Геліосистема... У наш час цим словом вже, схоже, нікого не здивувати. Але багато хто не до кінця розуміють що ж це таке. Деякі "фахівці" задають питання: "А де ж гелій?", інші стверджують, що при проектуванні системи ми забули включити у кошторис гель, але насправді геліоколектори – це всього лишень встановлений комплект обладнання, здатний перетворювати сонячне випромінювання в корисну енергію.
З часів появи на ринку України перетворювачів сонячної енергії за ними міцно закріпилися відповідні назви:
Хоча в корені обидвох типів систем є геліосистеми.
Отже, геліосистемою в класичному розумінні цього слова є комплект обладнання, призначений для перетворення сонячної енергії в теплову.
Як відомо, сонце дарує нам величезну кількість енергії. Завдання людства – правильно зібрати цю енергію. Якщо бути точним, то середня кількість енергії, що випромінюється сонцем на земну поверхню на широті Києва у літній період часу дорівнює 6 квт∙год/м2 на добу.
Перший закон термодинаміки говорить, що енергія нізвідки не береться і нікуди не зникає безслідно, а лише переходить з одного стану в інший.
Прямим завданням геліосистем є максимально ефективне перетворення енергії сонячного випромінювання в теплову.
На сьогодні максимальний ККД геліосистем досягає 95%, що є найвищим результатом у порівнянні з іншими технологіями.
Існує цікава технологія, коли за допомогою геотермальних теплових насосів енергія "заганяєтьтся" в землю, а потім взимку звідти вилучається.
Якщо використовувати геліосистему для гарячого водопостачання, опалення та підігріву басейну, термін окупності стає коротшим, тому що споживається абсолютно вся енергія. Якщо використовується тільки для нагрівання води, то потрібно здійснити дуже точний розрахунок, щоб не було надлишку енергії.
Якщо використовувати для опалення і для ГВП, то це насправді це не дуже ефективно, так як влітку буде багато надлишкової енергії і виникне проблема її розподілення.
Для нагріву води у великих басейнах (від 200 м³) геліосистеми зарекомендували себе дуже добре. Наприклад, для нагріву води в басейні об'ємом 980 м³ використовується 37 колекторів (1080 трубок).
Також ефективно застосовувати колектори для гарячого водопостачання готелів, ресторанів, де є постійний розбір гарячої води і велике теплове навантаження. Це добре, так як сонячний коллектор завжди розраховується на 80% теплового навантаження.
Тобто, якщо хочемо застосувати геліосистему для будинку, де проживає сім'я з двох осіб, то дуже складно розрахувати яким буде теплове навантаження: сьогодні людина буде приймати душ 2 рази, а завтра тільки 1 раз. Це буде проблемою, так як ціла чверть енергії не буде використана.
Тому застосування геліосистем для масштабних підприємств більш збалансовано, оскільки розбір води стабільний.
У стандартний комплект геліосистеми входять наступні елементи:
Вся територія України без винятку підходить для застосування геліосистем. Тобто, навіть північні регіони (наприклад, Чернігівська чи Сумська області) прекласно підходять для використання на їх території сонячних колекторів. Там достатньо сонячної інсоляції. Наприклад, максимальний показник інсоляції в Чернігівській області – 950 кВт∙год/м², а у Херсонській та Одеській областях може досягати 1400 кВт∙год/м2. З цього випливає, що найефективніше застосовувати геліосистеми у південних регіонах країни.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник