Рекуперація повітря в будинку і квартирі

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Необхідність рекуперації повітря у себе вдома

Природна витяжна вентиляція в будинку або квартирі довгі роки нормувалося тільки припливом через нещільності у вікнах і викидом повітря через вентиляційні канали. У холодну пору року провітрювати кімнати некомфортно заходить морозне повітря з пилом і вуличним шумом, тому приплив свіжого повітря через нещільності у віконних отворах і щілинах є єдиним джерелом.

Зараз будівельні тенденції спрямовані на енергозбереження. Таким чином, досягається суттєве скорочення тепловтрат і економія енергоресурсів. Разом з цим ускладнюється процес вентиляції в будинку відсутність припливу повітря в приміщення порушує повноцінне функціонування природної витяжної вентиляції. Як же тоді зберегти тепло, таке дороге, і при цьому створити комфортний і здоровий мікроклімат в приміщенні? Альтернативою стане придбання вентиляційного обладнання з рекуператором тепла.

Що ж пропонує рекуперативна вентиляція?

Рекуператор – це такий теплообмінник, який передає тепло від повітря, що видаляється холодному припливному. Завдяки цьому пристрою повітря потрапляє в будинок або квартиру вже теплим. Виходить, що додатково витрачати енергію на нагрівання повітря в кімнатах немає необхідності.

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР СПЕЦІАЛІЗУЄТЬСЯ НА ВЕНТИЛЯЦІЇ ДОМУ ТА КВАРТИРИ

Вентиляція з рекуперацією тепла в приватному будинку або квартирі починається з вибору підходящого пристрою. Ось перелік факторів, якими необхідно керуватися при розрахунку вентиляційної системи з застосуванням рекуператора:

  • площа житлового приміщення;
  • кількість постійно проживаючих людей;
  • товщина стін;
  • матеріал, з якого був побудований будинок;
  • рівень утеплення квартири.

Як влаштована робота рекуператора в вент обладнанні

Принцип роботи рекуператора

Подібні пристрої набирають останнім часом все більшої популярності серед користувачів. Зрозумілий принцип роботи демонструє повною мірою доцільність придбання припливно-витяжної вентиляційного обладнання з рекуператором в будинок і квартиру.

Важливо!
Чим вище температура повітря, що видаляється, тим більше вдасться нагріти надходить.

Установка системи вентиляції з рекуператором скорочує можливі тепловтрати без шкоди якості повітрообміну. ​​

БАЖАЄТЕ ЗАДАТИ ПИТАННЯ - ТИСНІТЬ КНОПКУ

Види рекуператорів, що застосовуються в системах вентиляції

Найчастіше в вентиляційному обладнанні можете зустріти такі види теплообмінників:

  • роторні
  • пластинчасті
  • протиточні пластинчасті.

Роторний рекуператор – це спеціальний теплообмінник схожий на диск (« барабан »), який заповнений щільно розташованими один до одного гофрованими металевими листами. Пристрій має електродвигун, який приводить в рух рекуператор. При обертанні тепло від забирається повітряного потоку нагріває ці пластини, а коли диск потрапляє в зону припливного повітря, збережене тепло в пластинах передається йому, тим самим нагріваючи його. Роторні теплообмінники надійні і ефективні.

Пластинчастий теплообмінник влаштований за принципом поділу потоків повітря металевими пластинами, він не має ніяких рухомих частин, на відміну від роторних. Поширені завдяки своїй простоті виготовлення та компактної конструкції. При низьких зовнішніх температурах існує можливість обмерзання пристрої, тому необхідний відведення конденсату.

Протиточний пластинчастий теплообмінник у виконанні своєму має такий же принцип, як і пластинчастий, тільки з більшою площею теплообміну. За рахунок чого пристрій з цим елементом передає більше тепла.

Рішення по вентиляції на базі обладнання з рекуперацією тепла для квартири

Дворівнева квартира площею 120 м2. Щоб організувати ефективну систему вентиляції з рекуператором для цього житлового приміщення буде потрібно потужне, але в той же час компактне обладнання.

Альтер Ейр реалізовує общеобменную вентиляцію з подачею повітря в «чисті» зони (вітальні, спальні кімнати, робочі кабінети) і витяжкою відпрацьованого в «брудних» зонах (кухня, ванна, санвузли, комора, гардеробна).

Схема вентиляції з рекуперацією для квартири 1 поверх
Схема вентиляції з рекуперацією для квартири 2 поверх


Рис. 1, 2 - Поверхове креслення системи вентиляції з рекуператором тепла в квартирі

Обладнання, що застосовується:

Система рекуперації повітря в квартирі на базі припливно-витяжної вентиляційної установки Maico WS 320 KB . Вбудований високоефективний пластинчастий теплообмінник з ККД 96% повертає тепло в квартиру, знижуючи витрати на опалення. Безшумна робота і продуктивність вентиляційного обладнання в 320 м3/ч створить максимально комфортні умови в квартирі по повітрообміну. ​​

Компактні розміри вент установки дозволили розташувати її в коморі. Таким чином, вона не займає житлового простору квартири. За допомогою повітропроводів здійснюється рекупераційна вентиляція в кімнатах. З боку вулиці вони ізольовані спіненим каучуком, товщиною 20 мм. У квартирі – утеплювач типу «Пенофол», товщиною 6 мм.

Розподіл повітря по кімнатах відбувається за допомогою повітророзподільних решіток (дифузорів) прихованого монтажу Look. Надходить повітря з вулиці і видаляється з квартири через комбіновану решітку Combi Grille, яка розташована на зовнішній стіні квартири.

Для короткочасного дисбалансу в бік витяжки в санвузол додатково встановлюється витяжний вентилятор німецького бренду Maico ER 60 VZC з регульованим таймером.Подробиці реалізації рекуперації повітря в квартирі дивіться у відео матеріалі.


Наші останні проекти

Рішення по вентиляції на базі обладнання з рекуперацією тепла для будинку

Будівельний матеріал для зведення будинку грає важливу роль. Так, наприклад, будинку з СИП-панелей є добре ізольованими. Тому в них дуже важливо налагодити якісний повітрообмін. Задіявши сучасне вентиляційне обладнання з рекуператором тепла, вийде ефективна інженерна система з можливістю економити енерговитрати.

Як це робить Альтер дивіться у відео огляді:


Обладнання, що застосовується:

Для об'єкта площею 120 м2 вентиляцію вирішено було організувати на базі припливно-втяжной установки Systemair Save VTC 300 L з високоефективним пластинчастим рекуператором.

Система працює за принципом: приплив в «чисті» зони, паркан з «брудних» зон і забезпечує баланс повітрообміну по всьому будинку. ККД рекуператора в цій вент установці становить 90%. Що означає, що саме стільки тепла повертається в будинок разом з припливним повітрям. Таким чином, потрібно набагато менше тепла для обігріву повітря, а в приміщенні залишається комфортний і здоровий мікроклімат.

Через решітки Combi Grille відбувається приплив вуличного і паркан відпрацьованого повітря. Розташування їх на фасаді технічного приміщення не випадково. Так вони залишаються прихованими і не виділяються на центральному фасаді будинку. Конструкція таких решіток влаштована так, що припливне і видаляється повітряні потоки не змішуються. Вся система вентиляції працює як один механізм. Всередині будинку застосовуються решітки типу RGN.

Всі повітроводи якісно ізольовані, для зниження рівня шуму роботи вентиляційної установки додатково застосовується шумоглушник.

Грамотно реалізувати припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією тепла в каркасному будинку можна завдяки вірно підготовленої проектної документації та правильному підбору обладнання. Монтаж же системи проводиться на етапі будівельних робіт.

Схематичне зображення вентиляції з рекуперацією тепла для будинку 1 поверх
Схематичне зображення вентиляції з рекуперацією тепла для будинку 2 поверх
Рис. 3, 4 - Поверхове креслення системи вентиляції з рекуператором тепла в будинку

Система вентиляції з рекуперацією тепла за допомогою пристрою від Maico - PushPull

Коли ремонтні роботи завершені, а створити здоровий мікроклімат з рекуперацією повітря необхідно, то рішенням для будинку або квартири стануть припливно-витяжні пристрої з рекуператором тепла Maico – PushPull. Компактне обладнання, яке не потребує спеціально відведеного приміщення і мережі повітропроводів. Пристрій вбудовується в отвір стіни. Вбудований високоефективний рекуператор тепла з ККД 84% в результаті отримуєте повітрообмін і економію витрат на додатковий обігрів кімнат.

Підіб'ємо підсумки по рекуперації тепла

Системи вентиляції з рекуператором тепла з практичної точки зору – ефективне інженерне рішення для ваших будинків і квартир. Повернення 90% і вище теплової енергії разом з припливним повітрям в приміщення зменшує навантаження, яка припадає на опалювальну систему в холодну пору року. Виходячи з цього, рекуперація повітря не охолоджує ваш будинок, а зберігає більшу частину тепла всередині приміщення. При цьому свіжий і здоровий мікроклімат в будинку або квартирі гарантований завдяки роботі припливно-витяжної установки. В результаті відбувається економія матеріальних засобів для користувача, а якість повітрообміну в приміщенні жодним чином не погіршується.

Вентиляційні установки виробляються з різними видами рекуператорів. Кожен має ряд переваг, але найбільш популярними вважаються високоефективні рекуператори пластинчастого типу. Вони виконані так, щоб передавати якомога більше тепла з видаляється повітряного потоку.

Вентиляція рекуперація - поєднання енергоефективного та якісного повітрообміну.

За детальною консультацією та проектуванням інженерних систем вентиляції, кондиціонування та опалення, а також водопідготовки та водопостачання звертайтеся до фахівців компанії Альтер Ейр по телефону 0800330828 або заповнюйте форму на сторінці з матеріалом.

Відгуки

Хлопці, як завжди на висоті. Добре розписаний доволі непростий матеріал. А рекуператори наразі дійсно зараз дуже актуальні. Встановлювати вент обладнання без рекуперації тепла це минуле століття. Рекомендую

Скажите, если заказывать систему вентиляции в дом, то с каким рекуператором брать установку лучше?

Геннадий, здравствуйте! Спасибо за проявленный интерес. Ответить однозначно не получится. Все зависит от целей и поставленных задач. Приточно-вытяжные установки с противоточным высокоэффективным рекуператором пластинчатого типа - за счет большей площади теплообменника передают больше тепла. Рекомендуем рассмотреть модели от Maico, Systemair у нас на сайте. Или Вы можете оставить заявку в форме под данным материалом и мы сможем более детально ответить на Ваш вопрос.