- Головна
- Вентиляція
- 🏨 Вентиляція в готелі
Комфорт гостей у готелі має велике значення для власників, адже дуже важливо, щоб клієнт був задоволений, кількість візитів збільшувалась, і позитивних відгуків ставало більше. Ключовим аспектом створення комфорту є правильно спроєктована система вентиляції.
Її організовують у кожному номері окремо чи у всьому приміщенні готелю. Як правило, система вентиляції в готелі відрізняється від побутової, тому далі ми розповімо детальніше про варіанти її організації.
Державні вимоги щодо організації системи вентиляції у готелях аналогічні нормам вентиляції звичайних житлових приміщень.
Підбираючи обладнання для організації системи, можна керуватися одним із двох стандартних методів розрахунку:
Також дуже важливо, щоб, крім належного рівня CO2 (400-800 ppm), у кімнатах підтримувалися правильна температура та оптимальний рівень вологи (40-60%). Тому краще довірити проєктування системи вентиляції професіоналам, які врахують усі моменти, та допоможуть створити правильний повітрообмін у номерах, ресторані та інших зонах.
У побутовому сегменті проєктування системи вентиляції здійснюється за одним сценарієм: свіже повітря подається до чистих зон, а відпрацьоване видаляється з брудних.
Під поняттям "чисті зони" маються на увазі житлові приміщення, такі як спальня або вітальня, у той час як "брудні зони" - це кухня та санвузол, а також інші приміщення, де можуть накопичуватися волога та запахи.
Що стосується готелів, то повітрообмін у них може здійснюватись інакше, залежно від зонування номера. І приплив, і витяжка розраховуються індивідуально, оскільки бюджетний номер може бути представлений лише маленькою кімнатою та санвузлом, у той час як у фешенебельних номерах гостям можуть бути доступні кілька спалень, кухня, вбиральні тощо.
Існують три варіанти організації вентиляції в готелі:
Перший спосіб, найпоширеніший, передбачає подачу 100% чистого повітря в чисті зони, і витяжку 100% повітря з них. При цьому в санвузлі встановлюється витяжний вентилятор, що працює за принципом on/off або таймером, щоб була можливість ефективно видаляти вологу і запахи.
У другому варіанті так само 100% повітря подається в чисті зони. А ось витяжка частково здійснюється із чистої зони, і частково – з брудної. Наприклад, 50% повітря видаляється з кімнат, інші 50% – з санвузла.
Третій варіант будується за принципом класичної вентиляції. Тобто 100% свіжого повітря подається в чисту зону, і цей самий обсяг видаляється з брудної зони.
Дуже важливо, щоб обрана для готелю припливно-витяжна установка мала рекуператор. Ця деталь ПВУ є теплообмінником, через який проходить як припливне, так і витяжне повітря.
Витяжний потік, віддає йому тепло, а повітря припливу згодом забирає цю енергію. В результаті в приміщення потрапляє чисте повітря кімнатної температури. Тобто, вдається не просто забезпечити комфорт для гостей, але й значно заощадити – відсутність великих обсягів холодного повітря з вулиці знижує навантаження на систему опалення, і тим самим зменшує витрати власника готелю.
Не менш важливо передбачити оптимальну систему кондиціювання. Найкращим варіантом для готелів є кондиціонери канального типу. Канальні внутрішні блоки встановлюють у тамбурі, оскільки саме тут можна без проблем передбачити опуск стелі, необхідне для обладнання такого типу. З торця блок подає повітря до кімнати, а знизу – забирає для рециркуляції.
Іноді в готелях використовують стандартні настінні мультиспліт-системи, хоча їх внутрішні блоки не завжди можна вдало вписати в дизайн інтер'єру.
У маленьких готелях гостям пропонуються невеликі номери з двома зонами – спальнею та санвузлом. Відповідно, вентиляція найчастіше організовується за принципом побутової, тобто свіже повітря подається в чисту зону, а відпрацьоване забирається із санвузла.
Хорошим варіантом для вентиляції невеликого готелю є унікальні припливно-витяжні установки від компанії Meltem. Вони можуть працювати як побутові рекуператори, здійснюючи повітрообмін у житловій частині номера. При цьому в санвузлі обов'язково передбачається витяжний вентилятор для видалення вологи та запахів.
Також пристрій Meltem можна перетворити на централізовану установку. У такому випадку прилад може забезпечити повітрообмін відразу в двох невеликих номерах готелю, подаючи через повітропроводи необхідну кількість повітря в чисті зони та видаляючи відпрацьоване повітря із санвузлів. Продуктивність обладнання становить 100 м3/год, відповідно, кожне житлове приміщення пристрій може подавати по 50 кубів повітря, і по стільки ж забирати з брудних зон.
Для вентиляції середніх готелів, як правило, власники вибирають централізовані припливно-витяжні установки, які подають та забирають повітря у потрібних зонах завдяки повітроводам.
У виборі припливно-витяжної установки для середнього готелю можна віддати перевагу брендам Salda, Komfovent, Aerostar.
У великих готелях також використовують централізовані припливно-витяжні вентустановки, але з дуже великою продуктивністю – як правило, від 5000-6000 м3/годину і вище. Однак потрібна потужність пристрою підбирається після проведення професійних інженерних розрахунків. Ви можете звернути увагу на вентустановки Systemair Topvex, які мають не тільки вражаючу продуктивність, але й високий ККД рекуперації.
Обладнання для системи вентиляції в готелі підбирається, виходячи з багатьох критеріїв, але головний з них – необхідна продуктивність. Для облаштування вентиляції в невеликих готелях застосовуються як децентралізовані, так і централізовані установки. Тим часом у середніх та великих готелях в основному використовуються централізовані системи великої потужності. Ми рекомендуємо звертати увагу лише на системи із рекуперацією тепла.
Слід пам'ятати, що для ресторанів, басейнів організуються окремі системи вентиляції, що підходять під особливості цих зон.
Якщо вам потрібна допомога у проєктуванні системи вентиляції та виборі обладнання – звертайтесь до фахівців Альтер Ейр.
Фахівці Альтер Ейр допоможуть Вам ухвалити вірне рішення
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник