Вентиляція в розумному будинку – як реалізувати?

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Зміст:

 1. Вентиляція "розумного будинку" - шляхи реалізації.
 2. Основні модулі для контролю системи.
 3. VAV-система.
 4. Відео матеріали.

Система «розумного будинку» набирає все більшої популярності у сучасному світі. Це легко пояснити зручним централізованим контролем, який вона надає. Крім того, окремою перевагою є дистанційність – системами можна керувати через звичайний смартфон, що особливо актуально при від'їзді мешканців.

До «розумного будинку» підключають управління побутовою технікою, сигналізацією, камерами спостереження, шторами, аудіосистемою тощо.

Кліматичні системи також можуть бути інтегровані до центральної системи управління будинком. Вентиляція – не виняток і також має можливість прив'язки до системи «розумного будинку».

У першу чергу варто зазначити, що здійснити контроль можна тільки у випадку централізованої системи вентиляції. Такий вид системи складається з:

 • Припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла (наприклад, Maico WS 320 KB);
 • Мережі повітроводів від ПВУ до кожної зони;
 • Вентиляційної решітки або дифузорів, через які відбувається розподіл повітря в кімнатах;
 • Витяжних вентиляторів – встановлюються у ванних, санвузлах і т.д (наприклад, Maico ER 60).
Централізована вентиляція розумного будинку базується на розподілі на зони – «чисті» та «брудні». Під «чистими зонами» маються на увазі місця, де мешканці проводять найбільше часу і туди необхідно активно подавати свіже повітря, насичене киснем (спальні, дитячі, гостьові тощо). Під найменування «брудні зони» підпадають кімнати, де необхідно видаляти неприємні запахи, зайву вологу і відпрацьоване повітря (санвузли, ванні кімнати, гардеробні тощо).


Крім того, при розрахунку системи вентиляції обов'язково враховуються норми ДБН В.2.5-67:2013. Згідно з ними, існує три показника обсягу повітря на одну людину:

 • 15 м3/год – мінімальний рівень комфорту;
 • 25 м3/год – оптимальний рівень комфорту;
 • 36 м3/год – підвищений рівень комфорту.

Керуючись цими нормами, інженери проводять прорахунок системи і необхідний об'єм повітря для кожної зони.

Важливо! 
Система вентиляції завжди повинна знаходиться у балансі: який обсяг повітря подається до «чистих зон», така ж кількість видаляється з «брудних зон».

Вентиляція розумного будинкуПрипливні повітроводи (жовтим) - подача свіжого повітря.
Витяжні повітроводи (червоним) - забір відпрацьованого повітря.

Централізована вентиляція в розумному будинку надає можливість віддаленого контролю і прив'язки до загальної системи управління.

Основні модулі, які використовуються для контролю системи – Modbus і KNX. Деякі виробники, як німецький бренд Maico, наприклад, пропонують інтегрований модуль Modbus або ж можливість встановити KNX додатково. Завдяки їм вентустановка може бути підключена до загальної системи управління будинком. Вентиляція в розумному будинку і її контроль дає наступні переваги:

 • Контроль ввімкнення і вимкнення ПВУ;
 • Управління швидкостями = об'ємом повітря, що подається;
 • Контроль стану фільтрів;
 • Отримання показників з датчиків (вологості, СО2 і т.д.).

Варто розуміти, що система вентиляції не потребує систематичного контролю або частих змін в роботі. Це пояснюється тим, що при проектуванні централізованої системи вентиляції проводиться детальний розрахунок обсягів повітря, що подається, дроселювання тощо. Тому кардинально змінити роботу вентустановки не видається можливим.


Необхідність вентиляціі - Альтер Ейр

Але якщо ви плануєте організувати повноцінний централізований контроль будинку, підключити припливно-витяжну установку варто, аби мати повне управління над системами в будинку і бути в курсі стану повітря. Вентиляція розумного будинку хоч і не надає такого широкого функціоналу як, наприклад, кондиціонування, але він є зручним, коли доходить до коригування обсягу повітря, що подається або аналізу якості повітря в будинку (при установці датчиків).

Крім того, компанія Майко пропонує свою систему розумного контролю вентустановки – Air Home. Через окремий додаток на комп'ютері або смартфоні можна контролювати стан роботи вентиляції в розумному будинку без підключення до централізованої системи управління.Можливість розширеного програмування вентиляція в розумному будинку буде мати при реалізації VAV-системи. Такий вид системи дозволяє організувати змінну подачу повітря до кімнат. Перед кожною кімнатою встановлюється свій клапан, який зв'язується з центральним пультом управління. Встановивши датчики руху, можна, наприклад, регулювати подачу повітря в залежності від знаходження або відсутності людини в приміщенні. Проте, така система є дорогою і недоцільною, коли мова йде про невеликі житлові площі.

Таким чином, вентиляція в розумному будинку можлива як через вбудовані модулі, так і через окремі додатки, які пропонує виробник. Такий контроль має свої переваги, серед яких варто виділити контроль стану фільтрів, а також аналіз якості повітря (при підключенні датчиків).

Вентиляція розумного будинку вимагає детальних розрахунків і професійного підходу. Щоб отримати додаткову інформацію або прорахунок вашого об'єкта, звертайтеся до інженерів Альтер Ейр за телефоном 0-800-33-08-28.

Дивіться відео з об'єкта, де Альтер Ейр реалізувала системи вентиляції, кондиціонування, опалення та водоочищення

Відгуки