Електрична підлога – це система, яка опалює приміщення за допомогою нагрівальних елементів, встановлених під покриттям для підлоги.
Монтаж електричної теплої підлоги менш трудомісткий, ніж установка водяної теплої підлоги.
Теоретично, електричну підлогу можна встановити своїми руками, але для цього необхідні певні знання в галузі будівництва та монтажу інженерної системи.
Тому краще довіритися професіоналам, які зможуть виконати цю роботу якнайкраще.
У 90% випадків монтаж електричної теплої підлоги під плитку виконується у мокрих зонах, а також у робочій зоні на кухні.
Зазвичай, в будинках у якості покриття для підлоги в кімнатах застосовуються різні матеріали (ламінат, лінолеум, паркет і ін.), але в санвузлах все одно проводиться укладання плитки. Для водяної підлоги потрібна наявність бетонної стяжки, яка має товщину близько 6 см,тому вам потрібно буде збільшити висоту підлоги. Щоб цього не робити, у санвузлі укладають теплу підлогу електричного типу.
Розрізняють основні види електропідлоги:
кабельна;
інфрачервона;
мат.
Принцип роботи електричної теплої підлоги кабельного типу полягає в тому, що за допомогою кабелів нагрівається фінішний зовнішній матеріал підлоги, і надалі тепло передається в приміщення. Таким чином, кабелі є провідниками тепла та нагрівачами.
Для цієї системи можуть використовуватися одножильні або двожильні кабелі. Відмінність між ними полягає в тому, що при монтажі одножильного кабелю необхідне підключення двох кінців жил до терморегулятора.
Поліпшеною моделлю теплої підлоги є нагрівальні мати. Нагрівальні елементи розташовані у вигляді змієподібного візерунка на спеціальній підкладці. Конструкція самого нагрівального мату готова до подальшого монтажу. Залишається тільки розрізати нагрівальний мат на відрізки необхідної довжини. Ми рекомендуємо придбати матову самоклеючу теплу підлогу від виробника Uponor.
З назви "інфрачервона тепла підлога" вже зрозуміло, що для нагрівання поверхні підлоги використовуються інфрачервоні промені.
Найпоширенішим способом встановлення інфрачервоної теплої підлоги є сухий монтаж. Цей передбачає установку теплої підлоги під дерев'яне фінішне покриття.
Насамперед необхідно вибрати тип електричної підлоги: кабельний, матовий або інфрачервоний, оскільки від цього залежить процес монтажу теплої підлоги, використовувані матеріали та інструменти. Наприклад, у разі придбання матової теплої підлоги вам необхідно використовувати клей, щоб укласти мати на грунтовку. Щодо підлоги кабельного типу, то потрібно купити сітку, щоб закріпити кабель на ній.
Для будь-якого типу теплої підлоги необхідно використовувати ґрунтовку – цей етап є підготовчим перед укладанням кабелю, мату чи термічної плівки. Також важливим матеріалом у конструкції теплої підлоги є теплоізоляція. Як утеплювач краще вибрати екструдований пінополістирол. Особливу увагу слід звернути на вибір терморегулятора, оскільки завдання пристрою полягає у контролі параметрів температури як на поверхні підлоги, так і загалом у приміщенні.
На завершальному етапі монтажу електропідлоги відбувається покриття тонким шаром плиткового клею та укладання плитки, раніше обраної замовником.
Для отримання професійної консультації залиште заявку на сайті
При укладанні електричної теплої підлоги під плитку можна виділити основні процеси монтажу:
підготовка поверхні підлоги;
укладання теплоізоляції;
монтаж електричного кабелю або нагрівального мату;
установка термодатчика і терморегулятора;
укладання фінішного покриття.
Тепла підлога – це елемент опалення, який може забезпечити високий рівень комфорту для людини. Перед встановленням теплої підлоги необхідно скласти схему розведення, так як нагрівальні кабелі для теплої підлоги можна укладати лише у вільному просторі. Іншими словами, теплу підлогу не можна укладати під сантехнікою та меблями.
При покупці теплої підлоги важливо звернути увагу на потужність системи, вказану виробником та заявлену у технічних характеристиках. Це важливий параметр, тому що при достатній потужності системи підігріву підлоги ви відчуватимете комфортну температуру під ногами. Важливо, щоб оптимальна температура поверхні підлоги знаходиться в діапазоні +24 ... +26°С.
Перед монтажем системи опалення підлоги необхідно підготувати поверхню підлоги до подальшої роботи. Підготовчі етапи включають:
очищення поверхні підлоги від сміття та пилу;
нанесення вирівнюючого шару, щоб кабель, теплий мат або термічна плівка були укладені ідеально по поверхні підлоги;
нанесення ґрунтовки для забезпечення якісної основи, оскільки завдяки даному матеріалу можна зміцнити та підвищити міцність поверхні підлоги.
Ізоляція укладається до заливання стяжки. Як згадувалося вище, екструдований пінополістирол – найкращий ізоляційний матеріал для використання. Цей матеріал має такі переваги:
Відмінні показники теплопровідності. При правильно підібраній товщині теплоізоляції тепло не йтиме, а затримається в приміщенні. Наприклад, товщина утеплювача при контакті підлоги з ґрунтом повинна становити не менше 5 см, а для поверхів вище першого потрібна теплоізоляція 2 – 3 см.
Стійкість до перепадів температур. При низьких показниках температури повітря матеріал не змінюватиме свою форму, не буде кришитись і т. д.
Монтаж не вимагає багато часу та зусиль, тому що матеріал легкий та простий у укладанні.
Установка теплої підлоги під плитку має наступну послідовність:
Робиться розмітка приміщення, де необхідно прокласти кабель з урахуванням вільного простору.
Визначається місце встановлення терморегулятора. Після цього вирізається штроба для заведення силового дроту в монтажну коробку.
Укладаються плити з екструдованого пінополістиролу, з використанням клейового розчину, з попереднім оздобленням ґрунтової поверхні підлоги.
Монтується металева сітка до закріпленого утеплювача, використовуючи спеціальні кліпси.
Виконується укладання кабелю за змієподібною схемою з необхідним кроком, а також його фіксація до сітки.
У монтажну коробку заводиться холодний кінець секції.
З монтажної коробки виводиться гофрована трубка для підключення датчика температури.
Підключається терморегулятор.
Укладається плитка або інше виборне покриття для підлоги, із застосуванням спеціального клею.
При укладанні нагрівального мату діють так:
Насамперед потрібно зробити підготовчі роботи, які включають реалізацію вирівнюючого шару, нанесення ґрунтовки, а також розмітку площі для розміщення нагрівальних матів.
Далі необхідно зробити розмітку під канал та виконати процес штроблення для встановлення терморегулятора.
Наступним кроком проводиться укладання утеплювача.
Потім слід виконати монтаж нагрівального мату. Якщо в конструкції елемента не передбачена клейова основа, то потрібно буде використовувати клей.
Після цього в штробі монтують гофровану трубку для з'єднання термодатчика з системою.
Останній крок – нанесення плиткового клею для укладання плитки.
Датчик температури – це пристрій, завдяки якому можна виміряти показники температури об'єкта, в нашому випадку поверхні підлоги. Принцип роботи пристрою полягає в наступному: при зміні температури поверхні змінюється опір пристрою. Внаслідок чого, термодатчик подає сигнал терморегулятору про необхідність подачі живлення до системи опалення підлоги. Оскільки термодатчик і терморегулятор пов'язані між собою, важливо правильно розташувати пристрої, адже від цього залежатиме якість роботи системи.
Щоб уникнути швидкого нагрівання термодатчика і послідовного відключення терморегулятором системи теплої підлоги, при монтажі елементів потрібно запобігти перетину гофрованої трубки та нагрівального кабелю.
Терморегулятор виконує функцію вимірювання та підтримки необхідної температури повітря в приміщенні.
Для цього пристрій зіставляє задану користувачем температуру з температурою повітря в приміщенні або з температурою поверхні підлоги завдяки передачі інформації від термодатчика.
Встановлюють терморегулятор у стіні, а саме у монтажній коробці, використовуючи стандартні гвинти.
Для системи теплої підлоги підходять різні матеріали покриття для підлоги. Це можуть бути ламінат, паркетна дошка, лінолеум, вініл та інші. Однак краще зупинити свій вибір на плитці, керамограніті, натуральному камені та інших подібних матеріалах. Важливо, щоб матеріали покриття були сумісні з теплою підлогою. Цю інформацію можна побачити у технічних характеристиках, які вказує виробник системи опалення.
При виборі типу покриття важливо звернути увагу на показник теплопровідності. У дерев'яних матеріалів коефіцієнт теплопровідності досить низький, що знижує передачу достатньої кількості тепла до приміщення. Тепла підлога, покладена під кахель, забезпечить 50 Ватт тепла, а дерев'яний – тільки 20 Ватт. Тому електрична тепла підлога, укладена під дерев'яне покриття, буде не вигідним рішенням з огляду на енергоефективність.
При підключенні електричної теплої підлоги під плитку, а також при монтажі системи можна допустити такі помилки:
Неправильно підібраний крок укладання кабелю. Це загрожує появою “ефекту зебри”, що передбачає перепади температур на поверхні підлоги. Прогрівання буде нерівномірним: на підлозі з'являться теплі та холодні зони.
Неправильне розміщення термостата та термодатчика призведе до того, що підлогове опалення неефективно працюватиме. Наприклад, стануть можливі недогрівання/перегрівання поверхні підлоги.
Встановлення системи теплої підлоги як єдиного джерела обігріву. В цьому випадку система може бути нездатною генерувати достатню кількість тепла. Наприклад, квадратний метр теплої підлоги може генерувати 30 Ватт тепла, у той час як холодонадходження становлять 50 Ватт. А при перегріві поверхні підлоги (вище +26°С) мешканці будинку не зможуть постійно перебувати на підлозі, оскільки вона буде надто гарячою.
Основний принцип роботи електричної теплої підлоги полягає в тому, що тепло генерується нагрівальним елементом і передається фінішному покриттю, яке нагріває кімнату.
Різниця між установкою кабельного підлоги та нагрівального мату полягає в тому, що кабелі укладаються на підлогу з фіксованим кроком, у той час як конструкція нагрівального мату є вже укладеним на основу нагрівальним елементом.
Монтаж електричної теплої підлоги під плитку можливий у будинку із дерева. Однак переважно застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю. Оскільки нагрівальні елементи монтуються одразу під плиткою, рівень підлоги не потрібно піднімати. Вам не доведеться заливати стяжку, як у випадку з водяною теплою підлогою.
Залишіть заявку на сайті, фахівці компанії зв'яжуться з Вами протягом дня
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник