Установка труб опалення - типи труб і способи монтажу

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Для систем опалення можуть застосовуватися найрізноманітніші види труб, проте на сьогоднішній день використовуються чотири основні варіанти - поліпропілен, зшитий поліетилен, металопластик і мідь. Обираються вони виходячи з бюджету і технічних особливостей проекту системи опалення. Варіанти прокладки труб можуть бути різними, традиційної можна вважати зовнішню прокладку, коли труб опалення та кронштейнів видно в приміщенні. У ряді випадків передбачається їх приховування в стіні або підлозі. З огляду на термін служби трубопроводу до 50 років головний фактор вибору це бюджет і естетика. Встановлення труб опалення для кожного типу матеріалу має свою специфіку, тому ми розглянемо детально кожен з типів, а так само особливості їх установки.

Поліпропіленові труби або PPR

Поліпропіленові труби, так само іменовані як «пластикові», на сьогоднішній день найпопулярніший тип труб для опалення, через свою невисоку ціну і довговічність. Вони не схильні до корозії від води і мають гладку внутрішню поверхню (низький гідравлічний опір в системі).


Весь процес зварювання зводиться до нагрівання труби і сполучної муфти за допомогою спеціального паяльника. Це дозволяє зробити сплавлений шов по характеристикам близьким до звичайної ділянки труби. Ще одна перевага цього типу з'єднання - потрібна менша кількість фітингів, плюс ризик розгерметизації через помилки монтажу зводиться до нуля.

Труби із зшитого поліетилену або Pe-X

Порядок монтажа труб Uponor с фитингами Q&EРізні технології поперечного «зшивання» волокон поліетилену мають свою власну маркування - Pe-Xa пероксидна, Pe-Xс силанового, Pe-Xс електронна. Істотних відмінностей в якості матеріалів виготовлених різними методами немає, що не дозволяє нам заявити про явну перевагу однієї з них. Тому ми продовжимо розгляд на прикладі Uponor Pe-Xa, оскільки даний виробник часто наводиться як приклад в плані якості в даній сфері. З усіх перерахованих типів труб опалення Pe-Xa мають найбільшу еластичність і можуть повертати свою первісну форму після незначних пошкоджень, розширення від впливу високих температур.
Для установки труб опалення Uponor Pe-Xa використовують спеціальні фітинги Uponor Quick & Easy (латунні і PPSU фітинги), так що даний монтаж відноситься до «холодного» типу, зварювання і пайка не потрібні.
Перевірте цілісність і чистоту фитинга, потім щільно надіньте кільце Q&E на трубу. Для того що б кільце щільно село на трубу її потрібно трохи розширити. Після цього вставте фітінг всередину труби до упору і утримуйте його кілька секунд до стиснення труби навколо нього. Після цього монтаж можна вважати виконаним.
Примітка: ніяких герметиків на фітинги Q&E наносити не можна.

Металопластикові труби або MLC

Металлопластиковые трубы отопления

Сьогодні такі труби використовуються для систем опалення з радіаторами, що вбудовуються в підлогу коннекторами і теплої підлоги. Багатошарова структура дозволяє витримувати високий тиск і температури теплоносія в системі, що може бути особливо важливо при використанні твердопаливних котлів. Крім того, на відміну від металевих труб вони мають хорошу гнучкість. Склад металопластикових труб може відрізнятися в залежності від виробника, ми рекомендуємо використовувати Uponor MLC оскільки в них використаний термостійкий поліетилен PE-RT і стійка до деградації від високих температур клейова основа. Виробником заявлено срок служби в 50 років при робочій температурі 70 ° C і тиску 10 бар.
Монтаж металопластикових труб Упонор не вимагає їх зварювання, пайки, нарізки різьблення. Це «холодний монтаж» з використанням спеціальних прес-фітингів і прес-кліщів від виробника. Фітинг складається з прес-гільзи, гумових ущільнювачів, наполегливої ​​кільця і ​​влаштований таким чином, що б в процесі установки було неможливо пошкодити з'єднання. Так само завдяки оглядовим отворами і колірним маркерами визначити завершена чи опресовування коректно чи ні. Однак, це не скасовує процедуру випробувань системи опалення, так як тільки вони можуть дати 100% гарантію коректного монтажу.
Завдяки гнучкій конструкції труб і системі закріплення фитинга після установки можна проводити вигин труби навіть після монтажу.

Мідні труби

Вартість міді робить її використання все менш популярним і зараз вона частіше застосовується для магістралей з теплоносієм для систем альтернативної енергетики, де не потрібно великої протяжності. Це можуть бути фреонопроводи для теплових насосів і систем опалення з вакуумними сонячними колекторами.
Монтаж мідних труб опалення складніше ніж у сучасних полімерних труб, він здійснюється або паянням, або різьбових з'єднань. Пайка надійніша, але вимагає для цього спеціальний інструментарій. Розглянемо перший варіант установки труб:
1. Відрізається фрагмент труби потрібної довжини, після чого краї надрізу зачищаються.
2. На трубу одягається накидна гайка та обтискне кільце.
3. Гайку з'єднують з фитингом і закручують гайковим ключем.
З інструментів потрібні - гайковий ключ, труборіз, напилок і калібратор для труб.

Два варианта монтажа медных труб отопления

Підбиваючи підсумки

Як бачимо установка труб опалення за сучасними технологіями не забирає багато часу, забезпечує високу надійність з'єднання, але, що природно, вимагає спеціальних інструментів. У ряді випадків інструментарій є специфічним не тільки за типом матеріалу, але і в залежності від виробника труб. Ряд виробників, таких як Uponor, робить свої спеціальні патентовані системи монтажу і фітинги сумісні з ними.
У будь-якому випадку, проект системи опалення для будинку передбачає звернення до фахівців для розробки документації, а більшу частину вартості самої системи становить таке обладнання як опалювальний котел, насос, бак, ІБП. Монтаж в загальному кошторисі проекту займає найменшу частку, і виконується фахівцями за один-два дні (в залежності від складності). У світлі цього виникає питання - а який сенс заощаджувати на сірниках? Його немає, набагато розумніше замовляючи проект системи опалення та обладнання спочатку включити монтажні роботи. В результаті ви отримуєте готову систему опалення без головного болю з приводу того як зробити монтаж труб системи опалення.

Відгуки