Вентиляція в офісі: правильна реалізація та підбір обладнання

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

 1. Чому варто проектувати систему вентиляції до початку будівельних робіт
 2. Які функції несе витяжна система офісу
 3. Особливості природного провітрювання
 4. Примусова вентиляція за допомогою установок
 5. Припливні вент установки
 6. Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла

Чому потрібно проектувати систему вентиляції до початку ремонтних робіт?

На стадії будівництва будівлі проектуються системи, завдання яких зробити перебування в квартирі, будинку, офісі комфортним. Це системи вентиляції, кондиціонування та опалення. Чому це варто робити на такій ранній стадії? Такий підхід допомагає врахувати всі можливі фактори, уникнути ризиків в майбутньому і підібрати оптимальне обладнання. Проектування - та база, без якої всі наступні етапи впровадження систем будуть не такими якісними й ефективними. Ось вам причини чому проектування системи вентиляції повинно виконуватися до початку ремонтних робіт:

 • тільки при таких умовах можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру;
 • формування бюджету. Проектування вентиляції дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в строгих рамках виділеного бюджету;
 • можливість інтеграції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження);
 • точне узгодження всіх робіт зі «суміжниками» (будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.);
 • якісний результат. Проектування вентиляції дозволить створити ефективну систему вентиляції, яка максимально підходить під всі параметри і особливості приміщення.

Чим ретельніше буде продуманий проект, тим якісніше він буде реалізований. Індивідуальний підхід і інженерні розрахунки в сукупності принесуть в майбутньому для вас - зручність експлуатації, надійність роботи систем, їх відповідність санітарним, протипожежним, експлуатаційним і архітектурно-будівельним нормам. І основне - це економія і повний контроль мікроклімату в приміщенні.


Важливою складовою організації продуктивної роботи в офісі є забезпечення комфортних умов праці. Коли в офісі душно і спекотно, ні про яку плідності праці не може бути й мови, особливо в сучасних офісах з великою кількістю комп'ютерної та оргтехніки.

Вентиляція для кабінета та офісних приміщень загалом розраховується, виходячи з нормативної кількості повітря на одну людину. Коли об'єм повітря, яке відводиться на 1 людину, нижче допустимих норм, людина відчуває себе пригнічено, мляво, частіше хворіє і погано працює.

Саме тому питання «витяжна вентиляція в офісі» є дуже актуальним. Правильно спроектована і обладнана система – запорука високої результативності та гарного самопочуття офісних співробітників.

Основні функції системи вентиляції в офісі

Офісне приміщення – це місце, де постійно перебуває велика кількість людей. В процесі їх роботи не тільки підвищується концентрація вуглекислого газу в офісі, а й кількість тепла, що виділяється. Ці фактори повинні бути усунуті з приміщення у тому, щоб співробітники відчували себе комфортно. Це одна з головних задач витяжної вентиляції офісу.
Крім того, важливим параметром є відносна вологість в приміщенні. Добре організована система вентилювання в офісі підтримує рівень вологості в оптимальних межах, внаслідок чого самопочуття людини покращується. Те ж саме стосується і температури повітря: вона не повинна викликати дискомфорту.
Ще однією важливою функцією, яку виконує витяжна вентиляція в офісі, є захист від шкідливих мікроорганізмів і алергенів. Видаляючи погане повітря з приміщення і подаючи свіжий, вентиляційна система запобігає розвитку інфекційних захворювань у співробітників в офісі і тим самим убезпечить їх здоров'я.

Способи організації вентиляції для офісу

Може бути організована декількома способами:

 1. Природна провітрювання
 2. Примусовий (механічний) спосіб

Природна вентиляція

Природна вентиляція офісу має на увазі під собою приплив і витяжку повітря з приміщення за допомогою нещільності і щілин у вікнах, дверних отворах тощо. Також за допомогою локальних витяжок через повітроводи проводиться викид поганого повітря. Однак у зв'язку з тим, що в сучасних офісах застосовуються склопакети, які є абсолютно герметичними і не пропускають повітря, природна витяжка не ефективна.

Примусова (механічна) вентиляція

Природну вентиляцію в сучасних реаліях, коли офісне простір обмежений, а кількість людей на одиницю площі перевищено, не можна розглядати як повноцінну і достатньою мірою в провітрюванні. В такому випадку організовується примусова (механічна) вентиляція приміщень .Примусовий спосіб вентиляції здатний повністю контролювати основні параметри мікроклімату офісного приміщення: температуру і чистоту повітря, рівень відносної вологості та інші параметри.

Механічна система вентиляції грунтується на використанні різного роду витяжних вентиляторів, вентиляційних установок і навіть окремих різновидів кондиціонерів.

Система вентиляції на основі набраних припливних і витяжних систем найбільш оптимальна з точки зору капітальних витрат, але в експлуатації виникає проблема з нестачею великої кількості тепла, необхідного на нагрів припливного повітря в зимовий період. Для витяжки можна використовувати різні варіанти канальних вентиляторів, які без праці монтуються в повітроводах і контролюють повітрообмін у всьому офісі. Наприклад, для цієї функції відмінно підійдуть вентилятори для круглих каналів Soler&Palau TD Silent .

Різновиди примусових систем вентиляції офісних приміщень

Механічна (примусова) вентиляційна система може бути організована різним способом в залежності від габаритів і параметрів будівлі, кількості персоналу, а також головних завдань, які вона повинна виконувати.

Припливні установки

Одним з найпоширеніших варіантів є система вентиляції на основі припливних установок . Вони являють собою вентиляційні агрегати, які забезпечують постійну подачу свіжого повітря в приміщення. Перед цим повітря проходить кілька етапів очищення від пилу і мікробів. А також підігрівається до потрібної температури, після чого направляється в офіс. Припливна вентиляція офісу має єдиним мінус, поряд з припливом повинна бути і своєчасна витяжка відпрацьованого повітря з приміщення. У локальних масштабах з цим можуть впоратися витяжні вентилятори . Якщо офісне приміщення великою площею, найкраще використовувати припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла.

Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла

Припливно-витяжні установки   – це спеціально розроблені пристрої, які працюють одночасно як на витяжку, так і на приплив повітря. При наявності вбудованого рекуператора тепла вони дозволяють економити на енергоносіях. В теплообміннику зустрічаються два повітряні потоки - видаляється відпрацьований (теплий) і припливний чистий (холодний). З повітряного потоку, що видаляється, тепло передається припливному повітрю, прохолодному, тим самим підігріваючи його. Відповідно чисте повітря, що подається в приміщення, надходить вже теплим. Інша різниця температури в кімнатах доводиться електронагрівачами. Наявність теплообмінника дозволяє добитися значної економії енергоресурсів (до 40%) і скоротити експлуатаційні витрати. В основному використовуються пластинчасті перекрестноточние рекуператори, рідше - роторні.

Велика розмаїтість вентиляційних установок дозволяє підібрати обладнання з урахуванням необхідної кількості свіжого повітря і розташування вентагрегатами. Припливно-витяжна вентиляція в офісі може бути організував на базі набраних установок, так і моноблочних. Останні установки в даний час користуються найбільшою популярністю, так як дозволяють економити на енергоносіях, легко управляються і монтуються. Всі важливі елементи зібрані в одному коропусе, що значно полегшує їх експлуатацію. Складальні припливно-витяжні установки представляють собою цілі комплекси з вентиляційних установок, вентиляторів і додаткових пристроїв (калориферів, шумоглушників і т.д.). Забезпечують здоровий мікроклімат в офісах, але не практичні з точки зору використання.

Продуктивність установок варіюється від 100 м³/год до 2000 м³/год. Вентагрегати можуть розташовуватися в підсобному або технічному приміщенні, тим самим заощаджуючи корисну площу офісу. Як приклад приточно-витяжних вентиляційних агрегатів можна назвати обладнання виробництва MAICO, SYSTEMAIR і KOMFOVENT.


Одними з найбільш якісних і ефективних є установки з рекуперацією MAICO серії WS. На основі цих пристроїв можна організувати систему вентиляції в офісі, яка буде працювати з максимальною продуктивністю і забезпечить комфорт всім працівникам. Німецьке ставлення до деталей і європейська якість були втілені в цьому обладнанні. Тривалий термін експлуатації, простота управління і надійність по достоїнству оцінили користувачі з усього світу. Основною перевагою установок по праву називають високу продуктивність з коефіцієнтом рекуперації тепла 96%. Комфорт в офісі з економним енергоспоживанням - гарантовано успішне поєднання.

SYSTEMAIR - припливно-витяжні установки від шведського виробника займають одну з лідируючих позицій на ринку вентиляційного обладнання. І це цілком зрозуміло: якісні матеріали збірки, надійний захист всіх внутрішніх елементів в пристрої, коефіцієнт рекуперації в деяких моделях складає 94%. Додамо до цього переліку ще простоту управління і тиху роботу обладнання. Без сумніву такий пристрій може бути використано в офісних приміщеннях, забезпечуючи здоровий мікоклімат.

Не відстає в інноваціях і технологічних розробках литовський бренд KOMFOVENT. Сучасна автоматика управління, гідний вибір моделей для використання в житлових приміщеннях, адміністративних будівлях, офісах. Європейська якість, вбудовані теплообмінники за останніми розробками, надійність і, як наслідок, висока продуктивність вентиляційних установок.

Різні виконання установок дозволяють вписати їх в існуючу планування, займаючи мінімум місця.

Якщо необхідно невелику кількість зовнішнього повітря, вентиляція і кондиціонування офісу, їх системи, можуть бути суміщені. Для цього необхідно до внутрішнього блоку кондиціонера підвести повітропровід з встановленим на ньому фільтром, повітряним клапаном, електрокалорифером. Витрата припливного повітря, який можна подати в канальний кондиціонер становить 10-15% від максимальної витрати кондиціонера. При такій схемі вентиляції необхідно врахувати додаткове навантаження на систему кондиціонування для охолодження влітку гарячого припливного повітря.

Наші останні проекти

Недоліки

До недоліків місцевих припливно-витяжних установок слід віднести їх ціну в порівнянні з приточними установками, більшу кількість повітропроводів і розподільників повітря.

Переваги

Переваг місцевих припливно-витяжних установок набагато більше:

 • суміщення в одному корпусі припливного і витяжного агрегатів з усією необхідною автоматикою;
 • зручність розміщення вентустановок (стелю підшивання, підсобні приміщення);
 • низькі експлуатаційні витрати завдяки використанню рекуперації тепла з витяжного повітря;
 • висока ступінь автоматизації і простота управління;
 • можливість підключення до системи диспетчеризації та до системи « розумний будинок ».

Схема припливно-витяжної вентиляції офісного приміщення

Підсумки

Організація системи вентиляції повітря в офісному приміщенні – відповідальний крок, від якого залежить здоров'я і продуктивність праці співробітників, тому підходити до нього потрібно з усією відповідальністю. Компанія Альтер Ейр пропонує широкий спектр послуг: розрахунок вентиляції офісного приміщення, проектування систем вентиляції будь-якої складності, підбір необхідного обладнання, а також монтаж вентиляційних систем . З усіх питань звертайтеся до наших фахівців.

Відгуки

Добрый день, расскажите, где лучше установить настенный кондиционер в офисе, чтоб угодить всем сотрудникам?

Добрый день, Галина. Если это настенный тип кондиционера, то рекомендуем установить его таким образом, чтобы потоки воздуха были направлены между столами сотрудников. Если так не получится, то есть еще вариант размещения, при котором воздушные потоки будут направлены на входную дверь. И все же, попробуйте присмотреться к кондиционерам канального или кассетного типа.

Так какая вентиляционная установка будет эффективной в офисном помещении?

Здравствуйте, Олег. Приточно-вытяжная установка будет оптимальным решением для офиса. Одновременно работает на удаление загрязненного воздуха из помещения с подачей свежего и отфильтрованного. Поддерживает необходимую температуру в кабинетах для продуктивной работы. Предлагаем присмотреться к приточно-вытяжным установкам с рекуперацией тепла. Остановив свой выбор на ней у Вас получится сократить затраты на энергоносители.

Вибачте, але не бачу сенсу витрачати час і гроші на систему вентиляції в офісі. Простіше встановити кондік.

Доброго дня, Микола. Так, звичайно. Набагато вигідніше придбати кондиціонер сумнівного виробника. При цьому не враховуються витрати на постійні ремонти обладнання, відсутність робітників, які перебувають на лікарняному та в цілому не сприятливий клімат у офісному приміщенні. Якщо є бажання всього цього уникнути, піклуючись про стан здоров’я співробітників, про сприятливу робочу атмосферу в офісі – є сенс встановлювати припливно-витяжну вентиляційну систему з рекуперацією тепла. Вона при всій своїй функціональності дозволить в майбутньому економити на оплаті єнергоносіїв.

Скажите, после выбора оборудования и места для его установки, ваша компания занимается непосредственно установкой и проверкой все ли работает?

Добрый день, Станислав. Да, компания Альтер Эйр осуществляет монтаж оборудования и пуско-наладочные работы. В конце статьи найдете ссылку на материал о монтаже вентиляционных систем. Либо свяжитесь с нами по контактным номерам, указанными на сайте.

Благодарю команду Альтер Эйр за проделанную работу по вентиляции в нашем новом офисе. Рассчитали, объяснили, грамотный подход. Стоит затраченных средств, здоровье сотрудников важнее для фирмы.

Здравствуйте, Мирослав. Спасибо за Ваш отзыв и слова благодарности.