктивність при зниженні температури зовнішнього повітря, так як забирають теплову енергію землі, температура якої завжди стабільна.

Переваги від використання теплового насоса в приватному будинку:

 • Тривалий термін експлуатації, довговічність.
 • Пристрій не вимагає особливих умов в обслуговуванні.
 • Працює як на обігрів дому, так і на його охолодження.
 • Максимальний рівень комфорту в будинку (комбінована система опалення тепла підлога й радіатори)
 • Безшумна робота обладнання.
 • Не викидає шкідливі речовини в атмосферу.
 • Абсолютна автономність і незалежність опалювальної системи в будинку.

Низькотемпературна система опалення

Вище згадувалося про те, що теплова потужність і ефективність (визначається тепловим коефіцієнтом СОР) теплових насосів залежить від температури зовнішнього джерела тепла. Для геотермального теплового насоса (тип «грунт-вода», «вода-вода») це геотермальні зонди, водяні свердловини або геотермальний (ґрунтовий) колектор. І чим вище температура в період опалення, тим краще. У літній же період, коли тепловий насос працює на холод для системи кондиціонування, навпаки: чим нижче температура зовнішнього джерела, тим більше холодопродуктивність і ефективність (визначається холодильним коефіцієнтом EER) теплового насоса.

Крім цього на роботу будь-якого типу теплового насоса впливає температура теплоносія, яку він видає на систему опалення. Чим вона нижче, тим вище його ефективність. Тому систему опалення будинку необхідно розраховувати на температуру подачі 35..45 ˚С. У зв'язку з цим тепловий насос є низькотемпературним джерелом тепла, а система опалення на базі такого пристрою вважається низькотемпературних опаленням.

Тепловий насос складається з внутрішнього блоку і великого теплообмінника, який розташований в землі.

Всередині земляного теплообмінника циркулює розсіл, який відбирає тепло з грунту або води. Потім нагріта землею рідина потрапляє в теплообмінник, де передає тепло фреону. Після чого нагрітий фреон в компресорі стискається, відповідно, підвищується його тиск і температура. Потім він надходить в теплообмінник, де передає тепло теплоносія. Після цикл повторюється. Забір тепла відбувається завдяки тому, що холодоагент закипає при дуже низьких температурах.

Види зовнішніх блоків геотермальних теплових насосів

Горизонтальне розміщення – розташовані горизонтально на глибині 1,2 1,5 м. - глибше рівня промерзання грунту. Такий вид краще застосовувати для приватних заміських будинків.

Горизонтальний колектор простий в монтажі і дешевше. Але якщо ви вибрали такий спосіб, то будьте готові до того, що знадобитися досить великий вільний простір під укладку труб.

Вертикальне розміщення – коли зовнішній блок теплового насоса розміщується вертикально в спеціально пробурених свердловинах, довжина яких може досягати до 150 м.

Вертикальний зонд займає набагато менше простору на ділянці. Але є один недолік – це висока вартість робіт по установці.

Важливо! 
Тепловий насос можна використовувати не тільки на тепло, а й на холод.Схема роботи теплового насоса


Два способи охолоджнння приміщень тепловим насосом:

 • Пасивний холод.
 • Активний холод.


Для системи пасивного холоду потрібно додатково встановлювати ще один блок, усередині якого має бути додаткове обладнання (циркуляційний насос, теплообмінник і триходовий клапан). Принцип роботи системи пасивного охолодження приміщення полягає в тому, що холод відбирається з низько потенційного джерела (тобто з землі) і передається розсолу. У свою чергу останній проходить через пластинчастий теплообмінник, потім потрапляє на розподільну гребінку, а потім на фанкойли.

Система активного холоду - робота теплового насоса в зворотному режимі. В даній схемі циркуляція фреону буде протилежною, тобто змінюються функції конденсатора і випарника.

Основний показник, від якого залежить ефективність теплового насоса, - температури подачі. Чим нижче температура теплоносія, що подається, тим буде вище значення коефіцієнт перетворення (СОР). Це коефіцієнт показує, яка кількість тепла видає тепловий насос при використанні 1 кВт електроенергії. Основна перевага геотермального теплового насоса – то, що його СОР не залежить від температури зовнішнього повітря, а тільки від температури землі і подачі. Але щоб тепловий насос був високоефективним, потрібно дотримуватися певних вимог:

 1. Будинок повинен бути добре утепленим.
 2. Робота теплового насоса повинна здійснюватися в погодозалежному режимі (тобто температура теплоносія, що подається залежна від температури зовнішнього повітря)
 3. Потрібно проектувати тільки низькотемпературні системи опалення (по-максимуму тепла підлога й радіатори з розрахунком на 45˚С).

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.


Комбінована опалення геотермальним тепловим насосом переваги і недоліки:

Плюси

 1. Чи не залежить від температури зовнішнього повітря;
 2. Тепловий ресурс води і землі необмежений;
 3. Є можливість використовувати тепловий насос на холод;
 4. Скорочення витрат на опалення;
 5. Безпека для навколишнього середовища.

Мінуси

 1. Щодо велика вартість системи;
 2. Тривалий термін окупності.
Принцип роботи геотермального теплового насоса

Що з цього виходить?

Тепловий насос здійснює геотермальне опалення, його принцип роботи полягає в тому, що він бере тепло від землі або води і через теплоносій передає в будинок. Геотермальний тепловий насос - найекономічніший і ефективний спосіб опалення для приватного будинку. Ви зможете використовувати його як для опалення в зимовий період часу, так і для охолодження в літній. Так, це ідея не з дешевих і спочатку вимагає великих капіталовкладень. Але, якщо порівнювати його з іншими видами теплових насосів, він забезпечує більш стабільну, ефективну і безпечну роботу.

В нашій компанії ви зможете замовити повний комплекс послуг по системі опалення, починаючи від визначення індивідуальної концепції і закінчуючи монтажем. Зв'яжіться з нашими фахівцями за номером   0800330828 і отримаєте індивідуальне рішення для обігріву вашого будинку!

Команда Альтер Ейр реалізує водяне геотермальне опалення ціна під ключ Україна якісно і в узгоджені терміни. Наші співробітники ретельно підходять до реалізації системи опалення та здійснюють сервіс вже наявної.

Відгуки

Добрий день. У статті там де переваги геотермального теплового насосу вказано, що він не залежить від температури зовнішнього повітря. Хотів би знати чому?

Доброго дня, Вікторе Олексійовичу. Водяний колектор геотермального теплового насосу розміщений під землею. Там же протягом всього року температура не змінюється і становить близько +12°C. Тому СОР (коефеціент корисної дії) цього теплового насосу постійний.

Если устанавливать тепловой насос то обязательно ли нужна буферная емкость и зачем она?? Спасибо!!

Здравствуйте, Захар. Мы рекомендуем использовать буферную емкость, так как она будет поддерживать температуру подачи в системе отопления в то время, когда наружный блок теплового насоса не будет работать на нагрев воды в системе.