Водопостачання будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

При будівництві будинку важливо враховувати якісну організацію всіх інженерних комунікацій. Будь-який будинок не запускається в експлуатацію без проведеного водопостачання. Наявність води у будинку не тільки підвищує комфортабельність, а й необхідна для побутового використання.

Види водопостачання

  Система водопостачання може бути двох типів: централізована і автономна. Міське централізоване водопостачання є більш поширеним видом і використовується практично скрізь. Принцип роботи даної системи полягає в надходженні води в розподільну мережу з декількох джерел. В результаті до людей вода потрапляє з єдиної водопровідної мережі. Міська система водопостачання оснащена очисними, водозабірими і водопідйомними спорудами.

  Автономна система водопостачання в свою чергу буває реалізована за допомогою колодязя або свердловини. Найчастіше використовується свердловина, оскільки колодязь є неякісним джерелом водопостачання. Середня глибина колодязя складає 10-15 метрів. У верхніх шарах землі за тривалий період часу накопичуються фекалії та інші відходи, і з такою кількістю частинок у воді жодна водоочисна система ефективно не справляється.


  Свердловина буриться на глибині 60-70 метрів, відповідно вода на цьому рівні набагато чистіше і якісніше. Тому для реалізації автономного водопостачання рекомендується використовувати саме свердловини. Буріння можна здійснювати безпосередньо під будинком або на території присадибної ділянки. Необхідним заходом є ізоляція свердловини і очищення від каналізаційних споруд. Розширювальний бак для води необхідно розміщувати в окремому утепленому приміщенні над свердловиною. Уже безпосередньо з бака йде поширення води по будинку.

Як організувати систему водопостачання у приватному будинку?

  Міську систему водопостачання набагато легше провести в приватний будинок, ніж автономну. З єдиної водопровідної мережі проводиться окрема труба і за допомогою системи трубопроводів вода розподіляється по всьому будинку. Оскільки якість води залишає бажати кращого, то рекомендується встановлювати системи водоочищення, це сприяє збереженню санфаянса, електротехніки, здоров'я людини і т.д.

  Організація автономної системи водопостачання має кілька етапів. Для початку потрібно пробурити свердловину. Наступним етапом йде встановлення насоса, який качає воду зі свердловини в розширювальний бак з якого і подається вода у будинок.

  Система водопостачання в будинку здійснюється за допомогою трубопроводу. Труби можуть розташовуватися як в стягуванні підлоги, так і в штробі в стіні. Рекомендується укладати труби в стягуванні підлоги по периметру стіни в нежитлових зонах.

Використовуване обладнання

Для організації ефективної системи водопостачання можуть використовуватися труби з:

 • металопластику;
 • зшитого поліетилену;
 • поліпропілену.

  Поліпропілен не рекомендується використовувати для водопроводу. Оскільки при пайці звужується діаметр труби і рівень звукового тиску підвищується. Так само низька пластичність створює ризик пошкодження труби. Рекомендується використовувати трубопровід із зшитого поліетилену. Матеріал легко гнеться, витримує високі навантаження і легко монтується.

  При виборі труб варто так само звертати увагу і на діаметр. Діаметр труби залежить від витрати лійки, змішувача і т.д. Якщо діаметр труби не відповідає витраті лійки, може виникнути сторонній шум, який негативно впливає на стан комфорту в приміщенні. В системі водопостачання швидкість води в трубопроводах не повинна перевищувати 0,5 м / сек.

  Крім труб рекомендується використовувати систему антипотопа Нептун. Це допоможе уникнути потопу. Це обладнання встановлюється в кожному санвузлі, ванній кімнаті та кухні. Якщо з якоїсь причини починає протікати фітінг або змішувач, вода потрапляє на датчик води Нептун, здійснюється перекриття води по всьому будинку або по контурах (окремо санвузли).

  Так само для водопостачання рекомендується використовувати систему водоочищення. Так як не залежно від того автономне водопостачання або централізоване міське, в воді міститься велика концентрація жорсткості, заліза, сірководню, запахів і т.д. Фільтруючі елементи допомагають очистити воду від усіх шкідливих домішок і зробити її придатною для пиття. Крім того, очищена вода зберігає побутову техніку від накипу і всіляких поломок.

Додатковим обладнанням так само є:

 • крани;
 • бойлера, баки ГВС, двоконтурні котли;
 • гребінки;
 • фітинги.

  Підігрів води здійснюється за допомогою додаткового обладнання, такого як бойлер або котел. Якщо подача води здійснюється за допомогою централізованої системи водопостачання де подається і гаряча вода, то монтаж нагрівальних пристроїв не обов'язковий. Установка такого обладнання можлива з метою економії і робить вас незалежним від міського ГВП, так як через профілактику бувають часті відключення гарячої води.

Приклад системи водопостачання на реалізованому об'єкті

водопостачання будинку


  На схемі можна побачити приклад реалізованої автономної системи водопостачання в приватному двоповерховому будинку. Подача води здійснюється зі свердловини, зробленої на ділянці не далеко від будинку. Вода надходить в розширювальний бак за допомогою насоса. З розширювального бака вода потрапляє в систему водоочистки, яка очищає воду від жорсткості, заліза, сірководню і т.д., а після вже в буферній ємності здійснюється підігрів. А з буферної ємності вода розподіляється по дому.

  Трубопровід прокладений в утеплювачі підлоги. Труби проходять преважно через коридори та предпокій, обминаючи житлові зони.

  Нагрівання води здійснюється в бівалентному баку ГВП на 300 літрів за допомогою теплового насоса. Як альтернативне джерело обігріву встановлено газовий котел.

Використовуване обладнання

 • труби з шитого поліетилену Uponor;
 • кути Uponor;
 • фітинги Uponor;
 • системи водоочищення ECOSOFT FK (очищає від жорсткості і заліза) і ECOSOFT FPC (очищає від сірководню, надає запах і смак воді);
 • тепловий насос VIESSMANN Vitocal 200-S;
 • газовий котел VIESSMANN Vitodens 100-W на 35 квт.


Висновок

  Система водопостачання є необхідністю в будь-якому будинку. Але для організації ефективного водопроводу необхідно враховувати всі фактори, починаючи від вибору труб, закінчуючи кранами.

Відгуки

Спасибо. Хотели делать автономное водоснабжение. Остановились на колодце, но после вашей статьи передумали и решили делать скважину

Добрый день, Наталья! Мы рады, что наша статья оказалась Вам полезна