Вентиляція салону краси. Як правильно реалізувати повітрообмін?

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Чому потрібно проектувати систему вентиляції до початку ремонтних робіт?

Спершу може здатися, що проектування - крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною і ось вам причини чому проектування системи вентиляції повинно виконуватися до початку ремонтних робіт:

  • тільки при таких умовах можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру;
  • формування бюджету. Проектування вентиляції дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в строгих рамках виділеного бюджету;
  • можливість інтеграції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження);
  • точне узгодження всіх робіт зі «суміжниками» (будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.);
  • якісний результат. Проектування вентиляції дозволить створити ефективну систему вентиляції, яка максимально підходить під всі параметри і особливості приміщення.

Як підсумок - ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

Перегляньте приклад реалізації системи вентиляції в приміщенні у відео-огляді:


Приємні враження клієнтів салону краси будуть забезпечені, якщо власник такого закладу затурбується проблемою грамотного повітрообміну. ​​

Головним завданням системи вентиляції салону краси є забезпечення нормативного обміну повітря і запобігання змішання запахів. Не має принципового значення - це вентиляція перукарні в житловому будинку або окрема будівля. Заклади найчастіше надають повний спектр послуг від перукарні до солярію, включаючи косметологічний, манікюрний кабінети. Зона перукарні відрізняється підвищеним рівнем вологості через частого миття волосся. Повітря в такій кімнаті перенасичений випарами від лаків, фарби і розчинників. У зв'язку з цими факторами, в перукарні зобов'язана існувати системна система вентиляції.

Необхідно також враховувати кількість нагрівальних приладів, максимальна кількість людей, які перебувають одночасно в закладі, розташування самого салону (це може бути підвальне або окреме приміщення), характер роботи приладів і обладнання для проведення різних косметичних процедур - всі ці показники вказують на те, що для салону краси підходить тільки добре продумана і якісно спроектована система вентиляції. Організація витяжки для перукарні не тільки залишить позитивні емоції у ваших відвідувачів, але і ефективність роботи ваших співробітників також підвищиться, так як в приміщенні не буде застою повітря з неприємними запахами. Таким чином, системою вентиляції будуть охоплені не тільки основні кабінети, а й додаткові кімнати для зберігання хімічних препаратів.

Проектування системи вентиляції в салоні краси

Оскільки в салоні краси постійно перебувають відвідувачі, вони повинні відчувати себе максимально комфортно. Цього можна домогтися за допомогою правильно спроектованої вентиляційної системи. Для оптимального мікроклімату важливий як приплив, так і витяжка повітря. Подача свіжого повітря життєво необхідна, оскільки в приміщенні має бути певна кількість кисню на одну людину. Поряд з цим, відпрацьоване повітря повинно бути вчасно видалене з приміщення через витяжні пристрої.

Наші останні проекти

Проект системи вентиляції салону краси складається з декількох важливих частин:

  1. Розрахунок необхідного повітрообміну згідно з допустимими санітарними нормами. Цей параметр безпосередньо впливає на якість мікроклімату в приміщенні.
  2. Складання принципової схеми системи вентиляції та складання креслень.
  3. Техніко-економічне обґрунтування проекту, тобто пояснення вибору того чи іншого обладнання в даній системі вентиляції.
  4. Додаткові завдання для електриків, сантехніків та інших фахівців.

Проект системи вентиляції салону краси

Коли вся необхідна документація по системі вентиляції салону краси готова, креслення узгоджуються із замовником і відбувається безпосередній монтаж і підключення системи. Якщо проект виконаний грамотно, пусконаладка та подальша робота системи вентиляції буде ефективною.

Викид відпрацьованого повітря в обов'язково повинен проводитися вище рівня покрівлі будівлі, в якому знаходиться салон, інакше скарги сусідів на запахи будуть постійними й популярності закладу не принесуть. Це не просто прописані стандарти, така система викиду повітря перевірена на безлічі об'єктів, що обслуговуються компанією Альтер Ейр. Основна відмінність правильно спроектованої системи вентиляції  низький рівень шуму, адже часто такі місця призначені для того, щоб відвідувач міг повністю розслабитися, і наврядчи яка-небудь людина може зробити це під шум працюючої вентиляційної установки.

Наші фахівці рекомендують проектувати глобальну систему, на всі приміщення салону краси, тільки тоді, відвідувачі, клієнти і співробітники дійсно будуть дихати свіжим повітрям, додаткова фільтрація допоможе уникнути наявності в повітрі шкідливих сполук. За допомогою сучасної системи вентиляції можна економити кошти на опалення або охолодження приміщення, якщо це система з рекуперацією тепла.

Витяжні вентилятори для невеликих салонів

Локальні витяжки з невеликих приміщень SPA-салонів, перукарень або душових приміщень солярію організовуються за допомогою вентиляторів настінного типу. Розглянемо найпопулярніші варіанти:

Elicent ELEGANCE. Дана модель витяжних вентиляторів відмінно підійде для приміщення з підвищеною вологістю і різними потойбічними запахами, які потрібно видаляти з кімнати. Вони не тільки високоефективні і характеризуються великою продуктивністю, але і безшумні і мають привабливий дизайн: спереду вони закриті суцільною гладкою поверхнею.

Soler&Palau Silent і Silent Design. Ці настінні вентилятори виконуються у двох серіях: стандартній і дизайнерській, так що у вас буде можливість вибрати з великого різноманіття моделей і форм. Вони можуть працювати до 30 тис. годин без виключення і при цьому не втрачати продуктивність. Ви можете замовити як базову комплектацію, так і вентилятор з датчиком руху та вологості, таймером вимикання та ін.

Maico. Вентилятори цієї німецької компанії займають лідируючі позиції на світовому ринку, завдяки чудовій якості. Ціна на них трохи вища аналогів, проте, вона повністю виправдовує якість цього обладнання. Купуючи ці вентилятори, можете бути впевнені, що вони прослужать у вашому салоні довгі роки, не будуть вимагати особливого догляду і сервісу, а також не будуть шуміти і створювати дискомфорт відвідувачам.


Вентиляція салону краси за допомогою приточно-витяжних установок

Організація систем вентиляції салону краси і вентиляції перукарень може проводитися на базі припливно-витяжних установок брендів Maico, Systemair, Komfovent:

Maico. Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла цього виробника користуються великим попитом серед власників різного роду салонів краси. Провідними серіями установок є Maico WS і компактний Maico Push Pull. Основними преімущсетвамі цих установок є потужність, німецька якість збірки і безшумність.

Systemair. Слід виділити серії Save VTC і Topvex. Дані установки оснащені функцією рекуперації тепла, що дозволяє регулювати не тільки чистоту повітря, а й температуру. Ефективність тепловіддачі рекуператора досягає 83%. Установки покриті ізоляційним шаром, який зводить шумові показники до мінімуму, що особливо важливо при використанні цих агрегатів в салонах і перукарень.

Komfovent. Провідною серією припливно-витяжних установок цього бренду є Domect. Вони дуже економно витрачають енергію завдяки рекуператору (припливне повітря нагрівається шляхом добування енергії з повітря, що видаляється). Зручність створює дистанційне керування установкою, за рахунок чого ви вручну можете задавати швидкість обертання вентиляторів, температуру і т.д.

Підсумок

Подбайте про репутацію та добре ім'я вашого салону вже зараз: важливу роль відіграє не тільки обладнання безпосередньо для надання косметологічних послуг, але й комфортні для клієнта умови перебування у вашому салоні. Організація системи вентиляції - необхідний крок на шляху до цього.

Відгуки

где где, а в салоне красоты вентиляция обязательна..

Есть какие-то особые условия по организации вентиляции солярия в салоне?

Здравствуйте, Елена. Хороший вопрос. Да, в организации системы вентиляции солярия есть свои тонкости. Рекомендуется в солярии устанавливать приточно-вытяжную установку отдельную от общей системы вентиляции. Связано это с тем, что загрязненный озоном воздух не должен никоим образом смешиваться с чистым и выводится отдельно.

Скажите, а обычного кондиционирования в таких случаях недостаточно?

Добрый день, Марина Евгеньевна. К сожалению, этого недостаточно, а и не допустимо. В салонах необходимо устанавливать принудительную приточно-вытяжную вентиляцию. Она справится с повышенным уровнем влажности, тепловыделениями, устранит хим. вещества и испарения от растворителей, красок для волос, материалов ногтевого сервиса. Очень важно в таких условиях соблюдать санитарно-гигиенические нормы по микроклимату. Кондиционеры с такими задачами не способны справиться. Если хотите, чтобы клиенты возвращались в Ваш салон, стоит организовать все правильно.

Очень хорошо, что увидела на вашем сайте статью по этой тему. Есть возможность написать слова благодарности. Салон находится в небольшом помещении, где до установки системы вентиляции невозможно было и продержаться день. Теперь же всегда свежий воздух, есть чем дышать. И отдельное спасибо за то, что никакие запахи в процессе работы больше не смешиваются.

Спасибо, Ольга за приятные слова и Ваш отзыв. Здорово, что он нашел свое место.