Вентиляція в домі з СІП панелей

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріалиКаркасні SIP будинки зводять за канадською технологією. Для їх виготовлення використовують сіп панелі – трьохшарові плити, які складаються із зовнішніх листів ОСП-3 та внутрішнього теплоізоляційного пенополістиролу. Абревіатура СІП (анг. SIP) розшифровується як структурно-ізоляційні панелі (Structural Insulated Panel). Така конструкція сприяє герметичності дому та потребує організацію примусової вентиляції.

Особливості будинків з сіп панелей та організація вентиляції в них

  • СІП панельний будинок характеризується екологічністю, але при його виготовленні крім натуральних матеріалів – стружки з деревини – використовується смола з синтетичним воском та борною кислотою. Вони поєднує всі три шари плити. Інколи сіп панелі виготовляють без дотримання екологічних вимог та концентрація шкідливих речовин збільшується. Через такі особливості, вентиляція в сіп домі – це необхідність, яка зменшить вплив хімічних речовин на організм людини, виводячи їх з приміщення.
  • Будинку SIP також характерна герметичність та низька теплопровідність. Це дозволяє назвати будинок енергоефективним та зменшити витрати енергії. Але дана особливість має і негативну сторону. Через герметичність повітря в домі застоюється. Тому необхідна загальнообмінна вентиляція дома з сіп панелей.
  • В каркасному будинку не передбачені стандартні вентиляційні канали. Дома виготовлені без несучих стін. Замість них конструкція складається з несучих та підсилюючих балок. Для вентиляційного каналу не можуть використовувати кладку з цегли, вона багато важить та її габарити не дозволять розмістити традиційний канал між балками. Тому для виводу повітря з будинку використовують каналізаційні пластикові трубопроводи, які виводяться на дах.
Складові сіп панелі

Компанія Альтер Ейр, працюючи з підрядчиками, які проектують та встановлюють юудинки х сіп панелей, розробляють конструктивне рішення. В ньому інженерна компанія робить проект комунікацій, який враховує конструкційні особливості будинку та дозволяє покращити системи й зменшити витрати на їх реалізацію.

Вентиляція в сіп панельному домі організується в одному з двох варіантів:
  • Централізовано;
  • Децентралізовано.

 
Вентиляція від Альтер Ейр

Централізована вентиляція дома sip

Централізована система вентиляції дозволяє наповнити приміщення свіжим повітрям та видалити забруднене разом зі шкідливими речовинами від конструкцій будинку. Реалізується вона за допомогою припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла. Компанія Альтер Ейр використовує настінні агрегати та підбирає їх враховуєчи норми з ДБН. Це нормативний документ, який надає три варіанти необхідної кількості повітря для однієї людини. Низке значення дорівнює 15 м3, середнє – 25 м3, а високе – 36 м3. Для реалізації об’єктів інженерна компанія обирає найбільший показник. Завдяки цьому мешканці не відчують дискомфорт, навіть коли прийматимуть гостей, тобто виникне потреба у більшому об’ємі кисню.

Для встановлення припливно-витяжного пристрою необхідне технічне приміщення або невелика зона в нежитловій кімнаті. А для прокладання повітропроводів необхідно опустити стелю або можна використати простір в перекритті між двома поверхами. Таким чином система гармонічно інтегрується в конструкцію будівлі. Единий нюанс для організації даного типу вентиляції – треба передбачити її на етапі будівництва.


Централізована вентиляція канадського дома

Припливно-витяжні установки забезпечують також рекуперацію – вони передають тепло від повітря, яке виводиться, тому котре подається. Таким чином збільшується енергоефективність юудтнку. Крім подачі тепла, рекуператор може здійснювати й обмін вологи. Це можливо за допомогою ентальпійного теплообміннику.

Для будинків із сіп панелей зволоження повітря має бути складовою частиною системи вентиляції. Це обумовлено тим, що дерево вбирає вологу, тим самім забираючи її з повітря. Щоб компенсувати втрачену вологу та підняти її значення до оптимального в 40-60% необхідно парозволоження. Парозволожувач інтегрується в систему вентиляції та подає пар разом з потоком свіжого повітря. Щоб на повітропроводах не з’являвся конденсат, їх необхідно утеплити.

  

Децентралізована вентиляція в будинках з сіп панелей

Децентралізована система вентиляції організується за допомогою автономних вентиляційних пристроїв. Для реалізації якісного повітрообміну використовують компактні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла та витяжні вентилятори. Перше обладнання , так само, як й центральний тип здійснює рекуперацію. Їх зазвичай монтують парами й вони по черзі працюють на приплив та витяжку (по 60 секунд). Установки встановлюють у стіни в «чистих» зонах: в спальнях, дитячих, кабінетах та вітальнях. 
Приточно-вытяжная установка с рекуперацией тепла

Витяжні вентилятори розміщують в «брудних» зонах: санвузлах, душових, ванних кімнатах та коморах. Для їх реалізації необхідно передбачити вентиляційні канали, в які буде виводити забруднене повітря.

Витяжні вентилятори

Кондиціонування в сіп панельному домі

Кондиціонування, як і вентиляція будинків з сіп панелей, проектується, враховуючи особливості конструкції будівлі. Для організації охолодження повітря можуть використовуватися настінні та канальні кондиціонери. Для канальних, як і для центральної системи вентиляції, необхідно передбачити прокладання повітропроводів. Для цього слід враховувати розміщення несучих та підсилюючих балок, щоб не порушити каркас будинку. Використовувати для кондиціонування можна як спліт системи з 1 зовнішнім та 1 внутрішнім блоком, так і мультиспліт системи – з 1 зовнішнім та 2-6 внутрішніми.

Енергоефективна вентиляція від Альтер Ейр

Висновки

  • Вентиляція дома з sip панелей – невід’ємна складова для створення сприятливого мікроклімату.
  • Необхідність створення загальнообмінної вентиляції обумовлена герметичністю будівлі та її конструкційними особливостями.
  • Характеризуючись енергоефективністю дім з сіп панелей, також повинен забезпечувати подачу свіжого повітря та видалення забрудненого. Для цього передбачається примусова вентиляція. Її можна організувати двома способами: централізовано або децентралізовано.
  • Слід використовувати в сіп будинках й парозволоженння, щоб підтримувати рівень вологи в межах оптимального значення.

Для проектування і реалізації системи з врахуванням всіх особливостей, слід звертатися до професіоналів, якими є команда Альтер Ейр.

Відгуки