
г. Киев, вул.Мельникова, 18 Б.
Дворівнева квартира 362 м².
2016 рік
14 днів
6 днів
31 день
На першому етапі інженери Альтер Ейр розрахували необхідний повітрообмін у дворівневій квартирі.
Теплотехнічний розрахунок був зроблений згідно теплопритоків через світлопрозорі конструкції і від обладнання. У зв'язку з тим, що це останній поверх, то враховувалося тепло й від даху.
Так як вентиляція організовувалася в приміщеннях лаунж і бар, де будуть палити люди, то згідно з діючими нормами був підрахований 10-кратний високоефективний повітрообмін, необхідний для даного приміщення.
На другому етапі ми розробили схеми систем кондиціонування і вентиляції, після чого узгоджували її з архітектором.
Архітектор попросив реалізувати зазначені системи так, щоб повітроводи йшли по периметру всіх приміщень, а обладнання встановлювалося в технічних зонах (санвузлах, гардеробах тощо).
Виходячи їх цих побажань, розробили концепцію і узгоджували її з архітектором так, щоб повітроводи не перетинали точки освітлення, сантехнічні магістралі (наприклад, труби, які можуть бути прокладені в штробі, під стелею або на стіні).
Все узгоджено для того, щоб суміжні роботи електриків, сантехніків та будівельників також були виконані правильно.
На третьому етапі ми підібрали обладнання згідно з розрахунками повітрообміну.
Згідно з нормами, зробили розрахунок повітрообміну для кожного приміщення. В результаті ми вирахували витрати повітря і тиск в системі, виходячи з аеродинамічного розрахунку. Дані по цих двох параметрах дозволяють підібрати обладнання, яке буде максимально ефективно виконувати вимоги щодо вентиляції.
Вирішили змонтувати припливно-витяжну установку Systemair SAVE VTC з високоефективним теплообмінником для того, щоб замовник міг в холодну пору року економити на роботі даної системи за рахунок рекуперації, її високий коеффіціент до 92% дозволяє не догрівати повітря. Саме така установка обрана ще й тому, що вона тиха і компактна.
Для вентиляції кухні застосували малошумний канальний вентилятор Soler&Palau TD-Silent 500-150 в звукоізольованому корпусі. Він ефективно видаляє забруднене повітря й ідеально підходить для цього приміщення по акустичних характеристиках.
У санвузлах, ванних кімнатах, гардеробах встановили вентилятори Maico ER, оскільки вони володіють великим статично-динамічним тиском. Вони монтуються в підшивну зону стелі, а значить малопомітні в приміщенні, що задовольняє бажання замовника.
На першому поверсі у ванній кімнаті – вентилятор з датчиком вологості Maico ER 60 H. Він якісно відрегулює рівень вологості навіть після вимкнення пристрою.
На другому поверсі в санвузлах встановлені відцентрові вентилятори з таймером затримки вимкнення Maico ER 60 VZC.
У гардеробі – вентилятор з інтервальним датчиком Maico ER 60 I. Він періодично провітрює приміщення, автоматично вмикається і вимикається.
За бажанням архітектора реалізували систему кондиціонування на базі канальних блоків, які ховаються в підшивну зону стель.
Канальні кондиціонери підбиралися,виходячи з розрахунку теплопритоків. На роботу в холодну пору року цей кондиціонер не розрахований, тому використовувати його як систему опалення, на жаль, у нашому регіоні не ефективно.
З отриманих даних, там, де дозволяв розрахунок, встановили низьконапірні канальні блоки (висотою до 200 мм), а ось у великих зонах встановили середньонапірні блоки з більшим тиском у системі, ніж, наприклад, в спальні. Вибрані пристрої компанії Daikin – це якість, надійність в роботі і висока ефективність.
Квартира площею 362 м² спроектована на 2-ох рівнях, які обслуговуються окремими внутрішніми блоками кондиціонерів канального типу з інверторним приводом.
Кондиціонування повітря (спліт-системи канального типу):
Система №1. Перший поверх
Зовнішній блок:
Внутрішні блоки:
Система №2. Другий поверх:
Зовнішній блок:
Внутрішні блоки:
Управління роботою систем кондиціонування здійснюється за допомогою дротових пультів управління, які розміщуються в кожній зоні відповідно.
На цьому етапі ми покажемо послідовність проєктування всіх систем.
Для 2-ох поверхів розробляється комплект з 10 креслень, тобто для кожного рівня квартири:
На цих аркушах докладно зазначено розміщення нашого обладнання, особливості електропідключення, місця для отворів, опуски стель.
На кресленні № 1 зазначено перший поверх з нанесенням систем кондиціонування житлових зон і кухні, а також витяжної вентиляції приміщень ванни і кухні.
Система кондиціонування реалізована на базі канального кондиціонера, який розміщується в прохідній зоні, так званому міні-коридорі між залом і кухнею.
Решітки припливу повітря зорієнтовані на світлопрозорі конструкції через які буде проходити максимальна кількість тепла. Витяжні повітророзподільні пристрої системи кондиціонування і вентиляції знаходяться над робочою зоною кухні.
На кресленні вказані підводи витяжних повітроводів для острівних витяжок над плитою.
Узгоджений опуск стелі з підшивкою гіпсокартону 200 – 210 мм.
Повітроводи займають з утепленням і технічними проміжками максимум 160-170 мм
Далі рухаємося в зону вітальні, тобто загальної кімнати. Кондиціонер розміщувався в зоні вхідної групи, після чого за бажанням замовника був перенесений на сходову клітку. Це зроблено тому, що даний внутрішній блок пристрою має висоту 260-270 мм, відповідно опуск стелі в цій зоні був би 330-340 мм, а для замовника це було неприйнятно.
А ось повітроводи такого ж діаметру, як і застосовувалися в кухні – 160-170 мм
Решітки зорієнтовані теж аналогічно – в зоні світлопрозорих конструкцій.
Забірні решітки рециркуляції розміщені на протилежній стороні кімнати для ефективного повітрообміну.
У спальні також розміщений блок канального кондиціонера, який встановили в технічній зоні – санвузлі.
Так як за планом архітектора потрібно було якомога менше опускати стелю, тому вирішили розмістити повітророзподільні решітки біля шафи. Саме там, згідно з розрахунком розподілу повітря, обмін повітря буде найефективнішим.
Повітроводи аналогічно як у вітальні і кухні – 160-170 мм.
Опуск у всій зоні 1-го поверху практично однаковий.
У ванній встановлений витяжний відцентровий вентилятор Maico ER 60 H спеціально з датчиком вологості.
На другому поверсі реалізована система вентиляції (спальня) і кондиціонування (спальня, вітальня, бар).
У приміщенні лаунж і бар реалізованаприпливно-витяжна система вентиляції на базі установки з рекуперацією тепла для максимально ефективного обміну повітря, так як там будуть палити. Основною шкідливістю, яка виділяється в приміщеннях лаунж і бару є тютюновий дим. Саме тому повітрообмін був розрахований згідно з параметрами мікроклімату "Приміщень для куріння".
Кондиціонер реалізовано на базі двох середньонапірних канальних кондиціонерів фірми Daikin, розміщених у верхній зоні бару з розведенням повітроводів по периметру приміщення.
Припливні повітророзподільні пристрої – у зоні світлопрозорих конструкицй, а рециркуляційні – у зоні бару, тобто віддаленій частині даного простору.
Повітророзподільні пристрої систем вентиляції та кондиціонування. Тобто, з однієї решітки припливу виходить повітря як від кондиціонера, так і від вентиляції. Аналогічно і з вентиляційними гратками.
Децентралізовані витяжні системи санвузлів душової й гардероба об'єднуються в одну систему і викидають відпрацьоване повітря в атмосферу. У цих приміщеннях застосовані витяжні вентилятори відцентрового типу Maico ER.
Система кондиціонування в спальні реалізована за допомогою внутрішнього канального низьконапірного блоку кондиціонера в зоні гардеробу. Повітророзподільні пристрої встановлені у зоні світлопрозорих конструкцій.
Діаметр повітропроводів аналогічний першому поверху – 160-170 см.
На етапі узгодження креслень ми працюємо безпосередньо з замовником проєкту та архітектором.
Кожен етап проектування узгоджувався з замовником і з архітектором: спочатку концепція, а далі й промальований проект, тобто повноцінне робоче креслення.
Всі креслення узгоджувалися з замовником, завірялися підписом і інженер приступав до деталювання даних систем: розбивав повітроводи на певні частини, замовляв у заводу їх виготовлення. Всі повітроводи з оцинкованої сталі, підводи до решіток гнучких повітроводів 20-40 см, щоб можна було ефективно виставити ці прилади по прив'язці.
На шостому етапі ми виконуємо монтажні роботи та пусконалагодження обладнання.
Далі приймали рішення по монтажу:
Монтаж систем вентиляції і кондиціонування тривав протягом 31-го робочого дня.
Після того як всі креслення погоджені та засвідчені підписом починаються роботи з вибивання отворів, підведення дренажів і точки подачі води.
Системи вентиляції і кондиціонування спроектовані і змонтовані згідно діючих норм та правил.
В приміщення лаунж здійснюється підбір свіжого повітря і видалення відпрацьованого з бару для усунення шкідливостей у вигляді тютюнового диму.
Через компактне планування технічного приміщення монтаж повітрооброблюваного обладнання продуктивністю 1170 м²/год (повітрообмін відповідає оптимальним умовам) неможливий через габаритні розміри.
Відповідно до обмірних креслень вдалося розмістити припливно-витяжну установку для вентиляції лаунж і бару з продуктивністю (в робочій точці) 790 м²/год, що забезпечує необхідний повітрообмін за допустимими нормами.
Розміщення обладнання, повітроводів (їх розмір), адаптерів для вентиляційних решіток було поетапно погоджено з архітектором, що відповідає за реалізацію вищеперелічених інженерних інсталяцій, і замовником, що було закріплено підписами з 2-ух сторін на робочих кресленнях та договорі. Це обумовлено невідповідністю обмірювальних креслень з фактичними розмірами на об'єкті.
Після закінчення монтажних робіт виникла проблема в розміщенні зовнішніх блоків кондиціонерів через неузгодження питання про дозвіл монтажу на стіну офісу, власниками якого були інші люди. Після проведення переговорів та перевірки можливості перенесення з технічної сторони було затверджено перенести 2-а блоки канального кондиціонера на місце, що належало замовнику.
Дане рішення організовується на базі обладнання світового бренду Systemair (Швеція), модель Save VTC 700. Підігрів припливного повітря здійснюється за допомогою теплової енергії витяжного в рекуператорі припливно-витяжної установки з ефективністю до 85%, що дозволяє експлуатацію даного вентагрегата при мінусових температурах (до -16 °С).
Для видалення повітря з ванної кімнати, санвузлів і гардеробів встановили вентилятори німецької компанії Маісо:
Для відведення відпрацьованого повітря від кухонних плит використовуються витяжні зонти, а для забезпечення непроникності запахів з кухні в сусідні приміщення додатково передбачено канальний вентилятор TD-500/150 SILENT (витрата повітря – 350 м²/год) іспанського виробника Soler&Palau.
По закінченню монтажу всіх спроектованих систем вентиляції і кондиціонування замовник усвідомив скільки простору (по висоті) займають інженерні інсталяції мікроклімату (max. H=300 мм. з урахуванням гіпсокартону) і прийняв рішення про переробці деяких магістралей повітроводів (до Н=250 мм. з урахуванням гіпсокартону) і переміщенню 2-х канальних блоків кондиціонерів (див. креслення вище).
Всі реалізовані технічні рішення дозволяють забезпечити комфортні мікрокліматичні умови у квартирі, а також узгоджуються з дизайнерськими рішеннями квартири.
Після монтажу інженер з анемометром і монтажною бригадою здійснює пусконалагоджувальні роботи – робота системы відповідно до розрахунків, тобто робота пристроїв відрегульована так, щоб подавати або видаляти потрібну кількість повітря тощо.
Надішліть запит і ми зв'яжемось з вами для точного розрахунку
проєкту по вашому будинку
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник
Александр
Добрый день! Прочитав о проделанной вами работе, заметил очень много описали разных моментов и хорошо, что всё это сняли на видео и сфотографировали. Меня интересует возможно ли заблаговременно рассчитать стоимость системы кондиционирования для моего дома за городом и когда это желательно сделать, если мы только строим дом?
Дмитрий - инженер Альтер Эйр
Здраствуйте, Александр! Конечно, стоимость системы кондиционирования рассчитать можно. И сделать это нужно чем раньше, тем лучше. Сбросьте чертежи дома на нашу почту project@alterair.ua и наши инженеры вам обязательно ответят.
Дмитро
Доброго дня. Цікавить аналогічна система для приватного будинку. Площа будинку, кількість кімнат, висота стель (судячи по фото) збігається десь відсотків на 90% . Цікавить наразі порядок цін. Яка повна вартість такої системи включно з прлектуванням і монтажом?
Команда Альтер Ейр
Доброго дня, Дмитро. Щоб дізнатись відповіді на поставлені вами питання подзвоніть нам по номеру (044) 223-7-223 і ми вам все розкажемо!