Комплексна система опалення будинку: тепловий насос + газовий та твердопаливний котли

Автор запису
06 лип 2016
6 хв читання
3 коментарі
5 / 5

У сучасному світі дуже високо цінується незалежність. Не важливо фінансова, територіальна або енергетична – вона завжди вітається. У цій статті піде мова про те, як можна досягти саме енергетичної незалежності в аспекті теплоти.

У нашій країні в 2015 році стрімко зріс інтерес до твердопаливного опалення. Безліч будинків були обладнані різноманітними агрегатами здатними працювати на різних видах палива. Але чи правильною є заміна газового котла саме на твердопаливний? Не зовсім. Правильніше встановлювати обладнання подібного типу в парі з газовим котлом. Це пов'язано з наданням людині більшого комфорту при використанні саме такої зв'язки котлів (мова йде про неавтоматичний твердопаливний котел).

Комплексна система опалення будинку

При наявності часу людина має можливість завантажувати паливо, тим самим економити фінансові кошти на експлуатацію. Але в ситуації, коли котел не був завантажений, ви не залишитеся без тепла, бо в роботу включається газовий котел. У даному випадку залишається частка ймовірності, що котел не був завантажений, а газовий котел може не включитися внаслідок низького тиску газу (або будь-який інший).

Для створення більшої незалежності необхідно використовувати до описаного вище комплекту тепловий насос. У такій комплектації систему вже практично неможливо вивести з режиму безперебійної подачі тепла. Система опалення працює за пріоритетом - тепловий насос - далі опалювальні агрегати визначається господарем.

отопления дома с помощью котельного оборудования

Оптимальний комплект обладнання для опалення

Межею досконалості сучасних систем опалення є комплект обладнання:

 1. Тепловий насос – універсальна система, яка об'єднує функції котла, гарячого водопостачання і кондиціонера (108% ККД). Обігрів приміщень тепловим насосом - це сучасне опалення приватного будинку.
 2. Конденсаційний газовий котел  найбільш економний і високоефективний (100% ККД) тип опалювального пристрою, який в процесі горіння спалює паливо та утилізує його відходи, так економиться 20% газу. Таким чином, економиться 20% газу. Враховуйте, що максимальна температура подачі в систему опалення состовляет + 55С. Це дозволяє використовувати їх ефективніше використовувати в установці систем теплої підлоги.
 3. Пелетний котел з автоматичним розпалюванням і подачею палива (пелетів – біопалива, яке виробляють з торфу, деревних і сільськогосподарських відходів).
 4. Узгоджена автоматика.
Система отопления частного дома

Даний комплект дозволяє людині абсолютно не фізично брати участь в роботі агрегатів. У перелік функцій узгодженої автоматики входить контроль за максимальною економічністю системи.

Прописується вартість всіх видів палива (включаючи різні тарифні сітки) і даних, запускається відповідне джерело теплоти, виходячи з отриманих даних.

Так, реалізується економія дорогих енергоресурсів на користь більш дешевих в конкретний момент часу.

При цьому йде облік ефективності роботи теплового насоса (повітря – вода або грунт – вода) і приймається (або не приймається) рішення про його запуск.

Підсумок

При впровадженні в систему опалення нових джерел енергії потрібно намагатися максимально зберегти існуючі джерела. Це дозволить переглянути схему енергопостачання і в результаті досягти максимального співвідношення економії фінансових ресурсів і комфорту в експлуатації системи.
Використовуючи тепловий насос і котел опалення в будинку забезпечить комфортний мікроклімат взимку.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Георгий

  Очень актуальна статья, особенно учитывать нынешнюю ситуацию с центральной системой отопления. Хороший вариант для частных домов.

 • 5 / 5

  Лариса

  Статья понравилась, но хотелось бы узнать больше о каждом источнике энергии отдельно.

 • Альтер Эйр

  Вы можете узнать больше о каждом товаре или его производителе, а также изучить другие варианты системы отопления, почитав информацию на верхней части панели сайта.