Вентиляція в стоматології

Вентиляція стоматології
Повна відповідність вимогам ДБН та СанПіН
Стерильно чисте повітря для кабінетів хірургії
Якісна фільтрація повітря від забруднень
Контроль температури в приміщенні

Чому вентиляція в стоматології необхідна

Якість повітря в стоматології, як і в будь-якому іншому медичному закладі, грає ключову роль для комфорту і безпеки під час проведення процедур як для співробітників, так і для відвідувачів клініки.

Природної вентиляції для стоматології недостатньо, оскільки вона не очищає повітря. Крім того, такий вид створює ризик потрапляння різних забруднень з вулиці, що неприпустимо для медичного закладу.

Механічна вентиляція в стоматологічному кабінеті необхідна з кількох причин:

  • для забезпечення правильної циркуляції повітря,
  • для запобігання потрапляння брудного повітря в чисті зони,
  • для дотримання санітарних норм.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Формування принципу роботи і складових майбутньої системи

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Повний пакет документів з кресленнями і специфікаціями

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Кілька варіантів техніки для здійснення системи - під різний бюджет

Montazh
МОНТАЖ

Встановлення устаткування сертифікованими бригадами згідно з проєктом

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Налагодження та перевірка ефективності системи перед її стартом

Servis
СЕРВІС

Обслуговування та моніторинг системи після початку її роботи

Нормативні документи по вентиляції стоматології

Основними нормативними документами, якими регламентується вентиляція стоматології в Україні, є:

  1. ДБН В.2.2-10-2001 Будинки і споруди "Заклади охорони здоров'я"
  2. ДБН В.2.5-67 діє до: 2013 "Опалення, вентиляція і кондиціювання" (частково)
  3. Санітарні правила і норми (СанПіН).
Отримайте розрахунок
від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Важливі моменти при проєктуванні

Вимоги до забору/подачі повітря

Згідно до вимог ДБН В.2.2-10-2001 та СанПіН, стоматологія відноситься до класу чистоти Б (з досить стерильними умовами). Система вентиляції в стоматології ділиться на дві зони: загальну і чисту.

Важливо відзначити, що системи вентиляції для чистої і загальної зони об'єднувати не можна. Для кожної зони передбачені різні вимоги, відповідно використовується окреме обладнання.

Перш, ніж перейти до окремих вимог по зонах, пропонуємо звернутися до поняття "кратність повітрообміну", яким ми будемо керуватися.

Кратність повітрообміну - це число, яке показує скільки разів протягом однієї години повинна відбутися повна зміна повітря в приміщенні.

Загальна зона - прийомні кабінети, кімнати відпочинку, ресепшн, гардеробна і т.д. Приміщення, де не проводяться безпосередньо хірургічні або інші лікувальні процедури.

Необхідний температурний режим: згідно з діючими нормами, температурний режим в загальній зоні повинен складати + 20 ° C.

Система вентиляції. У кабінетах загальної зони можна реалізувати 2 види системи вентиляції: природну і механічну.

  • При механічній вентиляції, кратність повітрообміну для припливу повітря повинна дорівнювати 2 обсяги, для витяжки - 3 обсяги.
  • При природній вентиляції кратність повітрообміну для припливу повітря повинна дорівнювати 1 обсяг, для витяжки - 1,5 обсяги.

У кабінетах загальної зони дозволено природне провітрювання, але необхідною є якісна очистка повітря. Кращим рішенням для виконання всіх норм по кратності повітрообміну і його очищення буде приточно-витяжна система вентиляції з рекуперацією тепла від Systemair або Maico. Оскільки вона зуміє забезпечити нормативну і контрольовану подачу і видалення повітря, його очищення і рекуперацію (про що ми поговоримо далі).

Чиста зона - кабінети хірургії, стерилізаційні кабінети і т.д.

Тут діють більш жорсткі вимоги.

Необхідний температурний режим: повинен бути на рівні + 18 ° C.

Система вентиляції. При механічній вентиляції, кратність повітрообміну для припливу повітря повинна дорівнювати 3 об'єму, для витяжки - 4 обсягу. Природний повітрообіг в цій зоні заборонений!

Чиста зона повинна мати автономну систему вентиляції, з окремими подачею і забором повітря. Для цього ми використовуємо набірну вентсистему, де витяжка повітря проводиться за допомогою вентиляторів, наприклад Meltem або Maico, а чисте повітря подається завдяки припливній установці - Systemair або Ostberg.

Окремо варто згадати про вентиляцію для санвузла в стоматологічному кабінеті. Тут можна обійтися звичайним витяжним вентилятором. У разі організації припливно-витяжної вентиляції в загальній зоні - можна забезпечити видалення повітря із санвузла, як частину даної системи.

Фільтрація повітря в стоматології

Обов'язковою умовою для системи вентиляції стоматології є наявність фільтрації.

Особливо гостро це питання стоїть для чистих зон, оскільки повітря там повинно бути стерильним. В цьому випадку, використовуються повітряні фільтри групи HEPA (High Efficiency Particulate Air) - для абсолютної очистки повітря від різних бактерій і випаровувань.

Для загальних зон можна використовувати фільтри очищення повітря класу G4 або F7.

Фільтри G4 використовуються для грубої очистки повітря, тобто видалення видимих ​​забруднень - пилу, комах і т.д.

Фільтри F7 призначені для тонкого очищення повітря, видаляють дрібний пил, алергени, пилок, спори бактерій і грибків.

Розміщення обладнання в стоматології

Розміщення обладнання залежить від обраної системи вентиляції.

Для чистих зон потрібна набірна вентиляційна установка, яка монтується в підшивну зону стелі.

Моноблочна система для загальних кімнат вимагає окремого технічного приміщення для розміщення. Це забезпечить легкий доступ до припливно-витяжної установки і обмежить рівень шуму для комфорту відвідувачів.

Продуктивність вентсистеми стоматології

Продуктивність вентиляційної системи - це об'єм повітря, який подається / забирається за 1 годину. Для розрахунку продуктивності вентсистеми, необхідний план приміщення із зазначенням площі та призначенням кожного кабінету. Розрахунок базується на нормах кратності повітря, згідно ДБН. Також враховується кількість людей, які будуть перебувати в приміщенні.

Вимоги до повітроводів

Параметри повітроводу безпосередньо впливають на продуктивність вентиляції. Залежно від проєкту, повітропровід може бути різних форм (круглого та квадратного перерізу) і матеріалу (оцинковані і металопластикові). Головне - правильно підібраний діаметр і дозволена швидкість руху повітря.


Обігрів повітря

У холодну пору року в стоматології необхідний підігрів повітря. У загальній зоні ця проблема вирішується за допомогою рекуператора (при видаленні відпрацьованого повітря з приміщення, його тепло зберігається в теплообміннику і передається припливному повітрю).

У чистій зоні, згідно ДБН, рекуперація тепла заборонена. Це пов'язано з недостатньою герметичністю рекуператора, що дуже важливо для чистої зони. В цьому випадку для нагрівання повітря можна використовувати водяний або електричний повітронагрівач (калорифер), який встановлюється на забірному повітропроводі.

Акустичний розрахунок

Фінальним етапом проектування систем вентиляції в стоматології є акустичний розрахунок. Кожна модель вентиляційного устаткування має свій рівень шуму, він вказується в техпаспорті. Для уникнення дискомфорту у відвідувачів і персоналу, в стоматології необхідно забезпечити окреме технічне приміщення для розміщення обладнання.

Причиною сильного шуму може стати неправильно підібраний діаметр воздуховоду, занадто висока швидкість переміщення повітря або відсутність шумоглушників. Ці моменти потрібно враховувати при створенні проєкту вентиляції стоматології, щоб уникнути зайвого шуму при використанні.

Вибір техніки

Вибір вентиляційного обладнання для стоматології залежить від площі приміщень, побажань замовника і цінової політики. Для загальної зони ми рекомендуємо розглянути системи вентиляції брендів: Salda, Maico, Systemair. Для чистих зон - набірні системи від Systemair або Ostberg.

Литовська компанія Salda має 30-ти річний досвід роботи на кліматичному ринку. Вибір вентиляційного обладнання бренду досить широкий: від промислових вентиляційних установок до побутових вентиляторів всіх типів. У нашому інтернет-магазині ви також знайдете дахові вентилятори, припливні вентустановки і комплектуючі для систем вентиляції Salda.

Шведська компанія Systemair виробляє вентиляційне обладнання з 1972 року і успішно експортує його в 50 країн світу. Високий попит на її продукцію обумовлений бездоганною якістю, підтвердженою міжнародними сертифікатами, а також різноманітністю обладнання для вентиляції та кондиціонування побутових і промислових об'єктів. Як офіційний дистриб'ютор, ми пропонуємо найкращі умови покупки продукції Systemair.

Шведська компанія Ostberg вже більше 40 років виробляє вентиляційне обладнання - побутові та промислові вентилятори, припливні і припливно-витяжні установки. Продукція бренду виготовляється з кращих матеріалів і перед відвантаженням на продаж проходить якісні випробування з занесенням результатів в паспорт. Ми пропонуємо вам ознайомитися з усім розмаїттям асортименту Ostberg в нашому інтернет-магазині.

Meltem - німецька компанія, яка вже більше 40 років займається розробкою і виробництвом систем побутової вентиляції. Це високотехнологічні, компактні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла, а також індивідуальні витяжні системи для ванних кімнат і санвузлів. Продукція відрізняється економним споживанням енергії та високою ефективністю, що пояснюється зосередженістю компанії на нових розробках та їх впровадженням в кожен продукт. Ми використовуємо обладнання Meltem в своїх проєктах і ви можете знайти його в нашому інтернет-магазині.

Jablotron - чеська компанія, основним завданням якої є виробництво інтелектуального кліматичного обладнання. Це інноваційні припливно-витяжні вентиляційні установки, модуль Cool Breeze і ряд комплектуючих до них. Продукція Jablotron працює максимально автономно, інтегрується в систему "Розумний будинок" і управляється за допомогою додатку. Наша компанія - єдиний в Україні офіційний дистриб'ютор бренду.

MAICO - всесвітньо відомий німецький бренд, який виробляє вентиляційне обладнання. Його продукція відрізняється інноваційністю, високою технологічністю і абсолютною якістю кожної деталі. Має нагороди за відмінний дизайн. Компанія пропонує широкий асортимент вентиляторів, вентиляційних установок та інших рішень в області вентиляції для квартир, будинків і промислових об'єктів.

Віртуальний тур
по реалізованим об'єктам

Пропонуємо вам відвідати онлайн один з наших об'єктів і оцінити високу
якість нашого дизайнерського рішення і монтажу.