Каналізація для дому.

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

  Обов'язкова умова для запуску в експлуатацію приватного будинку - грамотно проведена каналізація. Будь-яка каналізація - внутрішня або зовнішня - повинна бути спроектована грамотно, від цього залежить загальний рівень комфорту і ефективність роботи всієї інженерної системи.

Системи каналізації умовно можна розділити на дві частини:

 • зовнішня каналізація - це труби, насоси, з'єднання, які як правило приховані під землею і з'єднують центральну систему каналізації або септик з каналізацією будинку.
 • внутрішня каналізація - це труби, ревізійні люки та сифони і всі інші компоненти, які знаходяться безпосередньо в самому будинку.

  Система каналізації є необхідністю для кожного санвузла, ванної кімнати і кухні. Що ж таке каналізація? Це відведення відпрацьованої води з умивальників, ванн, душових кабін та інших точок в систему каналізації. Систему внутрішньої каналізації можна забезпечити за допомогою двох видів труб діаметром 110 і 50 мм.

  Труби з діаметром 110 мм використовуються для відведення стічних вод з будинку в септик або загальну систему каналізації. Труби з діаметром 50 мм можна підключати до умивальників, ванних, пральних і посудомийних машин.

  Для коректної та ефективної роботи даної системи важливо грамотне і якісне проектування каналізації. Дуже важливо передбачити фанові стояки, які призначені для запобігання повітряних вихлопів під час змивання води. Через фановий стояк виходять не тільки повітряні потоки, а й неприємний запах.

З чого складається внутрішня каналізація приватного будинку

  Тільки при підборі якісних елементів каналізації можлива якісна і ефективна робота.

ТРУБИ

  Труби є основними складовими системи каналізації і від якості використовуваних матеріалів залежить ефективність роботи всієї системи. На даний момент існує кілька різновидів каналізаційних труб, які відрізняються якістю і матеріалом:

 • Чавунні труби;
 • Пластикові труби.

Чавунні труби

  Чавунні труби мають ряд переваг, таких як міцність, що дозволить вам продовжити експлуатацію труб до 80-100 років, високу пластичність і стійкість до різного роду навантажень.

  Чавунні в свою чергу діляться на труби з сірого чавуну і труби з ковкого чавуну. Якщо ви плануєте купувати чавунні труби для системи каналізації, свої вибір варто звернути на другому типі.

  У сучасних будинках і квартирах чавунні труби вже не використовуються за таких причин:

 • шорсткість внутрішньої поверхні. Через це можуть виникнути труднощі при русі стічних відходів;
 • висока маса труб. Можуть виникнути складнощі при транспортуванні і монтажі;
 • вартість такого обладнання вище ніж у пластикового аналога.

  Чавунні труби переважно використовуються в каналізації, яка експлуатується в режимі високих навантажень, наприклад, при будівництві багатоповерхових будинків і великих підприємств.

Пластикові труби

  Пластикові труби користуються більшою популярністю в монтажі системи каналізації, ніж чавунні. І на це існує певний ряд причин:

 • Невелика вага. Транспортування і монтаж відбуваються швидко і легко;
 • Висока пропускна здатність, обумовлена гладкою поверхнею і відсутністю шорсткості;
 • Не піддається корозії. Чи не прогниває і може прослужити тривалий час;
 • Виготовляються з високоміцного матеріалу, який зможе прослужити 50-60 років.

  Єдиний недолік пластикових труб, який можна виділити - це низька термостійкість. Якщо температура стічних вод перевищує 70 градусів, можливий збій в системі каналізації.

  Пластикові каналізаційні труби діляться на кілька видів:

 • ПВХ. Каналізаційні труби з полівінілхлориду, найчастіше використовуються для організації зовнішньої системи каналізації. Мають високу стійкість до різних навантажень і негативному впливу навколишнього середовища. Мають певну класифікацію за міцністю: SN2 - легкі, SN4 - середні, SN8 - важкі.
 • ПП. Поліпропіленові каналізаційні труби, є найпоширенішим варіантом. Рекомендується використовувати в системі внутрішньої каналізації. За параметрами практично не відрізняються від ПВХ. рекомендується використовувати в локальних системах каналізації.
 • каналізаційні гофровані труби з поліетилену, рекомендується використовувати в локальних системах каналізації. Діаметр даного виду труб може становити від 250 і до 850 мм.
система каналізації

Розрахунки

  Вертикальні відводи води із санвузлів з різних частин будинку повинні сходиться в одну центральну трубу під землею і йти в загальну каналізаційну систему. Фанові стояки завжди повинні стояти чітко вертикально: таким, чином, всі запахи і бактерії, які знаходяться в трубах, не потраплятимуть в санвузли.

  Кількість фанових стояків залежить від конструкції будинку і від розміщення санвузлів. Якщо санвузли знаходяться в різних частинах будинку, то до кожного санвузлу повинен бути окремий фановий стояк. При проектуванні будинку, який має кілька поверхів, правильно розміщувати санвузли один над одним. Це дозволить витратити менше сил і фінансів на прокладку системи каналізації.

  Діаметр труби зовнішньої каналізації може становити 110 або 150 мм. Діаметр залежить від кількості точок відбору відпрацьованої води.
Для високоефективної і коректної роботи системи каналізації, існує кілька основних вимоги до труб:
 • в ідеалі труби повинні розташовуватися максимально далеко від житлових кімнат. Але якщо труба проходить через спальні приміщення, вона повинна бути добре шумоізольована.
 • ухили каналізаційних труб. При недостатньому ухилі, труби швидше засмічуються. Через це виникає неприємний запах від якого важко позбутися. Мінімальний ухил повинен становити 2 см. на 1 погонний метр.
 • обов'язково ревізія труб. Це необхідно для того, щоб в будь-який момент стояки можна було обслужити як з боку санвузла, так і з боку стояка.

РЕВІЗІЯ

  Ревізія труб є необхідною вимогою до труб, так як засмічення каналізації може відбуватися досить часто. Ревізія каналізації являє собою щільно закритий отвір в трубі, через який можна вставити обладнання, призначене для видалення засмічення. Ревізійні отвори можуть знаходиться як всередині, так і зовні приміщення, при цьому вони повинні бути легкодоступними. Найчастіше для прочищення труб використовуються гнучкі троси. При проектуванні каналізації рекомендується передбачити кілька ревізій, бажано для кожної труби. Для пластика забороняється використовувати гострі пристосування, щоб уникнути пошкодження каналізаційних труб.

  Для того, щоб ревізійні отвори в приміщенні були непомітними і не псували загальний інтер'єр використовуються ревізійні люки. Ревізійні люки можуть бути декількох типів в залежності від розташування.

  Люки під фарбування можуть бути виділені у вигляді короба (використовуються для цегельних і бетонних стін) або ж монтуватися безпосередньо в гіпсокартон.

  Ще одним варіантом ревізійних люків є люки-невидимки під плитку. Їх популярність обумовлена тим, що більшість інженерних вузлів знаходяться в ванних кімнатах і санвузлах. Люки під плитку ідеально зливаються із загальним інтер'єром і вважаються більш надійними і практичними, так як використовується матеріал - алюміній (рамка) і плитка (сам люк). Таким чином, ви отримуєте якісно прихований ревізійний отвір, легкий і практичний механізм.

СИФОНИ І ТРАПИ

  Сифон - це обладнання, яке запобігає затори в каналізаційних трубах і поширення неприємних запахів в приміщенні. Сифони діляться на кілька типів:

 • трубний, є найпоширенішим видом, який переважно встановлюється на мийках. За формою сифон нагадує латинську букву S, він з'єднує зливний отвір і каналізацію.
 • сифон пляшкового типу складається з корпусу, розтруба і відведення. Основною перевагою даного обладнання є універсальність і легкість обслуговування.
 • сифон гофрованого типу - це складчаста пластикова вигнута труба. Завдяки щільному з'єднанню, запобігає можливість протікання і поширення неприємних запахів.

Одним з важливих компонентів стічних систем каналізації є трап, який виконує функцію прийому та відведення води в каналізацію. Трапи, в свою чергу можуть бути:

 • під плитку;
 • щілинними;
 • настінними;
 • підлоговими;
 • з гідрозатворів.


  В результаті, ми бачимо, що для створення якісної каналізації в частому будинку важливо звертати увагу на особливості і якість всіх комплектуючих, починаючи від каналізаційних труб, закінчуючи санітарно-технічним обладнанням.

Відгуки