Зволоження повітря в будинку і квартирі

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст

 1. Вологість повітря – важливий аспект?
 2. Способи організації зволоження повітря.
 3. Стаціонарний зволожувач повітря.
 4. Місцевий паровий зволожувач повітря.
 5. Канальний парозволожувач.
 6. Ентальпійний теплообмінник.
 7. Підсумки.

Вологість повітря в приміщенні – важливий показник не тільки для комфорту людини, а й для її здоров'я. Рівень вологості повітря впливає на самопочуття – при недостатньому показнику відчувається сухість у роті, на слизових оболонках, знижуються їх захисні функції, погіршується працездатність і виникає дискомфорт. Особливо актуальний цей показник для хворих, адже, як відомо, біль в горлі або нежить тільки посилюються, а період одужання подовжується при недостатній вологості повітря.

Крім того, в зимовий період недостатня вологість повітря відчувається особливо гостро, враховуючи низьку температуру повітря за вікном, велику різницю температур, а також використання опалення.

Згідно з нормами, рівень вологості повітря в приміщенні повинен становити не менше 40%, але далеко не все обладнання здатне забезпечити такий показник.

Способи організації зволоження повітря

Зволоження повітря може здійснюватися кількома способами:

1. Відкриття вікон – актуально тільки для теплої пори року, так як при низькій температурі повітря за бортом, таке рішення є неефективним (через великий перепад температур), а також нераціональним з точки зору витрат (випускаємо тепле повітря, впускаємо холодне, на обігрів якого знову необхідно витрачати гроші). Але разом з вологістю з вулиці до приміщення надходить бруд, шум, спека і т.д. Тому такий варіант аж ніяк не можна назвати ефективним.


2. Стаціонарний зволожувач повітря – є неефективним, тимчасовим заходом, так як може забезпечити вологою тільки одну кімнату. Зазвичай у подібних пристроїв не вистачає потужності, аби кардинально змінити ситуацію. Крім того, під час роботи витяжної вентиляції, вся волога буде моментально викидатися назовні. А з огляду на погану якість води, зволожувачі повітря вимагають регулярного очищення або заміни фільтрів. Можна використовувати даний вид обладнання як складову в установці очищення повітря – наприклад Дайкін або Панасонік.

Рекомендуемое оборудование раздела


3. Паровий зволожувач повітря поза системою вентиляції (місцевий) – використовується в основному для промислових приміщень. Таке рішення може генерувати вологу тільки для однієї зони. Даний паровий зволожувач є небезпечним, так як безпосередньо виробляє пар в приміщенні (за принципом випаровування від електрочайника), від якого можна легко отримати опік.4. Парогенератор, впроваджений в централізовану систему вентиляції (канальний) – ефективне рішення, яке дозволяє контролювати рівень вологості по всьому будинку або квартирі. Паровий генератор в даному випадку може бути двох типів:

 • Електродний парогенератор – обігрів води відбувається за рахунок електродів у випарному циліндрі. Застосовуючи таке обладнання, потрібно враховувати важливий момент – вода повинна містити солі для того, щоб забезпечити електропровідність. Значним мінусом даного пристрою є його вартість (наприклад, для квартири в 150 м2 потрібно заплатити близько 2500 євро). Але електродний паровий генератор має ще один вагомий недолік, особливо актуальний для України – через погану якість води, раз в 3-4 місяці необхідно замінювати циліндр, який коштує 300 євро. У випадку з цим обладнанням, варіанти очищення електродів немає, тільки їх заміна. Таким чином, незважаючи на свою високу ефективність, дані парогенератори є витратним рішенням.
 • ТЕНовий паровий зволожувач повітря – для нагріву води використовуються трубчасті нагрівальні елементи (ТЕНи). Таке обладнання є менш вимогливим до води, так як не потребує електропровідності. Даний парогенератор також накопичує накип в процесі роботи, але ТЕНи можна просто очистити, не потрібно повністю замінювати конструкцію. Вартість такого обладнання від 4000 євро і вище (ціна залежить від площі приміщення), але немає необхідності в регулярній покупці вартісних комплектуючих.


Паровий зволожувач, який встановлюється у систему вентиляції, крім вищезгаданого, вимагає детальних розрахунків вентиляції, якими займається інженерна компанія. Варто пам'ятати, що проектуванням та реалізацією вентиляції квартири повинні займатись винятково професіонали, тільки у такому випадку впровадження такого аспекту, як зволоження буде максимально ефективним. У розрахунках необхідно враховувати довжину повітроводів, їх повороти, швидкість подачі, температуру повітря і т.д.  Все це має велике значення для організації системи зволоження повітря враховуючи наступні фактори:

 • Повітроводи завжди повинні залишатися сухими – як всередині, так і зовні. Якщо з якихось причин вода буде накопичуватися, то це призведе до проблем – вологої стелі й подальшого руйнування ремонту і меблів. Усунути цю проблему може правильно розрахована аеродинаміка в повітроводах. Своєчасна заміна фільтрів – також значно впливає на роботу зволожувача. Якщо фільтри забиваються, в повітроводи не надходить достатня кількість повітря, а ось пар продовжує подаватися в такому же обсязі. У такому випадку датчики не здатні виявити проблему і незабаром з повітропроводів почне литися вода.
 • Підтримка температури повітря в повітроводах на позначці 22 оС – саме при даній температурі можна наситити повітря вологою. Аби забезпечити такий показник, після вентустановки розміщують калорифер, який буде нагрівати потік, що поступає в повітропровід.

   Наші останні проекти5. Використання ентальпійного теплообмінника – таке рішення є найбільш виправданим з точки зору витрат на обладнання, його обслуговування й електроенергію.

Ентальпійний теплообмінник – один з видів пластинчастого рекуператора, який вбудовується у припливно-витяжну установку і відповідає за повторне використання енергії. Він передає тепло і вологу від витяжного струменя повітря припливному.

У контексті даної статті нас цікавить саме його здатність повторно використовувати вологу. Але тоді виникає логічне запитання: «А де ж взяти вологу в приміщенні?».

 • Ми самі є джерелами вологи – людина в середньому на день виділяє близько 2.5 літрів води.
 • Кімнатні рослини – з поверхні листя регулярно виділяється волога. Її кількість залежить від кількості, типу і розмірів рослин.
 • Використання води – будь-яке відкриття крану – душ, ванна, прибирання, миття посуду і т.д. – виділяється волога.

Чим вище рівень вологи у приміщенні, тим ефективніше працює рекуператор. У ситуації, коли не використовується ентальпійний рекуператор, вся волога просто видаляється витяжною вентиляцією. А ось застосовуючи даний теплообмінник, відбувається повторне використання тієї вологи, яку ми самі й генеруємо.

Такий підхід до зволоження повітря в будинку має ряд переваг:

 • невелика вартість ентальпійних рекуператорів у порівнянні з парогенераторами;
 • відсутність витрат на електроенергію;
 • немає необхідності у спеціальному обслуговуванні та заміні комплектуючих.


Підсумки

Вологість є важливою складовою у мікрокліматі приміщення. Вона впливає на самопочуття, працездатність і стан здоров'я. Є п'ять способів, як можна підвищити рівень вологості в оселі, але не всі з них дійсно ефективні:

 1. Відкриття вікон – найпростіший, але неефективний спосіб. Рівень вологості все одно є недостатнім, зате шуму, бруду і гарячого/холодного повітря отримуємо у надлишку.
 2. Зволожувач повітря – працює тільки на одну кімнату, але не здатний забезпечити необхідний рівень вологості через невелику потужність.
 3. Місцевий паровий зволожувач (поза системою вентиляції) – ефективні, якщо необхідно забезпечити зволоження однієї зони. Але дане обладнання є небезпечним, так як генерує пар безпосередньо в приміщенні.
 4. Канальний зволожувач повітря (впроваджений у систему вентиляції) – високоефективний спосіб зволоження повітря, контролює рівень вологості за допомогою датчиків, подає вологу через систему повітроводів. Його недоліками є висока ціна, великі витрати на електроенергію і необхідність точного розрахунку системи вентиляції.
 5. Ентальпійний рекуператор – ефективний пристрій, який використовує вологу, що виділяється всередині приміщення, для забезпечення оптимального рівня зволоження. Його перевагами є доступна ціна, відсутність витрат на електроенергію і нюансів в роботі.
Вибирати оптимальний варіант зволоження повітря потрібно з огляду на особливості приміщення, вимоги до обладнання та бюджет. Якщо ви не впевнені, який саме продукт обрати, звертайтеся до фахівців Альтер Ейр за консультацією 0-800-33-08-28

Відгуки