Вентиляція в квартирі студії

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Повний комплекс інженерних систем від Альтер Ейр

Квартира-студія - це квартира, в якій в одному приміщенні розміщується декілька зон: спальня, вітальня та кухня. Саме тому в ній важливо та необхідно організувати систему вентиляції. Для забезпечення якісного повітрообміну слід передбачити приплив та видалення повітря, попередньо поділивши квартиру на окремі зони. Перед зонуванням необхідно звернутись до інженерної компанії, яка, враховуючи всі особливості такого житла, зможе спроектувати та реалізувати ефективну систему вентиляції. 

Проектуючи та обираючи обладнання, необхідно враховувати норми ДБН, які дають три варіанти об'єма повітря, необхідного для однієї людини:

  • мінімальне значення - 15 м3;
  • середнє значення - 25 м3;
  • максимальне значення - 36 м3.
Компанія Альтер Ейр завжди бере найвище значення для реалізації системи. Завдяки такому підходу мешканці ніколи не будуть відчувати недостачу свіжого повітря в приміщенні. Адже вентиляційне обладнання буде працювати на 80%, а коли завітають гості, зможе збільшити свою витрату повітря до 100%.

Припливно-витяжну вентиляцію в квартирі студії можна організувати за допомогою децентралізованної системи.

Альтер Ейр

Децентралізована система вентиляції в квартирі-студії

Децентралізована система вентиляції організується завдяки компактним припливно-витяжним установкам з рекуперацією тепла та витяжним вентиляторам. Перші встановлюються в стіну та зазвичай працюють в парі. Дане обладнання дешевше за центральний тип та може встановлюватися після ремонту в квартирі. Також воно не потребує опущення стелі й прокладання повітропроводів й таким чином не займає багато простору. Пристрої з рекуперацією мають реверсивний режим. Вони працюються 60 секунд на приплив та 60 секунд на витяжку. Обладнання також здійснює рекперацію - передає тепло від повітря, що видаляється, тому, яке подається. Завдяки такій функції не буде виникати різниці в температурі в приміщенні та не буде додаткових витрат на опалення квартири взимку.

Maico Push PullMaico ERMaico ipro
Вентиляція в квартирі студії потребує розподіл простору на дві великі зони: кухню та житлову. Так, в кожній частині можна змонтувати по одній припливно-витяжній установці. Також необхідно передбачити витяжку над жарочною поверхнею та встановити побутовий витяжний вентилятор в окремий вентиляційний канал. Коли він буде включений  - вентиляційне обладнання, поповнюючи видалене повітря, буде працювати на приплив. В квартирі студії для якісного повітрообміну необхідно в санвузлах розмістити побутові витяжні вентилятори. Вони будуть видаляти забруднене повітря. В якості витяжки вентиляторів можна обрати такі моделі:

MAICO ER 60 – витяжний вентилятор німецького бренда, який видаляє до 63 м3 за одну годину. Він оснащений високим класом захисту від потрапляння води та завдяки двигуну на кулькових підшипниках працює до 30 тисяч годин без збою. 
MAICO ER 60 VZС – вентилятор для ванної з таймером. За допомогою нього можна затримати старт роботи на 0-150 секунд та встановити тривалість активності пристрою від 1,5 до 4 хвилин.
MAICO ER 60 H – обладнання з вбудованим датчиком вологості. Пристрій активується, коли в приміщенні рівень вологи підніметься вище вказанного значення – від 60 до 90%.
MAICO ECA 100 IPRO – вентилятор з лаконічним дизайном, низьким споживанням енергії та з можливістю перемикати інтенсивність видалення повітря. 
MAICO ECA IPRO 100 KVZC - модель з таймером, за допомогою якого задається час відкладення старту та тривалість роботи. В ній також передбачені 2 швидкості та 4 режима роботи.


Розглянемо організацію децентралізованої системи на прикладі наступної квартири-студії.

Квартира-студія розділена на три зони: спальня, вітальня та кухня. Окремо ще в плануванні передбачена гердеробна та санвузол. Система вентиляції була реалізована за допомогою:

  • припливно-витяжних установок Maico Push Pull 45 K;
  • витяжки на кухні та витяжного вентилятора Maico ER 60 VZC;
  • витяжного вентилятора в гардеробній Maico ER 60 VZC;
  • витяжного вентилятора в санвузлі Maico ECA 100 ipro.

  • Вентиляція в квартирі студії
У випадку, коли витяжнні вентилятори відключені, установки в зоні вітальні будуть працювати в парі - одна на приплив, а інша на витяжку. Установка в спальні буде працювати окремо від двох попередніх у власному режимі.

Реверсивний режим припливно-витяжних установок
Коли в санвузлі працює вентилятор, то автоматично установки переходять на режим подачі повітря. Так само відбувається коли одночасно включені побутові вентилятори в гардеробній та санвузлі.

Повітрообмін в квартирі студії
Під час роботи вентилятора на кухні, в санвузлі або гардеробній. припливно-вітяжні установки будуть подавати свіже повітря в приміщення.

Механічна припливно-витяжна вентиляціяВентиляція від Альтер Ейр

Вентиляція за допомогою мікропровітрювання та витяжних вентиляторів

Часто замість припливної вентиляції використовують мікропровітрювання в квартирі студії. Це функція, яка передбачена в пластикових вікнах. Вона забезпечує подачу свіжого повітря в приміщення, охолоджуючи його поступово. Така подача має свої недоліки:

  • Надходження повітря через щілину не поновлює необхідний об'єм чистого повітря, тому що повітряні потоки, які проникають в кімнату поступово, будуть швидко видалятися витяжними вентиляторами. 


Мікропровітрювання

  • Охолодження повітря - така подача повітря буде сприяти охолодженню повітря. Через це виникне необхідність додаткового обігріву приміщення та з'являться нові витрати на опалення.
Встановлення тільки витяжних вентиляторів та використання мікропровітрювання для припливу свіжого повітря не забезпечать ефективний повітрообмін.

Висновки

Вентиляція квартири студії - необхідність, яка обумовлена знаходженням на одній площі "чистої" та "брудної" зони. Через розміщення кухні та спальні в одному просторі, швидко розповсюджуються запахи та відбувається перемішування повітря. Тому стає обов'язковою організація примусової вентиляції. Якісний повітрообмін забезпечить тільки децентралізована система, яку зможуть організувати професіонали Альтер Ейр. 

Відгуки